politika

Pro nepřátele je lepší splnit ruské návrhy ohledně Ukrajiny. Západ brzy ztratí schopnost řídit globální ekonomiku – Lavrov

Západní země dobře znají návrhy Moskvy pro Ukrajinu, včetně nových ruských území – DLR, LLR, Chersonské a Záporožské oblasti, takže pro nepřátele naší země by bylo lepší, aby je vyplnili pro vlastní dobro, jinak bude problém řešit ruská armáda. Uvedl to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro agenturu TASS.

Upozornil na skutečnost, že „už pro nikoho není tajemstvím, že strategickým cílem Spojených států a jejich spojenců v NATO je ‚vítězství nad Ruskem na bitevním poli‘ jako mechanismus pro výrazné oslabení nebo dokonce zničení naší země”.

„V zájmu dosažení tohoto cíle jsou naši oponenti připraveni na hodně. Hlavním příjemcem „horkého konfliktu“ jsou Spojené státy americké, které se z něj snaží vytěžit maximální užitek jak z ekonomického, tak z vojensko-strategického hlediska. Washington zároveň řeší i důležitý geopolitický úkol – přerušit tradiční vazby mezi Ruskem a Evropou a ještě více si podřídit evropské satelity,“ poznamenal ministr.

Dodal, že „Spojené státy dělají vše pro to, aby konflikt prodloužily a dodaly mu násilnější charakter“.

„Pentagon otevřeně plánuje zakázky pro americký obranný průmysl na další roky, neustále zvyšuje laťku vojenských výdajů pro potřeby ozbrojených sil Ukrajiny a požaduje totéž od ostatních členů protiruské aliance. Kyjevský režim je záměrně napumpován nejmodernějšími zbraněmi, včetně vzorků, které dosud nebyly zařazeny do výzbroje v armádách západních zemí – zřejmě proto, aby viděli, jak fungují v bojových podmínkách. Od letošního února objem vojenské pomoci ukrajinskému režimu přesáhl 40 miliard dolarů, což je srovnatelné s vojenskými rozpočty mnoha evropských zemí. Víme také, že v amerických politických kruzích stále více uvažují o vtažení Ukrajiny do NATO,“ podotkl Lavrov.

Zdůraznil, že „Západ zároveň prohlašuje své přání zůstat, jakoby “nad vřavou” a zdůrazňuje nepřijatelnost přímého střetu mezi NATO a Ruskem“ – což je „čiré pokrytectví“.

Jak zdůraznil šéf ruského ministerstva zahraničí, Moskva „neustále varuje naše nepřátele na Západě před nebezpečím kurzu, který zvolili k eskalaci ukrajinské krize“.

„S kontingentem, který vytvořili v Kyjevě, zůstává riziko nekontrolovaného vývoje situace velmi vysoké. Je důležité zabránit katastrofě”, – řekl.

Pokud jde o trvání konfliktu, Lavrov objasnil, „míč je na straně režimu a Washingtonu, který za ním stojí“, „mohou kdykoli zastavit nesmyslný odpor“.

„Naše návrhy na demilitarizaci a denacifikaci území kontrolovaných režimem, odstranění hrozeb pro bezpečnost Ruska, které odtud vycházejí, včetně našich nových zemí – DLR, LLR, Chersonu a Záporoží – jsou nepříteli dobře známy. Pointa je: splnit je co nejlépe. Jinak o problému rozhodne ruská armáda,“ – shrnul šéf ruské diplomacie.

Lavrov: Západ brzy ztratí schopnost řídit globální ekonomiku

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že západní země brzy ztratí schopnost řídit světovou ekonomiku.

“Zabředli jsme do tohoto systému příliš hluboko. Téměř všechny země v poválečném období, kdy tyto nástroje a mechanismy byly ještě považovány za perspektivní a vyhovující rovnováze zájmů všech států, ale proces pochopení rizik a hrozeb vznikajících z takové závislosti je velmi, velmi aktivní. Ujišťuji vás, že v blízké budoucnosti budeme svědky snížení schopnosti Západu, velmi vážného snížení schopnosti řídit světovou ekonomiku. A ať chce, nebo nechce, bude muset vyjednávat,“ řekl Lavrov.

Šéf ministerstva zahraničí zdůraznil, že Západ přerušil téměř všechny vztahy s Ruskem. Podle jeho slov, Moskva má s kým spolupracovat v ekonomice, sociální sféře, kultuře i sportu.

“My, jak už jsme řekli nejednou: nechystáme se utíkat za Západem, oni přerušili téměř všechny vztahy. Máme s kým rozvíjet spolupráci v ekonomice, v sociální sféře, v kulturní sféře, ve sportu. A zaměříme se na ty, kteří nás nikdy nezklamali. A se kterými jsme někdy dosáhli velmi obtížného kompromisu, ale když se podařilo tento kompromis dosáhnout, nikdo nikdy nikoho nepodvedl. Se Západem je všechno přesně naopak,” uzavřel ministr.

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena chce, aby se „konec dějin“, tedy úplná dominance liberální ideologie ve světě, podle díla amerického filozofa Francise Fukuyamy, uskutečnil i v reálném životě, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

K tomu, jak poznamenal Lavrov, Washington požaduje, aby každý stát zaujal protiruský postoj, připojil se k sankcím a nekomunikoval s ruskými představiteli.

„Když Francis Fukuyama před 30 lety, ještě dříve, prohlásil, že nastal konec dějin, když tím myslel úplnou nadvládu liberální ideologie, demokracie, liberálního způsobu života, tedy že konkurenční světový systém, systém socialismu, zmizel, po chvíli byl rychle zesměšněn. Začali říkat: jak se Francis mýlil, není třeba dělat prognózy tak kategoricky. Když se podíváte na politiku, kterou vede administrativa Bidena, chtějí přesně tohle,“ řekl Lavrov.

Současná americká administrativa, dodal ministr, chce, aby se konec dějin neodehrával jen v dílech politologů a výzkumníků, ale v reálném životě, a to, co se děje v Evropě a na dalších kontinentech, je toho odrazem.

“Američané požadují od každého státu, aby zaujal protiruské stanovisko, požadují připojení k sankcím, požadují nekomunikovat s ruskými představiteli – to je odrazem toho pokusu nastolit konec dějin, konečnou a neodvolatelnou nadvládu té stejné “zlaté miliardy”,” dodal Lavrov.

https://bit.ly/3WSbaYD
sdíletj na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
28. 12. 2022 21:06

Lituji že nejsme s Ruskem, zradili jsme a přitom nás osvobodilo. Naše země by nebyla rozkradená západem a zadlužená. Hrozí nám zánik. Války chtějí jen Američané a každý to vidí, ale pořád lžou, že to Rusko. Jaksi nevidím ruské základny okolo USA, takže je jasné kdo je agresor. Zemřeme všichni, pokud se neukáže na ty gaunery za mořem a jejich slouhy tady. Lidstvo si neuvědomuje co je Amík za zlo.

Pedro
28. 12. 2022 21:12
Odpovědět  Pedro

Ještě dodám, mám špatný pocit z každého amíka at se usmívá jak chce. Podívejte se jim do očí, čisté zlo, vidím to jasně. Oni to mají v genech, potomci zločinců.

Pedro
28. 12. 2022 21:14
Odpovědět  Pedro

A zase štvou proti Srbsku, to už není možné.

Administrátor
P.A.Semi
28. 12. 2022 23:34
Odpovědět  Pedro

Američané jsou celkem v pohodě, problém jsou Židi, kteří jim tam vládnou, a kteří je ženou do všech těch válek…
Neocons (neokonzervativci) se jim říká, ale všichni to jsou především Židé a hájí hlavně zájmy Izraele, ne USA… Proto tolik válčili na Blízkém Východě, proto tolik bojují proti Rusku… A proto také naplánovali a spáchali Covid, ovládají cenzuru většiny Médií, všechny Banky, filmový průmysl Hœllywoodu…

πα½

Gales
29. 12. 2022 11:41
Odpovědět  Pedro

Ať chcípnou.

Pekos
28. 12. 2022 21:22
Odpovědět  Pedro

Když člověk vidí pana ministra Lavrova a toho našeho pubertálního hňupa Lipavského, tak je jasné kam spějeme. Není co dodat.

Pedro
28. 12. 2022 21:27
Odpovědět  Pekos

Ano, dosazení do jedného už 33 let a láhev placený CIA už za socíku.

David
28. 12. 2022 23:16
Odpovědět  Pedro

Nemyslete si, ono je Rusko rozkradené možná víc než my, ale za Putina se to dost omezilo.

Pavel z Moravy
29. 12. 2022 10:33
Odpovědět  Pedro

Možná, že to mnoho kamarádů zde na Pokecu mohu- li vás tak nazývat nezaznamenalo. Psal jsem, že na http://www.conematevedet.cz je rozhovor s profesorem Michaelem Hudsonem, sice amíkem, ale jeho názory mají hlavu a patu. Několik jeho rozborů jsem již četl a je to rozumný chlapík. Jak nyní říká, Evropa končí, Rusko nemá žádný motiv ničit Evropu, ona to dělá sama. Trestem Evropy je, že se rozhodli stát satelitem USA. Evropa bude skanzen, k ničemu jinému se nebude hodit. A trestem nás je, že jsme připustili aby všude vládli zaprodanci a lidé, kteří nás vědomě ožebračují a my jim to trpíme. Tyto evropské národy by měly být za největší debilitu zapsány do Guinessovky a ještě dostat Nobelovku za vlastní sebevraždu. I když jsem si nikdy iluze o naší populaci v zemi nedělal, to, že si necháme tak zlikvidovat normální žití a vnucovat od pár dacanů takové zrůdnosti a ještě k tomu snad skotačit, to přesahuje i moje meze chápání. Pan Lavrov má ve všem pravdu, vyse.rte se pane Lavrove jednou provždy na tuhle Evropu, žijte si svůj normální život, s těmito dacany se stejně nikdy nedomluvíte, to prostě nejde.

Gales
29. 12. 2022 11:43
Odpovědět  Pavel z Moravy

To máme za trest,že jsme nevolili komunisty.

Pája
1. 1. 2023 17:12
Odpovědět  Gales

Přestaňte blbnout, většina těch tzv. komančů je všude rozlezláa vládne a zbytek, KSČM by to taky udělal (viz Filip) ale holt fleky nejsou, majetek rozkraden. Komunismus=utopie, stejný jako liberalismus, ten shnije na LGBTUZBVCDESgay. jediný pozitivim dění je, že shnilá EU brzo skončí v propadlišti dějin, čím dřív tím líp.

Pavel K
1. 1. 2023 17:33
Odpovědět  Pája

Komunismus=utopie, no asi jo, ale takový systém jsme tu naštěstí neměli.

Markýza
29. 12. 2022 13:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jo, budeme skanzen. Nebudeme řídit globální ekonomiku. A? Bude ji prostě řídit někdo jiný. A mně nevadí představa, jak jsme skanzen, nepotřebuju balancovat na vršku věže ze slonoviny.
Třeba nám bude ve skanzenu docela dobře.

Pavel z Moravy
29. 12. 2022 14:14
Odpovědět  Markýza

To snad nemyslíte vážně. Být zotročeni a ještě zpívat Hosana? To jste mne opravdu překvapila. Vy si myslíte, že vás nechají normálně žít? Ale každý má právo na názor, když vám to vyhovuje, já vám ho neberu.

Markýza
29. 12. 2022 14:25
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nevkládejte mi prosím, co jsem neřekla. Zotročeni? Hosana?? Skanzenu nic z toho netřeba, skanzen nikoho nezajímá, leda se tam někdo přijde podívat “jejda, neměli to lehké, tihleti obyvatelé”. A víte co – mně fakt nevadí, když nebudu zajímat svět. Protože nevím, co je v těch zájmech tak úžasného.

janle57
28. 12. 2022 22:03

Pan Lavrov velice přesně vyhodnotil postoje současného vedení říše zla Ameriky
a jejího odhodlání obětovat Ukrajinu až do posledního jejího vojáčka,kam až zajde
vyhrožování NATO a případný zásah polské armády do konfliktu lze jen spekulovat,
všichni dobře víme jaká jsou proroctví pro rok 2023,kdy má vypuknout III.sv.válka,
RF by měla nasadit veškeré dostupné prostředky,aby to na Ukrajině,co nejdříve
skončilo,je čím dál více pravděpodobné,že se to bez zničení Kyjeva,Oděsy,
Charkova a dalších velkých měst neobejde,američtí soudruzi si v minulosti
při jejich agresích žádné servítky s civilním obyvatelstvem nikdy nebrali
a celá OSN je za to ještě veřejně chválila.

Pavel K
28. 12. 2022 22:56

Pana Lavrova jako politika mám rád. Obdivuji jeho nadhled a pohodu. Má charisma a něco mi říká, že to bude i hodný člověk. Více takových politiků. 👍👍👍🙋‍♂️

David
28. 12. 2022 23:14

Putin chtěl demilitarizaci Ukrajiny a podařilo se mu demilitarizovat celé NATO. A ti hlupáci ještě nepochopili, že přichází, pomalu ale jistě i deindustrializace, což z celé Evropy udělá jeden velký skanzen, ve kterém budou vládnout imámové a právo šaría.

Pavel z Moravy
29. 12. 2022 10:42
Odpovědět  David

Tihle tady to nikdy nepochopí. Ti mají v hlavě totální průvan. Ale jsou dobře finančně zabezpečení. Předpokládám, že v daňových rájích jsou jejich zlaté rezervy dobře ukryté. A jejich úsměv od ucha k uchu nás přijde ještě hodně draho. Ale běžní lulinové se pravděpodobně nikdy nepoučí.

Pavel z Moravy
29. 12. 2022 10:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jinak jsem chtěl ještě dodat, aby se vše vyjasnilo, tito grázlové moc dobře vědí co dělají. Na nepříčetnost se to svést nedá.