politika

Proces začal, evropský domeček z karet se rozpadá

Jakákoli akce vždy vyvolá reakci. To ví každý školák. Navíc tento odpor je úměrný síle vlivu. A pokud si myslíte, že se bavíme o fyzice, tak jste na omylu. V politice platí stejné zákony jako jinde. A i když na sebe někdy berou bizarní až znetvořené podoby, ze zákonů přírody se vymanit nedokážou.

Včera došlo k pozoruhodné události. 

Volby na Slovensku vyhrál kandidát (a jeho strana), který se otevřeně zasazuje o brzké ukončení konfliktu na Ukrajině a obnovení vazeb s Ruskem. Ještě před rokem se něco takového nedalo představit.

Co se tedy za rok změnilo, že k něčemu podobnému došlo? A tady je třeba pochopit, že politici jsou jak módní znalci a vždy sledují trendy. Prostě existuje velká politika, které málokdo rozumí, v našem případě v koridoru Spojených států. A pak je tu každodenní a ta se neorientuje na žádnou zemi, ale na názor obyvatel. A pokud lze první typ snadno obyvatelstvu vštípit pomocí zkorumpovaných politiků, pak druhý lze potlačit pouze silou. A protože silové řešení může být plné důsledků, musí být tato metoda používána velmi opatrně.

Je prostě mnohem snazší lhát svému národu a vysvětlovat svá selhání čímkoli, jen ne skutečnými chybami. 

Ale i lži mají svůj časový limit. Moc dlouho je osedlávat nejde. A to je přesně to, co nyní vidíme v Evropě. 

Pokusy vysvětlit všechny problémy pouze machinacemi strašlivého Ruska již obyvatelstvo neakceptuje. Evropská společnost je už z takových vysvětlení unavená a zároveň je také unavená zemí prezidenta-herce.

A zde je třeba říci, že velkou roli v tom sehrála pozice Ruska, které na rozdíl od EU nereagovalo svými sankcemi.  Hodně jsme za to naše vedení kritizovali, ale jak nyní vidíme, tento přístup byl zcela oprávněný. Ve skutečnosti jsme znemožnili EU připisovat svá selhání našemu jednání. 

Jsou nuceni opakovat jako mantru, že ruské akce představují hrozbu pro demokracii. Pro evropské národy může být demokracie důležitá (i když zde musíme pochopit, že zdaleka ne vše, co je prezentováno jako demokracie, demokracií je), ale mnohem důležitější jsou životní podmínky. A lidé ve výsledku vidí, že hrozbou pro jejich životní úroveň není Rusko, ale jejich vlastní politici, kteří jsou připraveni obětovat svůj národ mýtickému boji za demokracii.

Hlavním problémem domečku z karet je, že největší hrozbu pro něj představují spodní karty a v našem případě to jsou malé země jako Slovensko. Čím více karet je odstraněno ze základny, tím rychleji dojde ke kolapsu. Pokud takový domeček začnete rozebírat shora, není to pro celou konstrukci tak nebezpečné. A EU od počátku byla takový domeček z karet.

Ve skutečnosti nešlo o sjednocení, ale o pohlcení některých zemí jinými. Velké země jako Německo, Francie, Itálie získaly další trhy a levnou a kvalitní pracovní sílu a na oplátku na sebe vzaly povinnost udržovat tyto země na nějaké přijatelné úrovni (i když ne všechny, každý nebyl čistým příjemcem). A zpočátku tato symbióza zájmů fungovala docela dobře. Ale v průběhu let se výhody takového spojení vytratily.

Nyní velké země již nemají stejný zájem o trhy “mladých Evropanů”, protože je stejně již nasytily. Ale povinnost podpory je čím dál tím víc zatěžující. A to je ještě zjevnější v podmínkách krize, která se v EU odehrává.

Malé země to velmi dobře chápou. Koneckonců jsou to ony, kdo bude trpět jako první. Z tohoto důvodu se nálada lidí velmi mění. A bylo by hloupé, kdyby toho někteří politici nevyužili.

Proto dnes téměř v každé evropské zemi můžete jít do voleb s tzv. proruskou agendou a máte zaručenu podporu obyvatel. Zde opravdu je nutné pochopit, že jít do voleb s určitými hesly a po vítězství tato hesla uvést v život, není totéž a často se tak neděje. Ovšem tentokrát to je jiné.

Rétorika o sblížení s Ruskem dnes není ani tak volebním heslem, jako spíše prostou nutností, pokud chce politik přežití své země. A pokud trpasličí země, jako jsou pobaltské země, mohou stále doufat, že je EU bude nadále podporovat, pak další země chápou, že příděly budou ořezány, protože prostě není dost peněz pro všechny.

Připočteme-li k tomu výrazný růst osvobozeneckého hnutí v jednotlivých regionech EU, lze snadno pochopit, že podobné události velmi výrazně zhoršují stabilitu domečku z karet zvaného EU. 

A nejzajímavější je, že samotné vedení EU se snaží předstírat, že tyto procesy nevidí a oznamuje možné rozšíření.  Takové rozšíření Rusku jen prospěje. To téměř jistě zcela ukončí EU a povede k jejímu zhroucení. Hlavní plátci EU, Německo a Francie, už nejsou schopny podporovat ani všechny staré členy, natož ty nové.

Konec let 2023 a 2024 je ve většině zemí EU obdobím voleb a není pochyb o tom, že příklad Slovenska bude nakažlivý, což znamená, že stabilita domečku z karet je ve velkém ohrožení.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/NuBgD

sdíletj na

61 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
3. 10. 2023 02:28

Třeba ta naše eurokadibudka nakonec není kartová…

https://www.youtube.com/shorts/OtsgNGSSfvw

Markýza
3. 10. 2023 09:26

Ta je neskutečná, co? A takových jsem našla víc, některé vypadají přímo jako bruselský palác! 😀

Albi
3. 10. 2023 11:07

Nevím jestli ses včera vrátil ještě k diskuizi, kde jsem ti odpověděla na otázku ohledně “Globálu” u článku “Syrská kampaň Milan ze Zahrady Čech tak tady je další vysvětlení:
“…velkou roli v tom sehrála pozice Ruska, které na rozdíl od EU nereagovalo svými sankcemi. Hodně jsme za to naše vedení kritizovali, ale jak nyní vidíme, tento přístup byl zcela oprávněný”. Viz i slova “politruka” tady Albi

Milan ze Zahrady Čech
3. 10. 2023 18:41
Odpovědět  Albi

Nojo, no. Ale když jinak nedáš… Klikni si sem  Milan ze Zahrady Čech ju?

Jo, a také to bylo, o tom nereagováním na sankce, jsem nedávno četl také na Cargradu. Proto také raději nemudruju co Gosudar udělal či neudělal špatně a zda pozdě a proč to a ono, protože nemám, a ani nemohu mít, informace a znalosti jaké má on a jeho tým, na jejichž základě se rozhodují. 🙂

Albi
3. 10. 2023 21:11

Přečetla jsem a odpověděla. Ale asi s tím skončíme, byla by to diskuze nekonečná asi jako válka na Ukrajině.
A byl k ní úplně jiný a malicherný důvod.
Ale přesto se ti tímto omlouvám – mea culpa, neměla jsem nijak reagovat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
4. 10. 2023 00:48
Odpovědět  Albi

Neblázni. Proč by ne? No tak jsme se kousli, no. To už tak patří k životu. A jo, skočíme. Akorát si ještě klikni sem  Albi . Neboj, nebude z toho hádací seriál. Jen se ti tam snažím vysvětlit co jsem měl tím štrikovacím přípodotkem na mysli. Jo, a taky jsem ti tam šoup odkaz na vidko, když mě v nestřeženém okamžiku natočili při jedné přednášce.
Jo, a taky se omlouvám. Takže je to plichta. Tedy do příštího kousnutí, rozumí se. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
4. 10. 2023 09:49

Vidko – to nemůžeš být ty. Přiznej se, žes tajně natočil Fialu, právě vysílajícího signály? 🙂

Helena
3. 10. 2023 14:56

Převzato-jak trefné: Po roce 1989 převzali agendu USA ve vztahu k SSSR a pak Rusku a mysleli si, že stačí jen plivat směrem na východ a tvářit se, že jsme “Západ”. Jenže jaksi zapomněli, že i nás všechny počítá Západ mezi slovanský odpad, který se musí zlikvidovat. Samozřejmě až po Rusku. Zatím sloužíme jako zdroj levné pracovní síly, otroků pro Západ, naše suroviny jdou také na Západ i naše elektřina jde zdarma na Západ a je dotovaná našimi lidmi. My jen chudneme a zadlužujeme se u bank, které nám nepatří. Okrádání pokračuje a je to snadno statisticky dokazatelné. Na otázku kdy budou u nás platy za stejnou práci stejné jako na Západě nikdo nechce odpovědět, protože ta odpověď je nikdy, dokud si nevezmeme aspoň část suverenity zpět. Že je to nespravedlivé nikoho nezajímá. Jsme kolonie, rozvojová země. To jsou fakta, se kterými se na Západě nikdo netají. Oni námi opovrhují a spoustě politiků a lidí se to až masochisticky líbí. “Bijte mě víc ó pane…” Politici jsou už vychovaní na Západě a tak kašlou na zájmy ČR. To je dané. No a teď se někdo až debilně diví, že to po 33letech vymývání mozků ČT žumpou a dalšími ze Západu podporovanými médii přestalo fungovat? No prostě se lidé budí.

Milan ze Zahrady Čech
3. 10. 2023 18:47
Odpovědět  Helena

Doufejme, že se budí, doufejme… A hlavně doufejme, že bude dost probuzených.

Frank
3. 10. 2023 07:41

Včera bylo pozdě.

Markýza
3. 10. 2023 09:26
Odpovědět  Frank

Všeho do času.

Albi
3. 10. 2023 11:08
Odpovědět  Frank

Lépe pozdě než nikdy.
Ale souhlasím, že jsme ztratili ne roky, ale desítky let.

ModrýKlokan
3. 10. 2023 13:31
Odpovědět  Albi

@ Albi, Markýza, Katango

Když jsme u těch přísloví, tak moje oblíbené: “Kdo jinému jámu kopá, až se ucho utrhne”.

Pijack
3. 10. 2023 13:37
Odpovědět  ModrýKlokan

Moje přísloví je zase z Číny:
“Když někdo vypadá jako debiI, mluví jako debiI a vysílá signály jako debiI, tak je debiI Fiala 🙂

sergej
3. 10. 2023 16:56
Odpovědět  Pijack

Hnusofobii ještě nezakázali? Vlastně KoZa je chrlí. 🙂

sergej
3. 10. 2023 17:03
Odpovědět  sergej

🙂 Potom jak se najdou a dají do kupy že jo. Celá vláde je jak z postaviček z dikobrazu. Pro děti byl zábavný časopis se satirou a humorem. Po rudém právu největším a nejčtenějším top obrázkovým jak s těmi “supermany trháků na zátop a zabalení věcí prostě nejčtenější. Čumdispleysté

Markýza
3. 10. 2023 13:44
Odpovědět  ModrýKlokan

No to rozhodně taky 😀

katango
4. 10. 2023 18:41
Odpovědět  ModrýKlokan

Co takhle úsloví “štěkat na nesprávný hrob”?

Slovan
3. 10. 2023 07:56

Ano paní autorko i od jiskřičky vznikne veliký požár. Včera jsem to psal Pavlovi, že by to mohlo býti nakažlivé a že budou ostatní pokukovat jak z té klece vylést konečně ven.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
3. 10. 2023 12:29
Odpovědět  Slovan

👍Do té jiskřičky chce pořádně foukat, času je málo!

Slovan
3. 10. 2023 18:28
Odpovědět  Ladislav 💤

Já vím. 🙋‍♂️

Pijack
3. 10. 2023 08:43

Přiložme do rozkladu polínko. Nečekejme lehký boj. Naše politické strany nechtějí z EU vůbec vystoupit, včetně ANO i PRO Rajchla… Jediný, kdo chce uzákonit referendum o vystoupení je Tomio Okamura. Pokud budou voliči vybírat mezi parazity a lemply, kteří se členstvím v EU živí, pak se konce nedočkáme. Chápu, že v demokracii nařizovat lidem volit SPD je kravina, ale tady není na výběr. I v Rusku je uzákoněno referendum. Tam je demokracie o hodně větší než u nás. Sabotovat EU je snad jediná cesta, co dnes můžeme, ale vrchnost nás obejde. Čímž nechci tvrdit, že to nemá smysl. Ignorovat, sabotovat, veřejně deklarovat – to smysl má. Bez nás lidí politici rozum nedostanou.

janle57
3. 10. 2023 11:24
Odpovědět  Pijack

Máte 100% pravdu,obávám se ale,že SPD ze všeho nejdříve zakáže legislativní nástroj
pro zachování EU t.j. Ústavní soud ČR a hradní rozvědčík podepíše mimořádný trest smrti
pro pana Okamuru,kterého k tomuto trestu odsoudí mimořádný revoluční tribunál,kterému
bude předsedat agent CIA a vrchní gauleiter BIS Koudelka.

Ladislav 💤
3. 10. 2023 12:31
Odpovědět  Pijack

Naprostý souhlas ještě volit KSČM s paní Konečnou.👍👍👍👍👍👍👍👍👍.
Pryč co nejrychleji z těchto fašistických gengů EU i NATO!
Za jejich vlády všechno fungovalo a hlavně byl mír v Evropě a žádné dluhy.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
3. 10. 2023 09:11

Regionální televize A11TV s celorepublikovým dosahem natočila a odvysílala půl hodinový rozhovor s Jiřím Černohorským. Pan Černohorský tam prezentuje cestu z marazmu.

https://www.youtube.com/watch?v=j_HcD4omY9A

sergej
3. 10. 2023 09:38
Odpovědět  Gales

Hezký 🙂 tohle vše jde udělat a potom přijdou euroholaroni a udělají z nich hokynáři nuzáky.
…má ovšem asi velký rejstřík kdy ho tak neznáte.
Třeba dejte čas 47:45

Slovan
3. 10. 2023 10:39
Odpovědět  sergej

Komu tady už lze věřit? Možná že tak AK 47.

sergej
3. 10. 2023 17:08
Odpovědět  Slovan

Všem vyznavačům bible, pardon blackova právního slovníku? Orwell by hačal. 🙂

Gales
3. 10. 2023 09:18

Hlavní plátci EU – Německo a Francie…. Tak to jo.Nejdříve od nás peníze odpumpují a potom nám něco,přes EU,dají.Věřit tomu může jenom blbej volič pětikolky.

sergej
3. 10. 2023 09:45
Odpovědět  Gales

Euál je kolonie feďáků. Pryč z banderismu kapitálčíků.
46:00
https://www.czechfreepress.info/uvadime-videa/martin-koller-zive-a-natvrdo.html

Slovan
3. 10. 2023 10:42
Odpovědět  sergej

…..no a zase!! Pejzák a guma. Ale je pravdou že je z čeho vybírat.

sergej
3. 10. 2023 17:12
Odpovědět  Slovan

Ten ty gumy poznal jako nepřátele lidí v zemích ale 🙂

Albi
3. 10. 2023 11:17
Odpovědět  sergej

Takových výzev už bylo!
Podejte spíš nějakou konkrétní informaci – který politik zvedl zadek ze sesle a udělal něco OPRAVDU konkrétního v té věci mimo líbivých keců.
Platí i pro Okamuru, kterého jsem i já vždycky volila.
Jenže ono to NEJDE, že!
Tak už přestaňme žvanit – politici i my. A připravme se na to, abychom – až to půjde – nezůstali jen u těch keců – ze ZVYKU!

Aragonit
3. 10. 2023 12:19
Odpovědět  Albi

Na Slovensku sa síce vela kecalo ale zato sa volilo a vyšlo to. Západný operetčici dostali bombu medzi oči Fico vyhral a skladá vládnu koalíciu. Konečne sa zadarilo poslať zo Slovenska odkaz satanistom na západe že ich už máme plné zuby

Albi
3. 10. 2023 15:17
Odpovědět  Aragonit

Ano, tím by se mělo začít. To je nejbližší termín, jednoduchý a bezpečný. Tedy – jen to myšlení trochu vázne, ale i tak – lidi jsou už naštvaní na nic neřešící “balíčky” a “konsolidaci” všeho možného, které jede jen k horšímu.

Šanci máme, ještě voliče místů volů bychom pottebovali.

Slovan
3. 10. 2023 18:32
Odpovědět  Albi

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️ 🙋‍♂️

Albi
3. 10. 2023 21:17
Odpovědět  Slovan

Ď. 🙂

José
3. 10. 2023 12:04

Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zničena!

zuzana
3. 10. 2023 12:19

UNICEF: Děti bez doprovodu, které jsou nuceny uprchnout z Ukrajiny, jsou ohroženy obchodníky s dětmi

https://aktax.cz/unicef-deti-bez-doprovodu-ktere-jsou-nuceny-uprchnout-z-ukrajiny-jsou-ohrozeny-obchodniky-s-detmi/

zuzana
3. 10. 2023 13:02

Uniklý dokument odhaluje obavy Bidenovy administrativy z korupce na Ukrajině

https://aktax.cz/unikly-dokument-odhaluje-obavy-bidenovy-administrativy-z-korupce-na-ukrajine/

Albi
3. 10. 2023 15:21
Odpovědět  zuzana

Obavy? Z korupce? A na Ukrajině?

Markýza
3. 10. 2023 17:31
Odpovědět  Albi

Proboha! Jak to vůbec mohlo toho Bájdna na-pad-nout! Korupce na Ukrajině…..fuj, že se nestydí.

Frank1
3. 10. 2023 13:10

Svrhneme nacistickou diktaturu EU! Prevzala metody US smejdu: Lhat, vyhrozovat, vydirat a poroucet. To je ta jejich demokracie. Prestava platit, kdyz neni po jejich.

Albi
3. 10. 2023 15:25
Odpovědět  Frank1

Už jsem několikrát psala, že jsem pro a čekám na návrhy kdy – datum, čas, místo, kdy to “svrhnutí” podnikneme.
Zatím nikdo neodpověděl.

Albi
3. 10. 2023 21:19
Odpovědět  Albi

A jak tak vidím, nepřekvapivě ani neodpoví. 🙂

Ladislav 💤
3. 10. 2023 13:14

Vážení vlatenci, klikněte si na PL ( parlamentní listy) je tam článek, z kterého se pozvracíte.

„Ne každý SSák byl zlý.“ Starce z Kanady hájí na elitním místě

Ano, ve všech koncentracích roznášeli vězňům každý den obložené chlebíčky a kávičku!

Kam ten fašistický sajrajt na tom prý “elitní západ”až došel?
Pane Putine, až budete hotov s tou deratizací fašismu v banderstánu, vemte to i k nám! Ti našií fošouni v parlamentu to ani už neskrývají!

Markýza
3. 10. 2023 13:48
Odpovědět  Ladislav 💤

Začala jsem, s bídou jsem schroupla asi dva odstavce a dál to nešlo. Británie nám vyplodila mladého svazáka par excellence, co?
Ale je tam pěkný článek o Ficovi, kterak poslal do brusele své kolegy z bruselské socdem frakce.

Pijack
3. 10. 2023 13:50
Odpovědět  Markýza

Mají to ti liberálové těžký. Na VUMLu se starali o nástěnky ve třídě a teď musí úřadovat na Hradě, ve Strakovce a Ministerstvu Vnitra…, čert ví, kolik těch nástěnkářů je ve vládě celkem ? On takový “Rudý koutek” dal zabrat. Museli vystříhávat obrázky z Rudého práva a pečlivě přišpendlit na nástěnku. Ti po revoluci v roli učitele vedli děti k demokracii a vylepovali na nástěnky Havla. Jeden se musí pokakat smíchy. A teď dělá na Vnitru. Ubozí úředníci, kdo z nich tam dělá nástěnku? 🙂

Pavel z Moravy
3. 10. 2023 15:11
Odpovědět  Pijack

To myslíte, že třeba takový Topolánek se také staral o nástěnky? Vždyť on je také asi skrytý liberál a co další komplicové popřevratové doby. Myslíte, že pocházeli ze sorty svazků? Už by to chtělo trochu rozlišovat mezi lidmi. Je mi to sice u prd.ele kde, kdo a jak posluhoval, ale nezdá se vám, že socialismus je 34 roků pryč a tady se stále o něm žvatlá. Ten tuto mizérii nezpůsobil. Komunisté také po X letech, třeba v osmdesátkách nežvatlali co způsobili buržousti v první republice a pořád se na to nevymlouvali. Je to už trapné a pasé a to ještě chci říci i lživé. Kdybychom se v některých ohledech měli jako kdysi, tak bychom určitě nebyli v takových sra.čkách jako teď. Ještě, že nám postavili ty paneláky a zanechali zemi bez dluhů. Nevím jestli jste viděl film podle skutečných událostí z USA JEJÍ PŘÍPAD. Tam se krásně ukazuje z prostředí dolů jak se jednalo se ženami, které tam pracovaly a nejen tam, ale ve všech sektorech, kde byly zaměstnány. Ponižování, sex. obtěžování atd. A to se psal prosím rok 1989. Takže je zapotřebí rozlišovat. Grázl za socíku, za kapounů, za feudálů, grázl vždy. Ale takové nepravosti jaké provádí současná banda by se za socíku nestaly. A kdo chce být

Pavel z Moravy
3. 10. 2023 15:49
Odpovědět  Pavel z Moravy

alespoň trochu objektivní i když třeba socík nesnášel, tak musí připustit, že takové prasárny a podvody by se v socíku nestaly. Syn mi vyprávěl jak jeho známý ve Švédsku, kterého občas navštívil vlastnil pár pekáren, jak se slušně k lidem choval, dobře je platil a dokonce sám dost často chodil do pekárny a sám tam pracoval..To byl ale starý pán, dnes již na onom světě ze staré školy. A mělo by smysl takového člověka hanit, přesto, že byl kapitalista? Určitě ne, tak proč většina automaticky napadá vše ze socíku. Copak již nemají lidé svůj vlastní názor. To, že někdo dělal nástěnky za socíku a teď je žhavý liberál, nu tak co s tím, ten druhý byl třeba žhavý kapitalista a teď je také žhavý liberál. Ono to je prostě v lidech.

pedro
3. 10. 2023 19:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

Co řešíte blbosti, všichni zrazují za prachy od CIA. Je nezajímá nic, jen sladký život nicnedělání. Udělají pro to cokoliv. Anglosas má na ty špíny čuch. Nejdřív je namočí a pak si s nimi dělá co chce. Nejde couvnout. Všichni jsou koupení a navždy zavázáni. Stalin tohle střílel, věděl, že tomu už nikdy nelze věřit. Tenhle odpad nelze už nikdy dostat do kolejí cti.

Pavel z Moravy
4. 10. 2023 08:57
Odpovědět  pedro

No právě, kdyby tady socík nebyl tak tato země už neexistovala. Ale hlupáci si musí do socíku kopnout, i když jim nyní jejich zemi rozkradli, zaprodali, odnárodnili a stvořili z ní žumpu. A stačilo k tomu 33 roků. Zvolej národe hosana a schroupni si hambáč, to ti tak sluší. Jasné, že jsou koupení a slouží. Já to Pedro neřeším, není co. S těmito zaprodanci jsme skončili to ví každý, prostě pouze komentuji.

Albi
3. 10. 2023 15:28
Odpovědět  Ladislav 💤

A co my? Nemá pan Putin sám práce až nad hlavu, zatímco my se maximálně postavíme do fronty na pátou tečku? A nechodíme ani k volbám, protože nám vypnuli mozek frází, která zlidověla: “Kdyby volby mohly něco změnit …..”?

Pavel z Moravy
3. 10. 2023 17:55
Odpovědět  Albi

Albi, my ale už opravdu nemáme šanci s tím něco udělat. Zrovna dnes mi syn vyprávěl co jsou všichni jeho kolegové inženýři zač. Liberálové a voliči škůdců až na půdu. To je tam mezi lidmi 40 – 50 roků, kteří mají rodiny a nic jim solidarita, vlastenectví a vlastní prosperující stát
neříká. Syn mi říká, nemohu se s nimi bavit, nejde to. Už musíme pochopit, že oni chtějí ve většině žít jak žijí, sloužit na cizí a myslet nechtějí. Líbí se mi to přísloví- Nepleťte si vzdělání s inteligencí. Můžete být vzdělaný, ale zároveň idiotem.
.

Milan ze Zahrady Čech
3. 10. 2023 18:55
Odpovědět  Albi

Víš co by mě zajímalo? Zda se nedávno zesnulá Patricia Janečková nenechala otečkovat a zda její tragická smrt není následkem. Silně mi to totiž připomíná odchod paňmámy (tchýně mé dcery) Jarušky.
Jo, a taky to vypadá, že naši fašounci blokli Kirsche, by nešířil dezinformace https://www.youtube.com/@bokasanjo/videos

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
3. 10. 2023 21:30

Kdo je Patricia Janečková? Neznám ji a v nabídce z odkazu jsem ji ani nenašla.

Milan ze Zahrady Čech
4. 10. 2023 01:08
Odpovědět  Albi

Odkaz se týkal Kirsche, že už čtyři dny nikaj nikaj nič.
Janečková?

https://www.youtube.com/watch?v=9XLgsUn9vEM

https://cs.wikipedia.org/wiki/Patricia_Jane%C4%8Dkov%C3%A1

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
4. 10. 2023 16:45

Díky za informaci.
Není vyloučeno, že se třetí nebo čtvrtá tečka činila, seč mohla. Ovšem zase není ani vyloučeno, že ji zachránila před horším osudem.
Protože – co je rakovina proti Covidu, že?

katango
4. 10. 2023 11:49
Odpovědět  Albi

Talentovaná operní zpěvačka. Asi jste nehledala dobře.

Markýza
4. 10. 2023 13:01

Kirsch někde poznamenal, že ho na týden zablokovali. Mám ten dojem, že to udělají vždycky, když má příliš mnoho komentářů ke svým videjkům 😀