Předseda vlády Běloruska oznámil bezprostřední vytvoření balíčku svazových programů s Ruskou federací

Běloruský premiér Roman Golovčenko uvedl, že v blízké budoucnosti bude vytvořen celý balíček spojeneckých programů s Ruskem. 

Uvedl to v rozhovoru pro běloruský televizní kanál, který byl uveden v neděli 4. července.

Podle jeho slov „ve skutečnosti už mluvíme o odsouhlasení technických záležitostí“.

Golovčenko dodal, že je neustále v úzkém kontaktu s ruským premiérem Michailem Mišutinem, „stejně tak aktivní práci vykonávají i místopředsedové vlády“.

„Setkání se konají téměř každý týden. A existuje důvěra, že ve zbývajících měsících bude vytvořen celý balíček svazových programů,“ cituje RIA Novosti běloruského předsedu vlády .

Dříve, 1. července, běloruský prezident Alexander Lukašenko navrhl vypracovat strategii integrace Rusko-Běloruského Svazového státu do roku 2030 a naplnit ji konkrétními projekty. 

Golovčenko 1. června oznámil, že země jsou blízko dokončení koordinace unijních programů s cílem prohloubit integraci.  Dodal, že práce na této otázce se plánují dokončit do konce léta.

28. května ruský vůdce Vladimir Putin poznamenal, že integrace ve Svazovém státě Ruska a Běloruska  by měla probíhat pomalu, v souladu se zájmy stran. Hlava ruského státu zdůraznila, že práce na stavbě Svazového státu již přinášejí občanům konkrétní výsledky.

Kromě toho 6. května velvyslanec Běloruska v Ruské federaci Vladimir Semaško hovořil o práci na plánech integrace. Strany doufají, že se zbývající dva z 28 integračních plánů dohodnou do konce roku 2021, uvedl.

https://bit.ly/3hf4AJu

sdíletj na