PUTIN ZNIČIL TŘI HLAVNÍ VOJENSKÉ PLÁNY WASHINGTONU

Analytici vietnamského vydání “Soha” řekli, jak ruský prezident Vladimir Putin zničil vojenské plány USA a NATO. Odborníci zahraniční publikace poznamenávají, že na pozadí geopolitické konfrontace mezi Ruskem a Západem Putin pokaždé úspěšně „cvrnkne do nosu“ konkurentům a ničí jejich plány.

Autoři materiálu jako příklad uvedli tři takové případy.

První se týká 5 miliard USD vynaložených Spojenými státy a NATO na financování Majdanu, jehož hlavním cílem bylo zorganizovat na Ukrajině protiruskou vládu za účelem následného vyhnání ruského námořnictva ze Sevastopolu. Severoatlantická aliance doufala v následné obsazení tohoto území, ale Putin uspořádáním referenda na Krymu zničil tento plán Západu.

Druhý precedens nastal v roce 2012 v Sýrii, kdy turecký vůdce Recep Tayyip Erdogan navrhl americkému prezidentovi Baracku Obamovi plán na vytvoření bezletové zóny v Sýrii. Tehdejší americký vůdce podcenil Moskvu a v roce 2015 Rusko uskutečnilo na území republiky mobilizaci s následným vyhlášením bezletové zóny východně od Eufratu – přičemž pouze pro USA.

A konečně třetím fiaskem Západu byl plán Pentagonu “Prompt Global Strike”, podle kterého rakety odpálené ve Spojených státech by mohly během hodiny dosáhnout jakéhokoli cíle na světě.

Ani George W. Bush, ani Barack Obama, ani Donald Trump však nebyli schopni projekt realizovat, protože pro uskutečnění bylo nutné vytvoření hypersonických raket.

Ve výsledku „americký sen“ zrealizoval Vladimir Putin v Rusku – rakety vystřelené z území Ruské federace jsou schopné ve velmi krátké době dosáhnout jakéhokoli místa na světě.

https://bit.ly/3uUWCZO

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Alva
8. 6. 2021 16:48

Otázka zní: Jsou schopni se poučit? Ochotni určitě ne.