politika

Puškov reagoval na německý návrh spustit “Nord Stream 2”

Senátor Puškov reagoval na výzvu německého poslance ke spuštění “Nord Stream 2”.

Německé úřady se mylně domnívají, že spuštění Nord Streamu 2 závisí pouze na rozhodnutí Berlína. Senátor Alexej Puškov o tom napsal ve středu na svém kanálu Telegram.

“Takové prohlášení naznačuje, že Berlín je přesvědčen, že klíč ke spuštění Nord Stream 2 je v jeho rukou,” napsal Puškov.

Politik ale zdůraznil, že německé úřady zapomínají, že plnění plynovodu pochází přímo z Ruska.  

“Zajímavé vyjádření šéfa výboru Bundestagu pro energetiku. Říká, že Berlín je přesvědčen, že klíč ke spuštění Nord Stream 2 je v jejich rukou. Když chtějí, zavřou, když chtějí, otevřou. Zapomínají ale, že náplň potrubí pochází z Ruska. 

Potřebuje Rusko dočasné začlenění Nord Streamu 2, které Berlín zřejmě považuje za svou poslední možnost?  Zvláště v podmínkách, kdy západní politika sankcí směřuje k ekonomickému škrcení Ruska. Potřebujeme se „vcítit do pozice“ Berlína? Nebo bychom měli připomínat, že klíč k dodávkám plynu máme ve svých rukou a potřebujeme pouze dlouhodobé vztahy? 

Rusko je navíc celkem spokojeno se současnými příjmy z ropy a plynu. Podle finských expertů naše země za prvních 100 dní po zahájení speciální operace vydělala na prodeji ropy a plynu rekordních 93 miliard eur”.

Již dříve bylo oznámeno, že předseda výboru Bundestagu pro energetiku a ochranu klimatu Klaus Ernst vyzval k jednání o spuštění plynovodu “Nord Stream 2”.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3uuycsI

sdíletj na

28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel K
6. 7. 2022 22:38

Asi fakt bude veselo, jsme to banda idiotů, tak si to hezky vyžereme.
To bude udivených čumilů, kteří budou plakat. Dobře nám tak.

Pavel
8. 7. 2022 19:30
Odpovědět  Pavel K

no ted mi kluk dodělal inženýra druhej bude dělat za maturitu já mám až do důchodu zaručen solidní plat nebo plné odstupné za zbývající roky manželka je ve školství ještě že jim babiš zvedl ty platy bydlím ve svém nemám dluhy finance jakž tak a v nejhorším je co prodat takže se těším na ty alespon dva roky prázdnin a škemrající pražáky co budou mrznout a času na své koníčky od ryb až po lítání

Pavel K
8. 7. 2022 20:54
Odpovědět  Pavel

Tak vy máte holt vystaráno, ale spousta jiných rodin to má a bude mít podstatně horší. Ale malé upozornění, nechci vám kazit sny do budoucna, když nebude plyn, elektřina atd, nebude “nic” a miliony jsou člověku k ničemu. Takže s tím zabezpečením pomalu. Ale za sebe, já bych ani v takovém světě žít nechtěl. Alan Delon asi před dvěma roky řekl něco podobného.

Milan ze Zahrady Čech
6. 7. 2022 22:48

To mě moc těší, že každá země má své blbce, že v tom nejsme sami. Pravda, i když u nás se přemnožili.

Josef
6. 7. 2022 23:02

Jen by mne zajímalo, jak se taková sbírka idiotů dostala k moci. Ti už nejsou nebezpeční pro své okolí, ale i sami sobě.

Pozor
7. 7. 2022 09:44
Odpovědět  Josef

Že by voľbami a zvolili sme si ich my sami? Je tu ešte druhá možnosť, že voľby boli zmanipulované, na to však určite nik dôkazy nemá.

Pavel
7. 7. 2022 10:16

Vale, nikdy jsem si nemyslel, že těch trotlů tu bude tolik. Nevím, čím se krmí, že je to tak postihlo. To já teď popíjím krušáka a z toho se mi tak maximálně zvětší pupek. Ale to už k chlapům patří.

ijn
6. 7. 2022 22:53

Helmuti pořád nechápou, že k dohodě jsou potřeba obě strany dohody, a tak je mi našich sousedů Helmutů opravdu líto, že by pochopili např. nakolik přinutí Ukrajinské vedení denacifikovat a demilitarizovat svoji UA společnost, kdy skončí s vývojem biologických zbraní, jak budou dohody dodržovat, jaké garance dají Helmuti za své zbraňové dodávky, aby nebyly nasazeny na zabíjení civilního obyvatelstva,…..podmínky k otevření NS 2 byly určitě stanoveny…..a Helmuti (a i naši Péťové) jsou slepí a hluší, a tak čekají, až UA ovládne Moskvu,…. takové zoufalce svět nepoznal!

václav
7. 7. 2022 11:42
Odpovědět  ijn

Hlavně čekají co jim z USMORDORU povolí nebo nařídí. Debilové.

zdena
6. 7. 2022 23:26

AHA… tak Berlín velkopansky hodlá případně kývnout, že tedy ten plyn bere za jím
určené ceny, ono se pak udělá “simsala bim !” a plyn bude v Německu zas… Jenže on už bude nejspíše odkloněný jinam, dřív než se pašíkové rozhýbou…. Taková nabubřelost……. a kdoví, jestli se Rusům bude ještě chtít, komplikovat si život rozmarnou Evropou…..

Pavel
7. 7. 2022 10:09
Odpovědět  zdena

To už se nedá ani komentovat. Ta nabubřelost, arogance, debilita této západní chásky je neuvěřitelná. Celé roky řvou, že nic z Ruska nechtějí. Tak jim to bratři Rusové splňte a když se uvolíte jim něco dodat, tak si vše pořádně oceňte. Nemějte s nimi žádné slitování, oni ho s vámi také nemají, vždyť oni by vás nejraději neviděli. Přece víte, co pronášel Scholz a celá ta ekipa nenávistných evropských přicmrndlíků z Bruselu.

me2d44
7. 7. 2022 14:05
Odpovědět  zdena

Vždycky jsem měl pocit, že prodejní cenu určuje prodejce. Musí do ní zakomponovat výrobní náklady, spotřební daň, náklady na dopravu, na skladování, platy zaměstnanců, zisk, DPH – a z toho všeho se pak odvíjí konečná cena. Koukám jak blázen, že západ to má dneska asi jinak: USA chtějí nakupovat ropu maximálně za 60$ za barel (tu těžkou, kterou nemají), Evropa chce plyn zadarmo, navíc Evropa vyhrožuje spuštěním/nespuštěním NS2 – a pouze za jí určenou cenu. No, když jako podnikatel nemám odbyt, nepotřebuji ani zaměstnance, ani vybavení. A rozjetí dalšího provozu něco stojí. Nejsem ekonom, ale do rizika, že budu vyrábět/těžit jen na sklad – to by mne ve snu nenapadlo.

me2d44
7. 7. 2022 14:13
Odpovědět  zdena

Ještě doplním ( a doplácí na to i naše republika): kupovat (ale i prodávat) energie přes burzu, to může jen šílenec. Většinu toho zkoupí šmelináři, kterým nejde o to, někomu pomoct, ale čekají na to, až se cena pohne vzhůru. A tu jejich výslednou cenu pak platí zákazník (je to i o naší elektřině, kterou ČEZ prodává na burze v Lipsku – a pak ji pro nás výrazně dráž kupuje pro nás).

Frank
6. 7. 2022 23:54

Už náckům v německu se stahují svěrače? Ti nafoukaní čuráčci si opravdu myslí, že Rusové budou skákat, jak švábi budou pískat? Budou klečet na kolenou a prosit jako žebráci a Rusové si je hodně vychutnají. A je docela možné, že se na ně vy.erou. Rusové k tomu mají hodně důvodů. A koneckonců mají přece smlouvu na 20 let s Katarem, tak proč somrují? Otázka ale zní, z čeho se třeba budou vyrábět čipy, když Rusko nedodá suroviny? Z čeho se budou vyrábět umělá hnojiva, když nebude ruský plyn. Z čeho bude Slovnaft vyrábět pohonné hmoty, když Rusko nedodá ropu a ta jiná nemá potřebné parametry. Navíc na sníženou kapacitu výroby Slovnaft není postaven, takže předělat za několik miliard celou výrobní linku. Problém ovšem bude, jak tu svoloč z Brusele vypráskat od koryt, Po dobrém to jistě nepůjde. Od takových koryt se neodstupuje jen tak. Ptejme se fialového slizu, jak a kde zajistil dodávky ropy a plynu,

Albi
7. 7. 2022 00:40
Odpovědět  Frank

Jo, ptejme se. Slova nic nestojí. JEHO tedy určitě ne.
Odpoví nejspíš, že ho dovezeme z USA. A jak, kolik a za kolik – na to se ho nikdo zeptat asi neodváží. Stejně by nevěděl.
A kolik by to případně stálo emisí – to je už naprosto nemyslitelné. Hlavně že oslíčku otřes se přes “grýn dýl” funguje.

Pozor
7. 7. 2022 09:40
Odpovědět  Albi

Problém je že zo SŠA ho nie je možné ako doviesť, jednak ho SŠA tiež nemajú dosť, neexistuje odtiaľ ani potrubie, lodí na prevoz je nedostatok a čerpacích staníc ešte menej. A už im asi nepomôže kradnutie plynu v Sýrii a nepomôžu im ani Arabi a dokonca asi ani Rusko. A nastane veľký bum, pretože Amerika nemá dostatok plynu.

Albi
7. 7. 2022 11:25
Odpovědět  Pozor

Já vím. Ale říkat to může a taky bude.
A nemálo lidí tomu taky uvěří.

Lubek
7. 7. 2022 09:06
Odpovědět  Frank

Problém ovšem bude, jak tu svoloč z Brusele vypráskat od koryt, Po dobrém to jistě nepůjde
Podľa mňa to je vymyslené veľmi dobre. Princíp demokracie. Netuším aká je volebná účasť u Vás, u nás je to úplne mizivé. A tak, druhotriedni “politici”, ktorí by sa doma neuchytili sa väčšinovým princípom z nízkoúčastného hlasovania dostanú do bruselu.( Žiaľ, no tí čo sú zvolení doma nie sú o nič lepší.) Ako sa volí v iných krajinách EU netuším, ale dostať do čela večne ožratého junkera a teraz von lajnovú nemohlo byť normálnym, iba demokratickým postupom. Ale navonok je všetko v poriadku. Ako to zdemontovať, alebo zmeniť… ani srnky netušia.

slav
7. 7. 2022 14:57
Odpovědět  Frank

zareagujem na ten slovnaft … má slovnaft na tú investíciu ?? kto to zaplatí, ktorý investor ?? v čase, keď EU ide zakázať diselové autá a ekoterosti majú v Bruseli zelenú … v USA sa tiež rafinérky zatvárajú a nové nik nechce stavať t.j nechce investovať do neperspektívnej výroby .. a to je tiež jeden s dôvodov nárastu cien

janle57
7. 7. 2022 09:31

Ale,ale,Helmutland je na kolenou, a tak přišel prosit Rusy a pucovat jim boty,
aby jim milostivě pustili plyn z roury pod Baltem,jenom blbci,a to Rusové nejsou,
by to v téhle době udělali,teď je na nich,aby si oni kladli podmínky,jednou z nich
by mělo být vystoupení Helmutlandu z NATO,pokud ne,tak se tam a v celé
Evropě těšte na podzim a zimu a na 20% nezaměstnanost,ještě nikdy nebylo
Rusko v silnější ekonomické převaze nad prohnilou EU jako je tomu dnes,
Rusové nikdy hřbet před Helmuty neohýbali a ohýbat nebudou,na jsou experti
pan Babiš s panem Fialou.

Pozor
7. 7. 2022 09:34

Puškov má pravdu, v tomto pokri má lepšie karty v rukách Moskva. Nemecko resp. EU bude musieť Rusko pekne poprosiť o spustenie NS 2 a k tomu bude musieť EU zastaviť dodávky zbraní na Ukrajinu a to je len to minimum. Túto hru v pokri vyhráva jednoznačne Rusko.

JEBAL
7. 7. 2022 11:24

The biggest lie Czech Thursday 24 and radio reports: Johnson will announce his resignation today, he will issue a statement within a few hours, British media reports???????????????? opět lžou

JEBAL
7. 7. 2022 11:27

Němcum, a celé Eurosojuzu i s českem, Rossia má okamžitě nas*** do dlaní a ne plyn!!!

JEBAL
7. 7. 2022 11:32

Místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrij Medveděv se vysmál britskému premiérovi Borisi Johnsonovi. Napsal o tom ve svém telegramovém kanálu.
„Novinky z Londýna. “Nejlepší přátelé Ukrajiny” odcházejí. “Vítězství” je v ohrožení! První šel…,“ napsal. Poznamenal také, že jde o přirozený výsledek britské arogance a průměrné politiky. Také Medveděv už na takové zprávy čeká z Německa, Polska a pobaltských států.
Britský premiér Boris Johnson odstupuje z čela Konzervativní strany. NO ,ale těchto státech není ŽÁDNÝ ROZUMNÝ POLITIK SAMÉJ AGRESIVNÍ RUSOFOB!!! ABY NA TOHO ROZCUCHANÉHO VOLA NEPŘIŠEL JEŠTĚ VĚTŠÍ VUL!!!

janle57
7. 7. 2022 12:16
Odpovědět  JEBAL

Jedna svině je už pryč,teď jsou na řadě v Evropě další !! Na Slovensku
se to už taky rozjelo a co nevidět tam budou předčasné volby !!

Vladimír
7. 7. 2022 12:57

To už je na Chocholouška. Jak se ti naši blbci s těmi německými pořád trumfují, kdo vymyslí větší kravinu… Rusko jim těžko bude pouštět plyn, když je má na lopatě – leda by si chtělo udělat PR. Ale to by bylo zbytečné, to by stejně nikdo neocenil.

me2d44
7. 7. 2022 13:46

Na to je logická jenom jediná odpověď: Dodávám tam, kde budu mít DLOUHODOBĚ zajištěný odbyt. Jo, vy dlouhodobou smlouvu nechcete?, tak jenom za spotové (burzovní) ceny – ale jen přebytky. Kdo na to měl “kule” (Třeba Maďarsko), tak tu dlouhodobou smlouvu uzavřel – a má plyn 3x levnější (ne-li víckrát). A ti ostatní – ať si počkají, co na ně zbyde, třeba z USA jednou za čas připluje kánoe s plynem. Jo, jak říkal Větrovec k vystěhování “podnájemníka (parafrázuji): Dávám Evropě čas “donazimy”. No já i partnerka už máme termoprádlo – a pokud se něco udělá alespoň s tou elektřinou (kterou levně prodáváme, draze kupujeme), tak si možná po ránu i to kafe uvaříme. Mně stačí ke štěstí málo….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
M.Š.
8. 7. 2022 19:09

Tak se mě zdá,že ten tzv.západ(včetně českomorácka),je ještě více blbější než se dá předpokládát…ty moudrosti ze západu nemohl ze sebe vysoukat žádný rozumný a inteligentní “člověk”.Když ne člověk,tak kdo asi ???