politika

Putin pozval Bidena, aby promluvil naživo

Ruský prezident Vladimir Putin, kterého americký prezident Joe Biden nazval „zabijákem“ a v reakci na to nejmocnější muž planety popřál Bidenovi „dobré zdraví“, vyzval svého amerického kolegu, aby s ním pokračoval v diskusích, pokud budou vysílány živě.

“Musíme pokračovat ve vztahu. A co víc, víte, teď jsem o tom přemýšlel: naposledy telefonický rozhovor zahájil prezident Biden. Rád bych vyzval prezidenta Bidena, aby pokračoval v naší diskusi, ale pod podmínkou, že to uděláme v reálu, jak se říká, online. Bez prodlení, v otevřené, přímé diskusi. Zdá se mi, že by to bylo zajímavé jak pro obyvatele Ruska, tak i pro obyvatele Spojených států a pro mnoho dalších zemí,“ uvedl ruský vůdce.

Vladimir Putin rovněž uvedl, že Rusko a USA jako největší jaderné mocnosti mají „zvláštní odpovědnost za strategickou bezpečnost na planetě“.

“Mohli bychom hovořit o bilaterálních vztazích, o strategické stabilitě a řešení regionálních konfliktů – je toho mnoho, nebudu je vyjmenovávat, a o dalších problémech, kterým dnes lidstvo čelí. Mám na mysli mimo jiné boj proti pandemii. Jak víte, situace ve Spojených státech není snadná, jsou stále daleko od řešení těchto problémů, u nás postupujeme se sebedůvěrou vpřed,“ dodal prezident Ruské federace.

“Za předpokladu, že to bude přímý, upřímný rozhovor (…), nepostavil bych to na vedlejší kolej. O víkendu chci jít do tajgy, trochu si tam odpočinout, ale může to být buď zítra, nebo řekněme v pondělí. Prosím, jsme kdykoli připraveni, v termínu vhodném pro americkou stranu, a nyní dám příslušné pokyny ministerstvu zahraničních věcí (Ruska),“ shrnul Putin.

https://bit.ly/3bZuQ8n

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Rudolf
18. 3. 2021 21:49

Co lze od podvodníka a devianta Bidena jiného očekávat,než-li zákeřnosti.Neustále vyhrožoval Rusku a dalším zemím válkou.On a ti co ho dosadili na tento post proti vůli voličů ,nás všechny uvrhnou do války.Začalo to už nyní tímto bilologickým svinstvem

ZMann
18. 3. 2021 22:17
Odpovědět  Rudolf

Přesně tak moje slova