politika

První prohlášení Trumpa po nepokojích

V úterý americký prezident poprvé po nepokojích ve Washingtonu hovořil s novináři. Varoval, že v případě jeho obžaloby je země v nebezpečí, a ujistil také, že se nepokouší vyprovokovat násilí.

Trump varoval před nebezpečím, které hrozí USA v případě jeho impeachmentu.

Podle současného prezidenta v den útoku na Kapitol nevyzýval k násilí a Facebook a Twitter udělaly obrovskou chybu blokováním jeho stránek v sociálních médiích.

Americký prezident Donald Trump ve svém prvním veřejném projevu od 8. ledna varoval, že impeachment iniciovaný kongresmany z Demokratické strany ohrožuje USA, uvedla CNBC.
https://www.cnbc.com/2021/01/12/trump-warns-impeachment-is-a-danger-to-us-in-first-public-comments-since-riot.html

Americký prezident, odpověděl na otázky novinářů a uvedl, že pokus o jeho odvolání z funkce považuje za „pokračování lovu čarodějnic“.

“Toto obvinění vyvolává strašný hněv. To, co dělají, je naprosto hrozné, “ řekl Trump.

Popřel obvinění, že jeho zprávy ze sociálních médií vyvolaly útok jeho příznivců na Kongres.

“Nepotřebuji násilí,” řekl Trump a zdůraznil, že cílem všech jeho prohlášení nebylo nikoho zranit.

“Lidé vidí, že moje prohlášení jsou zcela přiměřená,” odpověděl prezident na otázku, zda se cítí osobně odpovědný za to, co se stalo.

Kromě toho označil rozhodnutí Facebooku a Twitteru zablokovat jeho účty na sociálních sítích za velkou chybu.

“To je pro naši zemi velmi, velmi špatné. Neměli to dělat, protože takové činy vytvářejí spoustu problémů a nebezpečí,“ dodal Trump.

Prezident odmítl odpovědět, když byl dotázán, zda je připraven odstoupit před inaugurací Joea Bidena, plánovanou na 20. ledna.

https://bit.ly/3qiOr7N

sdílet na