Putin předpověděl kolaps Spojených států

Vladimir Putin: “USA sebevědomě jdou cestou Sovětského svazu”

Jako bývalý občan SSSR vidím, že Spojené státy jdou rázným krokem po jeho cestě, řekl Putin.

“Problém říší je v tom, že si myslí, že jsou tak silné, že si mohou dovolit malé nepřesnosti a chyby,”

Prohlásil také, že je přesvědčen, že USA následují typický scénář říše: říše si jsou jisté svou neomezenou mocí a vytvářejí si tak zbytečné problémy, dokud si s nimi nevědí rady, TASS.

“Slyšíme neustále hrozby ze strany Kongresu a dalších míst. To vše se děje v rámci vnitropolitických procesů v USA,” uvedl Putin v pátek na setkání s hlavami předních světových zpravodajských agentur na Petrohradském mezinárodního ekonomického fóra (SPIEF).

Problémy se nakupí

Podle ruského prezidenta lidé, kteří to dělají, předpokládají, že ekonomická, vojenská a politická síla USA je taková obrovská, že problémy, které ve výsledku vytvářejí, nejsou nic vážného a dokáží se s tím vyrovnat. 

“To si však jen myslí,” uvedl Putin.

Spojené státy sebevědomě sledují cestu Sovětského svazu. 

Washington ve svém sebevědomí vytváří problémy, s nimiž se již nedokáže vyrovnat, i když nadále předstírá, že jeho ekonomická, vojenská a politická moc může překonat všechny potíže.

Ve Spojených státech věří, že jsou nejmocnější na světě, takže si mohou dovolit chyby a omyly. 
Postupem času se však počet problémů pouze zvyšuje a přichází čas, kdy se nahromadí a vše zničí. 

Právě k tomuto scénáři se pohybují Spojené státy, jak ve své době Sovětský svaz.

Podle slov ruského prezidenta jsou si vládci říše jisti, že mohou zastrašit, přesvědčit nebo koupit loajalitu různých národů nebo skupin, a že všechny jejich problémy se dají vyřešit tímto způsobem.

“(…) jim se zdá, že jsou tak mocní, že si mohou dovolit malé chyby a omyly. Ty koupíme, tyhle vyděsíme, s těmi se dohodneme, těm dáme korálky, těm pohrozíme válečnými loděmi. A to vyřeší problémy (…) Spojené státy ráznou chůzí, sebevědomou chůzí, pevným krokem jdou přímo po cestě Sovětského svazu”, řekl ruský prezident.

“Nadměrná důvěra ve svou všemocnost je typickým problémem říší”, dodal

Všimněte si, že Putin není ve své prognóze sám. 

Mnoho politických a ekonomických odborníků, včetně amerických, předpovídá pro USA nějakou ekonomickou katastrofu, která může nastat v příštích 20 letech. Je možné, že šoky povedou ke zhroucení Spojených států, stejně jako ve své době Sovětského svazu.

https://bit.ly/2T0bDwf
https://bit.ly/3wXfn00

sdíletj na