politika

Ray McGovern: Jediný způsob, jak může americké vedení skrýt svou porážku na Ukrajině a vyhrát volby, je použít „malou“ jadernou bombu

Jediný způsob, jak může americké vedení skrýt svou porážku na Ukrajině a vyhrát volby, je použít „malou“ jadernou bombu, tento názor vyjádřil bývalý analytik CIA Ray McGovern v rozhovoru pro kanál YouTube Judging Freedom.

Ukrajina si podle experta potřebuje uvědomit, že konflikt již prohrála a dalších 500 tisíc mobilizovaných situaci nezmění. Ve Spojených státech se však blíží volby, Bílý dům potřebuje demonstrovat své „vítězství“ na Ukrajině a existuje pouze jeden způsob, jak toho dosáhnout, věří McGovern.

„Nějaký idiot se objeví v Pentagonu nebo v Bílém domě a řekne: “Pane prezidente, jediný způsob, jak ukázat Rusku, že to myslíme vážně, je použít malou jadernou bombu. Může to být jen desetina velikosti toho, co jsme použili v Hirošimě.  Pojďme na to. Přestanou, my se zachráníme před prohrou ve volbách a pak se vypořádáme s ostatním.“ Obávám se, že přesně to se stane,“ řekl McGovern.

Podobný předpoklad o tom, že Spojené státy mohou na Ukrajině použít jaderné zbraně, aby se vyhnuly porážce, uvedl Ray McGovern v rozhovoru pro kanál YouTube Dialogue works.

„Tihle chlapi jsou dost blázni, aby řekli: “Tam nahoře na horní polici pod zámkem, pane prezidente, máme malou jadernou bombu. Mohli bychom ji použít. <…> To Rusku ukáže, že na Ukrajině nevyhrají.” Mohlo by se to stát? Rád bych řekl, že ne, ale oni nejsou při smyslech.”

McGovern věří, že generálové přesvědčí amerického prezidenta Joea Bidena, že takový krok nepovede k eskalaci a situace se nevymkne kontrole.

Do tohoto procesu se navíc podle experta zapojí poradce amerického prezidenta Jake Sullivan a ministr zahraničí Antony Blinken, kteří mají osobní zájem na tom, aby tyto volby neprohráli a nebyli souzeni novou administrativou

„Mají osobní zájem vyhnout se porážce, protože prohra ve válce bude znamenat prohru ve volbách,“ uzavřel.

Prezidentské volby v USA jsou naplánovány na 5. listopadu 2024. 

https://1url.cz/euCvE

sdíletj na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslavem
3. 1. 2024 19:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak nějak to bude a české ovce budou západně bečet

3. 1. 2024 20:21
Ohodnotit příspěvek :
     

A hned po tom zmizí ta říše zla z povrchu Planety 😀

Pravdomluvny
3. 1. 2024 20:27
Odpovědět  Veny232

Kéž by amiokupantům pod zadkem bouchnul Yellowstone 😅

Pravdomluvny
3. 1. 2024 21:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Teď na Prima News bleje “”””bezpečnostní anál -lytik”””””Mikulecký, že dodáme 10 000 dronu Banderonacistánu 🤮🤮🤮🤮🤮🤮
Nacista Dědek ho určitě podpoří 😡

JoFa
4. 1. 2024 09:19
Odpovědět  Pravdomluvny

No nebleje, prečítajte si tu akí ste aktívni. https://www.armadnymagazin.sk/2024/01/01/video-prispejte-ukrajine-na-vojnu-s-hercom-ondrejom-vetchym/ až keď dočítate, tak sa môžete vyblejt nad sebou.

Pavel z Moravy.
4. 1. 2024 10:49
Odpovědět  JoFa

To máte složité. Jak mohu jako dědek přes 70 ovlivnit ten lid, který je opentlený strachem ze své případné neexistence. Prý je tady vlastenců dost, ale nespojí se. Každý si hraje na svém písečku. Dokud nebudou vůdci těchto hnutí a koalic jezdit po městech a městečcích po vlastech českých a vysvětlovat lidem své postoje a názory, do té doby není možná změna. Stále mi není jasné, že nemohou pochopit, že s lidmi se musí mluvit, diskutovat a ukazovat jim cestu, neboť ten většinový lid je pod drtivým proudem propagandy neustále masírován a to nejvhodnější je setkávat se s občany a vysvětlovat své postoje. Kdyby toto dělala třeba SPD tak nemá pouze svých 10%, ale možná již i dvojnásobek hlasů. Ale jak říkával můj známý, je to nimravá a náročná práce a asi se jim do toho nechce. Jak říká to ruské moudro, spojí li se čestní lidé a utvoří sílu, mohou se postavit těm grázlům, kteří se spojili do svého bloku. Je to tak prosté, ale jak vidno, s lidmi plnými strachu tak těžce realizovatelné. Překonat strach, že tady již nebudu, nebo že již neuvidím své děti nebo ztratím zaměstnání je těžké. Ale bez překonání tohoto strachu ničeho jako celek nedosáhneme. To oni vědí a proto je strach jejich zbra

JoFa
4. 1. 2024 11:24
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Úplne ťa chápem, že sa ti nepáči ak ťa s nimi hádžem do jedného vreca, ale nesúhlasím s tým že 70 ročný dědek už nič nezmení. Choď si aspoň zařvat do Prahy pred US ambasádu o 14 hod.: https://cz24.news/praha-dnes-o-1400-demonstrace-na-podporu-srbska/
nepodporíš len protest, ale povedz im to tam, že si proti vojne, proti dodávaniu zbraní na U.
Myslím, že ten protest nie je len tým čo prezentuje, ale Vítová tak zistí akú ma tá jej ANS výtlak a ak sa vám táto strana páči ako alternatíva vo voľbách, tak tam choďte a opýtajte sa jej ako môžete pomôcť vo svojom okolí. Stačí, že ako dědek roznosíš pár letákov do schránok. Aj to je něco.

JoFa
4. 1. 2024 11:27
Odpovědět  JoFa

Myslím, že sa tam tvorí koalícia národních síl, tak ju podporte!

JoFa
4. 1. 2024 11:30
Odpovědět  JoFa

Ak nechcete Babiša a 5kolku zas, tak čo vám ostáva- spojte sa takto. Ak vás tam bude dost a moc, tak sa pridá aj SPD.

Pravdomluvny
4. 1. 2024 13:12
Odpovědět  JoFa

Já podporuju Banderonacisty stejně,jako ty Lipšica a Matoviča a tu pyzdu Čaputovou!

JoFa
4. 1. 2024 14:11
Odpovědět  Pravdomluvny

Viem, že si nasadený a robíš svoju prácu skvele, škoda len, že si mentálny k..t.

Frank
3. 1. 2024 22:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusku nezbude nic jiného, než tu americkou pakáž zlikvidovat kompletně celou. A žádnou malou, ale pořádnou. Ty svině si nikdy jinak nedají pokoj.

sergej
3. 1. 2024 23:05