politika

Putin obvinil „západní kolonizátory“ z drzého klamání. Kroky Západu ohledně dohody o obilí jsou nehorázným podvodem 

Putin obvinil „západní kolonizátory“ z drzého klamání rozvojových zemí při vývozu obilí z Ukrajiny.

Kroky Západu ohledně dohody o obilí jsou nehorázným podvodem, protože velká část ukrajinských potravin jde do Evropské unie a ne do rozvojových zemí. Ruský prezident Vladimir Putin učinil odpovídající prohlášení během plenárního zasedání Východního ekonomického fóra (EEF)-2022, které se koná ve Vladivostoku.

„Udělali jsme vše pro to, aby se ukrajinské obilí vyváželo a z toho samozřejmě vycházeli – setkal jsem se s představiteli Africké unie, s představiteli afrických států a slíbil jsem jim, že uděláme vše pro zajištění jejich zájmů a budeme podporovat export ukrajinského obilí. Udělali jsme to společně s Tureckem. Udělali jsme to.

Výsledek – předkládám vám, vážení kolegové: pokud vyloučíme Turecko jako zprostředkovatelskou zemi, pak veškeré, téměř veškeré obilí vyvážené z Ukrajiny se posílá nikoli do rozvojových a nejchudších zemí, ale do zemí Evropské unie. V rámci Světového potravinového programu OSN, který přesně zahrnuje pomoc nejpotřebnějším zemím, byly naloženy pouze dvě lodě – zdůrazňuji – pouze dvě z 87 a na nich bylo převezeno 60 000 tun potravin ze dvou milionů tun. To jsou pouhá tři procenta, která jsou posílána do rozvojových zemí,“ řekl prezident Ruské federace.

Takové chování ze strany západních zemí Putin označil za „podvod“.

“Chci říci, že stejně jako se mnoho evropských zemí v předchozích desetiletích a staletích chovalo jako kolonialisté, jednají tak i dnes. Opět prostě oklamaly rozvojové země a klamou dál. Je zřejmé, že s tímto přístupem budou problémy s potravinami ve světě – bohužel k naší velké lítosti – jen přibývat, což může vést k bezprecedentní humanitární katastrofě a možná bychom se měli zamyslet nad omezením vývozu obilí a dalších potravin touto cestou. Určitě se na toto téma poradím s prezidentem Turecka, panem Erdoganem, protože jsme to byli on a já, kdo vypracoval mechanismus pro vývoz ukrajinského obilí, především, opakuji, abychom pomohli nejchudším zemím,“ vysvětlil Putin.

“Pouze 2 lodě z 87 s obilím byly exportovány do afrických zemí, jak bylo původně plánováno. Zbytek byl exportován do evropských zemí. Možná by stálo za to omezit export obilí z Ukrajiny, o tom se poradím s Erdoganem.”

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3x41aRu

sdílet na

23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
7. 9. 2022 19:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Jejda! Tak to bych měl bejt překvapenej!
Ale nejsem. A vsadím se, že Gosudar také ne.
Že přesně to čekal od začátku. A že věděl, že se západ odkope.

Lev Prch
7. 9. 2022 20:19

Kdy někdo že záchodu od roku 1945 o Rusku (SSSR)nelhal?!!!!👎

Masunta
7. 9. 2022 21:30
Odpovědět  Lev Prch

!!!! … hned zítra sežeň forte léky.

Lev Prch
7. 9. 2022 21:44
Odpovědět  Masunta

Nech si zvýšit dávky Plegomazinu a zapíjej pravidelně flaškou vodky na ex,zabere to určitě!!!!!

sizok
7. 9. 2022 20:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Lži, lži a jenom lži. Co jiného se dá od chocholů a jejich vrchního chochola čekat.

Lev Prch
7. 9. 2022 20:21
Odpovědět  sizok

Kokainistu Zelenýho uSSa dávno odepsali,ale lhát musí do konce, hořkého konce 👎

Pedro
7. 9. 2022 20:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ sežral už vše předevčírem co měl na zítřek a pozítří, hlavně anglosas. Jsou zvyklí na blahobyt za cizí. To už končí, počítali s vykradením Ruska, mají smůlu. Amerika je plná žebráků, brzy i tady. Už nemáme z čeho živit západ, jako od 1989! Připravte se na nedostatek všeho, hladové lidi v ulicích, zimu, bez nafty, potravin, rabování atd. Cítím, že to jde vše tímto směrem. My jsme zvyklí se uskromnit, oni nikdy, radši rozpoutají válku, toho se bojím.

all
8. 9. 2022 00:07
Odpovědět  Pedro

Rusko jasně řeklo stop,a dost,západe.My víme,co přichází.Je potřeba dělat si zásoby,spojovat se a být připraveni.Beze strachu,protože víme. Vždyť strachem nás ti gauneři,fašisti a nacisti chtějí zase ovládat.Jen ovce,nás ne.

Pavel K
8. 9. 2022 17:05
Odpovědět  Pedro

Máte 1000% pravdu. I já toto tvrdím. 68, 89, nyní Ukrajina jedno jest. Rozkrást Rusko.
Je to banda špinavců které je zvyklá žít na úkor druhých. Ale kdyby se chovali alespoň nenápadně, ONI u toho mlaskají jak prasata. A těm co je ještě živí, tak by jim nejraději nedali nic a sami všechno z chramstnou. Je mi z nich zle, odporný to omyly evoluce. Jak píšete v závěru, tak tady to vidím stejně. Koneckonců tu už prý stejně nejsme první civilizace, bylo už jich tu prý několik a vždy to došlo do takové situace ve které jsme dnes.

Masunta
7. 9. 2022 21:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Putinov prejav na „Východnom ekonomickom fóre“: všetko, o čom krajina chcela počuť.
07.09.2022
„Je snáď Ukrajina krajina v ázijsko-tichomorskom regióne?“
odpovedal Putin na otázku moderátora, prečo v jeho otváracom prejave
nepadlo ani slovo o Ukrajine.
A tento mikrodialóg bol podstatou Putinovho prejavu na plenárnom zasadnutí „Východného ekonomického fóra“ (VEF).
Publikum chcelo o Ukrajine viac, no záujmy krajiny si vyžadovali, aby v tejto téme neuviazli.
Výsledkom bolo, že to bolo o Ukrajine a o špeciálnej operácii, o
Ďalekom východe, o USA, o EÚ, o plyne, o emigrácii a o návrate. Vo
všeobecnosti o všetkom, o čom krajina chcela počuť. Pre tých, ktorí dnes očakávali odhalenia a senzácie, treba poznamenať, že
prejav na VEF medzi výročnými Putinovými prejavmi patrí k tým
najkonkrétnejším. Jeho úlohou nie je ani tak hovoriť s krajinou, ako
napríklad na veľkej tlačovej konferencii, priamej línii alebo dokonca na
fóre v Petrohrade. Putin prichádza do Vladivostoku, aby opäť otočil
pozornosť o niečo viac na východ, ktorý stáročia trpí nedostatkom
pozornosti federálnej vlády, nech je akokoľvek. Aj za cára, aj za
generálnych tajomníkov, aj za prezidentov Ruskej federácie Ďaleký východ
zostal a zostáva vzdialený a podceňovaný. A jednou z misií, ktoré si
Putin vzal na seba, je vrátiť do gigantického regiónu aspoň to, čo sa dá
vrátiť jeho osobnou účasťou.

Masunta
7. 9. 2022 21:40
Odpovědět  Masunta

Za týmto účelom vymyslel VEF a ostrov Russkij s federálnou univerzitou a kampusom Ďalekého východu a oveľa viac. Preto plenárne zasadnutie VEF z roka na rok opakuje to isté. Moderátor sa pýta na najnovšie správy a Putin hovorí o vývoji na Ďalekom východe. Čo je oveľa nudnejšie ako vysoko postavené titulky „Putin sľúbil, že vypne plyn do Európy“, ale celkovo je to oveľa dôležitejšie ako vzťahy s EÚ a USA a všetka ostatná zahraničná politika.

„Pre Rusko bol svet rozdelený na priateľské a nepriateľské štáty. A stalo sa, že na východe je pre nás teraz oveľa viac priateľských štátov, a preto teraz rastie úloha Ďalekého východu. Asi by sme to mali prehodnotiť. Ďaleký východ je teraz takou bránou do Ruska pre všetky východné krajiny,“ vysvetlil situáciu Putin celkom zrozumiteľne.

jiří
7. 9. 2022 21:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Otázka je proč česká vláda tají svým občanům, že “Turecký potok” (TurkStream), kterým se zásobuje plynem Orbán z Ruska, je propojen až do Česka! A že se Česko takto může teoreticky zásobovat plynem!!!! Vláda by měla občanům vysvětlit, proč tuto trasu nevyužívá, a co jejímu využití brání!
https://www.michalapetr.com/mip-116-jak-dopravit-do-ceska-levny-plyn-prekvapive-jednoduche-stejnym-plynovodem-jak-to-udelal-vcera-orban/

Autor
7. 9. 2022 22:32
Odpovědět  jiří

Neblázněte! Vždyť by fialový Hnus musel na kobereček ke Germánům, jak to, že jim sebral důchodové připojištění!
Bylo to řečeno již někdy na počátku když v nějakém článku někdo popisoval možnosti dodávek plynu nejen z Ruska.
A víte, že kdyby za poslední dva roky superhypermagormarkety vlastněné zahraničními společnostmi vůbec vůbec nezvedaly ceny, že by stejně pořád dost vydělávaly?

8. 9. 2022 00:10
Odpovědět  Peter

Však také proto tolik řevu a špíny nakydané na SPD, když se snažila prosadit zákony, které by jim to drancování zatrhly. Na to se už dávno zapomnělo. Jen ta špína se kydá dál. To zůstalo.

Pavel K
8. 9. 2022 16:51

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

all
8. 9. 2022 00:27
Odpovědět  Peter

No samozřejmě.Zase tu máme cizince.Vykradené československé banky a vše,co jsme pracně vybudovali,zase jen hromady slibů z ůst koho ? Zástupců ? Ne,zase kolaborantů,které zaháčkovali penězmi cizinci,cizáci výpalníci,intrikáni.Celé dějiny jsou to samé. Cizinci a jejich infiltrace.Infiltrace zla ze strany cizinců,co přijdou a pomocí zrádců,levobočků,ůplatků a intrik páchají zlo na naší půdě.Po mnoho staletí dokola.Stop,tohle už musí definitivně skončit. Cizinci,sliby a jejich infiltrace zla .

all
8. 9. 2022 00:12
Odpovědět  jiří

Protože naši politici a naše sprostá vláda gaunerů je nesvéprávná služka a prodejná děvka,co jede podle not EU lišek a hyen řízených…víme,kým moc dobře.

Lev Prch
8. 9. 2022 06:19
Odpovědět  all

To nejsou NAŠI POLITICI,ANI NAŠE VLÁDA,TO JSOU VLASTIZRÁDCI 👎🤮

Ladislav
8. 9. 2022 06:53
Odpovědět  Lev Prch

💤♎ 1* naprostý souhlas!

Pavel K
8. 9. 2022 16:50
Odpovědět  Lev Prch

👍 👍 👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️ 🍀

Parbos
8. 9. 2022 16:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak za prvé to nebylo ukrajinské obilí, ale americké obilí. O ukrajinské obilí by se nikdo nestaral. Tady západní propaganda pištěla jak postřelený vepř. Už to mohlo být každému podezřelé. USA vlastní na Ukrajině 17 milionů hektarů zemědělské půdy. Z toho je zřejmé, že o čí obilí se jednalo.
https://zvedavec.news/komentare2022/08/9269-je-ukrajinska-psenice-americka.htm

Administrátor
P.A.Semi
8. 9. 2022 18:33
Odpovědět  Parbos

“Americké” je eufemismus… USA jako stát to tam samozřejmě nevlastní…

To Ukrajinské obilí vlastní spíš asi tamní Židovské mafie (jako BlackRock?) a Oligarchové, kteří shodou okolností přebývají v USA… Nebo je to Bill Gates, největší vlastník zemědělské půdy v USA ?

(Nahlédnu na Zvědavce, a ono jo – Cargill, Dupont a Monsanto … mimo jiné společnosti Vanguard, Blackstone a Blackrock … Vanguard a Blackrock je v podstatě jedna firma, ony se vlastní navzájem…)

Ale leckomu se hodí to paušálně označovat jako “americké”…

πα½