politika

„Předzvěst konce civilizace“

V USA považují vypuštění balistických raket “Bulava” za hrozbu pro svou vlastní i globální bezpečnost.

USA negativně hodnotily vystřelení balistických raket “Bulava” – odpálené čtyřnásobnou salvou z jaderné ponorky Vladimir Monomach. Američtí analytici označili manévry za „předzvěst konce civilizace“.

Rusko na raketovém koni

Rusko vypálilo salvu [prakticky současné odpálení] čtyř raket R-30 “Bulava-30” z raketonosné jaderné ponorky “Vladimir Monomach” v Ochotském moři.

Salva raket “Bulava”, video ministerstva obrany Ruské federace.

Jedná se o nejobtížnější manévr, ne každá země je technicky schopna jej zopakovat. Lépe řečeno, vystřelení raket má nejen vojenský, ale i politický význam.

Čtyři “Bulavy” letěl přes polovinu zeměkoule – přeletěly téměř celou pozemskou část Ruska: poté, co se vznesly do vzduchu z místa severně od Japonska, zasáhly cíle poblíž hranic Finska na polygonu Čiža.

Strach má velké oči

Politický i vojenský význam salvy ocenili takzvaní „partneři“ Ruské federace ze Spojených států. Američtí analytici označili starty za „náhled na konec civilizace“.

„Civilizací“ se rozumí samotné Spojené státy. 

„Partneři“ tvrdí, že Rusko představuje hrozbu pro „globální“ [jejich vlastní] bezpečnost.

Američtí experti tvrdí, že 150 kilotun bojového bloku “Bulava” vypuštěného z Ochotského moře zničí západní část Spojených států a pokud bude vystřelen z Bílého moře může zasáhnout východní území USA.

https://bit.ly/3msA4Ly

sdíletj na