Pronikání ruských zájmů

Bulharský premiér Petkov, kterému včera parlament vyslovil nedůvěru, z toho obvinil… Rusko a ruského velvyslance, kteří údajně stáli za jeho svržením.

Petkov se domnívá, že důvodem všeho je „pronikání ruských zájmů do Bulharska“. 

Ve skutečnosti je vše mnohem banálnější – již existující vnitrobulharské rozpory byly doplněny ekonomickou krizí, inflací a rostoucími cenami. 

Situace se vyhrotila po zahájení speciální operace na Ukrajině a později se zhoršila, když Bulharsko (na rozdíl od mnoha jiných evropských zemí) pod tlakem Spojených států odmítlo nakupovat ruský plyn za rubly, což vedlo k zastavení dodávek ruského plynu do Bulharsku a v důsledku toho ke zhoršení sociálně -ekonomické situace obyvatelstva, čehož využila opozice ke svržení Petkova. 

Nepřekvapí mě, když se brzy dozvíme, že Bulharsko si v tichosti otevře účty u Gazprombank a začne nakupovat plyn podle rublového schématu.

O úplném vypadnutí Bulharska z americké sféry vlivu samozřejmě není třeba hovořit, ale samotný fakt pádu vlády kanadského Bulhara (Petkov studoval v Kanadě) je velmi příznačný, zvláště na pozadí propadu strany Macrona ve volbách ve Francii. Válka na Ukrajině má pro Západ docela hmatatelnou politickou cenu, kterou již začal platit.

PS. Německo dnes oficiálně přiznalo, že mu chybí plyn. Vláda naléhá na Němce, aby šetřili plynem.

https://bit.ly/39NdxZH

4.6 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.6 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Tom
23. 6. 2022 23:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Uz to jede. Zacinaji padat, jako mouchy. The more the merrier!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
VAL
23. 6. 2022 23:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to je dobrá zpráva. Fialovej signál má aspoň o čem přemejšlet, až bude dumat o své budoucnosti.

Tom
24. 6. 2022 01:16
Odpovědět  VAL

Ten magor ma svoji budoucnost zapecatenou!

Ladislav
24. 6. 2022 04:41
Odpovědět  VAL

Ten hňup nemá čím myslet!

Gales
24. 6. 2022 10:34
Odpovědět  Ladislav

A proto nemyslí.Pouze vysílá signály.

Pavel
24. 6. 2022 10:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě stále jsou zde určitě chytří a vlastenečtí lidé, kterým snad půjde vždy o národ a svoje ego nechají doma v kuchyni v odpadkovém koši. Měli bychom podpořit hnutí PES, tak jak nám to naše možnosti dovolí a také další vlastence. Začíná to být naší morální povinností. Nemá cenu se ptát, co z toho budeme mít, možná nic a možná budeme opět zklamaní, ale něco se musí dít. Pro mne osobně je důležitý každý, kdo má zájem o vlast a národ. Pane Adame Bartoši z ND, kdysi jsem četl vaše názory a udělal jste na mne dojem. Takové lidi jako vy si představuji v řízení státu. Doufám, že se nepletu, stále jsem jen člověk, ale jsem rád, že se liším od spousty zombíků, co v této zemi nyní vegetují.

zdena
24. 6. 2022 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Němci – a nejen oni – mají šetřit….. a proč, když stačí nešaškovat podle amerických not a budeme zase bohatý spokojený kontinent ! Amerika nám vnucuje kovid, nutí nám nebezpečné až vražedné vakcíny, nutí nás plivat na Rusko a odmítat pohonné hmoty, plyn a uhlí z Ruska …. copak jsou ty vlády úplně blbé, že to nevidí. Švejk je vedle nich génius!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
janle57
24. 6. 2022 11:01
Ohodnotit příspěvek :
     

V Bulharsku si konečně uvědomili,že se blíží zima !!

Ladislav
24. 6. 2022 12:48
Odpovědět  janle57

Ti Bulhaři koukám chytili český hňupsus! Za všechno může Babiš a Putil! Blbci!