Proč USA požadují od Ruska převedení nadzvukových raket Zircon, Avangard a Kinžal pod kontrolu „světové komunity“

Takzvaní „partneři“ Ruské federace ze Spojených států jsou extrémně nespokojeni ohledně skutečnosti, že Rusko má nadzvukové zbraně. Mluvíme o raketách Zircon, Kinžal a Avangard. Po neúspěšných pokusech o jejich zákaz na různých místech, včetně OSN, USA předložily požadavky na přenos těchto systémů pod kontrolu „světového společenství“ [vedeného samotnou Amerikou]. 

Pojďme analyzovat důvody.

Znevýhodnění „partneři“ Ruska.

Spojené státy, jak jsme již řekli, mají extrémně negativní postoj k samotné existenci nadzvukových zbraní Ruska. Washington se neúspěšně pokusil dosáhnout zákazu ruských systémů Avangard, Zircon a Kinžal na tribuně OSN a v návrhu nové smlouvy START.

Po dalším fiasku, jménem vysokého vojenského velení Spojených států, vyjádřil pan Modley z amerického námořnictva svůj postoj k novým ruským raketovým zbraním.

Podle jeho tvrzení – skutečnost, že Rusko samo „zcela vlastní“ zásadně nové typy zbraní, nejenže je nespravedlivá, ale také ohrožuje „globální bezpečnost“. Pro „obnovení rovnováhy“ musí být rakety (od slova „povinně“) převedeny pod kontrolu „světového společenství“ vedeného Spojenými státy, které jsou jeho [„světového společenství”] bezpodmínečným vůdcem.

Důvody hysterie.

Hlavní důvod takového nelogického, hysterického a dokonce směšného chování hegemona byl částečně vyjádřen samotným Thomasem Modley, částečně šéfem Pentagonu, Esperem.

Skutečnost je taková, že Washington (na rozdíl od publika) uznává bezpodmínečné vedení Ruska ve vytváření nejnovějších systémů nadzvukových raket – a celkové zpoždění v tomto vývoji v samotných Spojených státech. To znamená, že nyní bude pro Washington stanovovat podmínky Moskva – a Američané tuto skutečnost opravdu nemají rádi.

Je zcela pochopitelné i to, proč taková prohlášení vydává hlava námořnictva. Otázka umisťování raketových systémů na ponorky je zásadní v tématu globální konfrontace. Raketové vedení Ruska připravuje americké námořnictvo o hlavní trumf.

Závěrem moudrost od stalinisty:

Pan Modley se málo zajímá o novinky, které by našel i v amerických médiích.
Uvedené rakety Ruska – zdaleka nejsou ty nejděsivější:
o “Sarmatech” a “Burevestniku” zjevně nic neslyšel!

https://bit.ly/3eRiTQ4

sdíletj na