politika

Putin v Mariupolu, selhání západních zpravodajských služeb

“Ani krok zpět!” – jaký signál dal Putin Západu v Mariupolu.

Navzdory všeobecnému přesvědčení, že západní zpravodajské agentury fungují efektivně, Putin nečekaně navštívil Sevastopol a poté odletěl vrtulníkem do Mariupolu a projel se po městě, poznamenává politolog Marat Baširov. Západní zdroje se o návštěvě dozvěděly až poté: americká televizní stanice CNN označila prezidentův čin za „drzost“.

Náhlá návštěva ruského prezidenta Vladimira Putina 19. března v Mariupolu, kde řídil auto bez bodyguardů, oklamala zpravodajské služby NATO, naznačují političtí analytici.

Ruský prezident Vladimir Putin spolu s vicepremiérem Maratem Chusnullinem projížděl ulicemi Mariupolu. Doprava ve městě přitom nebyla blokována, hlava státu v klidu řídila auto v provozu s dalšími auty, uvádí TASS.

Vladimir Putin včera večer nečekaně navštívil Mariupol poprvé od osvobození tohoto druhého největšího města DLR. Ruský prezident sem přiletěl vrtulníkem z velitelského stanoviště Severního vojenského okruhu v Rostově, hlásí PolitNavigator.

Podle tiskové služby Kremlu prezident projel autem několik čtvrtí města, prohlédl si pobřeží v oblasti jachtařského klubu, památná místa, budovu filharmonie, která byla poškozena teroristickým útokem praporu Azov.

Místopředseda vlády Marat Chusnullin informoval Putina o postupu stavebních a restaurátorských prací ve městě a jeho okolí. Jedná se o výstavbu nových obytných částí, sociálních a vzdělávacích zařízení, infrastruktury bydlení a komunálních služeb a zdravotnických zařízení.

„Prezident si prohlédl obytný komplex Něvskij. Staví se v něm 6 devítipatrových budov, školka pro 150 dětí a škola pro 1100 studentů,“ napsal Chusnullin ve svém kanálu TG.

Putin v rámci cesty navštívil rezidenční čtvrť Něvskij na západě města. Tam mluvil s obyvateli města a zajímal se o jejich bydlení. Po rozhovoru jeden z obyvatel pozval prezidenta na návštěvu, aby mu ukázal, jak se dnes žije v osvobozeném městě. Na pozvání jedné z rodin šel ruský prezident k nim domů. Putin se následně za nečekanou návštěvu omluvil.

Vývoj zpráv od jedné a té samé ukrajinské agentury za pár hodin:

7:40. Haha! Inu, v Kremlu pracují pohádkáři! Přišli s tím, že Putin navštívil Mariupol. Haha!

9:20 Existuje video, ale to není Putin, to jeho dvojník byl natočen v Mariupolu!

10:50. Na setkání s Putinem (tedy už ne s dvojníkem!) přivezli do Mariupolu komparzisty v autobusech!

12:40. “Komparz” identifikován, jsou to skuteční obyvatelé Mariupolu! To znamená, že Putin je skutečný a obyvatelé Mariupolu jsou skuteční!

Jak je patrné ze zveřejněných videozáznamů, dopravu v Mariupolu Putinův příjezd nezablokoval.  Prezident Ruska stál na semaforech a nechal projíždět stavební techniku.

„Absence kolon aut se strážemi je opatření, jehož cílem je uvést v omyl západní zpravodajské a speciální služby Ukrajiny, aby se vyloučily jakékoli akce z jejich strany. Obecně se jedná o dobře provedenou operaci FSO (Federální bezpečnostní služba), která umožnila zajistit bezpečnost hlavy státu,“ uvedl vojenský expert Igor Korotčenko.

Politický stratég Ramil Charisov si také všímá vynikající práce speciálních služeb.

„Tato cesta se očividně připravovala dlouho a rozhodně byla úspěšná. Ani jeden únik před začátkem akce, veškerý obsah z terénu je ve výsledku prezentován provládními médii. První veřejná cesta prezidenta na nová území vysílá jasný vzkaz: jde o plnohodnotná území Ruska, jsou bráněna a budou pod ochranou i nadále”.

PS: Ti, kdo jsou za tento výlet zodpovědní, si rozhodně odnesou vavříny za kvalitní práci. Navíc je zde jasné posílení akcií FSB,“ napsal expert.

Souhlasí i politolog Sergej Markov.

„Náhlá návštěva Putina v Mariupolu byla zjevně propracována podle všech pravidel spiknutí. Důvod spiknutí je pochopitelný – v případě návštěvy Putina na bývalých územích Ukrajiny by měly americké a britské zpravodajské služby skvělou příležitost zorganizovat teroristický útok proti Putinovi a odepsat tento teroristický útok jako „legitimní akce Ukrajiny při ochraně svého území před agresí,“ … jak plánují napsat v Putinově nekrologu. A jak napsali ve svém falešném „nekrologu“ pro Nord Stream. Je známo, že elity USA a EU démonizují Putina a považují ho za příčinu konfliktu s Ruskem,“ poznamenává Markov.

Televizní moderátor Andrej Medveděv se domnívá, že touto návštěvou dal prezident jasně najevo, že otázka nových území je uzavřena.

„Putin v Novorossii je jasným signálem, že žádná jednání o vlastnictví Novorossie nebudou. A otázka je uzavřena,“ řekl Medveděv.

Podobný názor sdílí i poradce prvního šéfa DLR, politický stratég Alexandr Kazakov.

“Toto je první cesta nejvyššího velitele na nová území. Signál světu – vám i mně, spojencům i nepřátelům – že, jak zpívá Alexej Poddubnij – „tohle je naše země – neodejdeme“.

Samostatně pro nepřítele (operačního, tedy pro kyjevský režim) je to varování: pokud by se v tomto směru uvažovalo o protiofenzívě – zapomeňte! Zničíme všechny, všemi možnými a, jak to vypadá, i nemožnými prostředky”.

Návštěva velitelství SVO s vyslechnutím hlášení vojenských náčelníků: v předvečer jarní kampaně. A v předvečer (doslova) příchodu Si Ťin-pchinga, kterého Putin samozřejmě také seznámí s postupem a plány SVO. A pro prezidenta Si Ťin-pchinga jsou to zásadně důležité otázky vzhledem k jeho vlastním plánům, včetně vojenských, na jihovýchodním dějišti operací,“ napsal Kazakov.

Poslanec ruské Státní dumy Dmitrij Gusev označil Putinovu návštěvu za „nepřekvapivou“, ale která skýtá skvělé vyhlídky.

„Prezident Putin může navštívit jakýkoli region Ruska. Nebudeme se divit, když přijede do Jekatěrinburgu nebo Novosibirsku, Rostova nebo Sevastopolu. Včera uplynulo 9 let od připojení Krymu. A Mariupol je taky náš. To znamená, že po nějaké době už nás nepřekvapí cesty prezidenta Putina do Kyjeva nebo Oděsy, Charkova a Dněpropetrovska,“ řekl Gusev.

Vojenský zpravodaj Dmitrij Stešin vyvozuje hlavní závěr z prezidentovy návštěvy v Mariupolu – „žádné zmrazení SVO nebude“.

„To je ono, hotovo, Putin se reálně, ve skutečnosti fyzickou přítomností, spojil s osvobozenými územími. A kolik se už investovalo do Mariupolu… Žádné “zmrazení” nebude”.

Publicista Jegor Cholmogorov reagoval jednoznačně.

„Proč Putin odešel do Mariupolu, je zcela pochopitelné. To je takový rozkaz “Ani krok zpět.” Doufám, že bude vyplněn,“ komentoval Cholmogorov.

Novinář Dmitrij Borisenko uvádí, že Putin zvýšil sázky na maximum. Domnívá se, že návštěva DLR je reakcí na vydání zatykače na prezidenta Ruské federace soudem v Haagu.

“Putin překročil opravdový Rubikon. Překročil ho jak pro západní „partnery“, tak i pro své okolí a celé politické zřízení Ruska, pro ně ještě více než pro Západ. Nyní, pokud by byl Mariupol kapitulován (bez ohledu na to, z jakého důvodu, ať už vojenskou porážkou nebo další dohodou gesta dobré vůle v zájmech Abramoviče), bude to především OSOBNÍ porážka Putina v očích VŠEHO Ruska a celého světa. Poté buď kulka do čela, nebo zemřít v bitvě jako Allende, nebo soud v Haagu a osud Miloševiče,“ píše Borisenko.

Na reakci ukrajinských komentátorů upozornil vojenský zpravodaj Roman Saponkov.

“Mimochodem, Šarij zmínil zajímavou myšlenku. «Putin v Mariupolu, v noci, bez totálního uzavření města, s minimální ostrahou, řídí sám, míjí proud aut na hlavní silnici, přilétá vrtulníkem, mluví s obyčejnými lidmi, to je Putin z roku 2000. A to je špatné znamení pro Ukrajinu a světové společenství»

Před Putinem-2000 světová komunita diskutovala o tom, na kolik částí se Rusko v dohledné době rozpadne a jak bezpečně převzít kontrolu nad jadernými zbraněmi a jadernými elektrárnami na nových územích. A to si vůbec nedělám legraci. V srpnu 1999 nikdo vážně nepochyboval, že Dagestán jsme ztratili,“ připomněl Saponkov.

“No, to jsou nacisté. Normální lidé to nedělají,“ řekl Vladimir Putin v komentáři k akcím ozbrojených sil Ukrajiny, které zaminovaly nemocniční objekty v Mariupolu.

Prezident Putin také navštívil budovu obnovené Mariupolské filharmonie – prozkoumal situaci uvnitř budovy a zhodnotil kvalitu odvedené práce: „Pohodlné, krásné“.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3TtXC4N

sdílet na

38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jmm
19. 3. 2023 19:28
Ohodnotit příspěvek :
     

To je pan President!

Vrn vrn
19. 3. 2023 20:56
Odpovědět  jmm

Aby to fakt nebyl dvojnik. Vypada trochu jinak

Janaz
19. 3. 2023 22:34
Odpovědět  Vrn vrn

Blbeček trolíček, keď nemáš čo napísať, lebo vám Putin ukázal fakáča, tak radšej čuš.

Pavel z Moravy
20. 3. 2023 10:02
Odpovědět  Janaz

To je vždycky tak, když se někdo nedokáže vzepřít ani svému šéfovi, který ho tyranizuje tak hledá zbabělce všude kolem sebe, jen on sám je čistý jak lilie. O tom by se dalo vykládat ze života v povídkách.

Markýza
20. 3. 2023 08:45
Odpovědět  Vrn vrn

Ježišmarjá, jen se nezblázněte s těma mínusama.
Mně nepřipadal – chůze a hlas je jeho, to by se blbě napodobovalo. Zvlášť ta jeho typická chůze (říkají tomu Putin walk style 😎 ) Vypadal nad těmi plány baľnice dost vyřízeně, ale to je pochopitelné.

Gales
20. 3. 2023 16:38
Odpovědět  jmm

Je na svém území.To jenom ukrouši a prozápadní Jidáši tvrdí opak.

Autor
19. 3. 2023 19:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Jeden z atentátníků na Stalina chodil po Moskvě a proti němu šli dva lidé, jeden z nich byl sám Stalin. Než to atentátníkovi došlo, Stalin už někam došel. Atentátník byl tak překvapen, že ani nepomyslel na zbraň, kterou měl u sebe.
Pak sice Stalin dostal ochranu (jednoho člověka), ale před tím chodil po Moskvě sám a bez doprovodu.
Takže určité precedenty jsou.
No a teď to porovnejte s tím, jak vystupovali v přátelských zemích američtí prezidenti, jako Biden teď nedávno v Polsku … Před jejich řečnickým pultem je vždy silné neprůstřelné sklo …
Politicky by se dalo říci – dokonalý trolling od Putina!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tom
19. 3. 2023 20:21
Odpovědět  Peter 008

Kdo by tu starou pedofilni trosku chtel vubec zavrazdit? Vzdyt sam chcipne, dalo by se rict, co nevidet…

Frank
20. 3. 2023 06:55
Odpovědět  Tom

Ten americký dement je už napůl mrtvý, ale chce kandidovat znovu.

Tom
20. 3. 2023 20:52
Odpovědět  Frank

Muze. V pekle je takovych dementu plnej kotel.

Pavel
20. 3. 2023 10:08
Odpovědět  Peter 008

Kdyz jede nejakej do Kyjeva na navstevu musi pozadat Kreml ,aby nestrilel..Teprve kdyz dostane souhlas jede..

Tom
20. 3. 2023 20:54
Odpovědět  Pavel

Vzdyt nosi plynky. Posrat se muze kdykoliv a kdekoliv.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
treza
19. 3. 2023 19:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Je rozhodnuto. Vítězství.
https://www.youtube.com/watch?v=rygn4Oc1gm8

Tony
19. 3. 2023 20:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to je slušně řečeno vydrb z prava 🙂 Před několika roky jsem vezl z německa 24 kg galvanického zlata, prostě neoznačena dodavka a na 3 křižovatce jsem se stratil stejně i Putin s doprovodem by byl napadný jako pěst na oko a tak se slušně stratil v davu a byl nenapadný prostě palec nahoru

Markýza
19. 3. 2023 20:18
Odpovědět  Tony

Jasně že jo – já měla obraz za miliony léta v komoře. Nevědomost je nejlepší trezor.

Markýza
19. 3. 2023 20:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Musím přiznat, že je to hezké čtení na dobrou noc. Zejména “americká televizní stanice CNN označila prezidentův čin za „drzost“” mě srdečně rozesmálo 😀

unor 2022
19. 3. 2023 22:17
Odpovědět  Markýza

Sportovnim zargonem receno .. projev americke ubohosti v namyslenosti a neschopnosti uznat kvality soupere s kterym prohrala utkani.
Navic, pokud neni schopna priznat kvality souperi pak tim jen snizuje ty svoje.

Pavel
19. 3. 2023 23:45
Odpovědět  Markýza
Markýza
20. 3. 2023 08:48
Odpovědět  Pavel

Děkuju – ale na mě už příliš patosu. 🙂

Pavel K
20. 3. 2023 15:26
Odpovědět  Pavel

Pavle díky za odkaz, tohle jsem ještě neviděl. I když si je poslechnu není to můj styl, jsem spíše na kapely od 60 do 90. Ale samozřejmě i něco novějšího se u mě najde. 🙋‍♂️

zuza
19. 3. 2023 20:21
Ohodnotit příspěvek :
     

americká televizní stanice CNN označila prezidentův čin za „drzost“??? to čo tam fetujú? Kedy bideta pozval nejaký obyčajný občan k sebe domov na návštevu a kedy ju bidet prijal?
Potešila ma veta poslanca Dumy Guseva: “…. po nějaké době už nás nepřekvapí cesty prezidenta Putina do Kyjeva nebo Oděsy, Charkova a Dněpropetrovska“ To znamená, že sa počíta s oslobodením zvyšných ruských miest na ukroRuine.

Markýza
20. 3. 2023 08:49
Odpovědět  zuza

No protože to berou tak, jako že přijel na okupované území, území Ukrajiny.
Ale to je povrch – ve skutečnosti si patrně rvou vlasy, že propásli příležitost k pěknému atentátíčku.

zuza
20. 3. 2023 09:48
Odpovědět  Markýza

tak aspoň tí zmrdi videli, že pán Putin prišiel domov, ku svojim. Nepoznám “diktátora, agresora, okupanta, kata, zlodeja detí…”, ktorý by si mohol dovoliť prechádzať sa medzi porobeným národom bez ochranky a ešte by sa tí ľudia tešili ako malé deti, že ho vidia a môžu mu poďakovať

Markýza
20. 3. 2023 09:52
Odpovědět  zuza

Ono asi přesně o to šlo. Na videích je vidět, jak toho má poměrně dost, ale zřejmě to bylo takhle důležité.

EvaK
20. 3. 2023 21:58
Odpovědět  Markýza

Je mu 70 let.

Boomer
20. 3. 2023 22:12
Odpovědět  EvaK

.. tíha zodpovědnosti.

Pavel z Moravy
20. 3. 2023 15:05
Odpovědět  zuza

To naši škůdci zemští jsou obaleni ochrankou jako stromeček o vánocích. Z této většinové společnosti je zde člověku opravdu na blití. Těch 7- 10 % normálních a snad i slušných lidí tu ještě je, ale to je málo.

ladik
20. 3. 2023 15:14
Odpovědět  zuza

Že by se podíval také do Prahy?

jiří
20. 3. 2023 18:41
Odpovědět  ladik

Určitě by se přijel podívat, ale museli by jsme mít všechnu tu protinárodní a protiruskou sebranku pod zámkem.

Nadia369
19. 3. 2023 21:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Okamzity pocit z clanku a hlavne videi byl RESPEKT pro tohoto cloveka. A ja mam vzdy respekt k tem, kteri si ho zaslouzi, ale zadny k tem kteri ho na me vyzaduji. Asi budu ta cerna ovce….

katango
20. 3. 2023 10:02
Odpovědět  Nadia369

Vítejte mezi náma dezolátama!

Nadia369
20. 3. 2023 11:01
Odpovědět  katango

Ja uz jsem tady nejaky ten rok, jen tak casto nepisu do komentu. Ale diky je dobre byt mezi svymi.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
20. 3. 2023 12:31
Odpovědět  katango

Každý bude brzy rád, že je henten dezolát 😀

Pavel z Moravy
20. 3. 2023 15:09
Odpovědět  Nadia369

Kdo něco znamená ať v čemkoliv, nemusí respekt vyžadovat. Je to stejně silná osobnost jako byl Fidel, CHE, a další.

unor 2022
19. 3. 2023 22:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Jako ze zeme je jen zeme pak stat je spolecnost lidi.
A jestli nekdo zachranuje spolecnost lidi na Ukrajine, tedy jeji slusnou a normalni cast, pak je dnes Rusko.
Pro zapad je hloupy do ukrajinske vlajky se halici lid jen spotrebni naradi. Hloupi prislusne zpracovani chudaci, kteri nevidi cemu slouzi.
Kazdy strujce sveho stesti.

Spam vlasta
19. 3. 2023 22:04
Ohodnotit příspěvek :
     

No bože vždyť je tam doma !

Boomer
20. 3. 2023 07:00
Ohodnotit příspěvek :
     

..ale to je přece jasný! Putin je dávno po smrti a tohle byl jeden z jeho několika dvojníků! A hospodářství mají plajte..

Vladimír
20. 3. 2023 12:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Nedávno polská televize ukázala v záběru toho Alzákova dvojníka. Je jasné, že si Ukrajinci musí myslet, že dvojníka má každý. Možná ho má i Putin, ale toto pravděpodobně nebyl ten případ. Řekl bych, že má trochu adrenalinu rád…