politika

Putin: Provokace jako vyhození Nord Streamu do povětří nelze vyloučit

Putin nevyloučil sabotáž Západu proti ruským globálním infrastrukturním zařízením.

V podmínkách, kdy je potenciál sankční agrese proti Rusku vyčerpán, mohou být použity diverze nebo sabotáže na kritických zařízeních globální infrastruktury, řekl ruský prezident Vladimir Putin na schůzce o ekonomických otázkách.

„V podmínkách, kdy je potenciál sankční agrese vůči nám prakticky vyčerpán, mohou být použity diverze nebo sabotážní akce na nejdůležitějších globálních infrastrukturních zařízeních. Pamatujeme si, co se stalo s Nord Stream… Je důležité s takovými riziky předem počítat a proaktivně na ně reagovat, abychom zajistili sebevědomý a stabilní provoz našich podniků, společností a pracovních kolektivů,“ cituje jeho slova telegramový kanál Kremlu.

https://vz.ru/news/2023/11/1/1237964.html

Putin také vtipkoval o sankcích a chybách Evropy.

Západ zapletený do protiruských sankcí se zákazem dovozu šroubováků a jehel dostává až do absurdna, ale díky tomu se do země nedostanou evropské štěnice, řekl ruský prezident Vladimir Putin.

„Naši takzvaní partneři přijali v průběhu let nesčetné balíčky sankcí. Sami jsou do těchto sankcí prakticky zapleteni.  Snažili se nás potrestat, ale nakonec, jak vidíme ze statistik, zasáhli svou vlastní ekonomiku, svá vlastní pracovní místa,“ řekl ruský vůdce během setkání o ekonomických otázkách, uvádí RIA Novosti.

Putin řekl, že Západ se dostává do bodu absurdity, když navrhuje zakázat dovozu šroubováků a jehel do Ruska, nicméně „čím méně harampádí, tím možná lépe“. 

“Je menší šance, že z velkých evropských měst k nám budou vyvážet štěnice,” řekl Putin.

Již dříve francouzská média informovala o epidemii štěnic. Zejména v Paříži výrazně vzrostl počet štěnic. V říjnu noviny 20 Minutes s odvoláním na zprávu zpravodajských agentur uvedly, že Rusko údajně přispělo k šíření paniky spojené s prudkým nárůstem počtu štěnic ve Francii. 

Šíření parazitů bylo hlášeno také v Londýně. Konkrétně 1. listopadu se musela zavřít knihovna v britském hlavním městě kvůli tomu, že se tam přemnožilo velké množství štěnic, uvedl The Independent.

https://t.me/vzglyad_ru/88162

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
2. 11. 2023 19:45

U nás se politici taky bojí štěnic-

Vladimír
3. 11. 2023 13:09

Jako že se v Rusku vyrábí letadla a satelity, ale nedokážou vyrobit šroubovák nebo jehlu?? Proč nemohou novináři zveřejnit jména těch, kdo takové sankce vymýšlí, abychom se trochu pobavili…

Tupý hulvát
3. 11. 2023 13:22
Odpovědět  Vladimír

Jak píše europoslanec Ivan David,oni se předhánějí,soutěží kdo přijde s něčím novým,lepším v “klimaopatřeních”.Zřejmě jiná parta zase soutěží v nových sankcích.Že je to pitomost nevědí ani jedni,nemají čím na to přijít.

jiří
3. 11. 2023 17:31

Ruské zlaté rezervy dosáhly v září historického maxima, uvedla ve čtvrtek agentura RIA Novosti s odvoláním na údaje světových centrálních bank.
https://tadesco.org/ruske-zlate-rezervy-dosahly-sve-rekordni-vyse/