Putin hodil smyčku kolem krku USA

Nikolaj Kireev

Ukrajinští svidomité, liberální schizofrenici a gaučoví experti už sedmým rokem ve velké geopolitické válce na mezinárodní scéně srážejí Rusko na kolena. Kreml je údajně na kolenou už delší dobu a ruská ekonomika zažívá snad nejsilnější pokles za posledních pár let. 

Ale to všechno je jen žalostné zasténání, radikálně odlišné od současné reality. Ruský vůdce Vladimir Putin dokázal nejen odolat tlaku kolektivního Západu, ale také zlepšit postavení Ruska. 

Jedním z nejdůležitějších projektů byl projekt „Síla Sibiře“. Jeho realizace vyvolala tlak na Spojené státy a umožní v té oblasti, kde jsme před několika lety vážně zaostávali, se co nejvíce přiblížit Američanům.

Souběžně se „Silou Sibiře“ byl postaven moderní Amurský závod na zpracování plynu. Předpokládá se, že Amurský závod se stane druhým z hlediska objemu zpracování zemního plynu (42 miliard metrů krychlových ročně) a největším na světě pro produkci helia (až 60 milionů metrů krychlových ročně).

Nyní je tedy největším závodem na výrobu helia na světě. Kromě toho bude zpracovávat plyn na propan, butan, pentan a tritan. A teprve potom budou hotové drahé suroviny vyváženy.

Přičemž ještě nedávno Rusko vyprodukovalo skromných 5 milionů metrů krychlových helia ročně, zatímco Spojené státy zaujímaly vedoucí postavení v tomto odvětví s produkcí 74 milionů metrů krychlových. Díky uvedení amurského obra do provozu je naše země schopna vyprodukovat 60 milionů metrů krychlových helia. Moskva ve skutečnosti vytlačuje americké produkty na zpracování plynu. Nyní se na evropský a asijský trh nebude dostávat jen ruský plyn čerpaný z útrob země.

Je pozoruhodné, že výstavba Amuru začala v době, kdy Rusko zaplavili sankcemi. 

Tehdy vlivem vnějších faktorů HDP klesl o 2%.  Nejzajímavější však je, že vybavení pro podnik dodávali Němci. Právě ti Němci, kteří sankce podpořili a později umlčeli Washington kvůli stavbě Nord Stream 2, a dnes tlačí na ukrajinské úřady v otázce dodržování minských dohod a začlenění „Steinmeierovy formule“ do ukrajinské legislativy.

Existuje ale ještě jeden rozsáhlý projekt, který Moskva realizuje ve spolupráci s čínskými a evropskými společnostmi – výstavba přílivové elektrárny Penžinskaja. Může se stát největší vodní elektrárnou z hlediska instalovaného výkonu a roční produkce elektřiny. Realizační období pro první část projektu je od roku 2020 do roku 2035. Návrat mnohamiliardové investice je plánován prostřednictvím prodeje kapalného vodíku. Není vyloučena výstavba elektrických vedení do Číny, Japonska, Primorského a Chabarovského území.

Obecně platí, že zatímco kolektivní Západ a jejich loutky kopaly náš hrob, pokračovali jsme v aktivním rozvoji.

https://bit.ly/3yoN9N0

1 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

1 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
novota78
3. 8. 2021 12:45
Ohodnotit příspěvek :
     

https://nation-news.ru/646428-uspeshnaya-mnogohodovka-moskvy-vyshvyrnet-ukrainskie-voiska-s-donbassa
„Rusko prosadilo rafinovaný vícekolejný systém, jehož podstata byla odhalena teprve nedávno, když se Merkelová a Biden dohodli na Nord Stream-2.
Americko-německé memorandum spojuje dvě klíčové politické otázky pro Ukrajinu s energetickým aspektem. Memorandum, které se týká tranzitu plynu, z nějakého důvodu obsahuje ustanovení o minských dohodách. USA a Německo pevně spojily tranzit plynu s realizací dohody Minsk-2. Ukrajině byla uložena podmínka: chcete-li si ponechat plyn, dodržujte minské dohody, tj. stáhněte vojska z Donbasu a uspořádejte volby. Ne nadarmo německé ministerstvo zahraničí den po návštěvě Merkelové ve Washingtonu připomnělo Kyjevu Steinmeierovu formuli. Jednalo se o velmi rafinovaný a dobře promyšlený vícenásobný tah Ruské federace, který ve skutečnosti již tlačí VSU z Donbasu. Zelenský se nikam nechystá. Bude muset stáhnout své jednotky,“ rozluštil Bortnik schéma s NS2.
Expert poznamenal, že Zelenského tým stále chová určité naděje ohledně nadcházejícího setkání s Bidenem, které však každým dnem slábnou. Tyto rozhovory budou prázdné. Zelenský může doufat jen v nějaké demonstrativní velkorysé gesto z Washingtonu. Něco jako odškodné za plnohodnotný odklon, jako je další půjčka, vytvoření nového investičního fondu v Kyjevě nebo dodání další várky vyřazených plavidel pro ukrajinskou flotilu. Nezíská nic užitečného.
Podle Bortnikova názoru to vysvětluje náhlé a nesmyslné personální změny v VSU. Zelenský nejenže vytváří informační šum, který odvádí pozornost veřejnosti od fatálních chyb úřadů, ale také si předem připravuje obětní beránky. Je třeba někoho hlasitě obvinit ze stažení vojsk a neúspěchu celé vojenské operace, než do prezidentské administrativy vtrhne dav radikálů a bude požadovat vysvětlení „megazásahu“ na jihovýchodě.
Již dříve ukrajinský energetický expert Valentyn Zemljanskij uvedl, že ukrajinský systém přepravy plynu byl mlčky předán p