Putin: Ti, kdo budou odporovat globální multipolaritě, prohrají

Sklon k multipolaritě ve světě bude jen narůstat a ti, kteří tomu brání, prohrají. Oznámil to dnes 20. dubna ruský prezident Vladimir Putin na zasedání Rady pro rozvoj místní samosprávy.

„Trend, o kterém vám řekli, tendence ve světě k multipolaritě je nevyhnutelná, a bude jen sílit. A ti, kdo tomu nerozumí a tento trend nebudou následovat, budou prohrávat. Tento fakt je naprosto zřejmý, je to tak samozřejmé jako východ slunce, s tím se nedá nic dělat. Ti, kteří se snaží tomu bránit, budou čelit jen dalším problémům, kterých už i tak mají dost,” řekl Putin.

Putin již dříve řekl, že éra unipolárního světa skončila, ale Spojené státy a Evropa se nyní ze všech sil snaží udržet hegemonii, která se jim vymyká z rukou. Zároveň opatření, která přijímají, jako jsou sankce, kultura zrušení a politika izolace, jen urychlují formování multipolárního světa.

Jak uvedl EADaily, Spojené státy se znepokojením sledují rychlé sbližování mezi Ruskem a Čínou. Podle šéfa think-tanku Atlas Jonathana Warda je nedávná návštěva čínského ministra obrany Li Shangfu v Moskvě jen epizodou rusko-čínské koordinace úsilí společně čelit „demokraciím Evropy a Asie a snažit se zničit řád založený na pravidlech“ (přesně tak na pravidlech, a ne na normách mezinárodního práva –  EADaily).

„Setkání tohoto druhu se pravděpodobně stane etapou jejich geopolitické koordinace v Evropě a Asii, stejně jako současného a budoucího směřování vojenské spolupráce. Během této návštěvy dal Li jasně najevo důležitost rusko-čínské strategické spolupráce a to by mělo rozptýlit jakékoli další iluze o povaze rusko-čínské osy v hlavních městech Evropy a Asie nebo v představenstvech západních společností, které pokračují v podnikání buď v Číně nebo v Rusku“, řekl Ward.

https://bit.ly/40qbbEr

sdíletj na

4.6 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
20. 4. 2023 21:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Taky si to myslím pane prezidente.

Kadár
20. 4. 2023 23:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Hlavní ale bude aby se v Rusku zrušila ruština a pak také azbuka. Místo ruštiny se pak zavede čeština a česká abeceda kterou máme díky našemu slavnému rodákovi a mučedníku Janu Husovi. Jemu věčná sláva za to co celý svět vytrpěl a důležitého vykonal.

Jozef
20. 4. 2023 23:49
Odpovědět  Kadár

Buďte bez obáv. Petr Pavel už na tom aj s Lipavským a Černochovou pracujú.

Albi
21. 4. 2023 02:07
Odpovědět  Jozef

A když to vzali do ruky takoví odborníci, můžeme považovat věc za hotovou . 🙂 🙂 🙂

Milan ze Zahrady Čech
21. 4. 2023 14:24
Odpovědět  Albi

Je to hlava votevřená. Bylo by ale na čase, aby si ji zase zavřel. Kdo má ta howna čuchat.

aamater
21. 4. 2023 09:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak veru. Pravdu povedal. A ako vždy nemýli sa. Nie nadarmo je Putin génius. Svoje schopnosti a talent využíva naplno. Je to jasne vidieť na každom jeho jednom kroku. Všetko robí pomaly a precízne. Nič neponecháva na náhodu. Všetky svoje kroky má dopredu premyslené a spočítané. Prehnitý západ ho nebral vážne, nepočúval čo mu hovorí. Tak teraz nastal zlom, miesto slov prišli skutky. A ako sami vidíte Putin si ide teraz za svojim cieľom. A prehnitý západ nemôže nič. Iba brechá ako taký pudel.

Pavel z Moravy
21. 4. 2023 13:10
Odpovědět  aamater

Souhlas. Zdegenerovaný západ končí, oni to ti podpindosníci ví, ale jak to sdělit svým ovečkám?

Gales
21. 4. 2023 13:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen jestli to Fiala s tím půl závitem v hlavě pochopí.

Prodost
23. 4. 2023 18:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Přečtěte si toto. Pokud se tato predikce vyplní (samozřejmě +/- pokud jde o čas), bude to důkazem, že všechno je jenom hra, i když někdy velmi krvavá. V článku uvedené predikce už se vyplnily.
Obnova SSSR byla předpovězena v seriálu Simpsonovi | tadesco.org