Putin hovořil o touze Západu po všem „nekonvenčním“, včetně energie

Vladimir Putin reagoval na evropská obvinění, že za energetickou krizi může Rusko, zmínkou o lásce Západu k „nekonvenčním“ věcem.

Vladimir Putin v úterý 19. července na tiskové konferenci po trojstranné schůzce představitelů Ruska, Íránu a Turecka v Teheránu prohlásil, že Evropa udělala chybu, když vsadila především na nespolehlivé zdroje alternativní energie.

„Už jsem o tom mluvil mnohokrát, nevím, jestli má cenu zacházet do podrobností o energetické politice evropských zemí, které opomíjely význam tradičních druhů energií a vsadily na netradiční. Jsou velkými specialisty v oblasti netradičních vztahů. A v oblasti energetiky se tedy také rozhodly spolehnout na netradiční druhy energie: slunce, větrnou energii. Zima byla dlouhá. Vítr nefoukal. To je vše,“ řekl Putin.

Prezident upřesnil, že ceny ropy z Ruska vyletí do nebes, pokud se Západ vážně pokusí omezit její dodávky, a označil takové nápady za „povrchní“.

https://bit.ly/3crCB9D

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
21. 7. 2022 22:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Aneb podtrženo, sečteno.

Ladislav
22. 7. 2022 06:15
Odpovědět  VAL

1* ******************

me2d44
22. 7. 2022 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to už dávno a já nejsem ekonom, ale potkal jsem se s jedním ekonomem, který tvrdil, že dolar bude silný, dokud poteče volně ropa. No, teď USA ropu z Ruska, Venezuely, Iránu nechtějí a uvalili na ni sankce. Na zpracování vlastní ropy nemají postavené rafinejie – ke své lehké ropě potřebuji mix s tou těžkou. A volný tok ropy se zpomalil. Postavení dolaru na tezi: “ dluhy se platit nemusí, vyřešíme to válkou“ – to už taky nějak přestalo fungovat. A stále víc zemí začíná brát USA jako nespolehlivého partnera.