politika

Příprava ukrajinské provokace na hranicích Podněstří

Ruské ministerstvo obrany vydalo varování před přípravou ozbrojené provokace na hranicích Podněstří.

Podle dostupných informací připravuje v nejbližší době kyjevský režim ozbrojenou provokaci proti Podněsterské moldavské republice, kterou provedou jednotky ozbrojených sil Ukrajiny, a to i se zapojením nacionalistické formace „Azov“.

Jako záminka k invazi se plánuje zinscenovat údajnou ofenzívu ruských jednotek z území Podněstří.

K tomu budou ukrajinští sabotéři účastnící se zinscenované invaze oblečeni do uniformy vojenského personálu Ozbrojených sil Ruské federace.

Ruské ministerstvo obrany pozorně sleduje situaci na hranici mezi Ukrajinou a Podněsterskou moldavskou republikou a je připraveno reagovat na případné změny situace. https://t.me/mod_russia/24367

Ministerstvo obrany Ruska:

⚡️ Kyjevský režim zintenzivnil přípravy na invazi do Podněsterské moldavské republiky

◽️Jak již bylo dříve oznámeno, tato akce ozbrojených sil Ukrajiny se bude konat v reakci na údajnou ofenzívu ruských jednotek z území Podněstří.

◽️Ministerstvo obrany Ruské federace v současné době zaznamenává významnou kumulaci personálu a vojenské techniky ukrajinských jednotek v blízkosti ukrajinsko-podněsterských hranic, rozmístění dělostřelectva na palebných postaveních a také nebývalý nárůst letů bezpilotních letounů Ozbrojených síl Ukrajiny nad územím PMR.

◽️Realizace plánované provokace ze strany ukrajinských úřadů představuje přímou hrozbu pro ruský mírový kontingent legálně rozmístěný v Podněstří.

◽️Ozbrojené síly Ruské federace budou adekvátně reagovat na blížící se provokaci ukrajinské strany.

P.S. 

Takovou provokaci lze samozřejmě provést pouze se souhlasem a podporou NATO. Navíc existuje velká touha dobýt muniční sklady v Kolbasne (největší muniční sklad ve východní Evropě, jsou tam bomby, granáty a mnoho dalšího vojenského vybavení, pozn.red.)

Není náhodou, že v posledních měsících již do Moldavska směřují dodávky západní techniky, jednotky NATO jsou soustředěny v Rumunsku u hranic s Moldavskem a v samotném Moldavsku se připravuje proces zákazu všech opozičních stran a televizních kanálů podle ukrajinského modelu.  https://colonelcassad.livejournal.com/8184999.html

K situaci se také vyjádřil Jurij Podoljaka:

Kyjev se bohužel opravdu připravuje. A zde chci oslovit obyvatele Moldavska. Nacisté v Kyjevě a konkrétně Zelenskij nemají co ztratit. Pro svou vlastní záchranu a potěšení svých anglosaských pánů je třeba zatáhnout do války proti Rusku co nejvíce zemí a národů.

Chci, abyste pochopili, že vás Maia Sandu (moldavská prezidentka, pozn.red.) zatahuje do války. Do války s Ruskem. Sice se teď může zdát, že za 2-3 dny bude po všem. Ano, Podněstří, napadené z obou stran, nemá šanci. Ale až ruská armáda osvobodí Oděsu, vrátí se do Tiraspolu… i do Kišiněva. Mějte to na paměti… než uděláte “toto rozhodnutí”.

Golonalov k tomu dodal:

Provokace v Podněstří je pro Ukrajinu přínosná. To způsobí problémy ruským silám na jihu. Doufají, že do konfliktu začlení nejen Moldavsko, ale i Rumunsko. A doufají, že doplní spotřební materiál ve vojenském skladu ve městě Kolbasna. Ale je těžké udělat provokaci bez účasti Moldavska. Jinak to bude ukrajinská agrese.

Od roku 2005 se Ukrajina snaží vyjednávat s Moldavskem o společném útoku na Podněstří. K tomu nikdy nedošlo kvůli postavení Moldavska. Nyní se pozice Moldavska změnila. Protože v Moldavsku jako prezidentka je Maia Sandu. Tvrdošíjně se snaží provést státní převrat. Snaží se úplně zakázat veškerou opozici. Z relativně koaliční vlády již vytvořila vládu, která je podřízena pouze jí.

Ale je tu problém. 

Moldavské armádě bránit zemi nevadí. Ale je kategoricky proti se účastnit provokací. Chápou, že když Rusko vyhraje, stanou se z nich váleční zločinci. V neuvěřitelném scénáři – pokud by bylo Rusko poraženo, pak bude Moldavsko součástí Rumunska. O což Sandu usiluje, A moldavská armáda nebude potřeba.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel K
24. 2. 2023 09:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Dám to sem. Chci ván představit ODSáka kterého už pár měsíců sleduji na PL.
To musí být taky exhovado cvičený. Nejsem žádný Delon ale ten jeho ksicht mě přivádí k myšlence se trefit, a ne jednou. Tohle mít za souseda nebo nedejbože v rodině.

„Z fleku bych je vyměnil. Mají na rukou krev.“ Šimíček z ODS k těm, kdo nadávají na uprchlíky | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

Pepa
24. 2. 2023 09:52
Odpovědět  Pavel K

Chazar.

Pavel z Moravy
24. 2. 2023 10:14
Odpovědět  Pavel K

Příteli Pavle, tohle se nedá číst, dal jsem pouze prvních pár vět a pak to přelítl. Musím být sprostý, se všemi těmi škůdci co zde jsou jsme prostě v prde.li. V žádném případě se nechci vyvyšovat, byl jsem pouhý dělňas, ale s tímto většinovým národem omezených lidiček se nedá nic dělat. Víme to prakticky všichni, pouze si to někteří nechtějí připustit. Tady již cesta k normálnímu životu nevede. Zmar a bída, to je to co naše děcka čeká. Nu, nechtějí bojovat, budou mít to, co pro ně panstvo uchystalo. Můj známý již před více jak 15 lety říkal, vychovávají si ty mladé, aby jim sloužili. Také tehdy říkal, Pavle tady to hnědne a já mám strach, že oni to tu spálí, myslel tím jadernou apokalypsu. Jelikož jako předseda našeho klubu Českého pohraničí měl přehled, říkal, dávejte opravdu pozor na sudeťáky. Ta jejich otázka odsunu bude zase na stole. Koneckonců Beneš nás varoval i před sudetskou otázkou i před rozdělením tehdejší ČSR. Jak chceš ale oslovit nevědomý národ, který nemá zájem něco vědět? Toť nemožné.

Pavel K
24. 2. 2023 10:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ale jaký dělňas?!!
Můžeš být hrdý na to co jsi v životě pro tuto společnost a stát udělal. Ty se můžeš za sebe otočit a uvidíš kus práce, hodnoty. A co uvidí tihle multikulturně vymaštění sráči, CO?Bandu hopsajících černoušků a spálenou zemi.

Pekos
24. 2. 2023 12:27
Odpovědět  Pavel K

Já jsem výplody tohoto tydýta přečetl kdysi jen jednou a hned jsem si udělal obrázek. Takže stačí když vidím pouze ten vepřový rypák a nečtu. V tom Brně si museli dát závazek že v počtu imbecilů trumfnou celou ČR. A v posledních letech jim to vychází na 100 %.

zuza
24. 2. 2023 16:37
Odpovědět  Pekos

a to ešte vypomáhajú aj slovensku, to, čo sa vráti zo štúdií na Masarykovej univerzite, to je bez výnimky dúhovo-liberálne imbecilné slniečko. Väčšina sa nevráti, ale my máme imbecilov aj bez toho dosť…

marie
24. 2. 2023 18:33
Odpovědět  Pavel K

Jak jinak, ovarová hlava pochází prosím z Moravy!!!

Jaris
24. 2. 2023 23:51
Odpovědět  Pavel K

Verim, ze se jednou (snad uz brzy) situace obrati a zacne prevlekani kabatu. Sledujte toho zmrda Simicka, jak obratem zmeni svuj nazor a k Ukrajincum se najednou nebude hlasit. Nezapomente pak tohle hnusne individuum prepravit natrvalo na Ukrajinu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
24. 2. 2023 11:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Každej zlej skutek musí být po zásluze potrestán. Áda by jim o tom mohl vyprávět.

jiří
24. 2. 2023 17:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Pravda o utečencoch z Mariupoľa, ktorých Rusi vraj násilne (!) unášajú na územie Ruskej federácie.
https://gloria.tv/post/FtkgL3xK16Sy2Jj7s3VkocHKg#60

Vojtěch Nejedlý
24. 2. 2023 23:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Hu