politika

Prezident Bulharska předpověděl konec Evropy kvůli krizi kolem Ukrajiny

Bulharský prezident Radev: oddalování ukrajinské krize povede k sebezničení Evropy.

Pokračování krize kolem Ukrajiny povede k ekonomickému kolapsu celé Evropy. V sobotu 7. května to oznámil bulharský prezident Rumen Radev.

„Bude to znamenat ekonomické sebezničení Evropy. A my se ubíráme tímto směrem,“ řekl bulharský prezident ve vysílání kanálu NTV.

Politik také kritizoval dodávky zbraní do Kyjeva, které inicioval bulharský parlament. Radev zejména upozornil na hrozbu vtažení země do geopolitického konfliktu.

Den předtím se Radev také vyslovil proti poskytování vojenské pomoci Ukrajině a poznamenal, že poslanci Národního shromáždění Bulharska, kteří podporovali dodávky vojenského materiálu a zbraní do Kyjeva, “ignorují zdravý rozum.”

Ve středu 4. května se v centru Sofie konalo shromáždění proti dodávkám zbraní na Ukrajinu v rámci iniciativy Celobulharské kampaně za mír a neutralitu. Na náměstí před budovou Národního shromáždění se shromáždily stovky lidí, kteří požadovali, aby bulharské úřady zůstaly v konfliktu na Ukrajině neutrální a neposkytovaly Kyjevu vojenskou pomoc.

https://bit.ly/3Fqw3T8

sdíletj na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
skylla
8. 5. 2022 06:31

kdyby nastal včera je pozdě

All
8. 5. 2022 08:21

Nebude to konec evropy,ale bude to konec Evropské unie , fašistických zmrdů ,loutek a poskoků unijní sebranky žumpovlády.

Pijack
8. 5. 2022 08:22

Vznik a zánik různých říší, svazků a geopolitických útvarů doprovázela či předcházela vždy nějaká válka. No, možná budeme jednou děkovat za zánik Bruselské monarchie marxistů a liberálů právě konfliktu na Ukrajině. A bude to tak správně. Ostatně, kdyby se ten Bruselský moloch tolik neroztahoval a nebobtnal, konflikt na Ukrajině nemohl vůbec vzniknout. Copak by Rusko reagovalo jako dnes, kdyby v Evropě marxisté svou Unii nezaložili? Od samého začátku to byla přece provokace směrem proti Rusku. Kdo si nepamatuje sliby zakladatelů EU v širokém kontextu, ten to nikdy nepochopí.

Pavla
8. 5. 2022 08:32
Odpovědět  Pijack

Když něco zanikne, tak to automaticky neznamená, že něco lepšího vznikne, je třeba to vytvořit. To už tu bylo v 89ém, zazvonit a kouzelnej dědeček to zařídí a místo toho stojíme na pokraji 3. světové jaderné války. To bylo keců, že rozpustíme Varšavskou smlouvu a do dalšího paktu vstupovat nebudeme. Z Bruselu se nic neřídí, už v Americe veřejně prohlásili, že tomu velí US/UK.

Pavel K
8. 5. 2022 10:50
Odpovědět  Pavla

? ? ? ?‍♂️

Janaz
8. 5. 2022 11:37
Odpovědět  Pavla

Aby sa však mohlo niečo nové vytvoriť, tak musí padnúť prehnitý a nepotrebný predchádzajúci konštrukt. Na zhnitých a zdegenerovaných základoch sa nedá budovať nič nové a lepšie. Takto sa to udialo po 89., kde sa zničilo to dobré, čo minulý konštrukt obsahoval a ostalo a stalo sa základom pre budovanie “novej Európy” to, čo malo byť zlikvidované až do zbla.

ZMann
8. 5. 2022 13:53
Odpovědět  Pavla

Všechna tato svinstva vznikájí v GB. Londýn tam je sídlo chazarské hydry.

Gales
8. 5. 2022 10:07
Odpovědět  Pijack

EU ,,zakládala” CIA.

Janaz
8. 5. 2022 11:33
Odpovědět  Gales

V spolupráci s nacistami.

Pavel
8. 5. 2022 08:25

To jak všude v Evropě vymyli lidem mozky, aby vstoupili do tohoto paktu/EU/, který ve skutečnosti řídí pohrobci starých šlechtických rodů Evropy a potom ti novější a udatní neoliberálové, kteří dostali za úkol přetvořit Evropu na digitální gulag je jasné, že s ovcemi se jim to může podařit, ale zůstane li zde alespoň trochu zdravé občanské jádro odporu, mají problém. Proto tak zběsilá touha zavést cenzuru slova a trestat vše co se neshoduje s jejich jedinou pravdou. Takto vypadá současná EU.

Gales
8. 5. 2022 10:09

Zeman má pravdu,když říkal že se na ukrajině bojuje i za nás.Akorát neřekl že Z druhé strany ukrajiny.

Pavel K
8. 5. 2022 10:51
Odpovědět  Gales

? ? ? ?

Frank
8. 5. 2022 11:01

Na zánik zločinecké EU se všemi jejich kazišuky bylo včera pozdě.