politika

Putin prozradil, co by poradil svému mladšímu já

Putin prozradil, co by poradil svému mladšímu já
Ruský prezident řekl, že by sám sebe varoval před důvěrou v Západ.

Ruský prezident Vladimir Putin připustil, že během svého prvního prezidentského období neměl tolik důvěřovat Washingtonu a jeho spojencům, a označil to za “naivní”. Na čtvrteční velké tiskové konferenci prohlásil, že měl důvěřovat především ruskému lidu.

Na otázku jednoho z novinářů, co by poradil svému mladšímu já z doby před více než 20 lety, Putin odpověděl, že by se nejprve varoval před “přílišnou naivitou” ve vztazích s “našimi takzvanými partnery” – což je termín, který opakovaně použil při popisu kolektivního Západu.

Prezident řekl, že je třeba “věřit ve velký ruský lid, neboť tato víra je základem úspěchu v obnově… a rozvoji Ruska”.

Putin také pozitivně zhodnotil svou politickou dráhu před 20 lety a řekl, že by to obecně řekl svému mladšímu já: “Jsi na správné cestě, soudruhu,” citoval populární aforismus, který se běžně připisuje ruskému revolucionáři a prvnímu sovětskému vůdci Vladimiru Leninovi.

V prvních letech svého prezidentství se Putin, který se dostal k moci v roce 2000, snažil udržovat dobré vztahy se Západem. Několik dní před 11. zářím varoval tehdejšího amerického prezidenta George W. Bushe před hrozícím teroristickým útokem, jak uvádí kniha bývalého vedoucího analytika CIA George Beebeeho z roku 2019.

Putin byl také prvním vůdcem, který Bushovi po útoku telefonoval a vyjádřil mu soustrast. V následujících letech však Washington jednostranně odstoupil od Smlouvy o protiraketové obraně – významné smlouvy o kontrole zbrojení, která omezovala systémy používané k zachycení raket schopných nést jaderné zbraně. Tato dohoda byla považována za způsob, jak snížit tlak na budování dalších jaderných zbraní v zájmu zachování vzájemného odstrašení. USA ji v roce 2001 opustily, což Moskva považovala za velký zásah nejen do své vlastní bezpečnosti, ale i do bezpečnosti celého světa.

Po odstoupení od smlouvy Washington rozšířil své systémy protiraketové obrany do východní Evropy. Moskva opakovaně varovala, že rakety Tomahawk by mohly být použity k útoku na Rusko nebo jeho spojence.

V roce 2004 se NATO výrazně rozšířilo na východ, když do něj byla začleněna většina středoevropských a východoevropských zemí, které byly dříve členy Varšavské smlouvy, a také tři pobaltské státy, které byly bývalými sovětskými republikami.

Moskva opakovaně prohlásila, že postup bloku směrem ke svým hranicím vnímá jako hrozbu. Opakovaně také poukazovala na skutečnost, že západní představitelé slíbili poslednímu sovětskému vůdci Michailu Gorbačovovi, že blok vedený USA nebude rozšiřován dále na východ. Tyto sliby byly následně porušeny, jak Putin opakovaně uvedl.

V roce 2007 se ruský prezident dostal na titulní stránky novin svým slavným Mnichovským projevem, v němž oznámil zásadní změny v ruské zahraniční politice, přičemž odsoudil unipolární svět ovládaný Washingtonem jako “nepřijatelný” a varoval před tím, že USA a jejich spojenci stále více zanedbávají mezinárodní právo.

https://www.rt.com/

sdíletj na

102 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
14. 12. 2023 23:50
Ohodnotit příspěvek :
     

do KoZa jsme nikdy nepatřili až v současnosti náš stát tam zavlekla vlastizrádná politická loutkovláda všech našich posametových zrádců!!!
Najděte suverénní stát na planetě Zemi, který předá správu VODY = nejdůležitější životní surovin cizákům???
Najděte suverénní stát na planetě Zemi, který předá správu PLYNÁRENSTVÍ = důležité infrastruktury cizákům???
Najděte suverénní stát na planetě Zemi, který předá správu FINANCÍ = nejdůležitější životní SLUŽBY cizákům včetně obsluhy našich vkladů ???
Najděte suverénní stát na planetě Zemi, který předá správu TELEKOMINIKACÍ = nejdůležitější SPOJOVACÍ SLUŽBY cizákům???
Najděte suverénní stát na planetě Zemi, který předá správu PETROCHEMIE = důležité PHM k mobilitě zboží a osob cizákům???
Najděte suverénní stát na planetě Zemi, který předá správu OBCHODNÍCH ŘETĚZCŮ = nejdůležitější životní SLUŽBY cizákům???
Dalo by se položit celá řada dalších otázek, ale musíme navrhovat také řešení,….současné vedení státu i předchozí se nad důležitými dopady svých často tragických rozhodnutí ani nezamyslelo, ….musí jim být vydán zákaz výkonu veřejné funkce!!! I KoZa potřebuje naši pomoc, jinak denacifikace ukončí RF v Londýně!!!!!!!!!!

Aragonit
15. 12. 2023 00:15
Odpovědět  ijn

To máš pravdu ale tým ponukám za tie predaje nebolo možné odolať. To bolí milióny a stámilióny dolárov ktoré za takéto obchody kasovali zodpovední politici aby ich rodinní príslušníci už nemuseli nikdy v živote pracovať so zabezpečenými vilami v kapitalistickom raji na pobreží Floridy atď

ijn
15. 12. 2023 00:38
Odpovědět  Aragonit

A čekání na smrt i v přepychové vile je těžká nuda a nekonečné zevlování na………např co Koženého číní šťastným, když nemůže nikoho okrádat, jako naši političtí psychopaté u koryt moci?????
Do roka se fialový volební podvodník sesype, i rakovina se mu rozjede …….!!!

Pijack
15. 12. 2023 08:56
Odpovědět  Aragonit

No, mě to silně připomíná příběh jednoho chudého Mexičana, který obdělával své políčko s kukuřicí, aby uživil svou rodinu. Jednou za ním přišel žid a nabídl farmáři, že od něj políčko koupí za cenu dvou. Farmář neodolal nabídce a políčko prodal. Žil si celý rok v pohodě a dostatku. Další rok peníze došly a najednou nevěděl, kde má sehnat peníze na obživu. Tak šel žebrat. Nepochopil NIC.
A tak je to i s našimi politiky, kteří nám prodali nezadlužený stát pod rukama. Měli se pár let dobře. Koupili si jachty a rezidence v cizině. A dnes jsme na žebrotě. Nemáme se čím živit a zadlužujeme se…

anbar
15. 12. 2023 09:44
Odpovědět  Pijack

stát, který je účelově zadlužen a potravinově nesoběstačný, se přece nejlépe ovládá, k tomu přidejme 34 let vymývání mozků a výsledek se dostavil, máme zde generace nesvéprávných, kterým vlastenectví nic neříká, oni jsou evropané vyznávající ty správné liberální hodnoty jako lgbtq, manželství pro všechny. desítky pohlaví, mj. zvyšující se poptávka po horké vodě do hrnců na svině bude jedním z důvodů globálního oteplování.

Pipa
15. 12. 2023 11:37
Odpovědět  anbar

Popsal jste situaci naprosto přesně, nicméně popsaný fakt již dnes není téměř komu sdělit s tím, aby byl schopen si tu hrůzu uvědomit a podle toho jednat.Výsledky voleb jsou toho jasným důkazem.Tato zemička již ztratila téměř vše.Zůstává postupně již pouze namalovanou čárou na mapě a vše nasvědčuje tomu, že i ta má být nakonec vymazána!Například i na zrušení “Benešových dekretů” se již pracuje, majetky aktivních podporovatelů nacismu se budou vracet,…

Gales
15. 12. 2023 18:57
Odpovědět  Pipa

Polský poslanec Grzegorz Braun Židům uhasil chanukovou menoru. Ti se můžou posrat!
https://www.youtube.com/watch?v=nd2EWU9n3tg
https://www.youtube.com/watch?v=PVUoQAtEUnU

All
15. 12. 2023 18:47
Odpovědět  anbar

Fiala vede se svou pětkou ničemů ke krachu ostravských hutí, 6000 ostraváků bude odhozeno a s nimi další tisíce co pracovali pro hutě,přijde o práci.Kradou nám elektriku z naší jsderné elektrárny,dokonce ukradli nám i naši vodu,kterou zase a znovu budou zdražovat,obírají nás,okrádají a ničí,ničí a ničí naši budoucnost. Nebylo už toho dost?( A o kolik zvedla fialová vláda satanistů zahr.dluh,kolik BILIONů už dlužíme,kolik a komu,kvůli nejhorším darebákům z ODS,TOP,KDU,STAN,ČSSD, i ANO i těm přiblým odpadlíkům od zadků Pirátům,stále total destrukce. Čím dříve přijde odveta,tím lépe.Rusko má dost svých starostí a tak nás budou tyhle mory ještě dlouho dusit a mordovat a ničit.Spojujme se v rodinách a obcích dole,není už naco čekat. Svoje, své,svoje doma a těm lumpům nic už z naší práce.Nic.

All
15. 12. 2023 19:10
Odpovědět  All

Biliony dluhů a neustálé zdražování a pro jistotu aby ovce neremcaly tak zase straší s covidem,lhaním o covidu,covidpodvodem,to svoje bubububu lži už rozjíždí ta prokletá TV,nejen ČTV,ale i žumpa z Primy i Novy zase za penízky a dobré bydlo tvoří Zločin ve zdravotnictví.

Aragonit
15. 12. 2023 10:34
Odpovědět  Pijack

No ale tí čo to spôsobili na nich bieda nedopadla majú hojnosť a dostatok peniaze otáčajú a nemovitosti na nich zarábajú ďalšie chcechtáky a oni všetci sa nám čo? No CHECHTAJÚ. A takto najmocnejší na planéte ovládajú väčšinu štátov. Ale dobré priklady existujú. Postavil sa im Orbán i Fico a národy si to uvedomujú a osprostení spotrebným ošiaľom sa preberajú do desnej reality v ktorej sa budú musieť postaviť na odpor inak ich to čo prichádza zničí

Pijack
15. 12. 2023 11:07
Odpovědět  Aragonit

No protože neprodali svůj vlastní majetek (políčko), ale majetek obyvatel země, který jim nepatřil.

Ladislav 💤
15. 12. 2023 11:50
Odpovědět  Pijack

Zapomněl jsi pojmenovat, že ten majetek nahromadili pro svůj lid komunisti!
Neboj se toho slova, byli to zlatí komunisti, proti těmhle zrádným magorům!

Velitel
15. 12. 2023 07:59
Odpovědět  ijn

Nechci vám brát iluze, ale už Karel IV. byl císařem Svaté říše římské a mezi země Koruny české patřila i Lužce, Falc , Dolní Lužice, Braniborské markrabství a Zhořelec. Pak jsme cca 400 let patřili do Habsburské monarchie.
Jak je to s tím dělením na východ a západ? Není to dělení na směr od nějakého středu, ale je to historické dělení. Ve starověku existoval nejmohutnější evropský útvar Říše římská se sídlem v Římě. Ta se následně rozpadla na Západní římskou říši a Východní říši římskou se sídlem v Konstantinopoli. Píše se rok 395. Vznikají tím dva základní pilíře Evropy, nebo chcete-li víry, ta západní s papežem v Římě a ta východní církev tj, pravoslavná církev, chcete-li Byzantská říše. Roku 1453 padla Konstantinopol z chrámu Svaté moudrosti se stává mešita Hagia Sofia a vychodní křestanství se stěhuje do Ruska. Ruský car Ivan III. se žení s Sofií Paleologovnou, neteří posledního vládce Konstantinopole a Bizanyské říše. Tim se Rusko stává nástupcem východní říše římské a dodnes má ve znaku dvouhlavého orla ze znaku Bizanské říše, někdy se něm mluví jako o III. Římu.
Pro nás je důležité, že v kostele najdete kněze a ne popa, a na zdech nám tu nevisí ikony.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
15. 12. 2023 09:01
Odpovědět  Velitel

Paráda, Veliteli 🙂

Spam vlasta
15. 12. 2023 09:47
Odpovědět  Velitel

To je sice hezké ale ani kněz nebo pop ti zadarmo anichleba nedá !

Boomer
15. 12. 2023 11:11
Odpovědět  Spam vlasta

.. ale kněz nebo pop může slabým a malověrným ukazovat cestu, poskytnout jistotu a jednotu společenství stejně věřících a smýšlejících. A je velmi pravděpodobné, že se dokáží jednoho dne spojit na cestě k jednomu cíli s těmi, co věří “jen” ve své síly a schopnosti…

Jaaaaa
15. 12. 2023 15:26
Odpovědět  Spam vlasta

Ani slovo, ne ze ani chleba !!

Pijack
15. 12. 2023 09:49
Odpovědět  Velitel

Stejný komentář by se hodil i k omílané liberálně fašistické propagandě o imperiální politice Ruska. Kde je ten Ruský imperializmus? Palec nahoru !

Albi
15. 12. 2023 10:13
Odpovědět  Pijack

A kde vzít nepřítele, když ho z různých důvodů nutně potřebujeme?

Ruský imperialismus nikde a přitom je tak snadné si ho vyrobit. Stačí několikrát zopakovat, že jestli bude ukrajinský demokraticky – nacistický režim poražen, po zuby ozbrojený Rus se vrhne na Evropu a šlus, skončíme v zemljance na Sibiři!

Proč by to jako dělat, to už nevědí, tedy ani nenapíšou – a jak překvapivé – nikdo si toho nevšimne. Tak by NÁM přece nelhali.
Jak prosté, milý Watsone.

Oy vey
16. 12. 2023 16:30
Odpovědět  Velitel

Oy vey a nebol ten rozpad na dve cirkevné odnože až v r. 1054?

Tupý hulvát
15. 12. 2023 08:30
Odpovědět  ijn

Zase jen oni,oni politici,oni zrádci!A jak se tam všichni dostali?Ne oni,ale MY TUPCI!

Slovan
15. 12. 2023 09:52
Odpovědět  Tupý hulvát

Máš pravdu já to říkám také už dlouho, ale ono je to těžké. Když budeš moc beztrestně odstranit švába, jako ONI odstraňují a ničí nás, tak to bude sranda. Oni by ti ostatní už pak nezlobili. Jó víš mít takové Bratrstvo Kočičí pracky, která by ty úklidy dělala rychle a přesně, to bychom prosperovali a hlavně by nebyl nával na státní funkce. Nebo udělat sbírku na Šakala, to by asi bylo dárců. Ale když on je ten bič jen na chudinu. Hele třeba ten Čermák a prase v klidu reje v Řeporyjích.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
15. 12. 2023 10:16
Odpovědět  Slovan

Hezká a hlavně pohotová přirovnání – zvlášť ta poslední slova v poslední větě.. 🙂 🙂 🙂

Aragonit
15. 12. 2023 10:44
Odpovědět  Albi

Zbierka na šakala….. momentálne je šakalom západu Rusko a jeho armáda na Ukrajine. Skrátka tento bordel vyrieši len tlak armády a drsná a ultimatívna diplomacia

Chjo
15. 12. 2023 12:34
Odpovědět  Slovan

Beztak se na konec lidi složí na žoldáky nebo na smečku hladové zvěře. Až jim bude nejhůř všechny morální zábrany poletí z okna.

Slovan
15. 12. 2023 16:53
Odpovědět  Chjo

Asi tak. 🙋‍♂️

Aragonit
15. 12. 2023 10:40
Odpovědět  Tupý hulvát

Ale väčšina tiež chce tak ako všetci politici nabaliť sa a v tejto vidine aj volí a tak to potom dopadá. Chamtivosť ktorá poháňa tento kapitalistický moloch je najväčší problém ľudstva.

Pavel z Moravy.
15. 12. 2023 13:38
Odpovědět  Aragonit

Chamtivost je to nejhorší co likviduje společnost. To bezesporu.

Jaaaaa
15. 12. 2023 15:33
Odpovědět  Pavel z Moravy.

A na slovensku este aj zavist .

Jaaaaa
15. 12. 2023 15:35
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Zavist !!!

Jaaaaa
15. 12. 2023 15:32
Odpovědět  Aragonit

To je pravda, ale VÔBEC nechapem, preco este stale ti, ktori robili protiustavne, protizakonne si chodia po slobode a tesia sa na sviatky. Naco tie reci politikov a ministrov a policajtov..? Nechapem to, nechapem, nechapem. Naco cakaju? Na potlesk?!

Pavel z Moravy.
15. 12. 2023 09:12
Odpovědět  ijn

IJN, vše to byl úmysl a vše bylo již před převratem připraveno, abychom byli takto rozkradeni. Ty osoby, které toto od roku 89 provedly byly z většiny pečlivě připraveny ze západu k této rozkrádačce. A jelikož již v žádném případě nejsme suverénní stát, ale kolonie závislá na páníčcích ze západu, vypadá to tady tak jak to vypadá. Bohužel, většinové stádo k tomuto stavu přispívá svojí pasivitou a duševní nevyzrálostí. Nemůžete chtít svéprávný a samostatný stát, pokud nemáte duševně vyzrálý lid toho daného národa. A změnu můžete dosáhnou pouze s myslícími tvory, kteří dokáží sami vyhodnotit situaci v jaké se nachází. Ale s touto většinou přeformátované populace to není možné. Zde to bude muset padnout na úplné dno a ani tak si nejsem jist, že ta většina vůbec něco pochopí.

Pavel z Moravy.
15. 12. 2023 09:20
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jsme bohužel kolonie jako vyšitá z učebnice dějepisu. Jeden rozdíl tady ale je. Většina zemí se stala koloniemi tím, že byla cizím etnikem dobyta silou. U nás to proběhlo tak, že národ sám se podílel na tom, že jsme se kolonií stali. Pouze nespoluprací s těmi silami, které tuto kolonii řídí bychom se mohli osvobodit. Ale nemáme zde někoho takového jako byl v Indii Mahátma.

anbar
15. 12. 2023 09:45
Odpovědět  Pavel z Moravy.

pro začátek koalice STAČILO ?

Aragonit
15. 12. 2023 10:55
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Ale máme tu ľudí ako Putin, Orbán Fico a pridávajú sa ďalší politici napríklad v Rakúsku v Dánsku ten potenciál je aj v Čechách len voľby sú ďaleko aby zmena prišla rýchlejšie. Tak treba tlačiť na referendum o predčasných voľbách ako sa to dialo na Slovensku 600 tisíc ľudí to podpísalo a aj keď to prezidentka kopla do Autu odpor narastal a vyvrcholil návratom Fica pre západ nechceného lídra ktorého už raz odstránili pomocou krvavej obete
https://aragonit11.blogspot.com/2023/12/xvi.html

Pavel z Moravy.
15. 12. 2023 11:22
Odpovědět  Aragonit

Vy máte třeba takového Luboše Blahu. To je další správný vůdce a nebojácný chlap, který mluví na rovinu a tak to má být. Dnes jsem se dočetl tuším na sk.news-front.su, že jednal s ruským velvyslancem a vaše vztahy s Ruskem se napraví. Jo, vy máte ty svoje pravé zbojníky, u nás je to horší. Tady právě na rozdíl třeba od Blahy většina přes všechnu rétoriku zvažuje nejdříve sebe, až potom národ, i když výjimky jsou, to netvrdím. Ale jestli je u vás poměr neoliberálů a těch rozumných 50 : 50 jak jsem se dočetl, tady to bude mnohem horší. Raději nebudu dráždit zdejší přispěvovatele tím, kolik je zde lidí netečných, přeformátovaných a zblblých, nechám to na posouzení jiným. Víte, ono stačí poslouchat mezi lidmi a uděláte si názor. Můj tedy je dost negativní, lidské důstojnosti tady moc nevidím, ale každý to třeba vnímá jinak. Tak se mějte.

Aragonit
15. 12. 2023 20:48
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Áno Blaha Je fajn chlap, ale aj u vás sú takí pán Skála napríklad a ďalší len ich dostať nahor do vlády. Dnešní komunisti sú omnoho lepšie riešenie ako to čo tam máte. Na túto plutokratickú prašivinu treba hrubú záplatu a ľudia si to musia vydupať. Sofistikovaný odpor musí síliť. A netreba vešať hlavy. Podarilo sa to u nás a rovnakú šancu máte aj vy. S Ruskom treba mať dobré vzťahy a preto aj lacné zdroje energie Ruský plyn a Ropu. Tak že naši politici robia zatiaľ presne to čo sme chceli. Už pri protestoch v Bratislave proti minulej vláde boli naši ľudia na ambasáde a vyslovili Rusku podporu. Skrátka treba sa pokúsiť kopírovať tú Slovenskú cestu. Hodne sme protestovali a podpisovali petície a šírme pravdu všetkými možnými prostriedkami. Blogujte na internete. Nech ich zaplavíme našími občianskými informačnými platformami čím viac ich bude tým viac zahltíme tú ich aparátčícku soldatesku a cenzorské orgány globalistickej mafie. Idú po nás stále a budú sa snažiť to Slovenské národné povstanie zadusiť, ale už sa nedáme…Oni to už prehrali…

Pavel z Moravy.
16. 12. 2023 10:56
Odpovědět  Aragonit

Tak se držte, moc vám držím palce. U nás je těch přeformátovaných a apatických k tomu co se děje hlavně u generací do 50 let velmi mnoho. Oni asi všechno měli, o mazánky se rodiče starali tou svojí opičí láskou a takhle to dopadlo. A jelikož vše záleží především na těchto generacích, nu tak nevím. To co mně říká můj syn, který pracuje s lidmi tohoto věku, sám padesátník, jak smýšlí a jak se chovají mne optimismem nenaplňuje. A to jsou prosím lidé VŠ. My, lidé ve věku 70 – 80 roků již nemáme moc sil s tím něco dělat. Ale díky za povzbuzení. Naše národy jsou bratrské, my bychom si měli vždy pomoci. Když někdy slyším, že někdo nerozumí slovensky, tak jsem z toho paf, tak blízké jazyky. Já si vždy myslel, že nerozumět nebo nedokázat mluvit slovensky snad ani není možné. Rozebírat to je ale zbytečné. Já jsem si čas od času objednával nějaké zboží ze Slovenska a vždy jsem měl s vašimi lidmi výborné vztahy. Tak se mějte a ať vám vaše země prosperuje a vy jste spokojení.

Jaaaaa
15. 12. 2023 15:37
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Vtedy este neboli mobily a ani internet…..a jini lidi.

Pipa
15. 12. 2023 11:46
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Je to smutné číst, jak jste to napsal, ale je to přesně tak a člověku se nechce domýšlet to co přijde a …. vůbec! Jen mi nejde do hlavy, jak je možné, že ten sebedestruktivní zvrat proběhl tak hrozně rychle!

Jaaaaa
15. 12. 2023 15:36
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Maastrichtska dohoda je to na webe l a aj ll. diel !

Oy vey
16. 12. 2023 16:40
Odpovědět  Pavel z Moravy.

nepochopí, v širšom okolí mám mám zopár ľudí, napospol s VŠ, ktorí sú tak zmagorení a neschopní samostatného uvažovania, že niekedy žasnem (niekedy často), ako také karikatúry človeka mohli dostať vysokoškolské diplomy. Stokrát sú mi sympatickejší ľudia s vrodenou inteligenciou bez VŠ ako títo študovaní somári.

Pavel z Moravy.
17. 12. 2023 10:10
Odpovědět  Oy vey

Tak to jsme na tom stejně se svým myšlením. Proto se mi tak líbí citát, který jsem zde již psal, Mojí vlastí je důstojnost, vládou chlapství a moje země se jmenuje svoboda. Žít zde lidé s důstojností, nikdy bychom nedopadli takto.

Mike
15. 12. 2023 10:48
Odpovědět  ijn

Operace tajných služeb zvaná “Sametová revoluce” nebyla ničím jiným než přípravou k hodokvasu KoZa na statcích naší země, které vybudovali ti, jímž dnes krátí důchody. Nejsmutnější na tom ale je, že dnešní generace tomu tleská.

Burák
15. 12. 2023 11:13
Odpovědět  ijn

Máte pravdu ale to předání si Západ vynutil skrz MMF. To oni požadovali a stále požadují privatizaci důležitých segmentů naší země. To oni požadují každý rok něco nového. Kupříkladu bych se ani nedivil, kdyby ve stopce varolizaci důchodů neměli také prsty. O MMF mluvil už Miloš Jakeš na příkladu Maďarska. Tento proslov se dá pořád vidět na YouTube. Varoval před MMF a vše co se děje v zásadě tehdy uvedl. A všimněte si, že o těchto požadavcích všichni mlčí. Oni nás mají skrz dnes již astronomický dluh pěkně v hrsti. Můžou zastavit chod celé naší země v rámci financí. Tam hledejte chybu. Když se budeme do nekonečna zabývat loutkami, nevyřeší se nic. Nejprve je potřeba označit pravého nepřítele a pak se podívat jak MMF vykopnul z Maďarska Orbán. Tam je možno hledat řešení. Voda, plyn atd se dá vždy znárodnit zpátky. Orbán na to koule měl. Znárodnil i veškerou maďarskou půdu, kterou vlastnili zahraniční spekulanti. A půdu rozdal lidem. O tom všem se mlčí, aby jsme platili a platili. V podstatě Západ živime.

Pavel z Moravy.
15. 12. 2023 13:54
Odpovědět  Burák

Vysvětli jste to velmi dobře. MMF takhle funguje a tímto způsobem zlikvidovali nejednu zemi. Nevím, nechci nikoho urážet, ale ty naše děti, tedy Husákova generace, to jsou ve většině pohodlní a rozmazlení sračkolíni. Oni by měli být tou hybnou silou vlastenectví a znovunastolení samostatného a prosperujícího státu. Bohužel tato generace je duševně nevyzrálá, pohodlná myslet a apatická. A pokud tedy podle Tytlera je apatie a závislost posledním stádiem před otroctvím, tak potom je tato generace toho typickým příkladem. Duševně nezralá, znuděná a pohodlná si přesně o to otroctví koleduje. To my staří již nezměníme.
.

Jaaaaa
15. 12. 2023 15:43
Odpovědět  Pavel z Moravy.

A preco by ste to robili, nech si to “vyzerou” to co si navaria, predsa, ci nie ?!

Ladislav 💤
15. 12. 2023 11:47
Odpovědět  ijn

Už aby to bylo!

Jaro Jaroslav
15. 12. 2023 00:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Pán Putin, 11.september 2001 bol veldielom Modrej sionistickej lóže Západu, ktorá informovala Červenú lóžu Východu, čo majú v pláne pred prepólovaním sa nášho vždy Dvojpolárneho sveta! Žiaden svet nie je Multipolárny! A boli informovaní aj ben Slomonovci v Saudskej Arábii, a aby zachovali kľud a rozvahu…Vtedy začal terorizmus proti obyvateľom tejto planéty a sionistický Novus Ordo Seclorum.

ANTIUKRAJINEC
15. 12. 2023 05:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Nakonec to dopadne tak,že Rusko uzbrojí západ-ale na rozdíl od Reagana to nebude na dluh👍

Jaaaaa
15. 12. 2023 09:14
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Uzbroji???? To je co preboha? Si madar, alebo nejaky iny slovak ??!!!

Oy vey
16. 12. 2023 16:52
Odpovědět  Jaaaaa

uzbrojí je spisovný výraz, znamená vyšťaviť ekonomiku súpera tým, že ho donútim zbrojiť nad jeho ekonomické možnosti využijúc jeho stihomam a strach z mojich zbraní

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
17. 12. 2023 10:12
Odpovědět  Oy vey

Přesně tak.

anbar
15. 12. 2023 09:46
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

demilitarizace ukrajiny se změnila na odzbrojení KoZy !! Bravo Putin.

Aragonit
15. 12. 2023 11:06
Odpovědět  anbar

Putin je riešením tohoto svetového problému iné už nie je len toto jeho vojenské riešenie a tvrdá diplomacia voči západu, ale svoj diel práce musia urobiť aj ľudia tu u nás a dobre sa zorganizovať a zjednotiť je to ťažká ale prepotrebná práca. Do čela odporu je nutné postaviť nekompromisných lídrov u vás ich je dosť len je potrebné pospájať všetky sily a aj sa to deje stačí počúvať český Slobodný vysielač tam vidieť že sa to deje

15. 12. 2023 07:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Jj věřit Američanům se nevypláci…mají patent na falešné usměvy …

Albi
15. 12. 2023 07:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Trochu mimo téma, ale zas mimořádně zajímavé.
https://www.michalapetr.com/map-1857-plzen-a-jaderna-strelnice-generala-rehky-co-na-to-general-pepa-a-andrej-babis-a-proc-v-usa-koncern-vw-platy-zvysuje-a-v-cr-snizuje/
Generál Řehka …. 13. prosince nechal ze svého bunkru vyhlásit, že na letišti v Líních u Plzně vybuduje velký armádní strategický sklad, ze kterého se budou zásobovat jednotky NATO postupující v případě války s Ruskem na východní frontu! Ba co víc, generál Řehka je takový strategický génius, že osobně vyhlásil: “Líně jsou unikátní svou kapacitou, geograficky, blízkostí nemocnice, infrastrukturou a zároveň vzdáleností od místní aglomerace. Myslíme to vážně, je to strategický důležité!”

Albi
15. 12. 2023 07:20
Odpovědět  Albi

Vybudovat v rámci příprav na jadernou válku jeden hlavní strategický válečný sklad pro vojska NATO postupující na frontu v blízkosti velké městské aglomerace, a plánovat, že se v něm v případě konfliktu soustředí většina vojsk ČR a NATO, a ještě se tím veřejně vychloubat, může jen naprostý vojenský idiot! Velký strategický sklad, ve kterém se mají soustředit vojska a zásoby, je jasným cílem masivního jaderného úderu velkými strategickými hlavicemi už v prvních minutách války, aby bylo vše zničeno, ještě než se dokáže rozptýlit. Blízká aglomerace s nemocnicí, kterou Řehka odůvodňuje svůj geniální plán, by se vypařila i se skladem, válečnými zásobami, soustředěnými vojsky, a 200 tisíci obyvateli Plzně a okolí!
xxxxx
No a teď řekněte sami – má Rusko vůbec šanci na sebemenší úspěch proti protivníkovi kvalit generála Řehky a ještě v tandemu s PePa?

(Pane Bože, proč nám tohle všechno děláš? Takhle Čechy do svého stáda opravdu nepřivedeš!)

Pavel z Moravy.
15. 12. 2023 09:41
Odpovědět  Albi

Albi, jeden povahový rys těchto našich škůdců je absolutně zřejmý. To jsou človíčci, kteří slouží tak oddaně cizákům, že konají i to co po nich nikdo nechce. Tito človíčci bez jakékoliv důstojnosti opravdu tak zaplevelili naši zem, že z toho jde až hrůza. Oni si sami sebe vůbec neváží, jsou prosti jakéhokoliv studu, vůbec ze svého chování nedokážou vyvozovat nějaké závěry a důsledky. Pouze slouží a slouží. Duševní mizérie v této zemi je obrovská. Je dobře, že se to nedá svést na komunisty, neboť zde již 34 roků vládne ten pravý kapitalistický sen, který tuto populaci tak významně obohatil svým nepřemýšlením a ignorancí. Takže jsme tam a s takovými, kde jsme skončit museli. A musím dát T.H. za pravdu, jak se tam tito tvorové od 89 na ta vládnoucí místa dostali? Někdo je tam dosadil a to ten někdo kdo nemyslel a nedíval se jaké tvory si nasazuje do kožichu.

Albi
15. 12. 2023 10:25
Odpovědět  Pavel z Moravy.

No jo – a já blbka myslela, že už se dostatečně ztrapnila ministryně s “tančíkem v kabelce” – dalo by se to vysvětlit pověstnou blondýnou, ale MUŽ, voják a generál k tomu???

Radegast
15. 12. 2023 15:40
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Nejste schopen pochopit, že někdo mluví,česky, ale není Čech? Oni jsou spiklenecké centrum, mafie Chazaři z Ukrajiny a jejich skutečné náboženství je satanismus.

Přišli do Česka krást a nakonec plánovali vyvraždit Čechy biologickou zbraní z laboratoře Wuchan v Číně COVID-19 a injekcemi PFIZER.

Už předtím trénovali: Topolánkovo povinné očkování hexavakcínou novorozenců od 1. 1. 2007, ptačí chřipka 2003-2006 a prasečí chřipka 2009.

Už jste měl být mrtvý a celé území Česka by spadlo Chazarům do klína. Tedy schramstli by hlavně byty a domy, protože nic jiného už Čechům v Česku nepatří, vše nám už ukradli od roku 1989.

To jim nevyšlo. Gates genocidu zvrzal.

Slovan
15. 12. 2023 09:57
Odpovědět  Albi

To už tu zaplať pán bůh nebudu maminko. 😊🙋‍♂️

Aragonit
15. 12. 2023 11:11
Odpovědět  Albi

Rusko ich napokon odzbrojí ale musíme tomu dopomôcť tu doma sami. Skrátka bez tvrdého politického boja a prítlaku uvedomelej masy to nepôjde

Pijack
15. 12. 2023 08:47
Ohodnotit příspěvek :
     

ČT mě zase šokovala. V hlavních zprávách její aktivisté mektali o Rusku, o Putinovi a volbách. Civěl jsem jak na drát, když stroze moderátor četl bez emocí, zcela klidně, jak se Putin vyslovuje o budoucnosti Ukrajiny, ocitoval Putinovy představy o poválečném uspořádání, podmínky míru a jednání atd… Vůbec nezazněl komentář v duchu pomluv, tak jako za posledních několik let. NEVÍDANÉ. Už jsou opatrní. Už se začínají orientovat po USA. Ještě to sice není standardní objektivní zpravodajství, ale je cítit ve vzduchu ono známé české podlé – “Co kdyby se TO změnilo” 🙂

Ovšem zase to zkazili jiní komentátoři – Dvořák z ČR, Kocáb, Jourová a další nemehla, co nesnesou pomyšlení, že Putin, Orbán nebo Fico mají pravdu. Mno, byla to takové malá vlaštovka, ale ještě nemám jistotu, jestli to není práce nějakého rozvratníka v ČT 🙂

Pavel z Moravy.
15. 12. 2023 09:43
Odpovědět  Pijack

Pijacku, to je předpřipravená hra na stádo, neboť stádo se nevede, stádo se žene.

anbar
15. 12. 2023 09:48
Odpovědět  Pijack

sledovat veřejnoprávní žumpu se rovná útoku na duševní hygienu

Albi
15. 12. 2023 10:39
Odpovědět  anbar

Ale nesledovat informace ze všech stran je mnohem nebezpečnější.

Joe Arp
15. 12. 2023 11:07
Odpovědět  Albi

Ano, je třeba vědět jak smýšlí nepřítel. Taky jsem teď čuměl, jak puk na CNN, kam pozvali vedle Šándora i Druláka!, který jim bez obalu vysvětlil, že západní vlády vedou své národy do záhuby. Taky ovšem nevěřím v nějaký obrat o 180°, spíš dajaký nový záměr.

Pijack
15. 12. 2023 11:33
Odpovědět  anbar

Když si musím najít důvod na režim nadávat a ignorovat ho, jak to mám udělat? Kde se dozvím jak lžou? Kde se dozvím, že lžou? Umím si to analyzovat sám, i bez nápovědy.

Pavel z Moravy.
15. 12. 2023 13:59
Odpovědět  Pijack

Člověk by měl dokázat zanalyzovat situaci i bez nějaké extra velké nápovědy. Šestý smysl je k nezaplacení.

Pijack
15. 12. 2023 09:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Liberálně fašistický web i-Dnes přináší samé dobré zprávy:

Ukrajina na začátku zimy plně přechází do defenzivy, Rusové naopak zesilují tlak podél celé linie fronty. Postup hlásí u Bachmutu, Avdijivky i jihozápadně od Doněcku. Ukrajinští obránci si pomalu připravují nové linie obrany. 🙂


Boomer
15. 12. 2023 11:19
Odpovědět  Pijack

.. teď už nějaké nové linie obrany připravit nedokáží, nemají na to čas, není na to vhodné počasí. Jednu výhodu to pro ně ovšem má.. pokud nějaké peníze přijdou, jejich rozkradení bude snadnější, zvýšené náklady se svedou právě na to, že je tlačí čas a počasí a ta kvalita tím jaksi utrpěla, že…

Pijack
15. 12. 2023 11:36
Odpovědět  Boomer

Tuším, že jim další peníze nepřijdou, protože i hloupí Američané už přišli na to, že jejich prachy nepřistanou na frontu. Třeba přiletí i UFO jak z Hollywoodského filmu 🙂

Pavel z Moravy.
15. 12. 2023 14:04
Odpovědět  Pijack

Podle mne to už republikáni musí stopnout. Určitě nikdo z nich nechce, aby se jim sesypal úplně stát. A oni moc dobře vědí, jak to dopadne na Ukrajině. Přidělávat si další extra problémy doma, ať jsou jací jsou, takhle blbí určitě ne.

sizok
15. 12. 2023 18:53
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Správná úvaha, Pavle. Předpokládáš ale, že se budou chovat pragmaticky,
a přitom nevíš, co se zrodí v hlavě dementního staříka, kterému říkají prezident. Válka by byla nejlepší varianta, jak odtáhnout pozornost
od jeho povedeného synáčka.

Markýza
15. 12. 2023 21:46
Odpovědět  Pijack

Jo prdlačky – někde vedle jsem komentovala, že jim zrovna dnes, nebo včera přiklepl další miliardy MMF.

Pipa
15. 12. 2023 11:55
Odpovědět  Pijack

Asi by se měli vzdát, nebo by si podle dosavadního průběhu měli připravit rakve!

Jiří
15. 12. 2023 09:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin zraje s věkem a dovedl souznít s národem a ne s kšeftem.Gorbačov i Jelcin byli naivkové . Rusko se učí od Číny ,tak ať v tom pokračuje.

Aragonit
15. 12. 2023 11:13
Odpovědět  Jiří

Rusko je nádej pre svet ktorý zvlčil

Radegast
15. 12. 2023 14:18
Odpovědět  Jiří

Vy se učte dějepis a všeobecný rozhled. Grobačov a jelcin byli Turkité = Chazaři = Kazaši = Hunové = Mandžuové a stejní vládnou Číně od roku 1644.

Jedině Rusko bojuje za bělochy, zatímco Čína chce uchvátit ruské suroviny a Čína je od roku 1972 (Nixon a Kissinger v Číně) novým hegemonem globalistů, Čína je NWO se sociálním kreditem a otrokářstvím. Průmysl ze Západu od roku 1972 globalisté přestěhovali do Číny.

Mandžuové
https://cs.wikipedia.org/wiki/Mand%C5%BEuov%C3%A9

Gorbačov byl sionistický agent a záměrně zničil SSSR, tvrdí učebnicehttps://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-gorbacov-byl-sionisticky-agent-a-zamerne-znicil-sssr-tvrdi-ucebnice-40222945
comment image

Albi
15. 12. 2023 18:03
Odpovědět  Radegast

Jedině Rusko bojuje za bělochy….”
Pěkná ukázka nechápavosti a zmanipulované státní = stádní výchovy.

Rusko/Putin bojuje za všechny lidi bez rozdílu pleti nebo národnosti.
Žádné jen běloši – a ostatní bez skrupulí a výběru vyvraždit – nejsou to snad taky lidé ?

Použijete pár vět vytrženných z kontextu, okořeníte vlastním pofidérním výkladem histotie a výsledek = ukázkovvá propagace zmanipulovaného pohledu na fungování světa podle Pravidel KoZa! 🙁

unor 2022
15. 12. 2023 10:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedna vec je radit a druha, radami se ridit.
Jinak zapadu veri uz jen dve skupiny, Nemluvnata a blbci. Takze V. Putin se naucil mluvit.

Ladislav 💤
15. 12. 2023 11:13
Odpovědět  unor 2022

Pan Putin, ostatní jsou jen onuce!

Pijack
15. 12. 2023 11:38
Odpovědět  unor 2022

Putin se nic učit nemusel, on mluví dobře od začátku. To se spíš naučili naslouchat ti, kteří to dřív neuměli 🙂

unor 2022
15. 12. 2023 12:21
Odpovědět  Pijack

Inu.. kdyby se ucit nemusel, nemel by co ‘svemu mladsimu ja’ radit.
Clovek se jaksi porad uci. I V. Putin.

Radegast
15. 12. 2023 14:53
Odpovědět  unor 2022

Západu, západní politice, válkám, ekonomice, médiím, kultuře, školství vládne turkická mafie Chazaři z Ukrajiny = bývalé Chazarské říše, kterou rozprášil kníže Kyjevské Rusi Svjatoslav v roce 968. V Evropě Chazary v raném středověku nazývali Hunové, Avaři a později Maďaři, Bulhaři, Kumáni, Kipčaci. Rusové je nazývali Polovci.

Polovecké tance z opery Kníže Igor, to jsou oni.
https://www.youtube.com/watch?v=ADJzzBR0qzg

Turkické národy pocházejí z Altaje (Zlaté hory) na západě Mongolska
https://cs.wikipedia.org/wiki/Turkick%C3%A9_n%C3%A1rody
Historie turkických národů
https://cs.wikipedia.org/wiki/Oghuzov%C3%A9

Jejich náboženství je SATANISMUS.
Ač se hlásí k judaismu v okupačním útvaru Izraeli, v Evropě ke křesťanství, ovládli Vatikán, ve střední Asii a v okupačním Turecku (Byzanc) se hlásí k islámu, v Číně k buddhismu, či k různým politickým ideologiím,jde o vychytalé maskování.

Napadají Slovany, Rusy, Evropany od roku 350.

Chazaři dlouhodobě razí a prosazují cíl: ovládnutí celé planety a zotročení celého lidstvahttps://celostnivzdelavani.cz/chazari-dlouhodobe-razi-a-prosazuji-cil-ovladnuti-cele-planety-a-zotroceni-celeho-lidstva

Oy vey
16. 12. 2023 21:29
Odpovědět  Radegast

tí blbci na Wikiprdelii urobili z kniežaťa Igora Svjatoslavoviča nejakého Svjatoslava Igoroviča. A potom, že spoľahni sa na info z Wikiprdelie. Tudle!

Radegast
15. 12. 2023 15:19
Odpovědět  pedro

Co pořád melete proti Evropě? Asi nejste Evropan? Čechům v Česku momentálně nic nepatří a koruna – i když ne oficiálně – je zavěšená na euru.

Jste naživu jen díky montovnám, řetězcům, skladům globalistů (globální velkoburžoazie). Pokud globalisté od nás odejdou, chcípnete hlady v příkopě.

Pročpak neznárodňujete ukrajinsko-chazarské kriminální tuneldědky Babiše, Kellnery, Křetínského, Komárka, Bakalu, Chreneka, Berana, Tykače, Šmejce, Šimáně, Tkáče, Jakaboviče, Koláčky, Otavu, Przybylu, Haščáka, Dospivu, Lorence, Romana, Beneše, Rittiga, Janouška, Ladislava Adamce mladšího, Tomany s herečkou Brožovou, Zemka, Chvalovského, Světlíka, Strnada? Obludně rozkradli český národní majetek, nakradli si biliony. Proč tady vládnou? Česko je kriminální ukrajinsko-chazarský skanzen.

Pavel z Moravy.
15. 12. 2023 18:34
Odpovědět  Radegast

Pokud tady žijete, tak by správná otázka měla znít, pročpak neděláme nebo neznárodňujeme. Jsme v tom všichni. Ale jinak, tady se na páníčkovo šahat nebude i kdyby to bylo vše nakradené. To je pro spoustu lidí fuj, takhle se zase chovat, zase by museli připomínat komunisty a to je také fuj. Tak asi tak.

Albi
15. 12. 2023 21:15
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Přesně tak – to všechno ostatní. Proč neuvedl pro příklad těm ostatním vlastní iniciativu?

Slovan
15. 12. 2023 21:40
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Ty jsi bláhovej víš jak jsem dopadl před pár týdny já?!! Bylo mi vmeteno že to už tu jednou bylo a v žádném případě, né že néééé.

jiří
15. 12. 2023 16:34
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

jiří
15. 12. 2023 17:24
Odpovědět  jiří

Petrodolar je už bezcenný.
Očekává se krach nejdříve všech centrálních bank skupiny G7 (Francie, Itálie, Japonsko, Kanada, Německo, Spojené království a USA). USA totiž další centrální banky držely nad vodou právě díky petrodolaru.
https://tadesco.org/zpravy-dne-14-12-2023/

jiří
15. 12. 2023 18:30
Odpovědět  jiří
Pavel z Moravy.
15. 12. 2023 18:35
Odpovědět  jiří

Orwell jako vyšitý. Čemu se divit.

Markýza
15. 12. 2023 21:44
Odpovědět  jiří

Á, moje oblíbená!

zuzana
15. 12. 2023 16:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Sorosem podporované mimovládní organizace usilují o globální kontrolu nad umělou inteligencí v rámci agendy Nového světového řádu

https://aktax.cz/sorosem-podporovane-mimovladni-organizace-usiluji-o-globalni-kontrolu/

zuzana
15. 12. 2023 17:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Lavrov: Zelenskyj selhal jako „nástroj“ Západu proti Rusku

https://aktax.cz/lavrov-zelenskyj-selhal-jako-nastroj-zapadu-proti-rusku/

PENNYS
16. 12. 2023 06:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin prozradil, co by poradil svému mladšímu já
Ruský prezident řekl, že by sám sebe varoval před důvěrou v Západ.
ANO ZLATÁ SLOVA
” ZÁPADU SE NESMÍ VĚŘIT-OBVZLÁŠT usa + británii + germánum!!!

Miro 2
19. 12. 2023 11:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Je možné, že se Američani po nezdaru na Ukrajině pokusí Rusy přizvat k jednání o různých ústupcích a něco budou chtít naslibovat, atd. Ale po dlouhodobých zkušenostech z podobných jednání, kdy Američané slibovali, ale nikdy nic nedodrželi si myslím, že už jim Putin na takovou proradnost nenaletí.