politika

Putin o cílech Západu podněcovat islamofobii, antisemitismus a rusofobii

Západ se snaží zabránit vzniku multipolárního světa pomocí islamofobie, antisemitismu a rusofobie, řekl ruský prezident Vladimir Putin.

„Na Západě vidí, jak proces formování multipolárního světového řádu nabývá na síle, a aby omezili rozvoj nezávislých, suverénních zemí, rozštěpili světovou většinu, používají stále stejné prostředky: islamofobii, antisemitismus, rusofobii,“ řekl ruský prezident během setkání s představiteli hlavních náboženských denominací Ruska, uvádí TASS.

Putin také řekl, že některé síly ve světě se dlouhodobě snaží proti sobě postavit muslimy a židy, šíity a sunnity, pravoslavné a katolíky. 

„Muslimové jsou postaveni proti Židům, jsou vyzýváni k válce s nevěřícími, šíité jsou postaveni proti sunnitům, pravoslavní proti katolíkům, v Evropě zavírají oči nad rouháním a vandalismem proti muslimským svatyním, v řadě zemí již otevřeně, na oficiální úrovni oslavují nacistické zločince a antisemity, na jejichž rukou je krev obětí holocaustu,” řekl Putin.

Ruský vůdce zaznamenal pokusy oslabit a rozdělit ruskou společnost. Podle jeho slov některé západní síly, které „dirigují konflikt na Blízkém východě a podněcují a vyvolávají nacionalismus a náboženskou nesnášenlivost“, sledují nepřátelské cíle vůči Rusku. 

“Potřebují, aby Blízký východ a jakékoli další náboženské nebo národní konflikty ve světě byly přímo či nepřímo spojeny tak či onak s Ruskem, přesněji řečeno, aby zasáhly Rusko, naši společnost,” řekl Putin.

“Budou proto používat jak lži, tak provokace, vnější i vnitřní důvody k oslabení a rozdělení naší společnosti, k rozdmýchání národnostních a náboženských rozdílů v našem domě,” poznamenal prezident.

Prezident věří, že základem ruské státnosti je mezietnická a mezináboženská harmonie a „vše ostatní, každá jiná pozice má protiruskou orientaci a složku“. Zdůraznil, že Rusové různého vyznání jsou jeden národ, který nese odpovědnost za blaho a bezpečnost země.

„Vím, že pro nás všechny – pastory, duchovní vůdce, křesťany, muslimy, buddhisty, stoupence judaismu – je taková harmonie, jednota naší společnosti absolutní hodnotou,“ řekl Putin. 

“Jsme jeden národ, máme jednu vlast a všichni neseme společnou odpovědnost za její blaho a bezpečnost,” dodal.

https://vz.ru/news/2023/10/25/1236825.html

sdíletj na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
26. 10. 2023 21:50

“Jsme jeden národ, máme jednu vlast a všichni neseme společnou odpovědnost za její blaho a bezpečnost,”
Gosudare, takovému cizímu a primitivnímu jazyku značná část Západu bohužel nerozumí a pravděpodobně nikdy rozumět ani nebude. Měl byste své poselství “přeložit” do řeči peněz a majetku – pak snad …. !?!

Honza 1966
27. 10. 2023 10:06
Odpovědět  Albi

Při vší úctě, není tohle trošku okopírované. Ein volk(jsme jeden národ), ein reich(jedna říše, či vlast) a ein fuhrer, to jste tam dosadila gasudára(hospodáře). Jediný rozdíl je, že dolfek aktivoval jakési árijce, gasudár jakési euroasijské. Nic ve zlém, ale nepřipadá vám to na zmatek v kedlubně?

skeptik
27. 10. 2023 11:07
Odpovědět  Honza 1966

Těch rozdílů je daleko víc. Například Putin netouží vyhladit jiné národy a vybudovat ruskou říši. A že Putin aktivuje jednotlivé národy tvořící Rusko na obranu, když se proti nim spiknul fašisticý KoZa?? No to je fakt divné (ironie).

Pavel z Moravy
27. 10. 2023 11:28
Odpovědět  Honza 1966

Běž synku svůj primitivismus a ubohost předvádět někde jinde, k sobě rovným. Zasloužíš si větší pozornost, tady ji nedostaneš. Snažím se chápat každého, ale takové jako ty opravdu nemusím. A neurážej lidi, kterým nesaháš životními zkušenostmi a inteligencí ani po paty.

Standa
27. 10. 2023 11:36
Odpovědět  Pavel z Moravy

Bohužel i s primitivy se musíme naučit žít! Ovšem podstaně snižují průměr IQ národa!
Nějak si nevšímají ,,Amerika first”, Amerika je určena vládnout , atd.
Takovéto boží hovádko, jako je hloupý Honza zapomíná na Americké,, Bůh je s námi ” a paralelu,, Gott mit uns”!

Honza 1966
27. 10. 2023 12:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já nikoho neurážím, jen kladu, často potměšile, přiznávám, otázky, kde berete jistotu, že zrovna váš světonázor, je ta jediná správná budoucnost. Že kdo nemá rád ruský pohled, není snad ani člověk. Že liberální svoboda je otroctví, a podřízenost vůdcům a “gasudárům” je ta pravá svoboda. Všechny stupně výchovně vzdělávací soustavy, jsem prožil v letech reálného socialismu. Bylo mi vysvětlováno něco o výrobních silách a výrobních vztazích, o materialismu a idealismu, a hlavně o rozdílu mezi konzumní společností na západě a uvědomělou, tehdy i naší, kde bylo hlavní motto: maximální uspokojování potřeb obyvatelstva prací. Hlásali to hlavně ti, kteří se opravdové práce štítili jak čert kříže. A takovou dobu nám teď chcete opět vnutit? To budete asi muset zlikvidovat tak osmdesát lidí ze sta, aspoň u nás, v prokletém rusofobním kolektivním západě.

Honza 1966
27. 10. 2023 12:52
Odpovědět  Honza 1966

Vždy když čtu vaše příspěvky, vaši naději, že tu postupující ruská armáda brzy zavede pořádek a šibenice bude slavit posvícení, vzpomenu si na Karla Kryla a “nesmíš se dáti špatnou cestou zlákat, náš nový svět se záhy narodí, posiluj mír, jan tak se můžeš flákat….. Tož tak. A do primitivů mi nadáváte jen vy, já se snažím jen pochopit, co vás k takovým názorům vede.

Standa
27. 10. 2023 15:44
Odpovědět  Honza 1966

cit:,,Karel Kryl a “nesmíš se dáti špatnou cestou zlákat, náš nový svět se záhy narodí, posiluj mír, jan tak se můžeš flákat….”!
———————————————————–
Tady je podstata věci, hloupý Honzo!Tady se to,,zlákalo , pod sliby, špatnou cestou”!
,,Nový svět “se narodil a každý se může flákat.” Tobě se fláká mozek….Šibenice tvůj hlavní dojem z r. 66 , že . Jsi úchyl a raději už nepiš. Jestli ty jsi někdy pracoval …prý v železárnách ,… tak jsem Čínský bůžek srandy. Tam by ti rozbili hubu na tři doby.
A,, posiluji mír “s Američany někde jinde! U nich šibenice slaví posvícení každý den . Od Iráku po Lýbii a Sýrii.

Albi
27. 10. 2023 16:38
Odpovědět  Honza 1966

Ne. To, že takovou větu vyslovil nepřítel ještě neznamená, že ta věta není pravdivá, nebo nevystihuje situaci..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
26. 10. 2023 22:39

Projev statnika c.1.
Trefil presne to, co zapadni smejdi na celem svete delaji. Vyuzit kazdeho rozdilu mezi entitami k rozestvani, nenavisti, k nasili. Ty fobie jsou univerzalni prostredek, jak ocernit a ponizit entity, ktere nechteji Americanum a Britum olizovat boty. Entity jsou dane mnozstvim lidi nalezejici jednomu statu nebo vyznavajici ruzna nabozenstvi, atd.
KoZa tak siri a propaguje nenavist mezi lidmi. Je to pravy opak toho, o co usiluji zeme BRICS a eurasijska spoluprace ruznych zemi.

Frank1
26. 10. 2023 22:46
Odpovědět  Frank1

Rusko ukazuje celemu svetu, ze konglomerat spousty narodnosti a nabozenstvi na jeho uzemi spolu zije v harmonii a tahne za jeden provaz. To je mozne jen praktickym uznanim rovnosti vsech v pravech i v povinnostech. Je to zaroven zaklad k udrzeni miru ve spolecnosti.
Zadne lzi, dvoji metr, apartheid, nenavist, rozestvavani bilych a cernych, zidu a muslimu, usedliku a privandrovalcu jako v USA.

Putinovec
27. 10. 2023 10:18
Odpovědět  Frank1

To není konglomerát , ale BLOK – blokové uspořádání části světa , fungující na bázi vzájemné prospěšnosti s tím , že není žádné vyčleněné centrum , které ostatním nařizuje .
Konglomerát je pravý opak bloku , takže to , v čem žijeme nyní . Lágr .

Putinovec
26. 10. 2023 22:49

Když se podíváte na západní lágr a poté na způsob života v Ruské Federaci , máte taky pocit , že jde o obyvatele dvou různých světů ?
Oni už ti mimozemšťané mimoni tady jsou . A to , že se zdánlivě podobají lidským bytostem , ještě neznamená , že jsou to Lidé .

Pavel z Moravy
27. 10. 2023 11:41

Řekl to naprosto přesně. Pouze v takové společnosti se bude dát žít. Ve společnosti kde všichni budou mít rovná práva i povinnosti bez rozdílu etnického a náboženského. K tomu musí ale lidstvo vyzrát.

Veny232
27. 10. 2023 12:28

Všechno je to Fašismus! Bez ohledu na víru. Západní Chazaři prostě vládnou za pomocí Fašistických částí společnosti,okrajové menšiny kterou podporují a dosazují do řídících funcí.
Za pomoci této zločinné menšiny, pak diktují masám.
K tomu jim dopomáhá monopol na telekomunikační zařízení a mediální prostor.
S pomocí těchto nástrojů ,vytváří pro masy Virtuální realitu, že si vlastně vládu Satana a zánik rodiny sami přejí…a že je to tak správné…ale je to jen klam, lež, virtuální realita.
Ve skutečnosti je těchto Kreatur pár desítek tisíc,a už se to mělo válet umlácené sekerou na chodníku…
Protože lidem už to došlo.