„Proukrajinští aktivisté“ zaútočili na americké základny v Sýrii

Vladimir Kornilov

Americká média s neskrývaným překvapením komentují „neočekávanou eskalaci situace v Sýrii“ – tak označují sérii úderů na americké vojenské základny nelegálně umístěné na území této země. 

Opravdu je čemu se divit? 

Jak nedávno oznámili američtí generálové na slyšení vojenského výboru Sněmovny reprezentantů: “Íránem podporované síly” zaútočily na tyto základny za poslední dva roky asi 80krát. 

To znamená, že takové útoky by již měly být běžnou záležitostí pro všechny komentátory.

Vojenští představitelé ale neskrývají své překvapení nad povahou nových útoků, které minulý čtvrtek vedly ke smrti jednoho Američana (úřady neustále označují mrtvého za „kontraktora“, aniž by specifikovaly čím se zabýval) a zranily šest amerických vojáků (zranění různé závažnosti). 

(Kontraktor je voják bojující mimo struktury armády vlastní země. Rozdíl mezi kontraktorem a žoldákem je, že žoldáci bojují za žold v jakémkoli konfliktu, kontraktoři se účastní konfliktů pod vlajkou své vlasti. Kontraktor může také působit jako ochranka soukromých osob. Kontraktoři mohou tvořit tzv. soukromé armády, pozn.red.)

Podle listu The New York Times s odkazem na dva oficiální představitele, systémy protivzdušné obrany americké základny v době útoku nebyly „plně funkční“– ať už to znamená cokoliv.

Libanonský list “Al Akhbar” poukazuje na úplnou paniku v řadách americké armády kvůli tomu jak kamikadze dron obešel high-tech obranný systém. 

Publikace útoky označuje „počátkem odporu proti okupantům“ a dokonce to spojuje (samozřejmě bez potvrzení svých domněnek) s průzkumnými aktivitami ruského letectva. 

Jen den předtím zástupci amerického centrálního velení uvedli, že naše letadla během března 25krát „narušila vzdušný prostor americké vojenské základny“ v Sýrii.

Jistě souhlasíte, že je legrační slyšet taková slova z úst představitelů Pentagonu po jejich eskapádách na adresu Ruska v souvislosti s pádem jejich UAV do Černého moře. Vzpomínám si, že John Kirby, koordinátor strategické komunikace Rady národní bezpečnosti USA, označil omezení uvalená Ruskem na lety u našich hranic za „nelegální“. Ale jak je vidět, Američané se považují za oprávněné zavést mnohem závažnější omezení letů v zóně své absolutně nelegální okupace suverénního státu Sýrie – a nevidí na tom nic divného!

A nejde tu jen o notoricky známé dvojí standardy vyznávané Washingtonem – na to jsou už všichni dávno zvyklí. 

Faktem je, že Američané, soudě podle jejich překvapení nad útoky v Sýrii, si ještě neuvědomili, jakou Pandořinu skříňku otevřeli svými akcemi na Ukrajině a teroristickými útoky proti Nord Streamu. 

Ještě si neuvědomili, že svými vlastními avantýrami udělali mnohem zranitelnějšími jak své vojáky, tak i tajemné „kontraktory“ (kteří jsou zjevně zapojeni do loupeže syrské ropy).

Nyní může kdokoli pokrčit rameny a ve snaze tvářit se vážně, říci: “Nějací proukrajinští aktivisté (proukrajinská skupina) na velbloudech se dostali na americkou základnu v Sýrii a zaútočili na ni po domácku vyrobenými Molotovovými koktejly.” 

Po směšné verzi o explozích “Nord Stream”, která je otevřeně zesměšňována i v samotných Spojených státech, lze od této chvíle ve stejném duchu vysvětlovat jakoukoli sabotáž kdekoli na světě.

Inu, a nikým nepotvrzené náznaky, že ruští piloti údajně naváděli na americké cíle v Sýrii, vypadají už zcela neseriózně na pozadí odhalení, která nedávno zveřejnil britský The Times ve své rеportáži o nějaké ukrajinské sabotážní skupině, která provádí teroristické útoky proti ruským vojákům v oblasti Záporoží. 

Tito teroristé bez pohnutí svědomí přiznali reportérovi, že spáchali válečný zločin – že úmyslně přepadli lékařské evakuační týmy. Při výběru cílů svých teroristických útoků navíc využívají satelit CIA a speciální program americké zpravodajské služby. Ani britské noviny, ani CIA v tom nic hanebného nevidí.

Není divu, že američtí „vojáci štěstěny“ otevřeně, bez rozpaků, prohlašují, že když jsou na Ukrajině tak se necítí být vázáni „mezinárodními pravidly války“. Velmi dobře si uvědomují, že ve „světě založeném na pravidlech“ a nikoli na zákonech, žádný směšný orgán jako Mezinárodní trestní soud nepožene amerického vojáka k odpovědnosti.

Jak ale sami Američané překračují další a další „červené čáry“ a rozšiřují hranice nevyslovených „pravidel“, která sami stanovili, začnou čelit podobným reakcím. A pak se diví a jsou překvapeni novým charakterem útoků v Sýrii – vždyť jde o útoky proti těm samým „pravidlům“, která v některých částech světa jsou přípustná a v některých ne.

Američané zatím na útok reagovali bombardováním některých cílů v Sýrii a tvrdí, že zabili až 19 „proíránských militantů“. I když místní zdroje uvádějí, že americká letadla bombardovala čistě civilní cíle včetně skladů potravin, přičemž zahynulo sedm civilistů. 

Podle poznámky amerického prezidenta Joea Bidena, že „nevyhledává konflikt s Íránem“, je jasné, že Bílý dům je vážně znepokojen situací se svou armádou v Sýrii. 

Zřejmě chápou, že je to jen začátek řady „neočekávaných eskalací“….. Ostatně od těchto „proukrajinských aktivistů“, kteří se tu a tam dopouštějí sabotáží, lze čekat cokoli a kdekoli.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://ria.ru/20230327/siriya-1860752212.html

sdíletj na

4.5 15 hlasy
Ohodnotit příspěvek
66 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
30. 3. 2023 00:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Pohádky západu a anglosasů žere leda pepek vyskočil, ale jen vožralej.

Standa
30. 3. 2023 07:13
Odpovědět  Pedro

Bohužel po volbě jenerála PePo za presidenta mám pocit , že Český národ jsou samí pepek vyskočil.
Bud byli u voleb ožralí nebo jim na to skočili.( sežrali).

ZMann
30. 3. 2023 08:28
Odpovědět  Standa

Nevěřte ve volby je to jeden velký podvod.

Standa
30. 3. 2023 08:45
Odpovědět  ZMann

To je známo. Volební sčítání dal Rakušan bez výběrového řízení fy. H@P se sídlem v Belgii a ta to předala na pobočku v Kajmanských ostrovech.
Tak , jak to mohlo dopadnout?

Boomer
30. 3. 2023 09:17
Odpovědět  Standa

.. a co takhle nějaký odkaz? Už se těším, až si ho neotevřu..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
krtek
30. 3. 2023 10:38
Odpovědět  Boomer
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
30. 3. 2023 12:22
Odpovědět  krtek

Kdekdo si s toho dělá (!) a jede se dál jako by se nechumelilo, tedy ono vlastně chumelí a ne málo, že to vítr zažene až do otvoru do duše. Já to nechápu, že lidi neudělají GSa basta šmytec.🙋‍♂️

Aragonit
30. 3. 2023 17:11
Odpovědět  Pavel K

Ľudia sa cítia bezmocne. Nikto nechce riskovať kejhák.A hlavne keď ich mašinéria “démonkracie môže rýchlo zošrotovať a zákony neplatia hlavne pre smetánku tam hore. A čo tak povedať že Američania v Sýrii si na tie základne útočia sami aby potom mali zámienku na bombardovanie Iránskych cieľov.
https://aragonit11.blogspot.com/2023/03/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny.html

Pavel K
31. 3. 2023 19:37
Odpovědět  Aragonit

Svět se musí zlu vzepřít a spojit síly, jedině tak můžou uspět. 🙋‍♂️

Boomer
30. 3. 2023 15:54
Odpovědět  krtek

.. tož já pochtíval odkaz od Standy. On dává takové ty pancéřované a ještě pro sichr s heslem.

Vy asi moc smyslu pro srandu nemáte, že jo? Hm, každej jsem nějakej, to já kupříkladu zase nemám smysl pro to, aby mi kdejaký debil tykal.. obzvláště když píše běžný text kapitálkami.

Pavel K
30. 3. 2023 17:01
Odpovědět  Boomer

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Toto si uložím, to se mě jednou bude hodit. 😜😜🙋‍♂️

Boomer
31. 3. 2023 13:11
Odpovědět  Pavel K

Vanitas vanitatum et omnia vanitas. :o)))))

Pavel K
31. 3. 2023 15:00
Odpovědět  Boomer

Clara pacta, boni amici

Boomer
31. 3. 2023 13:10
Odpovědět  Boomer

..jemináčku, to nám ale napadalo tupců! Už vím, kudy vede cesta.. musím myšlenky formulovat tak, aby chytří pochopili a tupci se na*rali. Obojí na první dobrou..

Jaroslav
30. 3. 2023 09:33
Odpovědět  Standa

Stando, ta firma se již jistě osvědčila v prezidentských volbách USA, tak proč plýtvat čas na nějaké výběrové řízení. Tam byl vybrán ten jediný správný kandidát a u nás, co to vlastně bylo vybrán? Asi nejaká mužská verze od “Chytré horákyně”, “Péťa podpis nepodpis”

Zmatený
30. 3. 2023 16:37
Odpovědět  Standa

Tomu tak někdo věří. To počítal sám, vždyť je to učitel matiky :o) Usuzuji tak dle rozpočtu, který zřejmě pomáhal celý sestavit elektrikáři Stanjurovi :o))

Prvok
30. 3. 2023 21:55
Odpovědět  Standa

Je to jinak. Sčítání hlasů prováděly naše orgány. Fa HP kontrolovala podpisové archy podporovatelů uchazečů o post presidenta.

sergej
30. 3. 2023 11:39
Odpovědět  ZMann

Víme
ale hele lotře mexickej a prašivino! Nekonkuruj mi v ignoraci editace, sakra. 🙂

Pepa
30. 3. 2023 14:20
Odpovědět  Standa

Spíše Pepek Naskočil…(na špek).

Frank
30. 3. 2023 01:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Když americké zločinecké kurwy řeknou “dobrý den”, je nutné se podívat, jestli zrovna není noc. Ale je třeba proti americkým teroristům bojovat na všech frontách a ukázat jim, kde je jejich místo. Svět se konečně zvedá a jednotlivé státy přestávají mít ze amerických teroristů strach. Americká hegemonie končí a je otázkou času, kdy v USA propukne občanská válka. Pořád tam žijí miliony normálních lidí, kteří nechtějí válečné agrese a chtějí normálně žít svoje životy.

Ijn
30. 3. 2023 06:36
Odpovědět  Frank

Chcete sdělit miliony neobratných chtějí žít svoje životy

Ijn
30. 3. 2023 06:37
Odpovědět  Ijn

…. neobřezaných

aamater
30. 3. 2023 01:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Treba vyhnať tých okupantov a to čím skôr!!!

Spam Bety
30. 3. 2023 10:28
Odpovědět  aamater

Jaké okupanty? Když se amerického mluvčího zeptali, čím se liší přítomnost amerických vojáků v Sýrii od přítomnosti ruských vojáků na Ukrajině, tak prohlásil : V Sýrii američtí vojáci nejsou!
No tak na Ukrajině ruští vojáci taky nejsou, ne?

Jaris
30. 3. 2023 02:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak v tomto pripade souhlasim, ze nepritel meho nepritele je muj pritel.

Helena
30. 3. 2023 07:44
Odpovědět  Jaris

Však se ty zbraně nastrkané amíky a anglány k vraždění na Ukradině nakonec zabodnou do těch správných “dárců”. Ty zbraně nezmizely – někde jsou. Snad už ty americkoanglický hajzly vyženou ze všech okupovaných a drancovaných zemí na světě jejich vlastními zbraněmi.

primak
30. 3. 2023 07:31
Ohodnotit příspěvek :
     

(Kontraktor je voják bojující mimo struktury armády vlastní země. Rozdíl mezi kontraktorem a žoldákem je, že žoldáci bojují za žold v jakémkoli konfliktu, kontraktoři se účastní konfliktů pod vlajkou své vlasti. Kontraktor může také působit jako ochranka soukromých osob. Kontraktoři mohou tvořit tzv. soukromé armády, pozn.red.)

Spíše je správné, že kontraktoři se neúčastní po vlajkou své vlasti. Kontraktor = žoldák, žádný rozdíl. I ve Vietnamu byli kontraktoři – v té době sice většinou pod vlajkou své vlasti, ale nijak se tím nechlubili. Pak ale ti mrtví kontraktoři se pak nepočítaj mezi ty chrabré padlé hrdiny, což bylo nějakých 58.000 ve Vietnamu, asi žádnou cedulku v Arlingtonu nemaj…

Mike
30. 3. 2023 07:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže ti všiví amerikáni pořád kradou syrskou ropu? A to se ještě nikdo nenašel, kdo by jim ty jejich loupeživý hnáty přerazil?

Pijack
30. 3. 2023 09:11
Odpovědět  Mike

Za okupaci Sýrie nebudou Američtí sportovci z OH vyloučeni. Ukvičená Černochová o Sýrii ani nepípne. A golman Hašek ani neví, že nějaká Sýrie existuje, pro jistotu 🙂

Boomer
30. 3. 2023 09:14
Odpovědět  Pijack

.. Hašek je typickým exemplářem svého druhu, kromě svého sportu už nic moc jiného neví. Ale je známá tvář a to na hlupáčky působí.. kdo neskáče, není Čech!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaroslav
30. 3. 2023 10:09
Odpovědět  Boomer

U Haška nevím proč to dělá. Je tak hloupý, dělá to z pýchy, mladické nerozvážnosti, nebo je navedený? V žádném případě to nemá zapotřebí! Jedině, že by měl svou miliardu uloženou v západních bankách a obával se osudu ruských zbohatlíků!

katango
30. 3. 2023 10:37
Odpovědět  Jaroslav

Pokud vím, tak opakovaně zkrachovalo jeho podnikání. Jestli ho měl jen jako zábavu a živobytí ukryl jinde, vyloučit se to nedá. Ovšem podle mnoha jeho vyjádření v médiích soudím, že je prostě hloupý. Takže kdo ví.

konzerva
30. 3. 2023 12:01
Odpovědět  katango

A hlavně je veden v seznamech STB jako agent krycí jméno Dominik a na netu se potulují fotky z jeho jménem , když hrál v Rusku hokej.

milan czaker
31. 3. 2023 11:03
Odpovědět  konzerva

to me nevadi me vadi to obraceni kabatu kdyby nekdo napsal ze byl spolupraovnik cia tak by to asi nikdo neresil a od medii by dostal pochvalu to je dvoji kilometr

Boomer
30. 3. 2023 12:08
Odpovědět  katango

..inteligentní člověk ve vrcholovém sportu by se vyjímal asi podobně jako tarantule na piškotovém dortu. No, naštěstí pro lidstvo jsou za sport považovány i šachy..

Markýza
30. 3. 2023 17:15
Odpovědět  Boomer

Tak tohoto klasika jsem už dlouho neslyšela citovat 🙂 Jinak občas se najde i tam, ovšem Dominikátor je velmi hrubě i pod průměrem.

Boomer
30. 3. 2023 18:00
Odpovědět  Markýza

.. takový brankář schytá ran pukem nepočítaně a přilba s maskou má svoje limity, fyziku neocikáte..

Markýza
30. 3. 2023 18:11
Odpovědět  Boomer

No dobře, ale Holeček třeba takhle blbej nebyl.

Pavel K
30. 3. 2023 18:31
Odpovědět  Markýza

🤣 🤣 🤣
Já si to donedávna myslel taky.

Boomer
30. 3. 2023 18:35
Odpovědět  Markýza

..tehdejší hráči nebyli tak nabušení, i hokejky hrály svoji roli při střelbě, ty dnešní jsou kompozitové, s vrstveným jádrem v čepeli, a v kombinaci s prohnutím v krčku to funguje jako napnutý luk nebo pružina katapultu, k tomu protiskluzový povrch pro minimalizaci ztráty energie. Óne sranda..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
milan czaker
31. 3. 2023 11:00
Odpovědět  Boomer

tady je otazka kolikrat ho trefil do hlavy puk anebo ma mozek v bruslich

Jaroslav
30. 3. 2023 10:07
Odpovědět  Pijack

No, stejně jako ruští- mohli by vystupovat jako soukromé osoby, nebo pod vlajkou jiného demokratického státu, třeba Mexika. Těm USA ukradli spoustu území, čili by to bylo skoro doma

Markýza
30. 3. 2023 10:36
Odpovědět  Pijack

Děláte si pr.del, nebo fakt neví? Tedy – věřila bych, že je toho schopen, ale přeci jen…………

Pavel K
30. 3. 2023 10:41
Odpovědět  Markýza

To se tak říká, dám příklad……..ani neví která bije. 🤣😜😲🙋‍♂️

sergej
30. 3. 2023 11:44
Odpovědět  Pavel K

https://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/1f632.svg Když je hrníček plný víc se do něj holt nevejde.

Pavel K
30. 3. 2023 12:25
Odpovědět  sergej

…..ale kdepák, jeden jsem si už vycmrndal a do druhého kopl. 😥😥🤦‍♂️

Markýza
30. 3. 2023 17:15
Odpovědět  Pavel K

Já zvažovala i možnost, že to Pijack fakt někde četl 😀

Pavel K
30. 3. 2023 18:32
Odpovědět  Markýza

Taky že ju, na PL. 🤣🤣🙋‍♂️

Pijack
30. 3. 2023 13:18
Odpovědět  Markýza

Upřesním. Měl jsem na mysli úmyslnou nevědomost. Dělá ze sebe vola, že Američané nikde nedělají rozvraty a války. Asi tak 🙂

Pijack
30. 3. 2023 09:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Ono je to celé v podstatě jinak. Ukrajinci zřejmě pochopili, že krizi ve své vlasti způsobily USA a Rusko nemělo jinou volbu. Pochopili Putina, že jeho snaha zlikvidovat nacizmus a agresivní NATO u svých hranic je víc než nutná a Putinovi se nediví. Dokonce ji mohou schvalovat, protože většina Ukrajinského obyvatelstva o nacizmus nestojí. No a tak fandí Rusku a bojují proti USA na jiné frontě. Doma na UK by byli asi pozabíjeni vojáky AZOV. Tohle jsou praví hrdinové – nebojují proti Ukrajině či Rusku, ale za Ukrajinu a za Rusko… protože pravého viníka rozpoznali docela přesně.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaroslav
30. 3. 2023 09:43
Odpovědět  Pijack

Pijack, s tým pochopením kdo za čím stojí bych celkem souhlasil. Být na místě “našich, demokratických” organizátorů “Akce Ukrajina” bych byl velice opatrný. Z předpokladu, že UK obyvatelstvo ve velké části chápe role jednotlivých aktérů v konfliktu plyne i docela pravděpodobné možnost, že se za nějakou, historicky krátkou dobu může Ukrajina většinově připojit k Rusku a pak západ třes se! Pravděpodobně až se začne UK armáda (ta současná) hroutit. Dvě nejsilnější armády světa, plus ruské JZ. Líbí se mi názor, že tam bojují rusové proti rusům. K válce na jiné frontě (v Sýrii) bych přistupoval opatrně, je to nejspíš kachna. Ne ukrajinci, asi je to “domácí” džob. Pro místní je přítomnost jistých žoldákú (zlodějů) jako bolavý vřed

Janka
30. 3. 2023 10:03
Odpovědět  Jaroslav

hovori sa o proiranskych gardach. Ale ano, ked mozu davat NATO informacie UA, tak mozu aj RF davat informacie IR

Pavel K
30. 3. 2023 10:58
Odpovědět  Janka

….. ale toto spousta lidí nechápe, včetně i u nás v ČR. Jen poslední moje osobní poznání. Když po volbách ke mě dorazilo příbuzenstvo štastno že vyhrál Pávek, tak jim říkám a to vám najednou nevadí, že vy antikomouši jste si zvolili komouše rozvědčíka? No no nóó, to takhle nemůžeš brát, tak říkám a jak tedy? To už je dávno. Není to na boudu? 🤦‍♂️🤦‍♂️

sergej
30. 3. 2023 11:34
Odpovědět  Pavel K

Jestli jsou “vakcinovaní už je namodulovali – navibrovali na hýkání.
Pamatujete na žirinovskéhom dal 8. boostrů, nedal na ně opustit a vzpoměl jsem si jak plánovali covid pass s devíti políčky na registraci pro lockdovnisty plotů psů. Asi věděli že klienti za život víc “imunizace nemohou dát.

Pavel K
30. 3. 2023 12:28
Odpovědět  sergej

Ne ne sergej, tohle jediný včem mě poslechli. 😜😆

Gales
30. 3. 2023 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Dron je dron.Ale kdyby jim tam přiletěl Kinžál,to by byli teprve zes.raní.

zuzana
30. 3. 2023 11:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Q) The Storm Rider: Zprávy ze dne 29.3.2023

https://aktax.cz/q-the-storm-rider-zpravy-ze-dne-29-3-2023/

Karel
30. 3. 2023 11:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně důvod vyhlásit sankce na USA a zakázat start amerických sportovců na olympiádě. Největší terorista světa musí být vyloučen ze společenství civilizovaných národů.

sergej
30. 3. 2023 11:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jestli něco má potenciál vydusit největší americkou firmu – vězeňství jak doma tak po světě, no tak tedy benderovci ano s příslovím vyhánění čerta belzebubem. 🙂
time 9:00
https://www.youtube.com/watch?v=d2sWFTMVNUc

Spam vlasta
30. 3. 2023 12:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Všeho do času ! Však se am hoši dočkají svých modřin na per-deli !

zuzana
30. 3. 2023 13:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruský ministr zahraničí tvrdí, že Spojené státy se snaží postavit proti sobě Čínu a Indii

https://aktax.cz/rusky-ministr-zahranici-tvrdi-ze-spojene-staty-se-snazi-postavit-proti-sobe-cinu-a-indii/

Jaroslav
30. 3. 2023 15:40
Odpovědět  zuzana

US v tom mají praxi. Již se jim to povedlo mnoho krát, rozhádali Čínu a Sovětský svaz, Jugoslávii, Československo. Pokud to nešlo po národnostní linii (viz. Jugoslávie), tak se vždy našlo něco “uvnitř”, viz Líbie, Írák. Pokud patříte mezi pamětníky, vzpomeňte si, jak se před rozdělením Československa ve sdělovacích prostředcích začli objevovat “historická fakta” o tom, jak slovenští fašisté potlačovali partizánské hnutí na Moravě, příp. Polsku, jaká ublížení byla mezi Slováky a Maďary atd.. I když řada z nich měla více-méně historický základ, důvod jejich zdůrazňování byl především rozeštvat. Tehdá jsem věřil, že mezi Čecha a Slováky nic nevznikne. Ze života- při pobytu v Bratislavě v uniformě Československé armády se mne jedna paní ptala, jestli Češi pošlou proti Slovákům armádu. Čili to dnes hodnotím jako použití “měkké síly” ( kým asi?) k zajištění, že k rozdělení skutečně dojde! Příkaz (z venku) zněl jasně…

Markýza
30. 3. 2023 17:20
Odpovědět  Jaroslav

Rozhádali, jenže tehdy byli v diametrálně odlišné pozici – milováni a obdivováni. A Čína a SSSR byli dva rudí polomagoři, nezapomínejte.
Kdeže loňské sněhy jsou……………

Markýza
30. 3. 2023 17:19
Odpovědět  zuzana

Což o tom nepochybuju a bylo by to z hlediska USA jedině logické. Jen mi to připadá, jako by se druhák snažil donutit dva gymnazisty, aby se do sebe pustili.

Juraj
30. 3. 2023 17:13
Ohodnotit příspěvek :
     

čo les to potok, čo američan(USA) to ko…

josef
1. 4. 2023 20:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Že by už ti proukrajinští aktivisté znali výsledek války ve své vlasti. No správným směrem palby by si tak zabezpečili další hvězdnou budoucnost.