politika

Rada federace: Rusko je zvyklé porážet síly, které si nárokují dominanci

Kosačev: Ruská federace je zvyklá porážet síly aspirující na světovou nadvládu.

JOHANNESBURG (Jihoafrická republika), 27. září – RIA Novosti. Dnes je Rusko v čele boje proti neokolonialismu, naše země je zvyklá porážet síly, které si nárokují světovou nadvládu, řekl místopředseda Rady federace Konstantin Kosačev během IX. parlamentního fóra BRICS.

Senátor se zúčastnil plenárního zasedání na téma „Využití principu multilateralismu a parlamentní diplomacie k prohloubení partnerství BRICS-Afrika s cílem zásadní realizace Dohody o volném obchodu v Africe“.

“Dnes je moje země, Rusko, v čele boje proti neokolonialismu. Západní země záměrně zhoršují konflikt na Ukrajině a dodávají do země stále smrtelnější druhy zbraní, navzdory mezinárodním konvencím. Pokračují v drzých pokusech “zrušit” ruskou kulturu a sport. Chtějí vštípit nesnášenlivost ke všemu ruskému a co nejvíce omezit práva našich občanů,” poznamenal politik.

Kosačev zároveň upozornil na zásadní rozdíl v přístupech. 

“Pro Rusko je provedení speciální vojenské operace možností odstranit bezpečnostní hrozbu vytvořenou Západem u našich hranic. A způsob, jak ochránit obyvatele Donbasu, kteří byli po mnoho let vystaveni vyhlazování a teroru ze strany kyjevského režimu,“ zdůraznil poslanec.

“A pro „kolektivní Západ“ je to možná poslední příležitost k obnovení ztracené hegemonie, globální diktatury a unipolárního světa”, řekl Kosačev. 

“Západní politici neskrývají své cíle a mluví přímo o své touze “zasadit Rusku strategickou porážku” a zničit ruskou ekonomiku. Náš systém se ale ukázal mnohem odolnější vůči vnějším šokům. Uznávají to i mezinárodní odborné instituce. Podle jejich odhadů se situace v ruské ekonomice vyvíjí úspěšně, dokonce víc než v řadě evropských zemí,“ dodal Kosačev.

Ruský byznys zároveň vytěžil maximum z nových tržních podmínek – obsadil volná místa a zavedl substituci dovozu, vysvětlil zákonodárce.

“Rusko je zvyklé porážet síly, které usilují o světovládu. Rusko tak v 19. století zastavilo imperiální ambice Napoleona a ve 20. století uštědřilo zdrcující porážku hitlerovskému nacismu. Jsme nesmiřitelní k hlavnímu principu koloniální politiky – řešit problémy na úkor ostatních, odebírat zdroje rozvojovým zemím a zanedbávat jejich zájmy,“ poznamenal politik.

Proto Rusko v polovině minulého století aktivně podporovalo africké země v boji proti apartheidu a rasismu a později soustavně pomáhalo při budování státu, posilování obranyschopnosti a utváření základů národního hospodářství, zdůraznil Kosačev.

Podle Kosačeva je v současném světě nemožné zajistit si vlastní blaho bez prosperity celého lidstva. 

“V tomto kontextu roste význam BRICS jako sdružení, které posiluje vzájemně výhodnou spolupráci v rámci globálního Jihu. Umožňuje sebevědomě hájit zájmy rozvojových zemí a trhů. Summit BRICS v Jižní Africe poskytl vynikající příležitost slyšet hlas Afriky. Projednat reálné kroky zaměřené na podporu regionu,“ – uzavřel senátor.

https://1url.cz/xuBLp

sdíletj na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
29. 9. 2023 01:27

Koukám, že než ušáci prostudujou a prozkoumaj jak a kde nejlíp zablokovat Čínu, jak stálo v předešlém článku, nebudou mít ani kde, ani jak, a ani s kým, protože nejen že Ruská federace je zvyklá porážet síly aspirující na světovou nadvládu,” ale zároveň si dokáže i získat spojence.

Frank1
30. 9. 2023 10:38

Cina neni ostrov a ma spojence. Je hospodarsky silnejsi jak USA. USA je banda arogantnich zoufalcu a fetaku.

All
29. 9. 2023 02:40

Ruská federace likviduje ,,Anomálii na Zemi “.Tak to má být,dělá to dobře.

paja
29. 9. 2023 11:05
Odpovědět  All

Jenže ani RF to nemá jednoduché. Ve státní správě je silná proamarická pátá kolona.

zuza
29. 9. 2023 11:22
Odpovědět  paja

kým toto nedá Putin a jeho ľudia do poriadku a hlavne kým nebude ruská Centrálna banka pod právomocou ruského štátu, tak sa Rusko nepohne z miesta.

Tomáš
29. 9. 2023 19:30
Odpovědět  zuza

Tak, tak, Nabiulina je žaba ne prameni, “siloviki” se musí napřímit právě tímto směrem.
“Díky bohu za Rusko.”

Pendergast
29. 9. 2023 07:52

Rusko se hlavně už musí zbavit tohohle trojbarevnýho hadru.

Tomáš
29. 9. 2023 19:35
Odpovědět  Pendergast

Za Ruskou rudou (panslavickou) vlajku, do Pěruna!

Frank1
30. 9. 2023 10:44
Odpovědět  Pendergast

Je to vlajka Vlasovcu, kterou Jelzinovi prikazali uzivat jeho loutkovodici. Mela ponizit Rusy a ruske padle vojaky bojujici proti zapadu pod rudou vlajkou vitezstvi. Nejen vlajka, Stalin musi byt rehabilitovan a ocisten od lzi Chruscova, ktery z neho udelal monstrum. I Volgograd se musi prejmenovat na Stalingrad, symbol vitezstvi (tam zapad prohral valku) a prehlidku musi Putin a jeho vlada sledovat z Mauzolea!
Pak teprve se spravi to dulezite z dedictvi a slavy Ruska, co zradci Chruscov, Gorbacev a Jelcin znicili!

Gales
29. 9. 2023 09:02

Husák by řekl – ,,Něh žije SSSR”

ModrýKlokan
29. 9. 2023 11:14
Odpovědět  Gales

@ Gales :-D))))

Vidím klasickou oblíbenou Galesovu provokaci. Galesi ty jsi vážně labužník. :-.D))))

Frank1
30. 9. 2023 10:47
Odpovědět  ModrýKlokan

Jakapak provokace, za Husaka a Brezneva se meli lide nejlip! I v Rusku. Bez se tam zeptat, moulo! A to je rozhodujici, ne nejake kecy!

Pavel z Moravy
29. 9. 2023 11:20

Jo, budete mít stále více spojenců. Kdo chce s druhými národy spolupracovat a ne je odírat a kolonizovat, ten bude vítán v klubu. Děláte to dobře chlapci, nikomu nediktovat, ale spolupracovat a budete mít přátel jako maku. Někteří budou zkoušet také použít vychcanost, ale když si to pohlídáte, tak vás neodrbou. U vás máte silné a vzdělané osobnosti, takže vám věřím. Ale pozor, ďábel nikdy nespí, ale to vy určitě víte.

Frank
29. 9. 2023 11:31

Ušáci se zlikvidují sami a mají k tomu hodně nakročeno. Koneckonců, komu normálnímu by chyběli? Vždyť to jsou jen potomci dobrodruhů a zločinců a podle toho se také dodnes chovají. Mají na svědomí miliony mrtvých po celém světě. Nemají přátele, ale jen lokaje a nepřátele. Stačí se podívat, jak to vypadá v amerických předměstích. Tak to vypadá u těch, kteří celý svět poučují a mentorují. K občanské válce už mnoho neschází.

Vladimír
29. 9. 2023 15:23

Hlavní je sebrat Západu zdroje, a to se celkem daří – nejprve Rusko, pak Afrika. Jednou přijde den, kdy si Západ už válku nebude moct dovolit. A ten den je už myslím relativně blízko.

Frank1
30. 9. 2023 10:49
Odpovědět  Vladimír

Souhlas. Suroviny z Afriky a Ruska budou, ale za cenu na burze. Tim skonci Imperium parazitu na KoZa!

Veny232
29. 9. 2023 15:29

Bůh to tu vymyslel dobře…každý je na svém místě…

pedro
29. 9. 2023 16:44
Odpovědět  Veny232

Důchodcům chce EU sebrat řidičáky, prý bude nehod od 2030 jen málo a po 2050 nula nehod. Takhle myslí mladí v EU!

Tomáš
29. 9. 2023 19:40
Odpovědět  pedro

Nula nehod bude, když bude nula aut. K tomu to směřuje v evropské Uhniji. Z těch mladých tou dobou budou staří otroci.

Frank1
30. 9. 2023 10:50
Odpovědět  pedro

Nemusi odebirat ridicak, na auto uz mit duchodce nebude mit.

Frank1
30. 9. 2023 10:35

Rusko ma lidsky potencial, suroviny a vyspele technologie. Co je nejdulezitejsi – brani svou zemi uz pres 1000 let proti najezdum ze zapadu. Kazdych sto let a ta doba se zkracuje. Ted 1945 – 2014 pauza a zacatek dalsi valky prostrednictvim Ukrajiny.
1. a 2. svetova i ted ty totalni sankce jsou jedna valka, organizovana stejnymi lidmi. Nenechte se mylit, Britove ani USaci nebyli zadnymi spojenci Ruska ve 2. svetove! Vsadili na Hitlera a prohrali. Otevreli invazi v Normandii na posledni chvili, protoze se obavali, ze se Ruda armada zastavi az u Atlantiku! Jako dukaz uvadim plan W. Churchilla ‘Unthinkable’ (nemyslitelny) v zari 1945. Zbyle jednotky Wehrmachtu a spojenecke armady mely zautocit na valkou zeslably SSSR! O tom se nikde nepise, samozrejme! Lidem by se vsak mnohe veci ujasnily!