Putine – ruce pryč od Rostova!

Spojené království nikdy neuzná ruskou suverenitu nad Rostovem a Voroněží.

Britská ministryně zahraničí řekla šéfovi ruského ministerstva zahraničí o nutnosti stáhnout ruské ozbrojené síly z ukrajinských hranic. Sergej Lavrov odpověděl, že armáda je na území své země. 

Liz Trussová zopakovala, že by měla být stažena. Na to ruský ministr znovu namítl, že armáda nic neporušila, protože má právo provádět jakékoli manévry na území Ruské federace.

Poté se sám obrátil na britskou kolegyni s otázkou:

„Uznáváte suverenitu Ruska nad Rostovskou a Voroněžskou oblastí”?

„Velká Británie nikdy neuzná ruskou suverenitu nad těmito regiony,“ odpověděla ministryně zahraničí po krátké odmlce.

Do situace musela zasáhnout britská velvyslankyně v Ruské federaci Deborah Bonnertová, která paní Trussové delikátně vysvětlila, že se hovoří o skutečně ruských regionech.

Britské velvyslanectví v Moskvě vysvětlilo slova paní Trussové jako chybu.

Připomeňme, že během tiskové konference po setkání oznámil Sergej Lavrov své zklamání z jednání a poznamenal, že se on a jeho kolegyně neslyšeli, byl to rozhovor hluchého s němým.

Liz Trussová řekla, že nikdo nepodkopává bezpečnost Ruska. Uvedla také, že považuje za nutné stáhnout ruské jednotky od hranic s Ukrajinou.

https://bit.ly/3rGccKv

sdíletj na

4 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
10. 2. 2022 22:08

Chuděra… ani nevěděla o čem mluvila 🙂

ladik
11. 2. 2022 15:07
Odpovědět  zdena

Madam Trus, Lejno a mnoho dalších jalových sudokopytníků vykazuje stejnou inteligenci.

Pavel
11. 2. 2022 10:16

Myslím, že s nimi nemá cenu se vůbec bavit. Obdivuji trpělivost ruských politiků, ale třeba to má nějaký svůj smysl. Nevím, ale jaký, vždyť je zřejmé, že anglosasové chtějí válku a tomu podřídí vše. V roce 1989 vyřešili svoji obrovskou ekonomickou krizi rozbitím socialistického společenství, teď již nic takového není možné takže se upnuli na válku. Asi se máme na co těšit.

Mcmillan
11. 2. 2022 11:15

Kvalitu geografických znalostí paní Trussová neochvějně potvrdila. Chybička se vloudila patrně proto, že jí byl do kanceláře umístěn omylem globus Velké Británie.

Michal47
11. 2. 2022 11:25

Taková idiocie a neznalost geografie jakou projevila tato ?, je přímo nebezpečná pro celý svět! S. V. Lavrov jí zcela elegantně zesměšnil před celým rozumným světem, ale takoví kre-téni, jako je tahle ohyzdná bába rozpoutají skutečně třetí světovou válku! Bojím se, že RF udělá stejnou chybu, jako udělal J. V. Stalin v létě 1941, když se pokoušel za každou cenu vyhnout válce a stejně ta stvůra hitler nakonec SSSR 22. června 1941 napadl. Nevím, ale nejlepší obrana před těmito krvežíznivými a válkychtivými stvůrami by asi bylo preventivní obsazení a tím převzetí pod ochranu Ruska DLR/LLR (stejně tyto republiky o to už oficiálně požádaly!), jejich vzetí do svazku RF, jako Krym v r. 2014, tím by ta západní zločinecká verbež byla postavena pŕed hotovou věc a tak by snad bylo možno třetí světové válce ještě zabránit?!?

Pavel
11. 2. 2022 13:18
Odpovědět  Michal47

Michale, mám z toho stejný pocit, myslím, že je Rusové měli již vzít pod křídla. Anglosasové a jejich poskoci chtějí válku a jestli se rozhodli tak ji nějakým způsobem uskuteční. Jednání s nimi je asi úplně zbytečné a zdá se, že i kontraproduktivní. Co by snad amíky mohlo odradit je, kdyby se Rusové objevili někde u jejich břehů. Jinak mám obavy, že ani naše generace se nevyhne válečnému běsnění.

Michal47
11. 2. 2022 16:58
Odpovědět  Pavel

Pavle, kdoví, kde jsou ty tzv. “nezvěstné” ruské ponorky?! Toť otázka přímo hamletovská? Ale až se zase v příhodné chvíli opět “najdou”, budou muset toho dementa ve Washingtonu přebalovat!!

ladik
11. 2. 2022 15:19
Odpovědět  Michal47

Určitou dobu jsem sledoval Pjakina, který odůvodňoval nepřevzetí DLR/LLR pod ochranu Ruska tím, že tyto dva útvary se stanou legitimními vůdci celé Ukrajiny poté, až se sama zhroutí. Asi nepočítal s nezištnou pomocí NATOšílenců banderovcům.

Bozena K
11. 2. 2022 19:16
Odpovědět  Michal47

Putin nemůže v žádném případě vejít na Ukrajínu s vojskem, na to právě v USA a NATO čekají, aby ho mohly označit za agresora a uvalit již připravené sankce…navíc, Rusové nebudou bojovat proti svým bratrům na Ukrajině

Ivan
18. 2. 2022 18:46
Odpovědět  Bozena K

Proč teda chce Ukrajina do NATO?Že by historické zkušenosti se svým bratrem?

Petr
11. 2. 2022 14:30

Já se Rusům divím, že se s těma imbecilama ze západu vůbec baví.