politika

Prohlášení ministerstva zahraničí Ruské federace

Seznámili jsme se s prohlášením ministrů zahraničí členských zemí G7 a vysokého představitele Evropské unie ze dne 26. ledna 2021, které se dotýká některých aspektů vývoje společensko-politické situace v Rusku
a činí nepodložená obvinění.

Skutečnost, že takové prohlášení bylo zveřejněno, považujeme za hrubý zásah do vnitřních záležitostí a za otevřeně nepřátelský krok. V dokumentu však není nic zásadně nového, stejná hodnocení jako v dříve oznámených prohlášeních zástupců západních zemí.

Pozorovaný vývoj kdysi respektovaného sdružení, jehož rozhodnutí ovlivnila průběh debat o otázkách globální ekonomiky a politicky, nemůže nevzbudit soucit. 

Dnes vidíme, jak si skupina G7, která nenávratně ztratila svoji dřívější prestiž v mezinárodních záležitostech, vyzkoušela roli arbitra v oblasti dodržování norem demokracie a lidských práv, a to bez jakýchkoli důvodů.

Vyzýváme země G7 a Evropskou unii, která se k nim připojila, aby důsledně dodržovaly obecně uznávané zásady a normy mezinárodního práva, aby upustily od zkreslování faktů a dalších metod vedení informační války, aby věnovaly více pozornosti řešení naléhavým problémům svých občanů.

Důrazně doporučujeme každému ze států G7 a Evropské unii, aby pečlivě zvážily možné důsledky účasti
v těchto protiruských demarších pro další rozvoj bilaterálních vztahů s naší zemí.

Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
https://bit.ly/2YjbYJR

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gusta
30. 1. 2021 12:17

Ruská diplomacie opět boduje!!!

Jan
31. 1. 2021 09:36
Odpovědět  Gusta

Jeste by mohli vysvetlit, jak jim loni ubylo 500 tis obyvatel

Gusta
31. 1. 2021 13:27
Odpovědět  Jan

I kdyby to byla pravda, nevím komu a proč by to měli vysvětlovat. Je to jejich vnitřní záležitost!! Vysvětluje někdy něco Západ Rusku???