politika

Putin k prohlášení EU o nepotřebném “Sputniku V”: Rusko nikomu nic nevnucuje

Prezident Vladimir Putin v komentáři k vyjádření Evropské komise k ruským vakcínám proti koronaviru uvedl, že Moskva nikomu nic nevnucuje, ale vyvstává otázka, čí zájmy Brusel podporuje.

Komentoval tedy prohlášení evropského komisaře pro vnitřní trh EU Thierry Bretona, že Evropská unie ruskou vakcínu proti koronaviru “Sputnik V” nepotřebuje.

“Zvláštní prohlášení. Nikomu nic neukládáme, ani nevnucujeme“ reagoval Putin. 

Prezident poznamenal, že mnoho lidí v Evropě nyní ani neví, že Rusko podalo oficiální žádost o registraci Evropské agentuře pro léčivé přípravky již v lednu a až 4. března přišlo rozhodnutí zahájit posuzování, uvádí RIA Novosti .

“V tomto ohledu co na to říct … víte, co se chce říct? Jak jsem právě poznamenal, nikomu nic nevnucujeme, ale když slyšíme tato prohlášení úředníků, vyvstává otázka – čí zájmy jsou takovými lidmi chráněny a zastoupeny? 

Zájmy některých farmaceutických společností nebo zájmy občanů evropských zemí? 
Co dělají? Čím se zabývají? Lobováním? A takoví lidé se nás snaží pořád a neustále něco učit, a ještě proti nám ukládají nějaké sankce,“ dodal Putin.

Vladimir Putin zdůraznil, že je to jejich vlastní volba.

“Prosím, ať dělají to, co považují za nezbytné a účelné, aby mohli plnit úkoly, které mají před sebou,”
řekl ruský vůdce.

Prezident rovněž poukázal na to, že stále více zemí po celém světě projevuje zájem o ruský “Sputnik V”. 

“Geografie používání ruského “Sputniku V” se aktivně rozrůstá, a to i přes záměrnou diskreditaci naší vakcíny, různé informační vhozy, někdy vyloženě bajky. Přesto stále více zemí po celém světě projevuje zájem o naši vakcínu,“ uvedl Putin.

Ruský prezident připomněl, že 55 zemí již vydalo povolení používat vakcínu “Sputnik V” na svém území.

Prezident rovněž poukázal na to, že zahraniční vakcíny neposkytují tak vysokou ochranu před koronaviry jako ruské. 

“Dnes můžeme s jistotou říci, a praxe to nepochybně potvrzuje, že ruské vakcíny jsou naprosto spolehlivé a bezpečné.” … Žádné jiné podobné cizí preparáty nevykazují tak vysoký stupeň ochrany,“ řekl Putin.

Hlava státu nazvala tento výsledek „bezpodmínečným úspěchem domácích vědců a specialistů, který je uznáván v zahraničí,“ uvádí TASS.

Prezident Vladimir Putin dříve oznámil, že má v úmyslu být očkován proti koronaviru v úterý 23. března.

https://bit.ly/3cUYPgM

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
22. 3. 2021 22:19

Evropská komise Sputnik nepotřebuje a proto Německo i další státy pořád jednají o jeho výrobě u nich doma. Už i Německo kašle na blbce v Bruseli. Nakonec, oni Němci dobře věděli, proč raději poslali FlintenUschi po izokorytnici do Brusele, aby škodila i jinde. I jiné státy přeci potřebují uniformy pro těhotné tankistky.