politika

Proč Rusko bojuje jednou rukou? Část 2. Putin mezi Skyllou a Charybdou

Proč Rusko bojuje jednou rukou? Část 2. Putin mezi Skyllou a Charybdou.

Chceme-li vést útok, musíme vypadat neschopně; pokud chceme použít síly, musíme vypadat nečinně; pokud jsme blízko, musí to vypadat, že jsme daleko; pokud jsme daleko, má nepřítel věřit, že jsme blízko.“ Sun Tzu, Umění války.

Alexandr Morfeus

Takže, přátelé, uplynulo 10 měsíců „podivné války“ a během této doby se stala válka „ještě podivnější“.  Každý si ji analyzuje po svém a dělá si vlastní závěry. Úřady nás nijak zvlášť nerozmazlují vysvětlováním svých kroků. Ale přesto se během této doby nashromáždilo mnoho faktů a událostí, které by mohly jasně osvětlit, co se s námi a kolem nás děje.

Přiznám se, že sám jsem jeden čas skoro propadal „panice“ – neopouštěly mě úzkostlivé myšlenky, ve stylu „jak to, co to znamená?“. Nemohl jsem poskládat všechny kousky skládačky a získat ucelený obrázek o tom, co se děje.

Zpočátku operace V. V. Putin řekl, že cílem SVO je denacifikace a demilitarizace Ukrajiny. 

Lavrov řekl, že Rusko si neklade za cíl zničit stávající ukrajinskou vládu. 

Jak si mohli hlavní představitelé odporovat v otázce strategie země? 

Poziční bitvy na frontě také nepomohly pochopit situaci. Rusko s 2. nejsilnější armádou světa ustoupilo ozbrojeným silám Ukrajiny, kamkoli ty začaly postupovat. 

A to přesto, že pokaždé při čtení příběhů o tom, jak bojují chlapi ze spojeneckých sil Ruské federace a LDNR, se mi chce smeknout a poklonit se. Myslel jsem, že od druhé světové války už takových věcí nikdo není schopen, ale ukázalo se, že je, a jak je! Ruští válečníci, chlapi – krasavci, hrdinové!

A tak, při vší té udatnosti a dostatku zbraní, se vzdáváme Balakleje, Kupjanska a pak i Chersonu. Ano, pamatuji si všechno velmi dobře – rovnováha sil, vesmírné zpravodajství NATO, atd., ale stejně. Nemohl jsem si to utřídit v hlavě. To všechno není logické.

Všichni analytici jednomyslně říkají, že Spojené státy a NATO dávají Ukrajině právě tolik zbraní, co se týče složení a množství, aby Ukrajina mohla bojovat, ale ne vyhrát – aby byla zachována parita.

Ale když se podíváme pozorně na akce Ruska, tak to vypadá, že Rusko pravděpodobně také alokuje zbraně a síly na frontu, jen aby udrželo paritu, ale ne pro zaručené vojenské vítězství. Jsem přesvědčen, že Rusko takové prostředky a zdroje má.

Putin na Valdaji řekl, že nás čeká nejnebezpečnější a nejdůležitější desetiletí od druhé světové války.  Nabízí se myšlenka: proč se Rusko chystá bojovat s Ukrajinou 10 let?

Michail Chazin v nedávném rozhovoru řekl, že nyní si jen málo lidí uvědomuje grandiózní rozsah toho, co se děje. Uvedl, že Rusko si ve skutečnosti stanovilo ambiciózní cíl – zbourat ve světě nadvládu celého kolektivního Západu, která trvala nejméně 500-600 let, nebo dokonce 1000! … Pomyslel jsem si, že “tentokrát se strýček Míša, zjevně sekl.”

Za pár dní jsem zhlédl velmi zajímavý rozhovor (jako vždy) s Andreem Bezrukovem. Pro ty, kteří nevědí: A. Bezrukov je jedním z nejvýznamnějších bývalých špionů ruských ilegálních imigrantů ve Spojených státech. Plukovník zahraniční zpravodajské služby ve výslužbě a nyní profesor Moskevské státní univerzity. Na dotaz moderátora, co je podstatou SVO, vůbec nezačal mluvit o Ukrajině, ale pokračoval v myšlence Michaila Chazina.

A nyní, po analýze všech těchto různých prohlášení, včetně britského ministra obrany, ministra obrany USA, soudruhů Blinkena, Sullivana, Borrella, Scholze, Macrona, jakož i mnoha dalších soudruhů z Evropy, USA a Velké Británie, konečně se celá hádanka zformovala do jasného a harmonického obrazu, který vše vysvětluje.

Když to zjednoduším, tak pár slovy: Ukrajina sama o sobě není vůbec o ničem.

Ekonomika Západu a jeho blahobyt je postaven na čerpání zdrojů z jejich ekonomických kolonií a na levné energii (z Ruska, od Arabů, atd.).

Obrazně – představte si, že o patro výše žije zloděj, a všichni sousedé se snaží být přáteli a komunikovat s ním, využívají jeho výhod, ale zavírají oči před tím, odkud všechny tyto výhody pocházejí a „na účet koho je celý tento banket“. 

A ten zloděj, využívá svou pozici, přebírá kontrolu nad celým domem a říká všem, jak mají žít a chovat se ve svém bytě, se svou rodinou a svými dětmi. Všem se to nelíbí, ale vydrží to – peníze, moc, síla, atd.

A teď projedli všechno, co měli. Poslední konzumovanou „dietou“ je východní Evropa. 

Další obětí, která má být pohlcena je nyní Rusko.

A tak se Rusko rozhodlo hrát vabank. Nenechat se sežrat a pokusit se získat zpět své místo pod Sluncem a zároveň ho vybojovat pro všechny ostatní.

Porazit NATO konvenčními vojenskými prostředky je stěží reálné – nesrovnatelně větší lidské zdroje + jaderný arzenál. Jediný způsob, jak je porazit, je ekonomicky. Pokud Západ nebude mít dost peněz a zdrojů splaskne jako nafukovací panenka.

Západní civilizace ovládala svět po stovky let. V čem byla její hlavní síla? Materiální zdroje, převaha ve zbraních a podlost. Všudypřítomné lži a podlost. A nyní, nyní převaha ve zbraních už není a pokud se odstraní materiální zdroj, zůstane jen podlost. Západ poté nebude mít prostředky na to, aby byl nadále „světovým četníkem“ a komandoval všechny ostatní.

A pozor – cílem Ruské federace není zničit, pozřít Západ, ale prostě mu vzít možnost jíst a okrádat ostatní. Ano, tyto země nikam nepůjdou, budou dál žít a rozvíjet se, ale již očištěné od pocitu vlastní výlučnosti a nadřazenosti, stejně jako zbavené zubů predátora.

Jak Západ zabil ekonomiku SSSR? Dvěma hlavními údery: Jednak byl Sovětský svaz zatažen do drahých závodů ve zbrojení a za druhé se Západ dohodl s dodavateli na snížení světových cen ropy.

Co teď dělá Putin? Úplně to samé, bez vymýšlení něčeho nového. Kvůli válce na Ukrajině byl Západ vtažen do nákladných závodů ve zbrojení a Putin se dohodl s Araby na udržení vysokých cen ropy. 

Biden se k nim jel poklonit, s žádostí o zvýšení produkce ropy a snížení světových cen, ale byl odbyt a to hrubým způsobem. To znamená, že i Arabům se zdá Putinův plán docela pravděpodobný.

Zároveň jsme opakovaně četli prohlášení vysokých britských a amerických vojenských představitelů, že důvodem pro zavedení jednotek NATO na území Ukrajiny může být hrozba porážky ukrajinské armády, případně obsazení určitých území ruskými vojsky. Existuje například důvod domnívat se, že americká 101. elitní letecká útočná divize by mohla vstoupit do Oděsy, pokud by město bylo ohroženo ruskými jednotkami.

Bývalý polský premiér prohlásil, že je přesvědčen, že USA donutí Polsko poslat vojáky na Ukrajinu a jít do války s Ruskem, pokud bude ukrajinská armáda na pokraji katastrofy.

A nyní stojí ruské vedení před úkolem protahovat válku, dokud se ekonomika celého kolektivního Západu nesníží „na nulu“ a pokud možno maximálně se vyhnout vlastním ztrátám, a přitom je nutné vyhnout se hrozbě zapojení nových sil do této války – jednotek NATO.

Co je úkolem Západu: „opotřebovat“ lidské a materiální zdroje Ruské federace, aniž by se situace dostala na pokraj jaderné války. Udělat z Ruské federace jakousi banánovou republiku, bez vlastní významné ekonomiky, území se kterým by mohl disponovat a hospodařit podle vlastního uvážení. A od takové země nic nezávisí.

Máme následující obrázek:
Představme si šachovou partii, ve které vítězství spočívá v tom, aby soupeři nedošly figurky na šachovnici, nemohl “zabít” krále, ale aby se vyčerpal únavou ze samotné hry.

I když možná názornější metafora by byla jiná: Představte si, že na člověka (Rusko) vycvičili a vypustili jeho vlastního psa nakaženého vzteklinou (Ukrajina). Navíc je předem stanovena podmínka, že pokud tohoto vzteklého psa porazíte, soupeři na vás vypustí další 2 nové. A vy se nesnažíte porazit psa, ale jeho majitele a snažíte se vyhnout vypuštění dalších psů – nových čerstvých sil.

Jak se zdá, tento střet byl i tak nevyhnutelný. A s největší pravděpodobností, i kdyby ukrajinská elita nezradila a neprodala svou zemi, spolu s jejím lidem Západu, pak by tato válka byla dříve nebo později rozpoutána rukama pobaltských států a případně Polska.

Je správná možnost, že stažení ruských jednotek z jakékoli velké bitvy bylo diktováno právě vyhnutím se masivním ztrátám vojáků a skutečností, že vojenské vítězství nad Ukrajinou není absolutně nutné?  Myslím, že ano, je to docela možné.

Koneckonců, pokud Rusko zvítězí a Západ vyčerpá své zdroje, pak se Ukrajina ocitne na ulici jako bezdomovec, který přišel o všechno a sama se vydá do rukou kohokoliv, kdo má sílu a prostředky ji kontrolovat a podporovat.

Proto, když v tomto scénáři Rusko neporazí Ukrajinu vojenskými prostředky, ale přitom zároveň celé nejvyšší vedení Ruska tvrdí, že všechna tato území vrátí – absolutně nelžou a nefantazírují. Jenom, možná, jejich strategie a metody jsou jiné.

Většina epizod, prohlášení a projevů posledních měsíců na obou stranách zapadá do této verze.

Vědí o tom odpůrci Ruska? Samozřejmě jsou si toho dobře vědomi a dobře tomu rozumí.

Podívejte se na výroky Borrella a výroky Stoltenberga o tom, že vítězství Ruska bude jejich porážkou, a nejen Ukrajiny – oni nelhali, mluvili čistou pravdu! 

Macron je nasáklý jedem když říká, že vítězství Ruska nelze v žádném případě připustit, protože to bude znamenat porážku Západu – a také se nepřetvařoval a mluvil čistou pravdu. Všichni dokonale chápou a vidí situaci takovou, jaká je.

Všichni to vidí, až na obyvatele Ukrajiny, kteří byli úplně uvedeni do hypnózy a úplně nahradili všechno pravdivé lživým. Ve všem a do extrému.

A proč celý Západ ze všech sil posílá zbraně a peníze na Ukrajinu? Milují Ukrajinu? Ve skutečnosti nyní vedou válku sami za sebe, pouze na úkor lidu Ukrajiny! 

Nejde o nic jiného než o zničení jejich ekonomického modelu a světové nadvlády, o jejich bohatství, mezinárodní postavení a vlastní hodnoty. Nic více, ani méně. V sázce je osud a budoucnost celého kolektivního a „všemocného“ Západu. Ukončit 500letou éru není žádná legrace.

A hlavní vítězství se neočekávají od fronty na bojišti.

Navíc: mnozí nyní píší, že zničení energetického systému Ukrajiny nemá takový vojenský význam, aby na něj byly vyplýtvány stovky drahých vysoce přesných raket. A pokud by tyto střely zasáhly velké koncentrace ukrajinských vojsk, mělo by to větší efekt.

Nepracuji v Generálním štábu Ruské federace a těžko mohu posoudit vojenskou účinnost těchto akcí.  Jedno však lze říci s jistotou: zastavení a obnova energetického sektoru celé země, jako je Ukrajina, stejně jako zastavení jejího průmyslu, znamená pro Západ přijmout a podporovat desítky milionů lidí, včetně energetické bilance Ukrajiny. Ano, mohou na to utratit zabavený majetek Ruské federace, ale tím se nic nevyřeší – částky jsou nesrovnatelné. A myslím si, že ve střednědobém horizontu může měsíční údržba celé země velikosti Ukrajiny, která zůstane bez průmyslu a ekonomiky, jednoznačně převyšovat možnosti Západu.

Nesmíme zapomínat na dezinformace – jak ze strany Ruska, že má nekompetentní velení, aby se Západ nezastavil a nezpomalil tempo své „podpory“, tak i ze strany Západu, že… „ach, docházejí nám zásoby zbraní, brzy nebudeme mít co na Ukrajinu posílat“ – aby Rusko neuvažovalo o tom, že se zastaví, ale šlo vpřed směrem k novým rozsáhlým výdajům.

Všechny řeči o příměří v tomto světle vypadají jako žádost o přestávku mezi koly v ringu – analyzovat, nabrat sílu a znovu bojovat.

Kdo vyhraje tuto velkou „bitvu tisíciletí“? To teď nikdo neví. Obě strany jdou tvrdošíjně vpřed. To znamená, že každá strana věří své strategii a má své pádné argumenty.

Nehledě na to, že americký generál Mark Milley řekl, že „Ukrajina již předvedla a udělala vše, co mohla“, NATO stále nezavádí polská (resp. ostatní) vojska na Ukrajinu – to znamená, že stále vidí potenciál Ozbrojených sil Ukrajiny a věří ve zranitelnost Ozbrojených sil Ruské federace.

Čína po XX. Kongresu, právě v těchto dnech, vyhodila všechny představitele liberálního tábora z nejvyššího patra moci. To může znamenat, že věří, že akce Ruska proti světovým liberálům- finančníkům jsou úspěšné a jdou správným směrem.

Arabové nesklonili hlavu před Spojenými státy, nezvedli produkci ropy a nesnížili ceny. Katar obecně oznámil, že zastaví dodávky plynu těm, kteří stanoví strop na ruský plyn. To znamená, že i přes všechny ústupy na vojenské frontě stále věří ve vítězství Ruska.

Ano, je nám líto Balakleje a Kupjanska. Ano, ztráta Chersonu byla ještě urážlivější. A teď se bojíme o Energodar. Pokud ale podstata války není ve vojenské porážce Ozbrojených sil Ukrajiny, pak možná všechno dostává úplně jiný odstín a zachráněné životy ruských vojáků jsou opravdu důležitější.

Jak to všechno skončí? Nikdo nemůže předvídat. 

Myslím, že je nyní důležité si připomenout výrok Bismarcka:

“Rusko není nikdy tak silné, jak by chtělo a nikdy není tak slabé, jak se zdá.”

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3gIXdg1

sdílet na

65 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
1. 12. 2022 21:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně analýza, která má hlavu a patu a neřeší jen jednotlivé “problémy” bez souvislostí. Palec nahoru!
A je to také odpověď těm, co neustále tvrdí, že všechno je domluveno. Není a nemůže být.

Albi
2. 12. 2022 02:08
Odpovědět  Peter 008

Do jisté míry se jeho slova
“Všechny řeči o příměří v tomto světle vypadají jako žádost o přestávku mezi koly v ringu – analyzovat, nabrat sílu a znovu bojovat.”
shodují se slovy V. V. Pjakina. Ovšem výsledek Pjakin vidí jinak:
Protože jestliže nyní nezatáhnou Rusko do jednání a ono bude pokračovat ve svém soustřeďování, tak bude proveden útok, který převálcuje tu ukrajinskou ozbrojenou sebranku.
A to bez ohledu na její značnou početní převahu, protože ta největší část zbraní už byla semleta, už byla zničena“.
https://pjakin.blogspot.com/2022/11/otazka-odpoved-vv-pjakina-ze-dne_26.html
Je toho tam víc a podrobvněji vysvětleno, než aby bylo možné sem nejzajíjmavější pasáže zkopírovat.
Navíc – podle jeho slov – se zdá, že na ruské podpindosníky konečně došlo a vcelku se to shoduje s nástupem gen. Surovikina do funkce.

2. 12. 2022 07:17
Odpovědět  Albi

Popravdě nejvíc se přikláním k analýzám Chazima a Iščenka. Akorát že Chazima mám problém dohledat. Myslím s dabingem. A do čeho píše nevím.
S politrukem mám problém. Jednou totiž prohlásil Čechy za umělý konstrukt, přičemž jsou Čechy jako homogenní státní útvar o půl tisíciletí starší než ruské Impérium, tak jsem zbystřil a začal si některá jeho tvrzení ověřovat. Nejde ani tak o to že mě tím nas-ral, jako spíš o to, že to byla z hlediska dějin hrubá, a dle mého úmyslná, nepřesnost. Stejně tak se dopouští “nepřesností” při blejskání svatozáře Stalinovi. Ale i další jeho tvrzení občas nesedí. Ve skutečnosti nebyl Stalin takový démon jako z něj udělali podpindosníci a různá svoloč, ale ani takovým andělem, jakého se z něj snaží udělat Pjakin a u nás Šifrin. Pjakina chápu – je Rus a je třeba národu sraženému na kolena vrátit sebevědomí a hrdost. No nic. Ale jinak jsem jeho pravidelným posluchačem.
Ten článek mi udělal radost. Tobě asi taky. Ze stejných důvodů jako mě, řekl bych.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
2. 12. 2022 07:37

Jo, ještě tohle. Nepouštím ze zřetele ne až tak dávná Putinova slova o nutnosti deamerikanizace Evropy, a to, že co vím, Gosudar nikdy nehází slova do placu jen tak aby řeč nestála.
Na jednu stranu jsem rád, že jsem se dožil doby pravděpodobného “pádu Římské říše”, na druhou stranu se děsím, že její definitivní pád můžu docela dobře prožívat někde pod mostem. Nebo jako stín na zdi.
Brrr… Jdu od toho.

jiří
2. 12. 2022 07:57
Albi
2. 12. 2022 09:43

Jo, udělal mi radost.
K tomu Pjakinovi a Čechách – na to si vzpomínám a taky mě to zarazilo.
Otázka ovšem je, jestli neměl spíš na mysli ty zásahy do poválečného uspořádání. Všem “východním” státům se v podstatě více či méně měnila území, i když třeba o málo, ale to neznamená, že “predátoři” nečíhali za bukem a nechtěli urvat něco navíc. (Viz spory s Polskem o Těšínsko, které, jaká náhoda, se objevily teď znovu.) Hranice ostbloku byly pouze garantovány SSSR a státy je tedy neměly “posichrovány” navěky.

Navíc jsem četla v Benešových pamětech, že naše hranice jsme sii (Podkarpatská Rus nám patřila jen těch 20 meziválečných let) “zachránili” díky atentátu na Heydricha, jinak by došlo k nějaké revizi – nepatřili bychom totiž k účastníkům války, natož k vítězům.
A např. Sudety asi nebyly a nejsou taky definitivně vyřešeny – nároky trvají a jak vidno, nejde už jen o Sudety, ale i o historické země Koruny české, kdy začleněním mezi spolkové německé země přijdeme o ten historiucký prazáklad. Už se k tomu schyluje, jen si toho možná nevšímáme, protože název nám ještě zůstal – sicr většinově nějaké Česko, ale republiku máme jen v oficiálním názvu.

2. 12. 2022 14:08
Odpovědět  Albi

Já (nejen) v tomto Benešovi nevěřím. Připadá mi, že se tím tvrzením chce vyvinit z následující heydrichiády. Daleko spíš nás mezi účastníky války a na stranu vítězů zařadila Svobodova armáda. (Částečně možná i Pražské povstání.) Která armáda vznikla vzdor Benešovi, díky neuvěřitelné vůli Ludvíka Svobody. Ale nechci se v tom dloubat, vím že tady se rozcházíme, tak k čemu by to bylo dobré. Prostě já názor – ty názor.
Sudety… Což mi připomíná, že jediným garantem našich hranic je, jako nástupnický stát SSSR, Rusko. Pokud tedy pan Kratochvíl a pak Koller nekecají.
Mě to nenapadlo ověřovat a ted už nemám čas hledat v kterých diskuzích se tak, nezávisle na sobě, vyjádřili.. Prodávám tedy jak jsem nakoupil bez uvedení odkazu.
No, v každém případě si toho plíživého “odstátnění” všímáme aspon my dva. Ne tedy že by to něco znamenalo, natož změnilo. Ale aspon nejsme sami před sebou za bl-bce. Ach jo…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
2. 12. 2022 20:34

Garantem byly Jaltské a další dohody o uspořádání hranic. Teoreticky tedy všichni účastníci – USA Anglie a Sovětský svaz. Ovšem největším garantem byl SSSR a dnes je to v zájmu Ruska. Zatím. Ostatně pro samotné – třeba – Německo je při odstranění garancí také plno nebezpečí a případných problémů. Mohlo by být dokonce rozděleno.

Albi
3. 12. 2022 00:24
Odpovědět  Peter 008

Německo by s tím mohlo něco udělat jen v případě, že něco takového bude aspoň lhostejné Londýnu a Wahingtonu, jinak nemá šanci – stejně jako my. Jen se ruleta hraje o několik poschodí výš a o vyšší sázky.

Autor
2. 12. 2022 20:30
Odpovědět  Albi

Se Sudety “po staru” není co řešit. Němci na území Čech se usidlovali vždy na pozvání a jako kolonisté. Měli výhody do počátku, ale jinak museli být loajální tomu místu, kde žili. Tohle dělal každý stát na světě. Je to umělý problém a navíc je dobře známo VŠUDE kdo byl skutečným viníkem všech těch problémů.
Neznalost naší historie v zahraničí mne nepřekvapuje. Zvláště dnes, kdy se právě na internetu “hodí” jednoduché “počty” podle toho, jak a co se zrovna děje.
Pjakina jsem poslouchával, ale jen pro jednotlivé informace. Vždy jsem si snažil utvářet svůj názor na základě více zdrojů a informací. Nikomu to neberu, pokud to dělá poctivě – studium KOB, utvoří si mozaikový pohled na svět. Mám určité výhrady k tomuto “učení”, ovšem to je můj názor.
Ty hranice. Hodně udělali také Ludvík Svoboda a Klement Gottwald. Kdyby nebyl SSSR, především Anglie nestála o obnovování hranic, nebylo by Československo. Anglie stála o právě to, co se s EU děje dnes. Chaos, oslabení všech. Paradoxně i její.

Albi
3. 12. 2022 00:35
Odpovědět  Peter 008

K prvnímu odstavci – to bylo za panování českých králů, naše pohadrákové vlády měly úroveň tak maximálně potulného kramáře a v případě současné vlády pětikolkové je to kramář prožrávající vlastní živnost.

Pavel
2. 12. 2022 17:31
Odpovědět  Peter 008

ano OPEC + snižuje těžbu že prej jsme si už dva měsíce mlaskali a jsme rozežraní

unor 2022
1. 12. 2022 21:52
Ohodnotit příspěvek :
     

.. pan clanek.

Pavel K
1. 12. 2022 22:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Uf, tak jsem to přelouskal, málem jsem to nedal.
Snad si někdo nemyslí, že Gosudar vyloží všechny trumfy na stůl. Už někdo viděl lovit medvěda?
Ten má pod čepicí, je to velice obávaný predátor a já mu věřím, že to dotáhne do úspěšného lovu. Jiná možnost ani není. Zlo musí být poraženo. Přeji všem dobrou noc, půjdu do peří.

katango
2. 12. 2022 09:51
Odpovědět  Pavel K

Bez zajímavosti není ani to, že (skutečný) medvěd údajně postrádá mimické svaly, takže nelze odhadnout, co udělá a v jaké je náladě.

Pavel K
2. 12. 2022 12:25
Odpovědět  katango

No právě, proto nohy na ramena a honem pryč, ale nemá se prý před ním utíkat a ještě zády k němu. Prý čelem a pomalu. To se mi to říká u klávesnice, ale reálu bych měl bláto na hřišti. Když si vzpomenu na jeho švih tlapou a ty veliké drápy. To asi není hezká smrt, když člověk zápasí s medvědem. Brrr.

1. 12. 2022 22:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Jenže to má i rychlejší řešení…Rusko potřebuje rychle vyhrát. Jakmile nebude mít kdo válčit, bude se celá Evropa ptát proč nenakupujem levně z Ruska? A jakmile začne Evropa nakupovat zase z Ruska, Amerika Británie ekonomicky padnou na hubu…2-3roky,místo deseti let.

František
2. 12. 2022 02:36
Odpovědět  Veny232

Rusko nepotřebuje rychle vyhrát. Zabíjí dvě mouchy jednou ranou. 1. Bez velkých ztrát ničí ukrofašisty, ničí dodávané zbraně a žoldáky západu ještě dříve, než si stačí vystřelit. Kdyby je ničilo až v bojích, stálo by to velké ztráty vojáků. V pondělí byl rozstřílen vojenský vlak s polskou dodávkou žoldáků,
A za 2. Ničení Ukrajiny vyhání miliony uprchlíků. A kam utíkají?? No přece do EU. To EU dokonale zničí. Už dnes na př. Německo nemá granáty do děl. Vyrobit si je neumí a dodat jim je nemá kdo. No není to geniální taktika Ruska? Na jaře se budou ti západní gerojové plazit po kolenou do Ruska a budou žebrat u Putina o plyn a žrádlo. Tak kam spěchat?, že?

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2022 02:40
Odpovědět  František

Akorát že nejvíc těch Ukrajinců zatím uteklo do Ruska…
(tedy pokud by se nesčítala celá EU dohromady…)

Vega
2. 12. 2022 08:49
Odpovědět  P.A.Semi

Odešlo tam hlavně ruskojazyčné obyvatelstvo, které Rusko potřebuje, protože má demografické problémy.

Albi
2. 12. 2022 09:52
Odpovědět  P.A.Semi

No nevím, jestli utekli.
Podle našeho mainstreamu, který čerpal pravděpodobně z ukrajinských zdrojů (i když je možné, že se novináři osobně přesvědčilii o situaci) je nepochybné, že např. děti byly do Ruska deportovány na převýchovu! 🙂 🙂 🙂

Pozn.: To byly asi ty, které se nepodařilo “převychovat” ostřelováním.

Pavel K
2. 12. 2022 12:29
Odpovědět  Albi

👍 👍 👍 👍
Ty děti byly přece uneseni do otroctví.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
2. 12. 2022 16:25
Odpovědět  Pavel K

To je totéž. 🙂

Markýza
2. 12. 2022 20:50
Odpovědět  Albi

No tohle! Na převýchovu? Chcete snad říci, že jim budou vtloukat do hlaviček nějaké hnusné mírové ideje??

Albi
3. 12. 2022 00:45
Odpovědět  Markýza

Určitě. Psal to vševědoucí mainstream. Některé státy se takovou zvrhlou ideologií řídí.
My naštěstí patříme ke státům osvíceným a za dohledu a na doporučení naší moudré vlády je potřeba něco takového důrazně odmítnout.

Vlado71
2. 12. 2022 14:07
Odpovědět  P.A.Semi

A vôbec sa im nečudujem že zdrhajú na východ, veď práve to čo treba na prežitie – jedlo a energia je v rusku neporovnateľne lacnejšie. Bežnému ukrajincovi sa u nás musia “pretáčať panenky” pri pohľade na naše cenovky … to je ten správny kultúrny šok.

Markýza
2. 12. 2022 20:48
Odpovědět  František

Prý je to dlouhodobý plán: uzbrojit a vyhladovět Západ. No, zdá se, že k tomu směřujeme mílovými kroky.

Janka
2. 12. 2022 14:05
Odpovědět  Veny232

Keď sa obnoví pôvodný stav, EU sa vráti zasa k USA, príliš veľa elít tam stále všetko ovplyvňuje. Až keď aj oni zistia, že sú spotrebny tovar, tak ako ostatni, tak hnev v nich všetko zmení a na dlho, nie len na chvíľu

Lubek
1. 12. 2022 22:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Porazit NATO konvenčními vojenskými prostředky je stěží reálné – nesrovnatelně větší lidské zdroje
Samozrejme iba pocitovo, nie som v aktuálnom obraze, no s týmto sa mi nechce súhlasiť. Aké nezrovnateľne väčšie ľudské zdroje? Poliaci? Česi? Rumuni? pobaltie? A kto iný? Nemci, frantíci, španieli, taliani? Nebodaj američania by šli “on foot” do boja? Ešte som pracoval, keď bol kolega na služobke myslím že v Aviane, počas bombardovania Srbska (technicky áno, ale noha pešiaka sa srbskej zeme nedotkla. Prečo…) Potreboval ubytovanie, no nemohol zohnať hotel, všade bývali vojaci. Napokon iba dáky privát. Spomínal, ako sa vojaci chovali. Vraj náš pioniersky tábor býval ostrejší. Roky bežia. Ísť sa teraz s nemcami, frantíkmi či s američanmi brodiť blatami, snehom, alebo prachom, pod paľbou… to je poriadne niečo iné, než simulácie kdesi na počítačoch, zamestnanie v autoparku a poobede spoločenský kontajner, jedlo, pitie, zábava. A motivácia? Za koho, za čo? Možno sa mýlim, no nezdá sa mi to.

2. 12. 2022 06:36
Odpovědět  Lubek

Proč asi probíhá bojový výcvik ruských mobilizovaných na Dálném východě, že. A teď si v těch podmínkách představte evropské mamánky, přihoďte k nim bukvice a transky a všechnu tu pakáž, a úroveň takové evropské armády je jasná. Zůstalo by to nejspíš na pšoncích. Bl-bí jsou na to dost. Leda by záchod nasliboval hory doly ubohým migrantům všech barev a víry a zapojil je do hry. I tady jsou na to dost bl-bí jak záchod, tak ubozí migranti. (Jen mě to tak napadlo při hledání možností.)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
2. 12. 2022 08:37

Ahoj Milane. Jen k tomu NATO, když vidím ty naše mládence, co by jako měli dle potřeby jít do válečné řvavy, tak nevím, ale asi by to nebyl dobrý nápad. A to nemluvím o tom nakaženým Západě, tam je to ještě horší. Takže kdoví co mají rusové za překvapení.

sergej
1. 12. 2022 23:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Dovolím si mimo pořadí, ale dá se říci že také “mezi-skyllou-a-charybdou. ctrl.

sergej
1.12.2022 v 22:50

To je taktyktlový 🙂
Tyjoretici tydlytátu
Hmmm baba hů
https://www.youtube.com/watch?v=0oqU0NModSQ
__________________________________________
https://www.facebook.com/pavel.zitko.prezidentem/videos/848711016346681
Odpovědět

  1. sergej
  2. 1.12.2022 v 22:57
  3. Jasné čísLo 1 a z *kou, gou gou.
  4. Number van !!
  5. BERU a dávám, teda teda. Smekám
sergej
1. 12. 2022 23:16
Odpovědět  sergej

To číslování tam nemá být a nebylo, program “knepochopitel 🙂 robot.

Jaris
1. 12. 2022 23:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Za me je to zatim nejlepsi analyza valecneho konfliktu Rusko – Ukrajina- Zapad.

PENNYS
2. 12. 2022 08:28
Ohodnotit příspěvek :
     

ROSSIA ROSSSIA ROSSSIA.

Pozor
2. 12. 2022 09:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Chceme-li vést útok, musíme vypadat neschopně; pokud chceme použít síly, musíme vypadat nečinně; pokud jsme blízko, musí to vypadat, že jsme daleko; pokud jsme daleko, má nepřítel věřit, že jsme blízko.“ Sun Tzu, Umění války.
To znamená, že celý tento článok je len kamufláž, pretože by to poprvé Rusko nikomu nevešalo na nos a podruhé, vedela by to už aj druhá strana a urobila by tie správne protiopatrenia, napr. vstup vojsk NATO na Ukrajinu a pod.
Pravda bude úplne niekde inde a aj tento článok nás má zatiahnúť tam, kam chcú autori.

Autor
2. 12. 2022 20:42
Odpovědět  Pozor

Není to kamufláž. Je to SOUKROMÝ názor jednoho člověka, co si dal s tím práci a analyzoval vše za celou dobu trvání. To je rozdíl. A že to udělal dobře není pochyby. Čas ukáže co bylo pravdou a co ne. Na Outsidermedia vyšly články, které popisovali, jak se Rusko také mohlo zvednout z kolen. Kdy vyplývá, že za obrovskou “státní” korupcí se skrývala snaha vybudovat funkční ruskou armádu a začít něco dělat i s hospodářstvím. Věříte? Nevěříte? je to váš názor, ale názory těch co tohle napsali vyplývají z činnosti části Ruské elity, která chtěla obnovit Rusko, které bylo opravdu na kolenou a de facto v područí a ovládáno přímo Američany. Proto se také tolik zlobí na Putina.
Kamufláž na státní úrovni se dělá jinak.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
3. 12. 2022 22:31
Odpovědět  Pozor

Ten expert na valky asi videl valku z rychliku ,jako akademik z kancelare a vsichni po nem opakuji moudra tazeny vodnekud , nechci bejt vulgarni..
Byl asi zfetovanej ,bylo dost opia tenkrat k dostani..
Mozna byl taky eunuch, zmagorenej , taky dost rozsireny tenkrat..
Fantasie jedny slecny, nebezpecny..
Fantasmagorie a zajimavy je jak vsichni opakuje bez jedine myslenky tyhle kancelarsky vypatlany nesmysly..
A/ Chceme-li…Vest utok a zaroven pretvarovat neschopnosti ,pred nepritelem . Takovou hovadinu ,slysim ted casteji..
Ted ,kde ten idiot Tzu napise, jak to v praxi udelat..
Uplne stejny je napsat. Napatlame-li si babovicky z pisku ,aby si nepritel myslel ,ze jsou to bomby, tak porazime nepritele. Zarucene uprchne..
Tomu neuveri ani male dite..
Prechytralej napise “musime vypadat neschopne”…Kde je konkretni instrukce aspon jedina jak zautocit a zaroven vypadat neschopne, aby si uplne blbej a tak snadno oklamanej ,nepritel vsim a zarucene veril..
Kde je aspon vysvetleni jak to provest a zaridit..Mozna by to svedli na chvili predstirat nejaky talentovany herci z divadla..Nebo nejakej dobrej podvodnik.

Pavel
3. 12. 2022 22:48
Odpovědět  Pavel

Ze by nejaky nakostymovany herci patheticky predstirali valku..
Ted vyhlasila nase vlada, gen. stab ,ze jsme ve valce s rusem a staci ted snadno zaridit ,podle navodu Suntzu ,aby si Rus myslel a vedel ,ze sme daleko, ale ze si zaroven nesmi vsimnout ,ze sme uplne blizko a ted docista voblehame Kreml!!!
Gen.stab a vlada vyhlasili valku Rusku z kancelare. To je Sun uplne snadny a Tzu jednoduchy.
Brzy vo tom zacnou psat knihy jako kazdej votud.
Zakladni podminka takovy valky je, ze nepritel musi bej nejen uplne slabomyslnej, ale jeste opticky slepej..
Ze se musi porad koukat jen dalekohledem,ten ukaze nepriteli ze jsme daleko /kdyz sme s celou armadou zaroven nekolik metru uplne blizko, vod nej/… A ze tomu navic musi totalne uverit..
Ma verit , tedy jeste ma nepritel povinnosti k nam ,uplne verit vsemu ,co mu my nakukame , jakou pantomimu predvadime a nic jinyho…Kdyz ma tu povinnost bejt blbej a jeste prohrat vsecko..JInak nevyhrajeme..

Jan
2. 12. 2022 09:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Soucasny zdanlivy klid na fronte. Ukrajinci jsou hnani nacky, strilejicimi tem vahajicim vojakum kvuli pudu sebezachovy do zad a pohaneni NATO dustojniky do nesmyslnych utoku a sarvatek na ruska opevneni jsou pokracovanim ‘mlynku na maso’. Lejnova priznala smrt sta tisice vojaku Ukrajiny.
Tato pauza je nutna k vyckavani zimy a zejmena k synchronizaci procesu centralniho rizeni devastace kolektivniho zachodu. Nevsimejme si zoufaleho chovani vyroku politiku, jejich silackych reci jak budou pomahat nacistickym pucistum na Ukrajine. Jako Hitlerovi rikali co chtel slyset a ten v bunkru v Berline chtel nasadit divize SS, ktere uz davno ztratil. Tak jsou kondiciovani velezradci u moci vsude v Evrope. Jejich cas brzy skonci, az bude zima a hlad, protoze rozvoz potravin nepujde bez nafty. Pak vtrhnou lide na ulici, protoze jim bude uz jedno jak skonci. Jestli hladem azimou nebo kulkou policistu. Holandska policie uz zacala strilet do farmaru branicich se sve likvidaci blokaci silnic traktory. Nejenom Ukrajina i EU se zacne pokladat. Bez topeni a bez potravin, zadluzena a plna nenavisti.

Jan
2. 12. 2022 09:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Ockovani mRNA sajrajty zanechavaji v organizmu skody. Zatajuji je, od zadatku covidu nechteji pitvy. Proc? Skrze mRNA vyrabeji bunky v tele neustale hrotove proteiny, ktere jako gumove zatky ucpavaji krevni obeh. Upozornili na ne ne lekari (!), ale balzamovaci mrtvol, kteri musi tyto ucpavky nejdrive vytahnout, aby mohli do tela zavest balzamovaci roztok.
Nedavno jsem zde upozornil na film ‘Nahla smrt’, (Dead suddenly), je na youtube. Zabyva se skodami ockovanim.
S ceskymi titulky tady:
https://nastub.cz/w/6gAvh3vPsVei7PKSav6uoJ?title=0&warningTitle=0&start=7m10s

V Nemecku se to dal zamlcuje. Od zacatku ockovani vzrostla umrtnost v Evrope o 40 %.
Zdroj nemecky:
https://www.pravda-tv.com/2022/12/organisierte-vertuschung-mdr-bericht-offenbart-deutsche-praxis-im-umgang-mit-impfschaeden/

ladik
2. 12. 2022 11:14
Odpovědět  Jan

Ti, co odolali očkovacímu teroru, to vědí. Očkovanci to možná také vědí, ale doufají, že takové zvěrstvo na obyvatelstvu není možné v “civilizovaném” západu. Jenže se krutě mýlí. Mengele se v pekle řeže smíchy. Pfizer macht frei.

jiří
2. 12. 2022 14:40
Odpovědět  Jan

Cílem veškerých opatření nebyla ochrana lidí, ale kromě zabití a zmrzačení lidí došlo k narušení šišinky mozkové, jinak zvané epifýzy. Na vině je hydrogel darpa obsažený ve vakcínách, testovacích tyčinkách a respirátorech FFP2.
https://cz24.news/testovani-z-vas-dela-patentovaneho-mutanta-hydrogel-darpa-obsazeny-ve-vakcinach-testovacich-tycinkach-a-rouskach-dela-z-lidi-bioroboty-blokuje-epifyzu-sisinku-mozkovou-video-sk-11min/

jiří
2. 12. 2022 14:43
Odpovědět  jiří

MAC adresa u injektovaných osob, sdílejte.
Injektovaní lidé, označili Vás jako zvířata.
Nyní si můžete udělat test sami. Jděte do google obchodu a stáhněte si Bluetooth scanner app. (aplikace). Aktivujte v mobilu bloutooth a GPS. Spusťte aplikaci.
Nyní uvidíte načítání 12 číselných adres např. “4E:C1:B3:A1:C2:A7” viz video. Pokud je rozkliknete, uvidíte vzdálenost v metrech, kde tato MAC adresa nachází..
Nemyslete si, že mohou na dálku pouze snímat vaše bio údaje, srdeční tep, frekvenci dýchání, mozkovou činnost a další. .. Zbytek si přeložte sami.
PS: Pro “intelektuály”: chytré hodinky, náramky, aj. před měřením sundat.
video 2 min, angl. titulky a mluvená španělština
https://rumble.com/vy0qjj-do-the-test-for-yourself.-they-have-marked-you-like-animals..html?

Administrátor
P.A.Semi
2. 12. 2022 17:51
Odpovědět  jiří

Tohle jsem neviděl, viděl jsem jiné…
Řekl bych, že taková videa vznikají jednoduchým podvodem, že má nějaký bluetooth gadget v kapse, nebo ho spolknul… Protože to je evidentní blbost…
To i ten magnetismus některých očkovaných se dá reálně vysvětlit, tohle těžko…

(a nemám jak to vyzkoušet, očkovaný tímhle samozřejmě nejsem… naposled mi v roce 2005 vnutili tetanus násilím na chirurgii při úraze, když praktik po telefonu zapřel, že jsem ho u něj měl relativně krátce před tím také…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
2. 12. 2022 22:55
Odpovědět  P.A.Semi

Tak si stáhni tu apku a vyzkoušej si to někde v davu.

Administrátor
P.A.Semi
3. 12. 2022 11:10
Odpovědět  jiří

Jednak mám tlačítkový telefon a žádná apka tam nejde, druhak apka speciálně k tomuto účelu může být cinknutá a vymýšlet si nesmysly, za třetí v davu má leckdo sluchátka nebo hodinky atd…

Když tu vedle Jan píše spíš asi vtip, že to prý vychází i z hrobu opíchanců – dnes se skoro všichni spalují…
A ono to navíc nepotřebuje napájení? Něco jako rfid čip ? Víte, jak velký musí být rfid čip, aby byl detekovatelný na dálku?

πα½

Jan
3. 12. 2022 08:45
Odpovědět  P.A.Semi

Ten signal vychazi i z hrobu opichancu!

Jan
2. 12. 2022 09:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to dabelsky pripraveno. Rusko bez mRNA sracek v tele, nezadluzene, dostatek potravin a v teple ze surovin, ktere ma ted nadbytek a presmerovava jejich tok do Eurasie. V Moskve je uz mraz minus 15 a posouva se na zapad… Kdo koho izoloval? Zapad se sam izoloval od Ruska tim, ze izoloval Rusko sankcemi a demonizaci. Tisicilety poradek diktovany zapadem a jeho centry rizeni v Kartagu, v Rime a Londyne zamerne konci. Pomoci vlad na zapade a kolektivnim konsensem v EU parlamentu plnem preplacenych zradcu svych narodu, kteri na vse kejvaji. Zadluzena Evropa s drahymi surovinami a nedostatkem vseho konci, nema budoucnost. Spici vetsina to dovoluje, protoze k vitezstvi zla prispiva nicnedelanim proti nemu.
Vysmejte se smejdum v Cesku, co chteji tahnout na Rusa.

ladik
2. 12. 2022 11:20
Odpovědět  Jan

Ti šmejdi jsou životu nebezpeční a zaslouží si jen bezbřehou nenávist.

Pavel z Moravy
2. 12. 2022 15:22
Odpovědět  Jan

Příteli, vysvětlit to zdejším přeformátovancům nejde. Sen o blahobytu jim již končí. Zatím to spící a konzumem zblblá většina netuší.

Autor
2. 12. 2022 20:53
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nějaký ten přeformátovanec:

Комиксы-it-юмор-герой-нашего-времени-прокрастинация-6518244.jpg
Autor
2. 12. 2022 20:51
Odpovědět  Jan

A největší sranda je ta, že Rusko k tomu, aby dorazilo Evropu, nemusí pomalu ani hnout palcem! Všechno si “naši” politici dělají vlastnoručně v jakési “Akci Z” úplně sami. 🙂 🙂 🙂

1410976701_1410894268_1024381224 (2).jpg
Jan
3. 12. 2022 11:10
Odpovědět  Peter 008

Vse je centralne rizene komisi 300 a jejimi poskoky v EK a ve vladach. Maji narizeni, podle ktereho jednaji. I cela EU. Ten hnev je smete jako dusledek a Evropa se odpoji od USA a pujde s Ruskem. Aby se to podarilo, musite byt vsichni aktivni, jinak vas ceka otroctvi.

zdena
2. 12. 2022 09:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Skvělé !

Jan
2. 12. 2022 10:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro ty, kteri poslouchaji patecni vysilani Svobodneho vysilace s panem VK na internetu:
Posledne se tam nekdo ptal, do ceho by mel investovat, kdyz valuty uz nejsou jistota. VK poradil do zlata. Nerekl ovsem, ze to zlato nesmite mit v bance, musite si ho vyzadat ve forme kovu. Potvrzeni banky, ze tam mate zlato bude bezcenne, az banky budou krachovat! Vsechno ztratite!

Pavel z Moravy
2. 12. 2022 10:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Zaprodanci a šílenci z EU a amíci nás prostě dostali do sra.ček. Lid obecný jejich propagandu žere, točí si zatím mlýnek, na okraji propasti valí bulvy na své utlačovatele a zatím spokojeně mlaská, že může být ještě hůře. Zatím si ještě lebedí ve vyhřátém doupěti, ale to snění brzy nahradí pád do propasti beznaděje. Lid obecný totiž nepochopil, že ty co si zvolil jsou lidé, kteří o blaho lidu zájem nemají a mít nebudou. Brzy, až bude nejhůře, zvednou kotvy a zanechají zdejší populaci svému zbídačenému osudu. Ať si nikdo nemyslí, že spravedlnosti bude učiněno zadost, ti zmr.di se budou vyhřívat na plážích a z těchto dějů ve vycucaných zemích budou mít leda tak prču. A lid obecný je nijak nedostihne, aby je dostal, musel by začít konat a to hned teď.

Pavel z Moravy
2. 12. 2022 10:20
Odpovědět  Pavel z Moravy

A lid obecný konat nechce. Přece zatím nemá přímo fyzicky okovy na svých habrůvkách, tak čeho by se měl obávat? Blouznivců z alternativních webů? Ti přece jenom konspirují říká do jejich nastražených ušisek skvělý hlavní proud vymývačů mozkoven z ČT a jiných věrohodných vládních agentur. Tento hlavní proud nás označuje přece za rozvratníky a nectné osoby a chce aby nás ta úctyhodná společnost vyhodila z lůna jejich pravdoláskařů. My jsme již na okraji této společnosti a jediný důvod proč tomu tak je, že jsme nepodlehli vábení věrchušky, ale zůstal nám vlastní úsudek a rozum. Přátelé, co myslíte, sejdeme se v lepších časech? I když to zní pesimisticky, já myslím, že velice obtížně. Koukněte se kolem sebe a řekněte mi, proč by človíček měl být optimista. Jenom aby chtěl?

Velitel
2. 12. 2022 10:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Zhruba do měsíce bude jasno, Pokud Rusko zarazí klín útokem z Běoruska na Lvov a odřízne Ukroše od Polska a to samé udělá z jihu podél Rumunska je jasné že hra a Zelí končí. Pokud ne pokračuje současné odzvrojování NATO.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
2. 12. 2022 18:03
Odpovědět  Velitel

..asi tak nějak to vidím i já.

Sovy nejsou tím, čím se zdají být.. a severní vítr je krutý.

Pijack
2. 12. 2022 12:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko bylo, Rusko je a Rusko bude vždy velkým soustem Anglosasů. Jakmile ho budou chtít spolknout, zadusí se. Je to tak správně. Rovnováha ve světě je nutná a děkujme jí. Ještě lepší by byla rovnováha bez tlustého a nadutého Amerického Žida, který tu houpačku vždycky rozkolísá nebezpečným směrem. Mnoha zemím by se velmi ulevilo.

Gales
2. 12. 2022 12:17
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image
Jana Černochová v transportéru

Ministryně nepokrytě přiznala, že obrana bude vytěžovat z Ukrajinců vojenské zpravodajské informace o Ruské armádě, což jsou informace, které jsou nezbytné pro přípravu AČR na válku s Ruskem, o čemž minulý týden hovořil právě náčelník genštábu Karel Řehka. A Černochová to zabejčila ještě výrokem, že většina z nás (myšleno na ministerstvu obrany) ty informace od ukrajinských vojáků o Rusech ocení. Takhle narovinu to práskla ministryně úplně na komoru, jako by se nechumelilo. Ona už si dokonce ani nedává pozor na ústa, protože má pocit, že už se může říkat všechno nepokrytě, že válka s Rusem prostě bude.

Markýza
2. 12. 2022 14:15
Odpovědět  Gales

Prokristapána, už tohle stvoření někdo majzněte a vyhoďte na skládku!!

Pavel z Moravy
2. 12. 2022 15:32
Odpovědět  Gales

Tímto tvorem nemá smysl se zabývat. Intelekt není zjevně její doména. Ubohost z těchto lidí, co nás nyní vedou na porážku čiší na dálku. Prosím vás, vždyť ty naše vojáčky a jakousi techniku smáznou jednou raketou. Lidé, zastavte již tyto nedospělé tvory, jestli chcete přežít. Myslím, že zatím se tomu Rusové usmívají, ale až je to přejde, skončíme jako vlast na pěkně dlouho.

Paulen
2. 12. 2022 12:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Svoboda slova je top prioritou na našem portálu https://cekni.to – naším cílem je vytvořit co nejrozmanitější zájmové komunity a umožnit v rámci nich i mezi nimi svobodnou diskusi bez cenzury, jako alternativu k Facebooku na Slovensku a v Čechách.

Navíc jsme bez reklamy, podporujeme anonymitu (registrace je možná bez emailu) a běžíme na open source.