politika

Provokace a vtahování Ruska do války. Ázerbajdžán připouští sestřelení ruského vrtulníku Mi-24

V Arménii byl sestřelen ruský vrtulník Mi-24.

Dva členové posádky zemřeli, jeden přežil. Informace jsou oficiálně potvrzeny ministerstvem obrany RF.

Ázerbájdžánské ministerstvo zahraničí oficiálně uznalo sestřelení ruského Mi-24.
Ázerbajdžán se oficiálně omluvil a je připraven zaplatit náhradu škody.

Ázerbájdžánská strana se ruské straně omlouvá v souvislosti s tímto tragickým incidentem, který má povahu nehody a nebyl namířen proti ruské straně.
Ázerbájdžánská strana vyjadřuje upřímnou soustrast rodinám zabitých členů posádky a přeje zraněným osobám rychlé uzdravení.
Ázerbájdžánská strana prohlašuje, že je připravena zaplatit odpovídající náhradu”.

Oficiální prohlášení na webu ázerbájdžánského ministerstva zahraničí: 
https://www.mfa.gov.az/en/news/7025/view

Otázkou je, co s tím Moskva udělá.

1. Zdá se, že přijetí omluvy a odškodnění za sestřelený Mi-24 bude vypadat jako zjevný znak slabosti Ruské federace a další ukazatel oslabení jejích pozic v Zakavkazsku, které jsou již oslabeny akcemi „přítele Recepa“, který podkopává tradiční linii zakavkazské arbitráže. 

Na Kavkaze je především respektována síla.

2. Zničení vrtulníku mimo bojovou zónu na území člena CSTO, bez odpovídající reakce, bude dalším charakteristickým znakem naznačující skutečnou podřadnost této organizace, která je často mylně srovnávána s NATO.

3. Absence násilné reakce bude mít zjevně negativní důsledky pro obraz orgánů v zemi, protože absence násilné reakce bude srovnávána s projevem slabosti tváří v tvář činům. 

4. Subjektivně by přiměřenou reakcí byl úder na nějaké vojenské zařízení na území Ázerbájdžánu, po kterém následuje prohlášení ve stylu „Vaše omluvy jsou přijímány. Žádné peníze nejsou potřeba.
Příště to bude ještě bolestivější.“

Rusko tahají do války

Ruský vrtulník byl sestřelen ázerbájdžánskou armádou v Arménii. Ázerbajdžán to již uznal a činil pokání. 

1. Nevěřím, že Ázerbajdžán náhodou sestřelil ruský vrtulník

2. Nevěřím, že ho sestřelili z vlastní iniciativy

3. A samozřejmě nevěřím, že činí pokání

“Západní partneři“ táhnou Rusko do války doslova na lasu. Celá tato noční můra pro obyčejné civilisty v Karabachu je pouze kvůli přilákání Rusů. Tím myslím, že nevěřím v Alijevův náhle probuzený (po 30 letech) vlastenecký pud. Po dobu 30 let žil klidně bez Karabachu, ale pak se probudil – a prostě nemůže ani jíst ani spát, dokud ho nezíská zpět.

Pašinjan je nechutný lokaj Sorose. Bezcenný herec. Musel tak moc prosit Putina, aby „přivedl vojáky“, aby nebylo možné odmítnout. Dostalo se mu jen … „hlubokého znepokojení“. 

Museli použít plán „B“ – náhodnou oběť náhodného ostřelování náhodné ázerbájdžánské jednotky, která ve správný čas omylem zabloudila na správné místo se správnými zbraněmi.

Každý ví co by měl dělat prezident Putin, předseda vlády i ministr obrany RF. Ale nikdo by nechtěl být na místě žádného z nich.  Protože nevidím dobrý, správný tah, aby všem špatným bylo špatně a všichni dobří se cítili dobře. Jsou vtahováni do boje celou řadou drzých, cynických provokací a neustále nuceni volit mezi špatným a velmi špatným. 

A nejhorší věc – bude se to jen zhoršovat, to znamená, že to bude ještě cyničtější, drzejší a s ještě více krví … ani stařec Biden nebude mír podporovat. Celý svět může být v troskách a prachu, kromě Wall Street …

Proto řeknu klasiku:
“Carthāgō dēlenda est, Cēterum (autem) cēnseō Carthāginem esse dēlendam.

Touto frází – „Ostatně (však) soudím, že Kartágo musí být zničeno“ – římský velitel a státník Marcus Porcius Cato (Cato starší), nesmiřitelný nepřítel Kartága, ukončoval všechny své projevy, bez ohledu na jejich obsah a téma – a to i když o Kartágu vůbec nebyla řeč.

https://bit.ly/36l5Xj7
Sergej Vasiljev
https://bit.ly/32prh60

sdíletj na