politika

Putin: pro Rusko je nepřijatelné, co se děje v zahraničí s počtem pohlaví lidí

Prezident Vladimir Putin na páteční schůzce s členy Rady pro lidská práva označil to, co se děje s počtem pohlaví v některých zemích, za zcela nepřijatelné pro Rusko. 

Informovala o tom v pátek tisková služba Kremlu.

Hlava ruského státu je přesvědčena, že mezi svobodou projevu, svobodou šíření informací a odpovědností za to, jak a co se šíří, existuje velmi tenká hranice při ochraně základních hodnot, na nichž je společnost založena.

“To, co se děje v některých zemích, je pro nás podle mého názoru naprosto nepřijatelné. Je dokonce obtížné vyčíslit kolik pohlaví tam je. Nemohu ani některé názvy zformulovat, ale je to tak, je to jejich věc. 
Máme svou vlastní historii, vlastní kulturu,“ řekl ruský prezident.

V červenci Vladimir Putin uvedl, že ti, kdo obviňují Rusko z porušování práv příslušníků sexuálních menšin, „se vlamují do zavřených dveří“. Prezident doporučil, aby toho nechali a věnovali pozornost jiným zemím. 

V únoru Vladimir Putin slíbil, že pokud on bude hlavou státu, Rusko nebude mít rodiče číslo jedna a rodiče číslo dva – bude matka a otec. Britské ministerstvo zahraničí v reakci na to vyzvalo mezinárodní společenství k boji proti diskriminaci sexuálních menšin a je hrdé na to, že manželství osob stejného pohlaví je v jejich zemi legalizováno.

https://bit.ly/3qLUeDH

sdíletj na