politika

Putin je geniální geopolitický hráč! Rusko snížilo roli Západu v Zakavkazsku na nulu

Putinova blesková válka byla brilantně provedena!

„Moskvě se podařilo vrazit další hřebík do rakve OBSE, nesmyslné organizace sloužící zájmům ruských oponentů, a snížit roli Západu v Zakavkazsku na nulu,“ uvedl politolog Timofej Bordačev v komentáři k podpisu dohody o ukončení války v Karabachu prezidenty Ruska, Arménie a Ázerbájdžánu.

“To, co se stalo dnes večer, je velmi dobrá zpráva. Za prvé nastal mír mezi oběma národy, s nimiž je Rusko svázáno přátelskými a dobrými sousedskými vztahy. 

Zadruhé, vidíme likvidaci jedné z relikvií epochy, ve které zahraničněpolitické pozice Moskvy byly velmi slabé – Minská skupina za účasti dvou vůdců západních zemí – USA a Francie, “- napsal na své stránce na Facebooku 
programový ředitel mezinárodního diskusního klubu „Valdaj“ Timofej Bordačev.

Expert si je jistý, že spolu s tím „je role Západu na Zakavkazsku snížena na nulu“. 

“Do rakve OBSE, nesmyslné organizace sloužící zájmům ruských oponentů, byl zatlučen další hřebík. Ruská vojenská přítomnost v Zakavkazsku se významně zvyšuje. Ázerbajdžán získá zpět většinu území odtržených před 30 lety a Arménie dostane záruky ruských mírových sil a šanci na obezřetnější vládu,“ konstatuje expert.

Poznamenal také, že „Turecko, pokud si to Ázerbajdžán přeje, bude mít přístup k monitorování provádění dohod, kterých bylo dosaženo pod rozhodujícím vlivem Ruska. Rusko zaplatilo za toto jasné vítězství životy dvou svých vojáků, ale nevstoupilo přímo do nepřátelských akcí,“ uzavřel politolog.  

Putin je geniální geopolitický hráč!

Ano, i nepřátelé to připouštějí: Putin je geniální geopolitický hráč! 

Zatímco všichni analytici vymýšleli různé scénáře, Putin dovedně a zcela nečekaně využil incidentu sestřelení vrtulníku, k radikálnímu vyřešení problému – všechny bonusy z této krvavé karabachské války s neznámým výsledkem včera přešly do Ruské federace. 

Aikido v přímém přenosu. Putinova blesková válka byla brilantně provedena!

Bravo, Vladimire Vladimiroviči! To je to, za co vás svět obdivuje – klid, vytrvalost, chladnokrevný výpočet a rozhodný zásah v klíčovém okamžiku! 

V Čečensku v roce 1999, s oligarchy v roce 2000, na Krymu v roce 2014, v Sýrii v roce 2015, nyní v Karabachu.

Čekat na nejkritičtější okamžik a přinutit agresory k míru. A co je nejdůležitější, v reakci na sestřelený vrtulník – Casus belli – se Rusko nepostavilo za žádnou bojující stranu. 

Zůstalo “nad věcí” a zároveň upevnilo své pozice na Zakavkazsku!

https://bit.ly/36oRz9z
https://bit.ly/3n4aoFY

sdíletj na