politika

Rakouský ekonom Helms: Rusko a Čína vytvářejí novou „zlatou“ měnu, aby podkopaly dolar

Rusko a Čína chtějí vytvořit měnu krytou zlatem. Tento krok dvou států by mohl podkopat pozici dolaru. V článku pro BitCoin.com o tom píše rakouský ekonom Kevin Helms. Zejména pro své čtenáře PolitRussia představuje převyprávění publikace.

Jak poznamenal Kevin Helms, Rusko a Čína pokračují v posilování a rozšiřování spolupráce. A dnes existuje důvod domnívat se, že Moskva a Peking plánují vytvoření nové měny, která bude na rozdíl od jiných měnových jednotek kryta zlatem. Za tímto účelem se Ruská federace a Čína aktivně zásobují drahým kovem a také pracují na dedolarizaci globálního systému obchodování s komoditami.

„Rusko spolu s Čínou a dalšími podobně smýšlejícími zeměmi může zpochybnit dominanci dolaru vytvořením nové rezervní měny,“ uvádí se v publikaci.

Kevin Helms věří, že nová „zlatá“ měna umožní Rusku a Číně vytvořit vlastní sféru vlivu, se kterou USA nic nezmohou. Ve skutečnosti to pro Moskvu a Peking bude „očkování proti hrozbě amerických sankcí“.

Článek uvádí, že zatím ani Rusko, ani Čína oficiálně nepotvrdily plány na vytvoření měny se zlatým standardem. Přesto ruský prezident Vladimir Putin během červencového summitu BRICS oznámil, že členské země organizace plánují vydat novou globální rezervní měnu.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3Eu3W6F

sdílet na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
14. 11. 2022 01:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Měna by se mohla jmenovat BRISC, nebo Mír.

Aleš
14. 11. 2022 07:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobra zprava.

Frankie
14. 11. 2022 07:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Ba to přišli rakušáci teprve teď?

Gales
14. 11. 2022 10:59
Odpovědět  Frankie

Dřív nesměli.

14. 11. 2022 22:28
Odpovědět  Frankie

Jsou to holt čilouši.

Petr
14. 11. 2022 08:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Dolar , ten papírek krytý pouze zbraněmi NATO !

Pavel K
14. 11. 2022 08:43
Odpovědět  Petr

….a nakradeným tovarem ze svých kolonií.

Pavel z Moravy
14. 11. 2022 10:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Co bude ale s naším zadlužením? Komunisté stát předali bez dluhů, současná ekipa ho stále navyšuje a většina lidu obecného si mlaská jak je vše v pohodě. Globál si mne ručičky, bojte se bojte, my vám ty dluhy neodpustíme, nejsme Ježíšci.

14. 11. 2022 21:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

To mi připomíná jeden moment, když jsem ještě podnikal, když na mě machroval jeden šmejd co podnikal v ubytovnách, kolik že vydře na nájmech, a já ho chtěl nas rat. Tu sumu co s ní machroval jsem zapomněl, tak hodím hausnumero, ale svou odpověď jsem pak na podobný frajírky užil ještě vícerokrát. Bylo to Č. Lípě:

Frajírek, namachrovaně: “… no a celkem mi to hodí mega za měsíc,” a vyvalil na mě oči.
Já: “Csss… Tolik nasekám za tejden jenom dluhů,” a ušklíbnul jsem se.

To ho tak rozhodilo, že neměl co na to říct, jako třeba: “A už máš připravenou hygienu a tabák?”, nebo: “Tak to aby sis už začal zvykat na tepláky,” nebo tak něco. Je vůbec zajímavý že nikdo nevěděl jak si má tu blbost vyložit a že proto nebyl nikdo schopnej zareagovat.

Akorát že já ty dluhy neměl, jen jsem třeboval stírat machýrky, ale naše republika, včetně dětí co se naroděj až někdy za generaci, je má.