Proč Putin navrhl zákon o odmítnutí Ruska uznat komisi OSN podle Ženevských úmluv?

Malá studená válka v pátek večer  – Ruský prezident Vladimir Putin představil Státní dumě návrh zákona
o odstoupení Ruska od mezinárodních dohod o vytvoření a uznání pravomocí komise OSN pro vyšetřování válečných zločinů.

Podle dokumentu zveřejněného v dolní komoře parlamentu má Rusko v úmyslu zrušit uznání jednoho
z dodatkových protokolů ke čtvrté Ženevské úmluvě z roku 1949, který upravuje ochranu civilistů za války.

Článek 90 prvního protokolu k této úmluvě zřizuje mezinárodní komisi, která je oprávněna vyšetřovat údajná porušení humanitárního práva v mezinárodních vojenských konfliktech. 
SSSR podepsal protokol v roce 1977 a současně učinil prohlášení uznávající pravomoci komise.

„V současné mezinárodní situaci se však riziko zneužití pravomoci komise pro politické účely ze strany bezohledných států výrazně zvyšuje,“ vysvětluje doplňující poznámka k návrhu zákona.

Od roku 1991 komise „ve skutečnosti nevykonávala své funkce“, ve složení není žádný zástupce Ruské federace, ačkoli Rusko pravidelně platí roční poplatky, takže „další uznávání kompetencí komise se nezdá být vhodné“, uvádí se v dokumentu.

Ačkoli je protokol již 70 let starý, podpis SSSR se tam objevil až – 4. srpna 1989. 
Zdá se, že ruský prezident nechtěl přerušit sérii kulatých výročí, takže k odvolání dochází právě teď – 20 let
po ratifikaci. O argumentaci nejvyššího ruského představitele není pochyb – komise nevykonává funkce, ve složení není ruský zástupce, zatímco Rusko pravidelně platí své příspěvky. 

Nic osobního, … až na „maličkost“ „v současné mezinárodní situaci se riziko zneužití pravomocí komisí
k politickým účelům bezohlednými státy výrazně zvyšuje.“

Zároveň se rozhodnutí, i když se zdá být poněkud „politicky motivované“, ve skutečnosti plně shoduje s paritní logikou hlavy ruského státu – taktická reakce na strategickou výzvu Spojených států a NATO. 

Tak tomu bylo v 90. letech, kdy v reakci na odstoupení USA od smlouvy ABM, Rusko „pozastavilo“ Smlouvu
o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (CFE). Tehdy se zvýšilo seskupení ozbrojených sil na západních hranicích Ruska. Děje se to i nyní, po skutečné likvidaci Smlouvy o odstranění raket středního a krátkého doletu (Smlouva o INF). 

Vladimir Putin jednoznačně objasňuje, že za souhlas s vojenskými iniciativami USA bude odpovědná Evropa. … Nechce mírové hospodářské soužití bez sankcí a bez zasahování do ruských vnitřních politických záležitostí? 

Tak teď hádejte, za jaké války a mezinárodní konflikty už Rusko nechce být odpovědné? 
Za ty, které jsou, nebo za ty, které nejsou….. Nebo možná za ty, které teprve budou.

https://cont.ws/@occupy/1477413
https://cont.ws/@kgb/1478099

Ohodnotit příspěvek (5 / 1)
simple-ad

This is a demo advert, you can use simple text, HTML image or any Ad Service JavaScript code. If you're inserting HTML or JS code make sure editor is switched to "Text" mode.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ohodnotit příspěvek :
     

Ahoj Bylo na čase, že to Rusy donutilo. Arogance poskoků v OSN, NATO, a vůbec anglosaských hord dostoupila vrcholu. Chtělo by se říci:“..tak dlouho se chodí……..jak se do lesa …..kdo jinému jámu, atd“ Ale vzpomněl jsem si na dětství, protože to je kniha moudrostí, když člověk vzpomíná…. Vždycky mě všichni nutili už od malička zdvořilosti. Musíš zdravit paní sousedky, paní učitelky, paní prodavačky, paní popelářky, pani cyganky, a většinou si mě ani nevšimly, naopak až do dnešních dnů jsou vůči nejen mě arogantní, za stolem, nebo za pultem přezíravě apatické a se štítivým pohledem zamračené, jakože „co zase chceš“, nebo… Číst vice »

Ahoj,..no, konečně jsi dal o sobě vědět. Pěkné. Je to tak, byli jsme slušně od rodičů vybaveni do života. Oproti mně v domku bydlí rodina. Holce už může být tak, 16 a myslím, že se jí mě podařilo nechtěně pozdravit možná tak 2x. Je divné, když jde s rodiči a oni pozdraví, ona nikoliv…přemýšlím, co by udělali moji rodiče….
Tak alespoň pěknou písničku, no…https://www.youtube.com/watch?v=P76dXJKBjBs