politika

Proč západní země respektují a bojí se Putina

Institut RUSSTRAT

Ředitelka Institutu pro mezinárodní politické a ekonomické strategie RUSSTRAT Elena Panina  komentovala článek v deníku Financial Times, který informoval o existenci možného „kultu“ ruského prezidenta Vladimira Putina mezi vůdci řady států a politiků po celém světě.

Britská publikace uvedla, že politici v Evropě, Asii a Latinské Americe údajně obdivují Putinovo „narušení politické korektnosti a autokratický způsob vládnutí“.

Ve skutečnosti respekt budí i jiné vlastnosti ruského vůdce. Putin ztělesňuje ten model politického vedení, který uplatňovali Roosevelt, Churchill, De Gaulle.

Jsou to lídři, kteří se nebáli převzít odpovědnost za těžká rozhodnutí v těžkých historických chvílích, kteří měli subjektivitu ve sféře mezinárodních vztahů, na jejich slovo se dalo spolehnout.

Právě tyto rysy Putina, stejně jako jeho lpění na tradičních hodnotách, vyvolávají agresivní reakci těch, kteří dnes na Západě utvářejí veřejné mínění.

Vidíme, že dnes se v západním světě kultivuje úplně jiný typ politika – slabý, neschopný, závislý v rozhodování na všemožných stínových poradcích, což zpochybňuje samotný veřejný charakter moci.

Často mluvíme o dekorativních postavách, které hrají role podle scénářů jiných lidí, špatně se orientují ve složité realitě mezinárodních vztahů.

Stojí za zvážení, z jakých důvodů se Financial Times najednou vrhly do takové publikace? 

Odpověď se nachází na konci článku, kde autoři přiznávají, že „nezávislost Ukrajiny“ není tak důležitá jako pokračování eskalace podél jejích hranic, tedy u hranic Ruska.

„Zvláštní nebezpečí současné krize kolem Ukrajiny spočívá v tom, že pokud bude Putin vypadat jako vítěz, jeho styl vedení získá ještě větší prestiž a více napodobitelů po celém světě,“ Financial Times.

Toto přiznání je ojedinělým případem sebeodhalení západní politiky vůči Rusku.

V této souvislosti se ukazuje, že skutečným cílem Západu není ani tak ochrana demokracie a „ukrajinské suverenity“, jako spíše podkopání mezinárodní autority ruského vedení a zablokování šíření úspěšných ruských politických praktik v globálním měřítku.


Elena Panina, ředitelka institutu RUSSTRAT

sdílet na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
2. 2. 2022 03:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Bingo !!!

PENNYS
2. 2. 2022 08:27
Ohodnotit příspěvek :
     

V.V.PUTIN si už dávno zasloužil cenu míru nebo alespon NOBELOVU cenu!
Když už jí strčily nějaké pošahané “pubertačce”.
Za je nový světový project “Pruliv V.V.Putina” na 1000% bych mu navrhnul
dvě Nobelové ceny!! Zeměkoule by mu taky poděkovala.

Markýza
2. 2. 2022 10:21
Odpovědět  PENNYS

Nobelova cena míru? Prosímvás….cár papíru bez váhy a prestiže, už dávno. Osobně se obávám, že Západu zkrátka nedá spát bohatství Ruska, které notabene užuž měli v hrsti – a Putin jim ho vyfoukl. To naštve, uznejte.

Anonymní jméno komentáře
3. 2. 2022 21:16
Odpovědět  Markýza

Presne tak Markýza. Koncem 90-let, kdy byl ozrala Jeltsin u moci, tak západní, hlavne americtí politici se motali kolem neho jako srsni na bonbone, protoze snili o tom bohatství nerostných surovin na Sibiri a ten ozrala jim nasliboval veci a oni by pomalu zacali zkupovat Rusko kus po kuse. A jak písete, nastestí prozíravý Putin jim ho vyfouknul a za 20 let ucinil Rusko takovou velmoc, jakou si po právu zaslouzí. Skoda, ze jiné slovanské národy tak nehanebne zanevreli na Putina a Ruskou federaci a jsou proti nemu. At byl SSSR a Stalin jaký byli tak díky heroickému ruskému lidu, kterí za druhé sv.války obetovali své zivoty a zvítezili nad nacistickým psychopatem Hitlerem, Slované jeste zijí.

ZMann
2. 2. 2022 08:28

VIDEO: George Soros vystoupil naživo v šokujícím videu, ve kterém vyzval k výměně čínského prezidenta, který prý využije zimní olympiádu k propagandě jako Adolf Hitler v Berlíně v roce 1936!Včerejší článek na AENews, je tam pěkně popsáno o co chazar. mafii jde a to je uchvácení a plundrování Ruska.

Petr
2. 2. 2022 10:11
Ohodnotit příspěvek :
     

https://www.youtube.com/watch?v=73UKnDUPR_M

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
2. 2. 2022 10:25

Nějak jim opravdu ten Stalin nejde přes pysk, jinak jsou to většinou loutky, ale musí se přiznat, že pečlivě vybrané. Nu, koho chlebíček jedí, takovou písničku pějí. A máslíčko na chlebíček jim mažou poslušní občánkové, znalí toho, že panstvo má vždy přednost. A ti co se bouří, to jsou extrémisté, s takovým názorem jsou hotovi raz dva.

Pavel
2. 2. 2022 11:18
Odpovědět  Pavel

Opravdu jste mne s tím kosmonautem rozesmál. No, dnes mne necenzurují, snad si zasloužíme alespoň krapet úcty, že odhalujeme paskřivce, kteří by nám chtěli diktovat svoje pravidla, jak žít. Těch, co se najednou svým přičiněním a hloubkou svých myšlenek dostali k lizu je tu tolik, že nevím kde mně hlava stojí. On to pan Josh ustojí.

J.H.
2. 2. 2022 10:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Protože má pravdu, proto!

BB Rad
2. 2. 2022 16:24
Ohodnotit příspěvek :
     

To ticho – je 16.30h- v tisku ohledně garancí proRF – je OHLUŠUJÍCÍ.
Obrazně řečeno – CO BUDE DÁL ??? RF MLČÍ – zatím