politika

Putin v Radě bezpečnosti: Kyjevský režim byl odsouzen za pokus o řadu teroristických útoků – od Tureckého proudu po jadernou elektrárnu

Putin:

“Kyjevský režim se svými činy ve skutečnosti postavil na roveň mezinárodních teroristických skupin, těch nejodpornějších skupin. Je prostě nemožné nechat zločiny tohoto druhu bez odpovědi.

Dnes ráno byl na návrh ministerstva obrany a podle plánu ruského generálního štábu nanesen masivní úder vysoce přesnými zbraněmi dlouhého doletu vzdušných, námořních a pozemních sil proti energetickým, vojenským velitelstvím a komunikačním objektů Ukrajiny”.

Video a přepis:

Setkání se stálými členy Rady bezpečnosti RF

Hlava státu se prostřednictvím videokonference operativně sešla se stálými členy Rady bezpečnosti.

Vladimir Putin:  Vážení kolegové, dobrý den!

Víte, že včera mi Alexandr Ivanovič Bastrykin, předseda vyšetřovacího výboru Ruska, podal zprávu o prvních výsledcích vyšetřování sabotáže spáchané na Krymském mostě.

Údaje z forenzních a jiných zkoumání, stejně jako operativní informace, hovoří o tom, že výbuch z 8. října je teroristickým činem, je to teroristický útok zaměřený na zničení civilní, kritické infrastruktury Ruska.

Je také zřejmé, že zákazníky, organizátory a pachateli teroristického činu jsou ukrajinské speciální služby. Kyjevský režim dlouhodobě používá teroristické metody. Jde o vraždy veřejně známých osobností, novinářů, vědců, jak na Ukrajině, tak v Rusku. Jde o teroristické útoky na města Donbasu, které trvají již více než osm let. Jsou to také akce atomového terorismu, mám na mysli raketové a dělostřelecké útoky na jadernou elektrárnu Záporoží.

Ale nejen: speciální služby Ukrajiny provedly také tři teroristické akce proti jaderné elektrárně Kursk v Rusku, opakovaně podkopávaly vedení vysokého napětí elektrárny. V důsledku třetího takového útoku byly poškozeny tři takové linie najednou. Přijatými opatřeními byla škoda v co nejkratším čase odstraněna, nedošlo k žádným vážným následkům.

Proti elektroenergetickým zařízením a infrastruktuře přepravy plynu naší země však byla spáchána i řada dalších teroristických útoků a pokusů o podobné trestné činy, včetně pokusu o podminování jednoho z úseků systému přepravy plynu “Turecký proud”.

To vše dokazují objektivní data, včetně svědectví samotných zadržených pachatelů těchto teroristických útoků.

Jak víte, zástupce Ruska nepouštějí k vyšetřovat příčiny výbuchů a ničení mezinárodních plynových přepravních soustav procházejících po dně Baltského moře. Ale všichni dobře známe konečného příjemce tohoto zločinu.

Kyjevský režim se tak svými činy vlastně postavil na stejnou úroveň s mezinárodními teroristickými formacemi, s těmi nejodpornějšími skupinami. Je prostě nemožné nechat zločiny tohoto druhu bez odpovědi.

Dnes ráno byly na návrh ministerstva obrany a podle plánu ruského generálního štábu vypuštěny masivní vzdušné, námořní a pozemní vysoce přesné zbraně dlouhého doletu proti energetickým, vojenským velitelstvím a komunikačním zařízením Ukrajiny.

Pokud budou pokusy o teroristické útoky na našem území pokračovat, reakce Ruska budou tvrdé a svým rozsahem budou odpovídat míře hrozeb vytvořené proti Ruské federaci. O tom by nikdo neměl pochybovat.

Žádám ministra obrany, aby podal zprávu o výsledcích.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3VfVluJ

sdílet na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
10. 10. 2022 19:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Mě na tom nejvíce vytáčí, že pro fialové pětizmrdy jsme my, občané ČR, pouhým vzduchem a zbytečnou položkou, pro ně existuje jenom ukrajinský Vasyl. Tady u nás se spousta lidí potápí kvůli neschopnosti platit účty za energie, někdo už ani není schopen dětem platit školní obědy, na onkologické dětské pacienty se vybírají plastová víčka, ale fialový zkurvysyn na vše kašle a dál na Ukrajinu lifruje miliardy z veřejných peněz. Takhle hanebně se vůči vlastním lidem nechovali ani komunisti.

Gales
10. 10. 2022 19:57
Odpovědět  Teuton

ZLATÍ KOMUNISTI.

Pavel z Moravy
10. 10. 2022 19:59
Odpovědět  Teuton

Mohou se tak chovat, protože většinový lid dřepí doma za pecí a každý si myslí, že se mu to nějak vyhne. Zase se přesně ukazuje jak na tom národ je. Však sám určitě víte- zkuste někoho oslovit a uvidíte reakci. Ta je buď dejte mi pokoj, nebo nepřátelská, protože za vše může dle těchto ovcí Putin a vy nemáte šanci něco vysvětlit. Už nemám fakt chuť se tomu podrobovat, této totální debilitě.

Rapa
10. 10. 2022 20:58
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dokud tito lidé budou jen čučet do blba a večer na TV debiles,dokud budou cpát svá panděra a z nudy nesmyslně jezdit auty semotámo,pak skučet a stěžovat si,jak jsou nemocní,cpát se a přežvykovat ,toť jediný jejich smysl-nesmysl života jejich bludných duší.Až hlad bude lékařem ,pak spolu se zimou někteří procitnou,možná..dobře jim tak,ať skučí od nemoci ze své lenosti a blbosti,až bolest přijde. I ta léčí,někoho ano,některé nenapravitelné ne.

Václav
10. 10. 2022 21:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ovečky musí napřed pořádně ostříhat, aby poznali co je zima, ještě musí zjistit, že pastvina je vyžraná zůstali tam jen bobky a ovčák už je ani nepodojí už nemají nic. Potom se konečně nas…… a zadupají ovčáka i s jeho psem.

Ketz
10. 10. 2022 20:05
Odpovědět  Teuton
Takhle hanebně se vůči vlastním lidem nechovali ani komunisti.

Oni se někdy komunisti chovali proti svým lidem hanebně? Že si to nepamatuji. Naopak si pamatuji, že se snažili všmožně zvýšit životní úroveň vlastních obyvatel.

Pan Tau.
10. 10. 2022 20:18
Odpovědět  Teuton

Někdo není schopen dětem platit školní obědy,..někdo ne, ale pivo za pade 30-50 si dá a ne jedno. K tomu krabku cigaret za 100. Školní oběd stojí ňákých 25 kaček. Všechny děti v mobilu neomezenej tarif a mamina nehty za 500, že aby ses bál, aby ti večer neudělala obřízku. To jen tak, že chápu, nejsou prachy, ale na druhou stranu,…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Rapa
10. 10. 2022 20:35
Odpovědět  Teuton

No pozor,komunistická strana budovala socialismus,socialistický stát,kde lékařské ošetření až po složité operace byly zdarma,školy a děti v nich byly plně zabezpečeny,stavěly se byty pro mladé rodiny,neexistovaly mafie,ani exekutoři a bezdomovci,průmysl a zemědělství na ůrovni,vybudovaly se přehrady,elektrárny…Stále si hodně lidí plete a zaměňuje socialismus s komunismem.Byla komunistická strana,ale komunismus neexistoval.Budoval se socialismus a za něj bylo lépe,než to,co existuje nyní v mnoha věcech.

oldoo
11. 10. 2022 18:55
Odpovědět  Teuton

Jak jsi přišel na to,že komunisté se chovali k lidem hanebně?

Milan Jablon
11. 10. 2022 06:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem zvědav, kolik členů VS OSN Rusko zítra odsoudí. Nejspíše drtivá většina. Kdo by taky podporoval teroristický stát v Hitlerem 2 v čele.

skeptik
11. 10. 2022 10:00
Odpovědět  Milan Jablon

Tipnul bych si, že z kolektivního fašistického Západu všichni. Jak překvapivé u podporovatelů ukrajinských banderonacistů, že?