politika

Prohlášení Putina po summitu ŠOS v Samarkandu: hlavní věc

Putin hovořil o průběhu speciální operace, varoval Kyjev a připomněl příčiny energetické krize v EU

Ruský prezident Vladimir Putin na setkání s novináři v Samarkandu shrnul svou cestu na summit Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS), hovořil o průběhu speciální vojenské operace (SVO), varoval Kyjev před reakcí na pokus o teroristické útoky v Rusku a také hodnotil nejnovější mezinárodní události. 

“Hlavní věcí vždy a všude je ekonomický rozvoj”

Ruský vůdce poznamenal, že spolupráce se zeměmi ŠOS vytváří podmínky pro rozvoj ruské ekonomiky.  Složení organizace je podle jeho slov 25 % světového HDP. Zároveň se země ŠOS rozvíjejí mnohem rychlejším tempem než ostatní. 

„Proto objem obchodu mezi námi a těmito zeměmi rychle roste, a pokud budou takové sazby pokračovat, a určitě budou pokračovat na základě řady objektivních okolností, znamená to, že musíme být mezi těmito zeměmi, s nimi a zajistit naše zájmy, to je nejdůležitější ,“ zdůraznil Putin.

Ukrajinu čeká mnohem vážnější reakce v případě pokusů o teroristické útoky a ostřelování

Prezident Ruské federace odpověděl na otázku o reakci na ostřelování a teroristické útoky ze strany Ukrajiny. Podle Putina byly v Rusku zaznamenány pokusy o útoky kolem jaderných zařízení a jaderných elektráren.

„Pokud jde o teroristické útoky, ano, je to vážná věc. Vidíme to na zabíjení úředníků na osvobozených územích. Vidíme to i na pokusech o provedení teroristických útoků na území Ruské federace, včetně – nevím, zda o této věci existovaly veřejné informace – dokonce i pokusů o teroristické útoky, ne-li přímo na zařízeních, pak kolem našich jaderných zařízení, jaderných elektráren,“ uvedla hlava státu.

“A my skutečně reagujeme zdrženlivě. Nedávno ruské ozbrojené síly provedly několik citlivých úderů. Budeme předpokládat, že se jedná o varovné údery. Pokud se situace bude nadále vyvíjet tímto způsobem, pak bude reakce mnohem vážnější. Speciální operace není jen další varování. Ale v průběhu samozřejmě vidíme pokusy o nějaké teroristické činy, pokusy poškodit naši infrastrukturu. Opravdu jsme v reakci na to dost zdrženliví, ale to je prozatím,“ varoval Putin.

Ve světle protiofenzívy ukrajinské armády byl prezident dotázán, jak nyní hodnotí průběh speciální vojenské operace a zda bude její plán nějakým způsobem upraven.

Ruský prezident řekl, že plán SVO nepodléhá úpravám. Zároveň zdůraznil, že bojů se neúčastní celá ruská armáda, ale pouze její smluvní část.

“Plán nepodléhá úpravám. Generální štáb během operace přijímá operativní rozhodnutí, něco považuje za klíčové, za hlavní cíl a hlavním cílem je osvobození celého území Donbasu. Tato práce pokračuje, nehledě na pokusy ukrajinské armády o protiofenzívu, útočná operace na samém Donbasu se nezastavuje. Pohybují se, postupují pomalým tempem, ale důsledně, postupně, ruská armáda obsazuje nová území. Chci obrátit vaši pozornost na to, že nebojujeme s úplnou armádou, pouze částí ruské armády, smluvní částí. Samozřejmě je to dáno určitými parametry personálu a tak dále. V této části nikam nespěcháme, ale celkově k žádným změnám nedochází. Něco považuje generální štáb za důležité, něco za druhořadé, ale hlavní úkol zůstává nezměněn a je realizován“ ujistil ruský vůdce.

O protiofenzívě ozbrojených sil Ukrajiny

Rusko podle hlavy státu nezastavuje ofenzivu na Donbasu a pokračuje v obsazování nových území.  Skepticky se přitom vyjádřil k protiofenzívě Ozbrojených sil Ukrajiny.

„Kyjevské úřady oznámily, že zahájily a provádějí aktivní protiofenzivní operaci. No, uvidíme, jak se to bude vyvíjet, jak to skončí,“ řekl Putin.

Prezident ujistil, že Rusko neuhýbá ze své cesty a pokračuje v dosahování svých cílů, z nichž hlavním je osvobození Donbasu.

O jednání se Zelenským

Ukrajinské úřady, jak Putin připomněl, řekly, že žádné dohody s Ruskem nepotřebují a chtějí dosáhnout vítězství na bojišti. Poznamenal, že před zahájením speciální vojenské operace nikdo nepovažoval za nutné reagovat na návrhy Ruské federace o bezpečnostních zárukách.

Rusko je připraveno zahájit mírová jednání, ale ukrajinské úřady v čele s prezidentem Vladimirem Zelenským se jim vyhýbají.

“Pan Zelenskij oznámil, veřejně řekl, nevím kde, že není připraven a nechce mluvit s Ruskem. No, není připraven, nemusí, není třeba,” řekl prezident Ruské federace.

Sankce USA vůči dětem – schizofrenie

Ruského vůdce pobouřily sankce proti dětské ombudsmance v Ruské federaci Marii Lvové-Belové. Putin poznamenal, že ombudsmanka plní vznešené poslání a riskuje svůj život, aby zachránila děti. 

„Jak víme, podílela se na odsunu našich dětí z válečných zón, ze Sýrie a Iráku, dětí, které tam zůstaly kvůli různým okolnostem, samozřejmě proti své vůli. To je ušlechtilá mise, ona riskuje život a zdraví, samozřejmě normální věc, když odváděla děti z válečné zóny, z nebezpečných zón na Donbasu. Co je tady špatně? Je třeba jí za to poděkovat a hluboce se uklonit. Uvalit na ni sankce je nehorázné,“ řekl ruský vůdce.

Sankce vůči nezletilým dětem šéfa Čečenska Ramzana Kadyrova označil za schizofrenii.

“Zavedení sankcí proti nezletilým dětem Ramzana Kadyrova už je jakousi schizofrenií, protože sankcionování nezletilých dětí je obecně pobuřující věc. Zdá se mi, že tam na Západě už přestali rozumět tomu, co dělají”. 

O energetické krizi v Evropě a důsledcích sankcí proti Rusku

Prezident Putin se negativně vyjádřil i o sankcích proti ruským hnojivům a obilí. Takové jednání je podle prezidenta v rozporu s výroky evropských představitelů o nepřípustnosti potravinové krize.

„To je obecně bezprecedentní, je to ošklivé rozhodnutí, řekl bych, ze strany Evropské komise, prostě ostudné.  Zrušit zákaz nákupu našich hnojiv, ale pouze pro jejich vlastní země, pro členské státy EU! A co nejchudší země světa? Co říkáte na rétoriku, že veškeré naše společné úsilí by mělo být zaměřeno na předcházení hladu v těchto nejchudších zemích? Je to všechno bluf?” zeptal se Putin.

Od tématu sankcí přešla hlava státu k energetické krizi v Evropě. 

Putin ujistil, že Rusko není jejím viníkem, jak říkají orgány EU.

Nedávno řada europoslanců kritizovala předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou za situaci s rostoucími cenami elektřiny a plynu v zemích EU. Ta v reakci na to navrhla, aby nespokojenci „poslali účty do Moskvy“. Putin řekl, že o tom neslyšel, ale poukázal na nejnovější pokusy evropských politiků „přesunout bolest z nemocné hlavy na zdravou“.

„Nic jsem o tom neslyšel, nevím. Toto je další pokus o přesunutí problému bolesti z nemocné hlavy na zdravou. Tak to je. Energetická krize v Evropě nezačala zvláštní operací, ne tímto, ale mnohem dříve. Začalo to, jakkoli se to může zdát zvláštní, zelenou agendou – potřebujeme zelenou agendu, musíme se starat o klima. Vše se ale musí dělat postupně a ne kvůli momentálním politickým cílům evropských politiků. Ale oni, aby dosáhli momentální politické situace, přešli k omezení uhlovodíkové energie obecně,“ připomněl prezident.

Ruský lídr poukázal na to, že Moskva Evropany přesvědčovala, aby se orientovali na dlouhodobé smlouvy, podle nichž by měly Ruská federace a země EU vzájemné závazky.

“To je smysl dlouhodobých kontraktů, vzájemné závazky jsou pro ty, kdo prodávají, i pro ty, kdo nakupují. Ne, ať vše reguluje trh. Tisíckrát jsme jim říkali: nedělejte to, tohle povede k vážným důsledkům. Nutili nás vkládat významný podíl od spotové ceny do smluvní ceny. A Gazprom byl nucen v ceně plynu vzít v úvahu nejen koš ropných produktů a ropy, ale také ceny a spot. Spot začíná růst a rostou i ceny podle dlouhodobých smluv, ale co s tím máme dělat?” říká Putin.

Prezident Ruské federace poznamenal, že Nord Stream byl uzavřen, protože potřebuje opravy.  Gazprom má smlouvu na servis turbín nikoli se Siemensem, ale s britskými “dceřinými společnostmi”. 

„A dceřiná společnost Siemensu z Velké Británie musí poskytnout dokument, ve kterém je vše uvedeno – že sankce byly z turbíny zrušeny, protože je naším majetkem a Gazprom si musí být jistý. Znamená to, že sankce na turbíny byly zrušeny a technický stav je v normě, to by “dcera” Siemensu měla poskytnout, ale kromě obecných konverzací a žvanění neposkytuje nic,” zdůraznil Putin.

Uvedl také, že problémy v dodávkách plynu by bylo možné vyřešit zapnutím plynovodu “Nord Stream2” a zrušením sankcí, což Evropa sama odmítá. Ruský vůdce dodal, že „pokud je všechno tak těžké“, pak může Evropa zrušit sankce z “Nord Stream 2”.

„Pokud je všechno tak obtížné, zrušte sankce na “Nord Stream 2”, 55 miliard metrů krychlových ročně – stačí stisknout tlačítko a vše půjde. Ne, uzavřeli to sami, tam zavřeli, tam zase nemůžu opravit, uvalili sankce na nový plynovod “Nord Stream 2”. Můžeme za to my? Ať přemýšlejí o tom, kdo je za co vinen a neobviňují nás ze svých vlastních chyb,“ řekl Putin.

Kromě toho zdůraznil, že Gazprom nadále plní své závazky ze smluv, přestože společnost čelí sankcím na své turbíny.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3QQO1C8

sdílet na

45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
17. 9. 2022 00:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Už jsem na Ukrajinu a Ukrouše alergickej, celej ten jejich bordel mi je ukradenej. Vyjma cynismu k nim nic necítím a připadá mi absurdní, když kvůli nim hrozí mráz, svrab a hlad. Totálně mne vytáčí, když se Ukrouš stále dokola pokouší nás vtáhnout do své války, se kterou nechci mít nic společného. Jdi domů, Vasyle, a už se nevracej. Nikdy.

Tom
17. 9. 2022 01:57
Odpovědět  Teuton

Je to svoloc, nevychovana!

Ladislav
17. 9. 2022 07:03
Odpovědět  Tom

💤1* Horší jak cikánské etnikum!

trtal
17. 9. 2022 02:00
Odpovědět  Teuton

toto je take vymluvne…nenavistna pakaz…

Ukrajinec zmlátil vo Francúzsku dve Ukrajinky, myslel si, že sú to Rusky, tie ho nahlásili miestnej polícii, mysleli si, že útočník bol Rus:
https://cz24.news/to-nevymyslis-to-su-ukrajinci-ukrajinec-zmlatil-vo-francuzsku-dve-ukrajinky-myslel-si-ze-su-to-rusky-tie-ho-nahlasili-miestnej-policii-mysleli-si-ze-utocnik-bol-rus/

..a ta nase vypatlana a zlucovita luza uz se k tomu take blizi…

Lev Prch
17. 9. 2022 05:34
Odpovědět  Teuton

O tom odpadu mi nemluv,vidím rudě, když ten odpad vidím a slyším👊👊👊👊👊👊👊

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 14:38
Odpovědět  Lev Prch

Koukáš často do zrcadla?

Masunta
17. 9. 2022 06:08
Odpovědět  Teuton

Putinova vyhlášení jsou známá. Je to klasická až fo morku kostí konzistentní politika Ruska. Těžko na Putinovi parcitipovat nějakým zaklesnutím se do něho. Jen si myslím, že ladacos z hlavně vojenských cílů a center by bylo vhodné zničit před většími dodávkami modernějších zbraní z USA a Německa. V tom je jistě nejchytřejší GŠ Ruské armády.

Pavel z Moravy
17. 9. 2022 09:05
Odpovědět  Teuton

Mluvíte mi z duše. Ať táhnou domů a kdo z naší vládní věrchušky chce za ně bojovat, ať si oblékne maskáče a jde. Jinak nás zaprodanci nezotročujte, nejsme vaše děcka, ani žádní otroci. Celé vaše profláknuté EU si můžete i s vašimi lídry strčit víte kam.

Gales
17. 9. 2022 09:40
Odpovědět  Teuton

Ukrajina vytrhala sedačky z dopravních letadel a začala vozit zraněné vojáky z fronty do nemocnic po celé EU!…….. To nejsou Ukrajinci ale západní žoldáci.Ať chcípnou.

Markýza
17. 9. 2022 17:55
Odpovědět  Gales

Nemáte zdroj? Bylo by zajímavé dopídit se, jakých že národností byli všichni ti ukrajinští vojáci.

Gales
17. 9. 2022 19:58
Odpovědět  Gales

Ajronet.

zuza
17. 9. 2022 10:01
Odpovědět  Teuton

ráno som sa zobudila s bolesťou hlavy s upchatým nosom… tak idem kúpiť test, či nemám kovid, nech si 2 týždne odpočiniem od roboty. Pred nákupným strediskom na parkovisku aspoň 5 drahých áut so značkou UA, všade plno ukrošov s nevychovanými deckami… Takže to nebude kovid ani nádcha, len alergia na ukrošov….
Dnes je 17.9., 10:30 a v Bratislave, čo je najteplejšia časť Slovenska, je 12 °C, max bude 15°C, aj to len hodinu okolo obeda. A vykurovacia sezóna predtým začínala okolo 12.10., teraz sa to posunie možno na koniec októbra. Vyzerá to, že zima bude dlhá a chladná…. Som zvedavá, kedy sa začnú ovečky na Slovensku prebúdzať. V decembri, keď budú zásobníky prázdne, už bude neskoro.

Pavel K
17. 9. 2022 11:43
Odpovědět  zuza

K těm drahým autům. Včera jsem měl telefon s kámošem a došlo na ukrajince. Mu říkám, že co sem utíká, jsou ze západní ukrajiny a tam že se nebojuje. On mi na to že jo, že jsou rusy u Kyjeva a v okolí. A těm autům mi řekl, no a to je tam mají nechat!! Já už se snažím vyhýbat těmto rozhovorům, bo si člověk jen ničí zdraví, nic víc. Jen v nás chtějí probudit nenávist a poštvat nás proti sobě, jiný úmysl v tom není.
Příklad, žijete v nějakém městě, kde nějaký špitál potřebuje nutně nový rengen. No a místní pětikolka vám ten nákup zamítne, že na to není a pak počle milion korun na podporu ukrajinců. Jaká pak asi pak v daném místě vznikne nálada na ukrajince, JAKÁ???
Včera toto říkalo na tiskovce hnutí SPDé. Jedná se o městečko v blízkosti K. Varů. Mám obavy, že nás chtějí dostat do sebe.
🙋‍♂️ 🌹

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 14:41
Odpovědět  Pavel K

Když to říkala strana Japonce Okamůry, tak to bude určitě pravda.

Ladislav
17. 9. 2022 13:45
Odpovědět  Teuton

💤1******************* odporná fašistická svoloč!

Gales
17. 9. 2022 14:15
Odpovědět  Ladislav

Zámo.

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 15:27
Odpovědět  Ladislav

Takhle bych o SPD nemluvil.

Autor
17. 9. 2022 19:38
Odpovědět  Teuton

Mějte spíše alergii na ty, kteří je tím naočkovali a vnutili jim to jako životní “poslání”. Ne, neomlouvám je, ale je třeba si říkat pravdu, jinak se zase spálíme – pokolikáté již od “listopadu”?
Takže svoloč, parchanti atd atd jsou zcela jiní, brečí se hezky, ale na špatném “hrobě”.

17. 9. 2022 02:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Nemá smysl si nalhávat, že propaganda není nedílnou součástí vyhlášení obou stran. To je zákon jakéhokoliv válečného konfliktu. Lze naprosto souhlasit se slovy Putina, že základem energetické a tím pádem celkové bezprecedentní krize v Evropě je zelená agenda. Já nedokážu odhadnout, kam se posune vědecký vývoj za 15, 20 let. Ale současné technické možnosti jsou prostě takové, že lze alternativní energetické zdroje využít jen jako doplňkové. A je cynické od EU nám zakazovat spalovací motory, vytvářet zde vysloveně grázlovské projekty ve formě emisních povolenek či “energetických burz”, které nemají s burzou nic společného. Je to cynické obzvláště v kontextu stavu, kdy na 1 MW “zelených zdrojů” v Evropě vzniká 35-40 MW uhelných a jaderných zdrojů v Asii. Je to cynické v kontextu toho, že naše emisní povolenky financují výstavbu uhelných elektráren v Číně a Indii. Je to cynické v kontextu bezprecedentních zisků amerických pracháčů (majitelů energetické burzy) na levné elektřině vyrobené ve východní a střední Evropě. Je to cynické v kontextu toho, že plynové tankery dle dostupných informací – díky sankcím na ruský plyn – vytvoří cca dvojnásobné množství emisí než automobilová doprava v celé EU. Německo a Francie jako garanti Minských dohod neudělali 8 let absolutně nic pro urovnání občanské války na východě Ukrajiny, naopak vycvičovali a vyzbrojovali ukrajinskou armádu. Následky nyní pociťujeme.

Helena
17. 9. 2022 05:07
Odpovědět  pavelpe

Přesně napsáno. EU je přítěží a ne přínosem.

Masunta
17. 9. 2022 06:26
Odpovědět  pavelpe

V tej Asii ale zatím nehledí na produkci emisí nad únosnou mez. Podle Číny zatím – jde jim tedy o extenzivní rozvoj. Později přijdou zelená řešení. Ale uhelné elektrárny mají celkem dlouhou životnost. Důsledné odsiřování je podle mě nutností. Ani USA se nechovají zeleně. Na Kjótský protokol též nepřistoupili. Mikročástečky zplodin, emisí – o velikosti pod 5 tisícin mm se dostávají do krve. A ty nejměnší až k jádru buněk. Nebezpečné jsou i částečky pneumatik vznikající běžným silničním provozem. Co není ekologické, není ekonomické. Až budou ekonomové národohospodáři, bude lépe. Přítomnost máme půjčenu od našich dětí. To politikové rádi prohlašují, ale skutek utek. I Bašiš se vždy bránil příšnějším ekologickým opatřením. Ta firmám přináší nutnost větších ekonomických nákladů. Jde o člověka, nebo o hrubé ekonomické ukazatele, o bezohledné ekonomické závody ? Za třeba 50 let nebudou lidi i psychopati věřit tomu, co se na planetě dělo. Včetně pobývání v bytech se psy a kočkami. Jen perlička – ve slinách koček je obrovská koncentrace zlatého stafylokoka.

Masunta
17. 9. 2022 07:11
Odpovědět  Masunta

Olomoučtí vědci společně s dalšími odborníky vyvinuli levný, účinný a recyklovatelný nanomateriál, který dokáže ve vodě odhalit a zlikvidovat těžké kovy, zejména kadmium a olovo. Takzvané grafenové tečky výzkumníci už využili pro přípravu papírového detektoru. Jednoduchý test prokáže přítomnost nebezpečných těžkých kovů bez nákladných přístrojů zhruba do 30 minut, informovali ČTK zástupci vědeckého institutu CATRIN Univerzity Palackého v Olomouci. Vědci podali žádost o patentovou ochranu objevu.

oldoo
17. 9. 2022 08:29
Odpovědět  Masunta

Myslím,že místo podléhání různým reklamním blábolům a strašení kdečím na internetu by bylo lepší zkusit si ty informace vzájemně konfrontovat.
Není přece možné strašit hroznými mikročásticemi a zároveň se jako k záchraně upínat k nanočásticím reklamovaným kdekým,před kterými zase varují jiní tzv.VĚDCI,možná stejní,co straší těmi mikročásticemi.
Když vidím ,jak se různí VĚDCI rvou při debatách o covidu,je mi na zvracení z toho ŽE NEVĚDÍ SKORO NIC A NEJSOU SCHOPNI TO PŘIZNAT!

Masunta
17. 9. 2022 10:22
Odpovědět  oldoo

Pod to bych se nepodepsal. Jedině za pomoci mučících nástrojů.

oldoo
17. 9. 2022 12:52
Odpovědět  Masunta

To byla rada pro tebe,pod to se nemusíš podepisovat.

Masunta
17. 9. 2022 15:51
Odpovědět  oldoo

Tak neraď. O odpad nestojím; jistě už víš.

Tibor
17. 9. 2022 08:57
Odpovědět  Masunta

Keď sa s takého objavu nenabalí niekto z vyspelého západu, je taký objav nanič. Napríklad vakcínu Sputnik nedovolili používať na Slovensku a ešte ju opľuli.

Masunta
17. 9. 2022 11:22
Odpovědět  Tibor

Jistě. Patenty na takovéty objevy kupují Američané, Izraelci. Američané nám pak draze dodávají léky.

Gene
17. 9. 2022 13:59
Odpovědět  Masunta

A kdyz se jim zda patent drahy, koupi celou firmu, ktere patent nalezi. Zvlaste po letosni zime budou mit spoustu moznosti.

jar
17. 9. 2022 18:07
Odpovědět  Masunta

Léky a jedy.Jedy do vakcín,jedy do potravin,jako např. Aspartam. Kolik lidí jen u nás z toho USA Aspartamu chytilo rakovinu mozku,to zatím trubky vědecké z Olomouce nevyzkoumali.

Ladislav
17. 9. 2022 13:49
Odpovědět  Masunta

💤 A vsaď se, že tam bude pak napsáno, Made in usa! Jako všechno co se vymysli u nás!

jar
17. 9. 2022 18:09
Odpovědět  Ladislav

Stará,běžná zlodějna yankees

Autor
17. 9. 2022 19:53
Odpovědět  Masunta

Dal jsem “plus”, ale je třeba si uvědomit, že i naše vlastní těla jsou složena z nebezpečných látek. A víte, co je nejvíce toxické, protože je to všude kolem nás neustále, co nás de facto spaluje – a to jsem navymyslel já – každý den? Obyčejný kyslík.
Pokud tím budou zachraňovat skutečně zdraví a pomohou vyčištění např. vody, pak je to právě to “plus”, ale pokud vymyslí nějakou habaďůru, je to prostě ztracený čas a finance.
Místo ovládání světa i patentovými právy, bychom se měli zaměřit na reálné výsledky činností všech, jak vědců, tak i “jen” dělníků, politiků, zdravotníků atd atd atd
To ohledně patentů – mám domy už kolikátý přehrávač videí, ten první byl obyčejný, levný, ale ovládání měl logické, jenoduché a dalo se nastavit skoro všechno. S každým novým přístrojem jde – i u stejné značky – všechno do kelu, ovládání s estává složitějším, je třeba znova a znova hledat cestu k dané funkci, prostě debilita postupuje i zde. Copak asi brání udělat vždy ovládání takjové jako u prvního přístroje? Logické a přehlené? A podobně je to se vším ostatním.

Pavel z Moravy
17. 9. 2022 09:24
Odpovědět  pavelpe

Lépe jste to Pavle nemohl vystihnout. Jenže my moc dobře víme, kdo řídí tuto profláknutou EU, komu slouží, že je to opět nadnárodní globalistická plutokracie, která se neohlíží na lidské ztráty, protože té jde především o zisk. A ti, kteří se vždy tak nejvíce ohánějí péčí o národy jsou většinou ti největší neurvalci, kterým kromě sebe na nikom nezáleží. Z jakého důvodu tento projekt EU, jež nahradil EHS vznikl dnes ti, kteří se o to zajímají moc dobře vědí. To, že jsme jim naivně v 89 likvidací socialismu vytrhli trn z paty, to je jasné. Tato plutokratická ekipa nás bude vykořisťovat do té doby, dokud jim to dovolíme. Nedávná historie, jakým způsobem přišel Hitler k moci, tedy obrovskou podporou průmyslníků, bez jejichž pomoci by byl ničím by nás měla varovat. Člověk ale rychle zapomíná a nyní dokonce my, mírumilovná slovanská země díky českým jestřábům obsazuje jedno z předních míst válkychtivých zemí válkychtivé aliance NATO. To nám ale může býti opravdu osudné. Proto je zapotřebí, aby čeští vlastenci tuto situaci změnili.

Pozor
17. 9. 2022 08:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Zatiaľ len veľa slov a málo činov. Rusko už toľkokrát určilo čevené čiary na Ukrajine a ešte ani raz svoje sľuby nedodržalo a preto aj teraz slová Putina sú veľmi ale veľmi diskutabilné či ich naplní aj skutočnými činmi.

Pavel z Moravy
17. 9. 2022 09:48
Odpovědět  Pozor

Myslím si, že je to mnohem složitější, než jak to vidíme my. Je jisté, že Rusové nechtějí situaci eskalovat až do vypuknutí třetí světové války. K tomu aby vznikl celosvětový jaderný konflikt může stačit velmi málo, ale potom už to nikdo nezastaví. Rusové mají působivé zbraně a věřím, že kdyby chtěli tak je Ukrajina již srovnaná se zemí. Ale byla to přece ještě před nedávnem součást jejich velké země. Nechtějí vyvolávat vůči sobě ještě větší nenávist. Stačí co dělá zdegenerovaný západ s lidskou myslí a co o nich šíří. Ukrajina a Evropa se svojí rétorikou a činy zlikvidují sami, to jsem si jist. Rusům stačí čekat, jak se celý západ rozloží. A věřím tomu, že kdyby došlo k napadení Ruska, bude odpověď strašlivá. A mezitím se na východě a také s jinými krajinami světa buduje nový řád, kde zelené a duhové nesmysly nebudou mít místo. Je to ale ještě dlouhá cesta pro všechny rozumné země na planetě. My v tom procesu alespoň prozatím nemáme místo, my zatím máme raději poručnictví zprofanované EU.

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 11:37
Odpovědět  Pozor

Nenaplní. Podle Girkina Rusko válku na UA dávno prohrálo.

Lev Prch
17. 9. 2022 14:12
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Psala havlolejnolahvárenská stoka na Seznamu????😂😂😂😂😂Nic signifikantního,tak smůla,radost je předčasná 👎

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
17. 9. 2022 12:29
Odpovědět  Pozor

Tady si dovolím nesouhlasit. Ten konflikt je dnes NATO vs. Rusko, to si nemusíme nalhávat. Na Ukrajině už jsou pravidelné jednotky NATO – jedno pod jakou zástěrkou. Normálně reagovat se dá v okamžiku, kdy jsou na obou stranách pragmatici. Putin rozhodně pragmatik je, v EU a USA nikoliv. A tak zatímco pragmatik si uvědomuje důsledky akcí, ideolog je zaslepený a nevypočitatelný. Rusko neplánuje zničit svět, u NATO si tím tak jistý nejsem. Kdyby se choval Putin nezodpovědně jako Západ, pak už by dnes neexistovali pobaltské státy a možná ani část bývalého východního bloku. Dneska se nacházíme v době, kdy se USA a VB snaží Rusko vyprovokovat k použití taktických jaderných zbraní na území slovanských států a Rusko se tomu všemožně brání.

Lev Prch
17. 9. 2022 10:06

On někde zase pindal senilní pedofil Bidet 😂😂😂😂

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 13:18
Odpovědět  Lev Prch

Ne, to pindal Puťák. Zatím ne z blázince.

Lev Prch
17. 9. 2022 14:38
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Joooo,on podává ruku virtuálním osobám a je v Senátu uSSa už přes 700 let?????No jo, číst a chápat s F73 je nemožný, nejde to ani s adminovou protekcí Masunto -Mardochu 😂😂😂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
17. 9. 2022 15:12
Odpovědět  Lev Prch

Ten chlapec asi ani nechodil na základku a učili ho doma. No, jestli 80% těchto děcek má takovou rozumovou úroveň, tak potěš koště.

jar
17. 9. 2022 18:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

50 % určitě s vypreparovaným mozkem na střed.školách,80 % bezmozků na vysokých,u docentů 90 %. Na základkách mají stále největší zodpovědnost rodiče,rodič a nikdo jiný, ne multikulti trolové od škol havloflašek bez paměti a bez znalostí.

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 18:39
Odpovědět  jar

Tak to vysvětluje ZŠ či SŠ vzdělání u voličů SPD.

Pavel K
17. 9. 2022 19:11
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Však to je v pořádku, je třeba zapojit do vedení státu nezdegenerované obyčejné lidi, kteří to mají ještě v hlavách morálně nevymetené, jak všichni ti vysokoškoláci, co tuna už 30 let vedou naši zem cu grunt!!! Takhle jste to zřejmě myslel, že??!! Horší by to sto pro nebylo.