Protiruské sankce dodržují pouze hlupáci a lokajové

Protiruské sankce dodržují pouze hlupáci a lokajové. V Bulharsku bude stavět jadernou elektrárnu Rusko a USA společně. Glosa: Stanislav Novotný.

Sankce? Velmoci a mocnosti se s tím nemažou. Ruská společnost Rosatom podepsala s francouzskou společností Framatome a americkou General Electric memorandum o porozumění ve věci spolupráce při výběrovém řízení na výstavbu jaderné elektrárny Belene v Bulharsku.Čtete dobře! Krásná momentka. Američané i Francouzi víno pijí a nám vodu káží. Protiruské sankce totiž mají dodržovat pouze blbci, jako jsme my.

Dle naší vlády totiž zakázku na dostavbu nového jaderného bloku v Dukovanech nedostane nikdo, kdo by byl tzv. strategickým rizikem. A takovým rizikem jsou prý ruské a čínské firmy. Ale i v Bulharsku se už jede podle jiných not!

Nepřipadáte si, milí občané, jako neustále podvádění paroháči?

Jaderná elektrárna v Dukovanech

Kolorit pak dokreslují tři starostenští puberťáci. Bourají sochy, porušují a vypovídají smlouvy o spolupráci, oslavují nacisty a mění místopis dle přání kolonizátorů. Aktéři již dnes odpovídají za miliardové škody na českých národních zájmech.

No a? Ozývá se jen trapné ticho.

Jinak ovšem hrdinně boucháme pěstí do stolu a vyhošťujeme dva diplomaty za neprokázanou vinu.


Stanislav Novotný,
předseda Asociace Nezávislých médií
a bývalý policejní prezidentTuhý a nefér boj o Temelín a Dukovany

O dostavbu jaderné elektrárny Dukovany je u nás veden tuhý zákulisní boj. Tato zakázka byla zřejmě skjutečnou příčinou, proč podal český premiér Nečas demisi (2013) a byl pak vláčen po soudech kvůli kabelkám své milenky.

Důvodem odvolání (rezignace) premiéra Nečase (ODS) byla tajná dohoda s Ruskem, učiněná během návštěvy Moskvy, že zakázku na dostavbu Dukovan a Temelína dostane Rusko.

Pudr místo chobotnice

Poté byla média a policií vytvořena divoká konstrukce, kde se to jen hemžilo chobotnicemi, miliardami v kufrech a tajnými službami napíchnutými na kdeco. Když se prach usadil, zůstal jen pudr a groteskní příběh jak časopisu pro osamělé matky.


O zakázku v řádech stovek miliard mají enormní zájem Spojené státy. Nenabízejí ani zdaleka nejkvalitnější a dokonce ani cenově nejvýhodnější řešení, ale podařilo se jim vytlačit ze hry zájemce Ruska (Rosatom), když se jim díky českým médiím podařilo vytvořit dojem, že je Rusko nepřítel.V Bulharsku se velmoci dohodly – a nejen tam

Na stavbě bulharské jaderné elektrárna Belene se bude podílet společně ruská společnost Rosatom, francouzská společnost Framatome a americká firma General Electric.
Memorandum podepsaly minulý týden.

Belene. Takhle bude vypadat místní jaderná elektrárna.

Dohoda mezi společnostmi uvádí, že pokud bude Rosatom úspěšný ve výběrovém řízení na strategického investora (a vše tomu nasvědčuje), dodá General Electric turbíny, generátory a vybavení turbínových hal, zatímco Framatome bude klíčovým partnerem v oblasti I&C systémů.

Česká stopa

Trojice Rosatom, Framatome a General Electric již spolupracovala na mezinárodních projektech, jako je jaderná elektrárna Paks-II v Maďarsku a elektrárna Hanhikivi-1 ve Finsku. Spolupráce Rosatomu s General Electric probíhá na projektu Akkuyu v Turecku a projektu El-Dabaa v Egyptě.


Jaderná elektrárna Belene má již postaven základy, leží na severu země u hranic s Rumunskem. Stavba začala už 1. ledna 1987, první tlakovou nádobu dodala Škoda Plzeň. Projekt byl vzhledem ke změně režimu v Bulharsku zastaven.


Hotovo v roce 2030

Před dvěma lety rozhodla bulharská vláda o obnovnení projektu. Jako potenciální strategičtí investoři byli vybráni čínská firma China National Nuclear Corporation, ruský Rosatom a korejská společnost Korea Hydro & Nuclear Power Co. Francouzský Framatome a americký General Electric byly také přibrány.

Bulharská vláda uvedla, že převezme většinový podíl na projektu Belene, který by měl být dokončen do roku 2030.

Argumenty a fakta
https://bit.ly/2BMIP1D

sdíletj na

Přihlásit: Login
1000
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Pojmenování nahrávaného obrázku
 
 
 
Audio and Video soubory
 
 
 
Jiné typy souborů
 
 
 
  Souhlas  
Upozornit na