politika

Převede Pentagon nedokončené programy biolaboratoří z Ukrajiny do České republiky?

3.9.2022 Briefing Igora Kirillova náčelníka sil radiační, chemické a biologické obrany ozbrojených sil RF

⚠️ V blízkosti hranic Ruska je více než 50 biologických laboratoří.

⚠️ Na územích Ruska sousedících s Ukrajinou dochází k nárůstu výskytu brucelózy, krymsko-konžské horečky, západonilské horečky, afrického moru prasat.

⚠️ Pentagon převádí nedokončené programy na Ukrajině do dalších zemí postsovětského prostoru a také do států východní Evropy (jako je Bulharsko, Česká republika) a pobaltských zemí. Pentagon plánuje co nejdříve přesunout své biologické laboratoře z Ukrajiny do zemí bývalého SSSR, východní Evropy a pobaltských států.

⚠️ Existují informace o vývoji a patentování technických prostředků pro dodávku a použití biologických zbraní na bázi UAV (bezpilotní letouny) ve Spojených státech. Spojené státy americké mají patentované technické prostředky pro dodávku a použití biologických zbraní na bázi dronu s nádobou na infikovaný hmyz. Podle Kirillova existuje odpovídající dokument s číslem 8 967 029, vydaný US Patent and Trademark Agency. Popis patentu říká, že zařízení může zneschopnit nebo zničit nepřátelské jednotky, aniž by poškodilo americkou armádu. 

⚠️ Ukrajina požádala výrobce bezpilotního letounu Bayraktar o vybavení bezpilotního letounu systémy a mechanismy pro rozprašování aerosolů o objemu nad 20 litrů.

Rusko v Ženevě představí fakta o porušení Úmluvy o biologických zbraních Spojenými státy a Ukrajinou

Rusko příští týden v Ženevě předloží listinné důkazy o porušování článků Úmluvy o zákazu biologických zbraní Spojenými státy a Ukrajinou, řekl Igor Kirillov, náčelník sil radiační, chemické a biologické obrany ozbrojených sil RF.

„Z iniciativy Ruské federace se příští týden bude konat schůzka smluvních států Úmluvy o zákazu biologických a toxinových zbraní (BTWC) k otázce nedodržování závazků této mezinárodní smlouvy ze strany Spojených států a Ukrajiny. Během akce budou předloženy listinné důkazy o porušení článků I a IV Úmluvy Spojenými státy a Ukrajinou,“ řekl Kirillov na sobotním brífinku.

„Chceme, aby organizace odpovědné za dodržování Úmluvy a světové společenství věnovaly pozornost řadě hrozeb biologického charakteru,“ dodal generál.

V současné době se nachází v těsné blízkosti hranic Ruské federace více než 50 biolaboratoří modernizovaných na náklady Pentagonu a kontrolované Pentagonem, poznamenal Kirillov. Podle čínského ministerstva zahraničí je celkem pod kontrolou amerického vojenského oddělení 336 biologických laboratoří ve 30 zemích světa, dodal generál.

“Současně je jejich činnost doprovázena zhoršováním epidemické situace u zvláště nebezpečných a ekonomicky významných infekcí a také vznikem infekčních onemocnění, která jsou pro konkrétní region atypická,” uvedl Kirillov.

Od roku 2010 tak Ruská federace v příhraničních oblastech s Ukrajinou zaznamenala nárůst výskytu brucelózy, krymsko-konžské horečky, západonilské horečky, afrického moru prasat a také netypické rozšíření oblastí výskytu přenašečů, poznamenal generál.

Rusko jako odpovědný účastník BTWC si je plně vědomo celé řady hrozeb spojených s možnými důsledky jejího porušení při práci v ukrajinských biologických laboratořích, dodal Kirillov.

“Dozvěděli jsme se svědectví o biologickém výzkumu na Ukrajině financovaném USA. Nařízení Ministerstva zdravotnictví Ukrajiny ze dne 24. února 2022 o nouzové likvidaci sbírek patogenních mikroorganismů zvýšilo naše obavy z možného porušení požadavků článků I a IV BTWC v průběhu prací zadaných Pentagonem. Získané materiály posloužily jako podklad pro Ruskou federaci pro vyšetřování biologických aktivit USA na území Ukrajiny,“ řekl generál.

Podle Kirillova byl výzkum v ukrajinských biologických laboratořích prováděn v souladu s dohodou „O spolupráci v oblasti prevence šíření patogenů, technologií a poznatků využitelných při vývoji biologických zbraní“ z roku 2005 mezi vojenským oddělením USA a Ministerstvem zdravotnictví Ukrajiny.

Celkové výdaje USA na biologické programy na Ukrajině přesáhly 250 milionů dolarů a práce byly koordinovány americkým ministerstvem obrany pro snížení hrozeb (DTRA), výzkum probíhal v utajení s omezeným přístupem ukrajinských specialistů k informacím a prostorám, řekl generál.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

Celý text a video z briefingu (stejně jako odkazy na briefingové snímky a skeny dokumentů a jejich překlad):

Celý text 📄

Snímky 📈

Dokumenty 🗂

https://disk.yandex.ru/d/ZzUtZtOOwblq9w

https://disk.yandex.ru/d/Xq8A5izabVdvaA

https://bit.ly/3KO2kpH

sdílet na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
4. 9. 2022 22:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Peníze nesmrdí. První a jediné americké pravidlo.
Ukrajina je jenom hlupáček, co se za mrzký peníz nechá ošous….
Za chvilku ji jako děvku všichni odkopnou. Patří ji to.

Lev Prch
4. 9. 2022 22:14
Odpovědět  sizok

Budem nejen montovaná,ale ve finále i pobočka koncentráku FEMA…….s biologickým odpadem “””jako bonus””””

BB Rad
5. 9. 2022 20:21
Odpovědět  sizok

Už jsou zde od návštěvy zdravotníků* Národních Gard na počátku Covid-19. Vtehdá vše okoukli a dnes tady řádí PFIZER na plné koule . Vím to, známý takový vůl ,se chválil ,že je součástí nějakého výzkumného programu PFIZER. Po info ,kde má hledat se odhlásil. Kontrola — krev ,dýchání, odběry každý druhý den etc.etc. Nevíme nic , tàhnou nás na vařené nudli

4. 9. 2022 22:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Trest smrti celé ukrajinské juntě. S tím by se mělo začít. Pak eliminace odpovědných jakýmkoli způsobem, a se-ru na to, co si o mě kdo myslí.

Lev Prch
4. 9. 2022 22:19

Máš pravdu,plevel se musí vyrvat i s kořeny!

sizok
4. 9. 2022 22:21
Odpovědět  Lev Prch

Někdy musíš vykopat i půdu kolem.

Lev Prch
4. 9. 2022 22:32
Odpovědět  sizok

Jak říkám, srovnat jako to udělal Řím v případě Kartága!

Ladislav
5. 9. 2022 09:20
Odpovědět  Lev Prch

💤♎ 1* ****************** a ihned spálit!

Gales
5. 9. 2022 10:14

Nikdo si o tobě nic špatného nemyslí.

[Trol-1] Bingo
4. 9. 2022 22:36
Ohodnotit příspěvek :
     

To je zase blábol. To by nejdříve musely USA nějaké biolaborky na UA mít. Ale že mají ti Rusáci fantazii.

Lev Prch
4. 9. 2022 22:59
Odpovědět  [Trol-1] Bingo

Sami to potvrdili,al to chce rozumět psanému textu, Kaminský -Havle!

Aleš
4. 9. 2022 23:02
Odpovědět  [Trol-1] Bingo

Bylo to i v US TV, viděl jsem. Je to pravda.

David
4. 9. 2022 23:34
Odpovědět  [Trol-1] Bingo

Stačí si najít vyjádření Victorie Nullandové.

5. 9. 2022 01:45
Odpovědět  [Trol-1] Bingo

Nějak se na té noční flákáš, hlupče. Koukej přestat chrnět a nějak mě zdehonestovat pod následujícími články, ať si ty jidášský stříbrňáky zasloužíš. A vůbec, měls tam pověsit svůj příserek jako první a ne si hrát s frantíkem.
Val

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] Putacek
5. 9. 2022 06:04

A co že si Vale změnil nick? Příkaz FSB, GRU či jiného páníčka?

Lev Prch
5. 9. 2022 06:12
Odpovědět  [Trol-1] Putacek

A tobě to nařizuje kdo? Progresivní paralýza a velvysranectví uSSa?!

Administrátor
P.A.Semi
5. 9. 2022 08:35
Odpovědět  [Trol-1] Putacek

Inu, Jendo-Přemku-Tore…
Budeš tu teď mít nálepku [Trol-1], ať se to neplete…

Ohledně Vala, že se přejmenoval, viz tady, kde to vysvětloval:
https://www.pokec24.cz/blog/tohle-je-narodni-povstani-ct-o-tom-nevysila-hrib-vypnul-kamery-mocny-vystup-v-zaveru-demonstrace-rajchl/#comment-45745

πα½

sizok
5. 9. 2022 07:34
Odpovědět  [Trol-1] Bingo

Blábol jsi ty. Ukrohujere.

Tom
4. 9. 2022 23:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Jednoduche – at jim to Rusove poslou zpatky, jak uz zpivaval Elvis Presley (Return to Sender)…

all
5. 9. 2022 01:35
Ohodnotit příspěvek :
     

No to by tak ještě scházelo.Američany se svými jedy a bláboly u nás nepotřebujeme.Už se tu naotravovali dost.evropu jenom zasvinili. Yankees go home,vyčuraní vychcánkové ,všiváci.