politika

Putin a korunní princ Saúdské Arábie se dohodli. Snížení těžby ropy zruinuje Evropu

Prezident Vladimir Putin v telefonickém rozhovoru s korunním princem Saúdské Arábie Mohammedem bin Salmanem Al Saudem diskutoval o snížení produkce ropy, uvedl web Kremlu.

http://www.kremlin.ru/events/president/news/72201

„Bylo poznamenáno, že dosažené dohody o snížení produkce ropy v kombinaci s dobrovolnými závazky omezit dodávky surovin umožňují zajistit stabilitu globálního trhu s energií,“ uvádí zpráva.

Ruský vůdce a jeho partner vysoce hodnotili interakci zemí v rámci OPEC+.

“Korunní princ vyjádřil vděčnost ruské straně za důslednou podporu žádosti Saúdské Arábie o připojení k BRICS.  Prezident Ruska zase srdečně poblahopřál saúdskému vedení k rozhodnutí přijatému v tomto ohledu na summitu asociace v Johannesburgu a informoval o prioritách ruského předsednictví BRICS v roce 2024,” uvedla tisková služba Kremlu.

Kromě toho diskutovali o otázkách prohlubování spolupráce v oblasti obchodu, ekonomiky, dopravy, logistiky a investic a také se dohodli na pokračování komunikace v tomto formátu.

Expert: Snížení těžby ropy Ruskem a Saúdskou Arábií zruinuje Evropu

Snížení těžby ropy je jedním z nástrojů Ruska a Saúdské Arábie ke změně světového řádu, řekl RIA Novosti  egyptský ekonom, ředitel Asijského výzkumného a překladatelského centra Ahmed Mustafa.

“Cena ropy Brent přesáhla 90 dolarů, což je dobré pro ropné země. To (snížení produkce ropy – pozn. red.) je jednou ze zbraní Ruska a Saúdské Arábie jak změnit světový řád, zvláště když Evropu čeká hrozný podzim a zima, pokud Ukrajinu nepřinutí usednout k jednacímu stolu,“ řekl Mustafa.

Podle experta, růst cen ropy bude mít „strategický dopad na Západ a zbankrotuje Evropu“. 

Zejména také upozornil na skutečnost, že Spojené státy začaly využívat strategické rezervy.

“Když v zemích s velkým ekonomickým růstem, které jsou závislé na energetice, jsou zdroje energie ovládány (jinými stranami – pozn. red.), co se s nimi stane? Deflace, snížená nabídka, nespokojenost obyvatelstva, nejistota, snížená důvěra v západní systémy a následně nestabilita,“ poznamenal Mustafa.

V úterý tisková agentura SPA s odvoláním na zdroj uvedla, že Saúdská Arábie prodlouží dobrovolné snížení těžby ropy o 1 milion barelů denně do konce roku. 

Téměř současně ruský vicepremiér Alexandr Novak oznámil, že Rusko do konce roku prodlouží dobrovolné snížení vývozu ropy o 300 000 barelů denně. Dodal také, že objem dobrovolného snížení těžby ropy v Ruské federaci bude nyní měsíčně revidován v závislosti na situaci na světovém trhu.

Poté ceny ropy vykázaly růst o více než 2 % a cena ropy Brent poprvé od 17. listopadu 2022 přesáhla 91 USD za barel.

sdílet na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
6. 9. 2023 22:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Pak že nemůže být hůř.

Mike
7. 9. 2023 05:55

To je paráda, co? Oni nemusí vyhlašovat nějaké debilní sankce, stačí snížit těžbu ropy, její cena vyletí vzhůru, takže si začnou okázale mastit kapsy, zatímco KoZa bude hladově civět jak se Putin plácá smíchy.

Markýza
7. 9. 2023 10:36

No………..on už rakouský (tuším) premiér vedl předevčírem řeči, že ruský plyn/ropa je sice morálně obtížná záležitost, ale nezbytná 😎 Trubkama samozřejmě.

7. 9. 2023 15:48
Odpovědět  Markýza

Tyhle politický cancy s morální obtížností se mi moc líbí.

ModrýKlokan
8. 9. 2023 01:35

Jede KoZa z kopce
poulí bulvy krotce
kopyta se rozletěly
KoZa fičí po prdeli

sergej
6. 9. 2023 23:07
Ohodnotit příspěvek :
     

🙂 🙂 🙂
Tady má vláda soustruháty na 3 000% ZDROJE JSOU, všichni to říkají od vztyčení vysíracího stožáru. A ani nemohou jinak formanti, mají to již v genech, mMRNA nablikaná do očí.Co co

sergej
6. 9. 2023 23:11
Odpovědět  sergej
sergej
6. 9. 2023 23:23
Odpovědět  sergej

Pořád ZDROJE JSOU, všichni to říkají mohou vytáhnout turbosoustruháty s kompresorem. Na baterky, že jo. A nemelte!! 🙂 🙂

sergej
6. 9. 2023 23:47
Odpovědět  sergej

Generační kvalifikanti “lízy televizní. 🙂 Dávno jste v protektorátu “hučitelů tak co. Vzdělanostní společnost dementů s mozky v ruce, digitální debilizace. “Kývači mají na display. 🙂
https://www.michalapetr.com/map-1773-sok-eu-se-meni-na-ee-evropskou-exekutivu-ta-bude-mit-vylucne-pravo-vyhlasit-valku-i-mobilizaci-cesi-i-slovaci-ztrati-sve-statni-obcanstvi-a-stanou-se-obcany-exekutivy-eurokrat-si-pridel/

Gales
7. 9. 2023 10:23
Odpovědět  sergej

Chtít můžou.Otázka je jak se k tomu postaví zchudlé obyvatelstvo.Zdroje nebudou.

Jura S
7. 9. 2023 12:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Snad budeme jezdit na batéérky né ? Žgryndýl forever… Již uvažuju o sestrojení domácího generátoru elektriky na zplyňované dřevo….jezdily kdysi na to i auta. Motorovou pilu mám a v státním lese toho je…. :-))

Frank1
7. 9. 2023 17:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Bez levnych energii z Ruska Evropa ztrati konkurenceschopnost a upadne do bezvyznamnosti. Podpora valky zeme jeste vice vysili a organizovana invaze cmoudu rozpouta obcanskou valku.

Pedro
7. 9. 2023 18:32
Odpovědět  Frank1

Tohle vše je práce anglosasů! Rusové mě serou, že jim prodávají vše dál, ropu, uran, vzácné kovy, motory do raket, hnojivo atd. Netuším proč.

10. 9. 2023 21:26
Ohodnotit příspěvek :
     

  Milan ze Zahrady Čech