politika

Předpověď kolapsu Ruska: „ZBÝVAJÍ ČTYŘI ROKY“

Bývalý šéf izraelské speciální služby „Nativ“ Jakov Kedmi se vysmál prognóze americké analytické společnosti Stratfor z roku 2015, podle níž se má Rusko zhroutit nejpozději do roku 2025.

Jiný název pro Stratfor je – „stínová CIA“ – což přímo naznačuje, pro koho zájmy společnost pracuje.

Tato organizace se zabývá analýzou informací o situaci ve světě, na jejímž základě poskytuje „klientům“ dlouhodobé prognózy nejdůležitějších strategických směrů ….

V roce 2015 se agentura zaměřila také na Rusko, které podle předpovědí amerických odborníků se zhroutí do roku 2025. Ve své zprávě o tomto tématu uvádí, že Moskva se údajně vzdá pod náporem územních nároků Japonska a Polska. Ruská federace navíc „ztratí“ kontrolu nad Severním Kavkazem a Střední Asií a „ztratí“ Karélii, která by se mohla chtít připojit k Finsku.

Jakov Kedmi uvedl, že do termínu stanoveným Američany zbývají pouze čtyři roky, stále však neexistuje jediný předpoklad pro rozpad ruského státu. Dnes neexistuje jediný předpoklad pro takový scénář. V rozhovoru vysvětlil, že v Rusku neexistují žádné tendence k oslabování státu.

„Dnes je již rok 2021. Do vyplnění tohoto nesmyslu, je těžké to nazvat prognózou, zbývají čtyři roky,“
připomněl expert.

Navrhl použít podobné předpovědi „místo toaletního papíru“.

Izraelský expert Jakov Kedmi, komentující předpověď Stratforu výrazy nešetřil.

Nejenže nazval analýzu Američanů úplným „nesmyslem“, ale také velmi jasně vysvětlil, k jakým účelům použije tištěnou verzi této zprávy.

“Pokud by to bylo za starých časů, ve čtyřicátých a padesátých letech před objevením toaletního papíru, pak bych použil tuto předpověď místo toaletního papíru,” – řekl specialista.

Politolog věří, že pokud jde o územní nároky zemí uvedených v dokumentu, jedná se výlučně o problémy těchto států. Třeba Japonsko dnes nemůže s Kurilskými ostrovy dělat nic, protože Rusko jasně definovalo svou pozici na těchto územích, shrnul expert.

Jakov Kedmi dříve řekl, že nepředpokládá přímý vojenský střet mezi Ruskou federací a Spojenými státy.
Podle jeho názoru se Američané budou nadále uchylovat k „propagandistickým útokům“….

https://bit.ly/3eiyFGY
https://bit.ly/2Ots3Lk

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní jméno komentáře
8. 3. 2021 10:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Opět zbožné přání pomatenců z US & jejich poskoků. Na druhý pohled , lze předpokládat , že předpovědi této kategorie jsou něco ,jako návod pro satelity US a pátou kolonu v RF ,jak hlasovat v EP potažmo ,jak majdanizovat města a život v RF ,ale existuje předpoklad ,že RF je připravena

Editor
8. 3. 2021 23:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Jaké může mít Polsko nároky na území Ruska? Co je to za 3,14 čovinu? Pokud by se mělo jednat o územní změny jako výsledek 2.světové války, tak by se to týkalo výhradně Ukrajiny. Holt Američani nikdy neměli přehled o tom, kde který stát leží a jaký byl vývoj jeho území.