politika

Putin doporučil zemím NATO, aby nestrkaly nos do situace na Ukrajině 

Komu bylo určeno poslední Putinovo varování o nezasahování do situace na Ukrajině?

Putin ujistil o bleskové reakci v případě zásahu do situace na Ukrajině.

Pokud chce někdo zasáhnout do situace na Ukrajině zvenčí a vytvoří strategickou hrozbu, pak odvetné údery Ruska budou bleskové. Varoval před tím ruský prezident Vladimir Putin na setkání se členy Rady zákonodárců ve středu 27. dubna.

„Pokud někdo, znovu zdůrazňuji, má-li někdo v úmyslu zasahovat do probíhajícího dění zvenčí a vytvářet pro Rusko nepřijatelné strategické hrozby, měl by vědět, že naše reakce budou bleskové, rychlé,“ podotkl vůdce ruského státu.

Putin zdůraznil, že Rusko má k takovým účelům všechny nástroje. Nástroje, které má jen Rusko a nejde o vychloubání. A všechna rozhodnutí v této otázce již byla učiněna.

„Máme k tomu všechny nástroje. Takové, jakými se teď nemůže pochlubit nikdo jiný. Ale my se s nimi nebudeme chlubit. V případě potřeby je použijeme. A chci, aby o tom všichni věděli,“ zdůraznil.

Jak ruský vůdce zdůraznil, ukrajinskému lidu Západ připravil osud spotřebního materiálu a i občané  Ukrajiny to postupně začínají chápat.

“Ukrajina byla zvenčí tlačena do přímého střetu s Ruskem,” poznamenal prezident Ruské federace.

Ruský prezident Vladimir Putin vyslal do Spojených států a Velké Británie silný signál o nepřípustnosti vměšování do speciální operace na Ukrajině. Akční plán pro případ takového vývoje událostí již byl vytvořen, uvedl vojenský expert Alexandr Bartoš.

Putin doporučil zemím NATO, aby nestrkaly nos do situace na Ukrajině a nevytvářely strategickou hrozbu pro Rusko. V opačném případě zasáhne Ruská federace „úderem blesku“. 

Prezident o tom hovořil během projevu na zasedání Rady zákonodárců, uvádí RIA Novosti.

Hlava státu dodala, že Rusko má k adekvátní reakci všechny potřebné nástroje, které jiné země světa nemají. Moskva v případě potřeby použije nové typy zbraní. Cílů speciální vojenské operace na území Ukrajiny bude dosaženo, Ruská federace bude schopna zajistit svou bezpečnost.

Člen korespondent Akademie vojenských věd Ruské federace Alexandr Bartoš řekl PolitExpert o tom, jaký signál Putin vyslal na Západ a komu konkrétně byl určen.

„Tato výzva je adresována zemím NATO, USA a Spojenému království, jakož i některým dalším státům, které aktivně zásobují kyjevské úřady, aby zasáhly naše jednotky na Ukrajině a v pohraničních oblastech Ruska. Kromě toho tyto země provádějí cílený výcvik ozbrojenců ozbrojených sil Ukrajiny. Pro nácvik použití moderních zbraňových systémů posílají své instruktory,“ uvedl.

Ruské vojenské a politické vedení dělá správnou věc, když nedovoluje, aby byly prozrazeny všechny plány a příležitosti k odvetným akcím, domnívá se Bartoš. V případě vnějšího ohrožení stát zaručeně nezahálí.

„Taková varování prezidenta budou orgány cizích států adekvátně a správně posouzeny, vyvodí z toho patřičné důsledky. Politici se přestanou snažit chovat se vůči Rusku agresivně, nebudou si myslet, že jakékoli činy zůstanou nepotrestány,“ řekl Bartoš.

Varování prezidenta Putina “zchladí zápal” zemí NATO, věří vojenský expert. Západ nevěřil ani jiným prohlášením Ruska ve vojensko-technické sféře, ale země ukázala, že je schopna odpovědět.

„Myslím, že to bude mít efekt. Před časem na Západě také nevěřili, že máme hyperzvukové zbraně, dokud jsme je nepoužili. V případě ohrožení bezpečnosti Ruska budou trpět jako první, koneckonců setkají se s velmi vážnými a adekvátními reakcemi Ruské federace na své činy,“ zdůraznil.

Během projevu k Radě zákonodárců Putin dodal, že Rusko se dokázalo ochránit před skutečným nebezpečím. Moskvě se podařilo předejít velkému konfliktu, který by začal na území Ruské federace, ale podle scénáře jiných států.

Putin zdůraznil, že nepřátelské země pěstují na Ukrajině rusofobii. V Kyjevě se objevilo mnoho neonacistů a samotný stát se postupně proměnil v protiruský. 

Na správnost postupu Ruska ukazuje podle prezidenta řada faktorů. Ukrajina chtěla získat jaderné zbraně, dovolila na svém území umístit západní laboratoře a nechala se napumpovat vojenskou technikou, což byl důvod zahájení speciální operace.

„Předevčírem jsem na radě generální prokuratury mluvil o potřebě vytvořit podrobnou a nevyvratitelnou důkazní základnu o všech ohavných zločinech, porušování mezinárodního humanitárního práva ze strany neonacistů, zahraničních žoldáků a dalších. Opět bylo několik lidí zabito, několik bylo zadrženo. Ministerstvo obrany je brzy představí veřejnosti,“ uvedla hlava státu.

Rusko zahájilo speciální operaci na Ukrajině 24. února. Jejím cílem je denacifikace a demilitarizace sousedního státu.

Prezident Ruska se vyjádřil na podporu novinářů federálních médií. Vladimir Putin již dříve slíbil, že úřady “udělají vše” pro ochranu zaměstnanců oficiálních televizních kanálů a online publikací.

https://bit.ly/3kj90jy
https://bit.ly/37IWTcT

sdílet na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
27. 4. 2022 21:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak snad kolektivní Západ vezme Rusko konečně vážně.
Četla jsem o tom v mainstreamu a tam se to tentokrát obešlo bez urážek Putina a dokonce si ani nedovolili dávat prezidentovi nevyžádané rady a udělovat mu lekce o humanitě, svobodě a demokracii.
Aspoň zatím. Uvidíme, jak dlouho jim respekt vydrží.

All
27. 4. 2022 22:42
Odpovědět  Albi

Nevydrží a zbraně na uk budou pumpovat dál,dokavad putin opravdu nenařídí použít ukázkově jednu z nových zbraní. A pokud k tomu dojde,může dojít ke skokům v událostech, aby respekt byl trvalý.Nutně dojde zároveň i k vyřazení západních satelitů na oběžné dráze Země .A osvobozen nebude jen východ uk,ale ukrajina celá,kompletně . Umlčí systémy tam nahoře a následně během minut i ty dole.To uvolní trestající ruku na stádo hyen,aby bylo plně denacifikováno a byla opět Kyjevská Rus a ne nacistická ukrajina.

ladik
28. 4. 2022 07:14
Odpovědět  Albi

Dokud nedostanou přes čuni, budou vyskakovat. A z mainstreamu se dozvíte akorát to, že ukrajinští nacisté buď úspěšně útočí, nebo úspěšně odolávají.

Gales
28. 4. 2022 11:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin dělá dobře,když tuhle západní svoloč drží pod chřtánem a občas s ní zatřese.To na ně platí nejvíc.