politika

Putin: zvažujeme převést 5 regionů, poté 2 regiony a určitý režim zóny Náhorního Karabachu

Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že sovětské vedení nepřijalo dostatečná opatření k zajištění bezpečnosti lidí na samém počátku konfliktu v Karabachu.

V Náhorním Karabachu se vyvinula velmi obtížná situace, v konfliktu stran má každá svou pravdu a neexistují jednoduchá řešení, uvedl ruský prezident Vladimir Putin.

Konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem začal etnickými střety v dobách SSSR a vedení Sovětského svazu poté „nepřijalo žádná účinná opatření“ k zajištění ochrany lidí a Arméni „se chopili zbraní“, řekl ruský prezident na hlavním fóru VTB „Rusko volá!”, uvádí RIA Novosti .

“To vedlo k tomu, že samotný Náhorní Karabach a sedm dalších oblastí Ázerbájdžánu se dostaly pod kontrolu Arménie”, uvedl Putin. 

“Každý má svou vlastní pravdu. Neexistují jednoduchá řešení, protože uzel je velmi složitě uvázán,“
cituje TASS Putina.

Putin zdůraznil, že postoj Ruska ke konfliktu v Náhorním Karabachu je naprosto otevřený:

Moskva zvažuje variantu předání Ázerbájdžánu “pět plus další dva” regiony okupované Arménií za předpokladu určitého režimu pro zónu Karabachu, interakce s Arménií, atd.,.

“Co nebo kde je toto dlouhodobé vyrovnání? Při hledání rovnováhy zájmů, která by vyhovovala oběma stranám: jak ázerbájdžánskému lidu, ke kterému přistupujeme s neochvějnou úctou, aby byly zohledněny zájmy arménského lidu a státu Arménie. Aby se lidé cítili v bezpečí, ale zároveň vytvářeli příležitosti pro efektivní regionální rozvoj odblokováním a rozvojem všech infrastrukturních příležitostí, které by tvořily základ pro efektivní rozvoj Ázerbájdžánu a Arménie i samotného Náhorního Karabachu,“ řekl ruský vůdce.

https://bit.ly/34CM3ke
https://bit.ly/31UOQ6i

sdílet na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
30. 10. 2020 19:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Mám obavu, že to bude velmi, ale opravdu velmi problematické. Ani jedna strana na to nepřistoupí. Ostatně, když se to tam začalo sypat ještě za SSSR, začínal jsem tušit, že přijde průser velkého kalibru, byla to první známka toho, jak se to sere Gorbačovovi pod rukama.Jeden spoluhráč ze stepní ligy tenkrát dělal v ČNR jakéhosi fámula u Kempného a povídal tenkrát, že se Kempný nechal slyšet, že nechá vyvalit sud, až Gorbačova sundají. Pravda, nenapadlo mě, jak amatérsky to ta banda opilců zkusí a že to bude až takový krach.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
30. 10. 2020 22:16
Odpovědět  Janinna

Pořád nejsem zcela přesvěčený, že to Gorbačov dělal vědomě. To bych pak musel připustit velmi špatnou práci vnitřních tajných služeb a opravdu katastrofickou práci stranických kádrových oddělení, pokud by připustili takové kukaččí mládě. Nebo jich v tom jelo hodně takových, jako on.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
31. 10. 2020 01:16
Odpovědět  Janinna

Cituješ Občana Galaxie 😛 ale to není o ideálech, to je o reálném fungování tehdejší nomenklatury a její kádrové práce. Propracovat na vrchol se mohl jenom pragmatický cynik nebo ten, který nikomu nevadil. Pragmatický cynik byl Husák a ten který nikomu nevadil byl Jakeš. V poměrech SSSR byl pragmatickým cynikem po smrti Stalina Beria, toho se Chruščov zbavil a po něm přišel ten, který v danou chvíli nikomu nevadil a to byl Brežněv. V politice jsem nikdy ideály nehledal a ani nepředpokládal.