politika

Putin: Americké laboratoře na Ukrajině vyvíjely biologické zbraně

Americké biolaboratoře v postsovětském prostoru shromažďují biologické materiály, studují specifika šíření nebezpečných nemocí a na Ukrajině vyvíjejí biologické zbraně, řekl ruský prezident Vladimir Putin na výročním summitu Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (CSTO).

“Dlouho jsme bili na poplach ohledně biologické aktivity USA v postsovětském prostoru. Jak víte, Pentagon zřídil v našem společném regionu desítky specializovaných biologických laboratoří a center. A v žádném případě nejsou orientovány na poskytování praktické lékařské pomoci obyvatelstvu těch zemí, kde zahájily svou činnost,“ cituje ho TASS.

Ruský prezident vysvětlil, že hlavním úkolem těchto laboratoří je „shromažďovat biologické materiály a studovat pro vlastní účely specifika šíření virů a nebezpečných nemocí“. 

“Nyní, v průběhu speciální operace na Ukrajině, byly získány listinné důkazy, že komponenty biologických zbraní byly vytvořeny v podstatě v bezprostřední blízkosti našich hranic,” řekl Putin.

Již dříve Státní duma RF uvedla, že americký vojenský biologický program zbavil občany Ukrajiny ochrany a imunity a lidé se stali předmětem experimentů.

Vyšetřovací výbor RF se ve středu rozhodl prošetřit roli Spojených států na nelidských experimentech prováděných zástupci Spojených států v biolaboratořích na Ukrajině.

Kromě toho Igor Kirillov, vedoucí sil radiační, chemické a biologické obrany ruských ozbrojených sil, uvedl, že ruské ministerstvo obrany obdrželo nové informace o nelidských experimentech Spojených států v biologických laboratořích na Ukrajině, včetně experimentů na pacientech psychiatrické léčebny č. 1 (obec Streleče, Charkovská oblast).

Na konci dubna vyzval ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov k prošetření činnosti amerických biologických laboratoří na Ukrajině, kde byly nalezeny nebezpečné patogeny, včetně „původců tuberkulózy, antraxu, cholery a brucelózy“.

V březnu ruské ministerstvo obrany zveřejnilo dokument potvrzující financování vojenských biologických projektů na Ukrajině Pentagonem. Už tehdy Lavrov připustil záměr Spojených států udělat z Ukrajiny největší projekt na vytvoření biologických laboratoří.  

https://bit.ly/3wywpTK

sdílet na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
17. 5. 2022 08:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufejme, že každé zlo bude potrestáno a amíci budou brzy odstaveni od světové moci.

Václav
17. 5. 2022 09:02
Ohodnotit příspěvek :
     

A tyto zrůdy budou vyhrožovat soudem v Hágu. A don Pablo už jedná jak tam dostat válečné zločince. Tož tady má materiálu dost.

Ladislav
17. 5. 2022 11:35
Odpovědět  Václav

Zničit usa za tuhle prasárnu!

janle57
17. 5. 2022 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Každé malé dítě dneska ví,že COVID byl dílem US laboratoře v Číně a snem Mickey Mousů
bylo zlomit ekonomickou nadvládu Číny vypuštěním tohoto svinstva v zemi,trochu se přepočítali,
na Ukrajině vyvíjeli něco mnohem smrtnějšího a nebýt ruského zásahu,brzy by jej na
území RF vypustili,o to víc se jeví ruský ozbrojený zásah s cílem odstranění režimu,který
tohle všechno podporoval, jako naprosto oprávněný a logický, a to i s ohledem na ostatní
země Evropy,kam by se tohle nové americké svinstvo určitě rozšířilo.

Gales
17. 5. 2022 10:29
Ohodnotit příspěvek :
     

,,Vlastence” z Azovstalu zavřít do lágru a naočkovat je tím sajrajtem. S tím,že jsou to americké léky.

ankmorpo
17. 5. 2022 15:08
Odpovědět  Gales

Jak můžete vědět, jelikož používáte budoucí čas, že se tak již nestalo např. českým laboratorním ovcím v kontejneru na hlaváku ?

Frank
17. 5. 2022 12:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Největšími teroristy a zločinci na celém svět jsou USA. Jsou to potomci těch největších gaunerů a dobrodruhů, kteří tam utíkali před spravedlností. A ještě větší svoloč je v Austrálii, kam byli gauneři z Evropy deportováni. A podle toho to také ve světě vypadá.

PENNYS
17. 5. 2022 13:17
Ohodnotit příspěvek :
     

JE TŘEBA CO NEJDŘÍV ZAÁKAZAT ČINNOST POLITICKÝCH STRAN “TOP09-PIRATI,KDUČSL,STAN A HLAVNĚ ODS-TYTO STRANY JSOUV NESOULADU S VĚTŠINOU OBYVATEL JSOU ANTISOCIÁLNI- PROTILIDOVÉ !!!!!
Vysvětlivky pro ty blbce kteří je volili(ignoruje sociální/společenská pravidla
nemá pocit viny („mohou za to ti ostatní“)
má sklon k násilí
bezcitná lhostejnost, necitlivost ke druhým
někdy dokážou navenek působit šarmantně („vlk v rouše beránčím“)
páchá trestné činy
disociální porucha osobnosti se může vyskytovat zároveň se závislostí na alkoholu nebo jiných drogách (viz kategorie Závislosti a návykové látky)

Bozena K
17. 5. 2022 17:00
Ohodnotit příspěvek :
     

a tady se dívíme, že příchozí ukrajinci zavlečují sem nemoce, které jsme tady již vymýtili, jako je tuberkuloza, spalničky, tyfus a další… proč asi

Pavel K
17. 5. 2022 20:14
Odpovědět  Bozena K

Jak vidíte Češi to neřeší, až se to rozjede bude to problém.