politika

Putin – Evropě: černé stránky historie a genocidu nikdy nezapomeneme. Politolog Iščenko dešifruje skrytou zprávu Putina pro Západ

Rusko nikdy nezapomene na černé stránky historie, včetně těch, které souvisejí s genocidou proti sovětskému obyvatelstvu během Velké vlastenecké války.

Oznámil to 17. února ruský prezident Vladimir Putin na setkání s vedením frakcí Státní dumy.

“Samozřejmě musíme jít kupředu, myslet na budoucnost, spojit naše úsilí s ostatními národy, včetně všech evropských národů, bez ohledu na jakékoli potíže a současnou situaci, a minulost nás nesmí stáhnout zpět,” řekl ruský vůdce.

Existují však věci, na které se v Rusku nezapomene. Putin jako jednu z těchto černých stránek označil genocidu proti civilnímu obyvatelstvu Sovětského svazu během Velké vlastenecké války.

“Nyní věnujeme pozornost zločinům spáchaným na civilním obyvatelstvu. To je genocida, to je naprosto zřejmá věc,“ řekl ruský prezident.

Putin zdůraznil, že to umožňuje „s otevřenýma očima se dívat na dnešní události” a budovat politiku Ruské federace tak, aby se „nic podobného v budoucnu už nikdy nestalo“.

V Rusku si vždy vážili a budou vážit památku Vítězství.

“To není jen vzpomínka, kterou jsme z ničeho nic zdědili a Vítězství nevybojoval a nedosáhl někdo neznámý. To naši otcové a dědečkové se o to zasloužili. Zabezpečili nám naši budoucnost svou krví,“ řekl Vladimir Putin.

Politolog Rostislav Iščenko oznámil, že ruský prezident Vladimir Putin tím vyslal na Západ skryté varování o nevyhnutelném vítězstvím Moskvy. 

Podle experta byla připomínka ruského vůdce ohledně genocidy sovětských občanů během druhé světové války adresována odpůrcům Moskvy. 

Ruská federace se nesnažila přepsat světové dějiny, protože je vítězem. 

Při pohledu na nejnovější geopolitické události můžeme říci, že ruský stát i dnes vyhrává v konfrontaci.

“Jsme vítězi tehdy i teď. A v Evropě mnozí chápou, že ve „čtvrté světové válce“, kterou USA po vítězství nad SSSR ve studené válce rozpoutaly proti Rusku, jsme vítězi,“ dodal Iščenko.

Politolog zdůraznil, že Rusko vždy činí vyvážená rozhodnutí. Mezi ně patří zavedení odvetných opatření směrem na Západ. Ruské sankce vůči EU se staly bolestivějšími než americká nebo evropská omezení.

https://bit.ly/2ZrYN9J
https://bit.ly/3axJe72

sdíletj na