politika

Putin Kypr varoval, ale neposlouchali, odpověď na sebe nenechala čekat

Rusko přerušilo dohodu o dvojím zdanění s Kyprem.

Je třeba poznamenat, že již dříve ruský prezident Vladimir Putin varoval, že k tomu dojde.

Rusko zahájilo proces vypovězení dohody o zamezení dvojího zdanění s Kyprem, oznámilo ruské ministerstvo financí.

Jednání o revizi stávající dohody nevedla k výsledku a Rusko zahajuje proces vypovězení dohody o zamezení dvojího zdanění s Kyprem, oznámilo ruské ministerstvo financí. Nikósie nesouhlasila s navrhovaným zvýšením daňových sazeb ministerstva financí na platby do této země, oznámilo ruské ministerstvo.

„V červnu až červenci tohoto roku jsme s našimi kyperskými kolegy jednali o revizi dohody zamezení dvojího zdanění mezi Ruskem a Kyprem, aby již 1. ledna příštího roku byla většina plateb procent a dividend z Ruska na Kypr zdaněna sazbou 15%. Bohužel dnes musíme připustit, že jednání nepřinesla výsledky,“ uvedl státní tajemník – náměstek ministra financí Alexej Sazanov.

Rusko nabídlo tento týden uskutečnit na Kypru osobní rozhovory s cílem najít kompromisní řešení, ale bylo odmítnuto, uvedlo ministerstvo. Podle kyperských médií však konečnou tečku udělal Vladimir Putin při telefonním rozhovoru s kyperským prezidentem.

Připomínám, že během svého projevu v březnu 2020 Vladimir Putin oznámil, že všechny platby příjmů ve formě úroků a dividend, které jdou do zahraničí, by měly být zdaněny sazbou 15%. Zároveň, jak uvedl Putin, pokud země, se kterými byly uzavřeny dohody o zamezení dvojího zdanění, nebudou souhlasit, budou vyloučeny z tras kapitálových toků z Ruska.

Kypr byl první, kdo odmítl – odpověď na sebe nenechala čekat.

Odpovědí bylo úplné odmítnutí dvojího zdanění s Kyprem.

https://bit.ly/2Xqr9kb

sdíletj na