politika

Připravenost státu v potravinách na krizovou situaci? Nicotná! Vláda oznámila 1,3 dne a chystá zvýšit na 3 dny

Skutečnost, že nemáme zbraně (i když při dobré vůli se určitě najdou :D) není tak děsivá, protože hlavní zbraní Čechů a Moravanů byl stejně vždycky především mozek – nápaditost a kreativita. Ale měli jsme alepoň vlády, které se staraly i o to, aby národ byl v krizové situaci zajištěn dostatkem základních potravin, vody a věcí nezbytné potřeby. To dnes ale není. Vláda v poklidu oznámila neuvěřitelné – strategické zásoby potravin jsou na jeden a půl dne. A pak si národe třeba chcípni.

Aby toho nebylo málo, tak nás vláda přesvědčuje, že je to vlastně v poho, protože ty potraviny nejsou přímo v civilních nebo vojenských skladech, ale u externistů. Což – jen tak dedukuji- může z namenat leda to, že jsou to potraviny v řetězcích, o nichž si vláda myslí, že může provést expropriaci, aby měla vlastnímu národu čím, jak se říká, zalepit hubu.

Za „despotického“ a vším a všudy špatného „totalitního režimu“ byly, jestli mě paměť neklame, strategické zásoby potravin na 60 dnů pro civilisty a 90 dnů pro armádu. A to, samozřejmě, kromě vojenských skladů, protože tehdejší vedení země ještě po čertech dobře vědělo, co je to válka. Pravda, i naše vláda se rozhodla „pochlapit“. Prý zvýší zásoby na celé 3 dny.

Je to o tom, že stát na lidi nejspíš kašle. Proto by si každý měl uvědomit, že nemá-li být panika ve chvíli, když „už to začne“, ať je to cokoli, je třeba mít v pohodě doma nekazící se potraviny alespoň na měsíc. A neméně důležitá, spíš ještě hlavnější, je voda. Což o to, na venkově jsou studny ale naše městské vodovody jsou pronajaté zahraničním „partnerům“, kteří nebudou mít problém nasměrovat českou vodu jinam, protože Češi je zajímat nebudou.  No a jen tak na okraj, ani potravinový „výstup“ není třeba opomíjet, takže ve výsledku by měla být i dostatečná zásoba toaletního papíru. Lopuchové listy totiž nebývají celoročně k mání.
https://bit.ly/38wVX5A

sdílet na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
7. 3. 2020 20:34
Odpovědět  josh-xy

To jsme to dopracovali, co?.. na celé tři dny!!… takže v poho.

Editor
7. 3. 2020 21:06
Odpovědět  josh-xy

Jo jo.. ano sirény, taky tady každou první středu ve dvanáct zahoukají,… stejně by nám byl kryt prd platný.

Editor
8. 3. 2020 15:02
Ohodnotit příspěvek :
     

No, zrovna to, že nejsou zásoby jídla bych této vládě nevyčítal. Kde by je skladovala!? Zaprvé tohle jde na triko Klause a jeho nohsledů Luxe, Kalvody, Dlouhého a mnohých dalších.