historiepolitika

Rasová teorie

5. března 1946 pronesl Winston Churchill na univerzitě Westminster College ve Fultonu projev Sinews of Peace (Opory míru), též známý jako Fultonský projev, který signalizoval začátek studené války.  Přestože v době svého projevu nebyl premiérem Velké Británie, jeho vliv na další běh dějin lze jen stěží podceňovat.

Churchill si dal podmínku, že ho prezident Truman do Fultonu doprovodí a bude přítomen projevu.  Když se prezident Spojených států seznámil s textem projevu, poznamenal, že je „vynikající, a přestože způsobí zmatek, povede pouze k pozitivním výsledkům“.

Churchill prohlásil, že jediným nástrojem, který v tomto historickém okamžiku dokáže zabránit válce a vzdorovat tyranii, je bratrské sdružení anglicky mluvících národů.

Slova „Británie“ a „Velká Británie“ použil pouze jednou, „Britské společenství a Impérium“ šestkrát, stejně tolikrát „anglicky mluvící národy“ a „příbuzní“ osmkrát.

O devět dní později J.V. Stalin odpověděl Churchillovi v novinách “Pravda” těmito slovy:

“Je třeba poznamenat, že pan Churchill a jeho přátelé v tomto ohledu nápadně připomínají Hitlera a jeho přátele. Hitler začal práci na zahájení války vyhlášením rasové teorie, když prohlásil, že pouze lidé, kteří mluví německy, představují plnohodnotný národ.

Pan Churchill začíná práci s rozpoutáním války také s rasovou teorií, když argumentuje, že pouze anglicky mluvící národy jsou plnohodnotnými národy, které jsou povolány rozhodovat o osudu celého světa.

Německá rasová teorie přivedla Hitlera a jeho přátele k závěru, že by Němci jako jediný plnohodnotný národ měli vládnout jiným národům. Anglická rasová teorie vede pana Churchilla a jeho přátele k závěru, že národy, které mluví anglickým jazykem, by jako jediné plnohodnotné měly ovládnout zbytek národů světa.”

Pro Pokec24 přeložila Janinna

t.me/sardaryanh/766

sdíletj na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
6. 3. 2023 23:17
Ohodnotit příspěvek :
     

opilci WCh+MZ mají k sobě blízko = chlast spojuje

José
7. 3. 2023 07:21
Odpovědět  ijn

To je velice slabé. Hitler byl abstinent, vegetarián a nekuřák a pohleďte na jeho plody…

7. 3. 2023 11:25
Odpovědět  José

A taky měl rád pejsky…

Jaris
6. 3. 2023 23:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi by se bachraty ozrala Churchil dneska divil, jak mu tu jeho ‘velkou Brytanii’ zasvinili primitivnimi bubaky. Dokonce maji bubaka jako premiera. S budoucnosti kralovske rodiny vyzirku je to take nahnute. Kralovna Elizabeth byla posleni monarch, ktera mela respekt a uctu. Bohuzel, deti se ji zrovna nepovedly, aby prevzaly kralovskou stafetu. Navic se mnoho kolonialnich zemi osvobodilo z britskeho jha. Dokonce i Australie se chce osamostatnit, stat republikou a s Britanii preriznout pupecni snuru.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Spam Bety
8. 3. 2023 10:15
Odpovědět  Jaris

Asi nevíte, že si ta královská rodina nechala vypracovat rodokmen který potvrzuje, je jejich rodová
linie má za přímého předka proroka Mohameda. Neboli je jim úplně jedno, kdo je formálně ve VB
u vesla, přímí potomci Mohameda jsou nedotknutelní. Tak jsou pojištěni pro každý případ, víme?
Důležitý je pro ně jen majetek a ten mají nevyčíslitelný.
Ještě – nečetli jste knihu Pes Jejího Veličenstva? Tam je čtenářům zase tvrzeno, že mají za poradce
samotného archanděla Gabriela. Inu věřící zbožně drží hubu a nevěřící jen užasle čumí….

José
7. 3. 2023 07:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro větší pochopení celého problému je nutné vědět, že základ všech hrůz celého 20. století vznikl ve “staré dobré” Anglii, ano v tom viktoriánském britském impériu, které udávalo styl celé své době. Tam vznikl marxismus, malthusiánství, sociální darwinismus, eugenika a koncentrační tábory. Tam vzniklo to, co bylo dovedeno do obludných rozměrů v následujícím století.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
7. 3. 2023 12:33
Odpovědět  José

..základy rasové teorie vytyčili Arthur de Gobineau a Robert Knox. Možná tak činili v dobré víře a zápalu bádání, stejně jako Galton s eugenikou. Co následovalo, byly už jen politické/mocenské aplikace jejich teorií, vždy uzpůsobené na míru konkrétní skupině a jejím zájmům.
Dnes jsme v situaci, kdy dochází k cílenému vyprazdňování pojmů a jejich opětovnému naplnění zcela zavádějícím obsahem, sloužícímu k totálnímu zmatení. Není levice, není pravice, není pevný bod v ničem, jsou jen subjektivní výklady ad hoc.
A brutální použití síly k donucování..

Gales
7. 3. 2023 09:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Ovládly.Všeho do času.Už jim zvoní hrana.A tak je to spravne.Rotace kádrů začala.

7. 3. 2023 15:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Údajně byl před válkou na pokraji bankrotu. (A údajně byl jaksi placen m.j. také z českých zdrojů.) Po své nepříliš slavné karieře se mu válka dost hodila, když to Chamberlain vzdal.