Před čím varoval před smrtí Slobodan Miloševič Rusko

12. června roku 1999 naplánovaly pozemní vojska NATO útok na Srbsko ze strany Makedonie. Aby se obsadilo jediné mezinárodní letiště Srbů Slatina, schopné přijímala velká přepravní letadla. Nacházelo se 15 km od Prištiny. V noci z 11. na 12. června Rusko uskutečnilo svůj vynikající výpad na Prištinu, čímž – ať si říká kdo chce co chce – v mnohém odvrátilo úplné rozkradení a ponížení srbského národa.

  • Datum příspěvku 27. srpna 2022

I když globálně vzato, pochopitelně, na všechno již bylo pozdě. Země padla. Lídr země se ocitl ve vězení natovského gestapa.

Slobodan Miloševič, který v onom vězení zahynul, ve svém posledním interview pronesl slova, určená Rusku a Rusům. Co měl na mysli a na co se pokoušel upozornit obyvatele Ruska, pojďte, pokusíme se v tom vyznat.

Začneme tím, že sami Srbové – v rámci četných sociálních průzkumů – se k němu chovají negativně, vždyť politika krajního nacionalismu vrhla zemi do válek, zasypala ji proudem sankcí. Lidé se střetli s obrovskou inflací a bídou.

Zotavit se od následků vlády Miloševiče byla země s to teprve nedávno: růst HDP Srbska se stal nejenom stabilním, ale jedním z nejvyšších v Evropě. 70% trhu Srbska je orientováno na EU, a to s tím, že země není surovinová.

Zvedá ji pouze růst výroby a pružná politika vůči podnikání.

My však máme, přiznáváme, vztah k Miloševičovi zcela jiný. Nepochybně – kladný. Nám se zdá, že bývalý prezident Srbska chtěl pouze zachovat zemi v původních hranicích (tedy stát se “sběratelem území”). Jsme přesvědčeni o jeho oprávněnosti nejít na ústupky Západu, který žádal zastavit operaci v Kosovu. I když, po bombardování Jugoslávie, ruské úřady podpořily nového prezidenta Srbska Koštunicu.

Soudí se, že ve svém kanonickém textu před smrtí se bývalý jugoslávský vůdce obracel hned na tři národy – obyvatele Ruska, Ukrajiny a Běloruska. Přitom zdůrazňoval, že občany Ukrajiny a Běloruska také pokládal za Rusy. Byl přesvědčený, že s nimi udělají totéž, co i s jeho státem. Vyzýval, aby neposkytovali slabé místo a neoddělovali se. Při odloučení “se vám Západ zahryzne do hrdla”, říkal Slobodan Miloševič.

V jeho interview byla pozorována mimořádně protizápadní rétorika a  tvrdil, že Rusko nemusí následovat Evropu, protože ruský národ je soběstačný. Rovněž říkal, že to Západ potřebuje Rusko, nikoliv naopak.

Miloševič se domníval, že problém je v tom, že není jednoty mezi třemi sousedícími státy. Kdyby Rusko, Bělorusko a Ukrajina žily ve skutečné jednotě, byly by silné a byly by s to klást odpor výzvám Západu.

Miloševič je Srb, a Srbové se tradičně spřízněně chovali k Rusům. Navíc, jeho otec učil ruský jazyk, byl příznivcem panslavistických názorů. Matka Miloševiče byl členkou komunistické strany a s úctou se chovala k SSSR. Je možné, že takovou výchovou a kontextem formování osoby je naplněna rétorika Miloševiče. Jeho vztah k naší zemi.

Ještě před svým politickým krachem psal Slobodan Miloševič radikální články. Jeden z nich vyšel v novinách Pravda. Tam obviňoval Evropu z německého revanšismu a domníval se, že rozpad Jugoslávie je důsledkem tohoto revanšismu. Vyjádření se vyznačovala kategoričností, vždyť v nich se po pádu berlínské zdi Německo začalo “hojit” za prohru ve válce.

Velmi často se v kontextu sporů o politice Miloševiče a jeho varování pro Rusko zmiňuje tento citát:

Jedna z hlavních úloh loutkové vlády – pokud se taková dostane k moci, spočívá v destrukci národního sebeuvědomění. Státy, které jsou řízeny zvenčí, se relativně rychle loučí se svou historií, se svými tradicemi, se svými národními symboly, se svými zvyklostmi, často i s vlastním spisovným jazykem.

Říká se, že několik dní před smrti se uvězněný srbský politik obrátil na ministerstvo vnitra Ruska, a vyjádřil prosbu léčit se u ruských lékařů. Říkal, že věznitelé mu v tom brání. Smrt politika z důvodu infarktu dosud zůstává tajemstvím pro ty, kdo nevěří na její přirozené příčiny. Po soudu v Haagu strávil ve vězení 4 roky, zemřel v roce 2006.

Alexandr Bočkarev

Zdroj : Nová Republika

4.4 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.4 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
64 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
28. 8. 2022 22:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Měl pravdu.

Albi
28. 8. 2022 23:07
Odpovědět  Aleš

V každém slově!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pozor
28. 8. 2022 23:16
Ohodnotit příspěvek :
     

100% súhlas, Bohu žiaľ však stalo sa čo sa stať nemalo a ukroši zapredali svoj slovanský pôvod diablovi.

Dan
29. 8. 2022 09:35
Odpovědět  Pozor

Na Ukrajine je ohromna zidovska komunita, potomci chazaru, zadni Slovane! Nulandova i Blinkin jsou potomci ukrajinskych Zidu, co emigrovali do USA.

Lev Prchala
29. 8. 2022 09:46
Odpovědět  Dan

Ti dva stejně,jako Sereš mohli klidně navštívit Pána Boha osobně.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pozor
29. 8. 2022 10:37
Odpovědět  Dan

Je ich dosť, ale zas nás nepresvedčíš, že z 50 mil. krajiny je ich väčšina, je ich poriadna menšina. Zmocnili sa moci za pomoci svojich spoza oceánu a oblbli väčšinu Slovanov na Ukrajine a to je tragédia Slovanov, brat proti bratovi namiesto toho aby bol brat za brata.
https://www.youtube.com/watch?v=Bs4PX2eCr7k&list=RDMM&index=6

Lev Prchala
29. 8. 2022 10:58
Odpovědět  Pozor

Kamaráde,banderovci to mají v genech,jinak by nepořádali ohňový průvody a neVELEBILI Banderu,Šechevyče,Konovalce a hakenkracem vedle modrožlutýho ubrusu nehajlovali!
Se Slovany o kterých ta slečna zpívá MAJÍ PRAMÁLO SPOLEČNÉHO!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
29. 8. 2022 11:32
Odpovědět  Lev Prchala

A ty máš v palici amisračky HAHYNA!

Peter
29. 8. 2022 10:37
Odpovědět  Pozor

Máte pravdu, židi na straně Putina nejsou.

Lev Prchala
29. 8. 2022 13:13
Odpovědět  Peter

Nácek dřepí v Kyjevě a v Praze,havlochuji!

Milan ze Zahrady Čech
28. 8. 2022 23:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Stejně si myslím, že Miloševič byl eliminován – postaru zavražděn. Jídlo, ozáření, speciálně vyrobený lék a pod.

Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2022 04:04

Jak to že nespíš?

Albi
29. 8. 2022 14:15

Spala jsem už asi 2 hodiny a tohle nepsala.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vladimír
29. 8. 2022 00:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Miloševič měl pravdu. Nicméně v Rusku i na Ukrajině se po rozpadu SSSR moci chopili oligarchové, kteří upřednostnili své osobní a krátkozraké zájmy. Ukrajině se dařilo výrazně hůř, rozkrádání tam bylo větší a pořádek menší. Ruským oligarchům a s nimi spojenou mocí (ano, včetně Putina) byla situace na Ukrajině velmi dlouho u zadele – teoreticky to bylo po osamostatnění bývalých svazových republik dobře pochopitelné. Rusům bylo rozpadem SSSR a hozením všech jeho negativ pouze na ně ukřivděno nejvíce.

Ale byla to velká strategická chyba, které Západ využil a začal veřejnost na Ukrajině manipulovat k polopravdě – že za ukrajinskou bídu může Rusko. Podobně se to dělo a děje v celém postsovětském prostoru. Když Rusové vyklidili pole, bylo předem jasné, že vakuum brzy vyplní Západ.

Vladimír
29. 8. 2022 00:54
Odpovědět  Vladimír

Sledoval jsem ta jednání Rusů s Ukrajinci dlouho před Majdanem. Například Putina s Julií Tymošenkovou, ale i dalšími. Putin vystupoval z pozice síly a k Ukrajině velice tvrdě. Netvrdím, že nespravedlivě, to by bylo těžké posoudit. Jednání se týkalo plynu, jeho tranzitu a dalších věcí. O to, kolik zbídačelá Ukrajina za plyn Rusům zaplatí.

Nedělám si iluze o Ukrajincích, kteří tehdy s Putinem jednali, byli to oligarchové nebo jejich zástupci, pijavice podobné těm, co léta vládnou i u nás. Ale je fakt, že Tymošenko tekly slzy, když jednání skončila.

Putin Ukrajince zřejmě hluboce ponížil. Říkal jsem si tehdy – tos neudělal dobře, právě jsi je nacpal do chřtánu Západu. Někde zde mohl být počátek současných problémů a ukrajinské nenávisti k „Moskalům“. Něco podobného udělali Spojenci Německu, když prohrálo první světovou válku. Uvrhli jej příliš tvrdými podmínkami do příliš velké bídy. Následkem toho přišel Hitler.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2022 02:10
Odpovědět  Vladimír

Dalo by se to dohledat?

Burák
29. 8. 2022 08:04
Odpovědět  Vladimír

To si děláte srandu né??? Vždyť rodina Tymošenkovych si na tranzitu plynu nejvíce nakradla, to ví každý Ukrajinec. Překvapuje mě u spousty lidí to vnímání reality. Tak já budu prodávat plyn. Po cestě mě budou 30% plynu krást a tudíž abych uspokojil ty poctivé zákazníky na konci trubky, budu muset posílat o 30% více. A poté když budu jednat s národem, který mě krade 30% zisku, budu se na ně usmívat jako sluníčko a ještě těm zlodějům podám ruku a poděkuji jim. Ve finale budu v celém sporu já ten zlý a zloděj chudák. Připomíná mi to známe jak zloděj křičí chyťte zloděje. Ukrajina se zruinovala sama, protože umožnila vše rozkrádat. Mám známou v nemocnici. Ta mě vypravovala kolik lidí odjelo do Kyjeva na léčbu. Ukrajinci tam vesele rozebírají děti na díly a my jim k tomu tleskame. Opravdu se těším, až Rusové tohle svinstvo s dětmi okamžitě zastaví a obnoví tranzit plynu i ropy. Zloděje a vrahy litovat nebudu.

Lev Prchala
29. 8. 2022 08:12
Odpovědět  Burák

Přesně,ta suka měla sedět do zhebnutí!

Peter
29. 8. 2022 10:40
Odpovědět  Burák

Máte pravdu s těmi dětmi, ale mnohde i na „alternetivě“ o tom nechtějí ani slyšet. Nesedí to do obrazu „civilizované Evropy“. Stejně jako bylo nespočet náznaků, co se děje s těly zemřelých i ne zcela zemřelých ukrajinských vojáků …

Burák
29. 8. 2022 14:12
Odpovědět  Peter

Náznaků? Kdyby lidí nebyli líní a vnímali svět kolem nás, viděli by kupříkladu mediální kauzu v Německu ohledně nemocnice v Lipsku. Tam bylo jasně řečeno, že všechny orgány pochází z Ukrajiny a že tato nemocnice byla s Ukrajinkou propojena tzv leteckým mostem, tudíž tam přistávali s orgány letadla denně. A německý tisk kupodivu neřešil původ a množství ale celý skandál byl v tom, že orgány mladých mužů dostávali mimo pořadníky bohatí Němci. Ty z pořadníku měli smůlu. Takže ksefty s orgány tu běží od roku 2014 docela všude. Myslím, že i u nás běhá pár lidiček se srdcem, které ještě nedávno bílo v hrudi naivního ukrajinského vojáka, kterého kdesi v křoví rozebrali kvůli ustřelene noze na díly. Dlouho se ví, že tam na frontě fungují falešní sanitaci a odváží lidí bůh ví kam. A tohle vše prostě Západ podporuje. Hnus.

Lev Prchala
29. 8. 2022 14:24
Odpovědět  Burák

Obchod s orgány začal ve velkém napadením Jugoslávie a vražděním Srbů albánkým řezníky v čele s Hasimem Thacim,podporovaným Krvavou,konečně už zdechlo Madlou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
29. 8. 2022 15:49
Odpovědět  Lev Prchala

Ať s tím začal kdokoliv, vinu nese ten, který to dělá – ať jako první nebo tisící.
Až jeden ..píp ..začne běžně vraždit a konzumovat lidi, toho, kdo v tom bude pokračovat to jeho viny nezbaví.

Lev Prch
29. 8. 2022 16:33
Odpovědět  Albi

Za vším hledej uSSa,to je nástupce Dolfika se vším všudy!

Administrátor
P.A.Semi
29. 8. 2022 17:47
Odpovědět  Lev Prch

Za vším hledej spíš Židy… Jako podobně vybírali orgány uprchlíkům ze Sýrie ve Středozemním moři… A nyní na Ukrajině…
Izrael je zřejmě největší mocnost na organ trafficking…

Viz https://duckduckgo.com/?q=Israel+organ+trafficking
„Israel is the Organ Trafficking Capital of the World“
(několik různých článků, ví to leckdo…)

πα½

Lev Prch
29. 8. 2022 19:44
Odpovědět  P.A.Semi

Za blbostí voličů v ČR netřeba hledat Židy!

Administrátor
P.A.Semi
29. 8. 2022 19:51
Odpovědět  Lev Prch

Samozřejmě kromě Havla, Fialy, a půlky redaktorů České Televize (Železný,Borek,Santo,a vedoucího zpravodajství si nepamatuji jméno), hlavních akcionářů TV Nova (byl tam i Kolomojskij), redaktorů Respektu (Tabery), a dalších podobných Médií „Pražské Kavárny“…

Takže i za „blbostí voličů v ČR“ najdete přesně ten samý tribe

πα½

Administrátor
P.A.Semi
29. 8. 2022 20:49
Odpovědět  P.A.Semi

Aha, pán je k tomu všemu ještě Žid ? Těm totiž nejvíc vadí Pravda, kterou nazývají „antisemitismus“…

Tedy kromě toho, že skutečný anti-semitismus je páchat zločiny pod touto „vlajkou“ – ti z Židů, kteří páchají zločiny, jsou skuteční anti-semité, protože šém znamená „jméno“, a tito zločinci mezi Židy jim nejvíce špiní jejich „posvátné“ jméno svými zločiny…
חילל השם אנטישמית ־ חילל השם חבולת רע

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Fanny
30. 8. 2022 16:18
Odpovědět  Lev Prchala

Právě jsem to chtěla napsat,byl jste rychlejší 😊

Dan
29. 8. 2022 09:37
Odpovědět  Vladimír

Kecas. Tymosenkova je kun zapadu. Trojsky.

Lev Prchala
29. 8. 2022 09:47
Odpovědět  Dan

Je to k-UNDA od pohledu.-)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2022 17:05
Odpovědět  Dan

JO !!!

Lev Prchala
29. 8. 2022 12:12
Odpovědět  Vladimír

A za jejich chudobu mohl kdo,Putin????

[Trol-1] Ladislav
29. 8. 2022 03:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Njn, Rusko se vzteká, že EU spor s Kosovem urovnala. To se Kremlu nehodí.

Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2022 04:13
Odpovědět  [Trol-1] Ladislav

Ty vole, ty jsi dnes samá sranda. Jsem rád, žes ve službě kačere. To už musíte mít biskupy notně stažený, když jste přestali držet víkendy a sloužíte i noční. A co jinak, vyplácí vám ho-ni-brk ty jidášský serešgroše v dostatečné výši?

Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2022 04:35

Tys důchodce asi jako já puberťák. A nespíš proto, že máš službu. Copa to, že jste ve farmě najeli dokonce i na noční? To už musíte mít velký bobky. A to vám moc přeju. Zatím můžeš do rána mudrovat o tom, že Kinžál je v Praze za minutu, to bude podnětné.

Lev Prchala
29. 8. 2022 07:49

Vajgl-udavač Havel se uchlastal pod odb(p)orným dohledem Veš-krnky,nechť je mu země těžká!!!!

Lev Prchala
29. 8. 2022 13:14

Co zas meleš ty havlopussynko s F100+F102+F104?!

Lev Prchala
29. 8. 2022 13:15

A ty seš kokot!

Lev Prchala
29. 8. 2022 07:48

Ty z Fort Knoxu???

Lev Prch
29. 8. 2022 06:09
Odpovědět  [Trol-1] Ladislav

Zavři hubu teklamo na amianál, smrdíš i přes monitor!

Burák
29. 8. 2022 08:08
Odpovědět  [Trol-1] Ladislav

Tak ani neměli jinou možnost když je Ruska flotila vyhnala zaměřením amerických letadlových lodí raketami 😁 Musíte sledovat vše kolem i jak lodičky NATO prchali👍

Lev Prchala
29. 8. 2022 08:13
Odpovědět  Burák

Na to nemá notičky z velvysranectví amiokupanta,tomu nerozumí.-)

Lev Prchala
29. 8. 2022 11:33
Odpovědět  Burák

VYNDEJ PALICI Z AMIANÁLU,VYPLÁCHNI SI DRŽKU,SMRDÍŠ I PŘES MONITOR TY POTRATE Z HAVLOKURVY!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Burák
29. 8. 2022 14:23
Odpovědět  Burák

italská média – před pár dny nejprve ruská flotila (vlajková loď – raketový křižník Varjag s atomovými raketami na palubě) nečekaně vplula do Jaderského moře a agresivním manévrováním zablokovala Otrantský průliv a donutila americké útočné uskupení v čele s letadlovou lodí Truman zanechat demonstrací síly proti Srbsku, a stáhnout se do Středozemního moře. Současně další ruský raketový křižník Maršál Ustinov operoval v západním Středomoří a později odplul do Atlantiku. Obě ruské eskadry operovaly s cílem být neustále na blízku americké letadlové lodi Truman. Podle USA je křižník Varjag už vybaven raketami kinžal.
Proto ten spěch k ústupu. A příště si to lenochu najdi sám, nejsme tu ve školce!!!

Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2022 04:37

Ále howno. To není na Krymu. To se ti jenom je-be velkej mozek s malým a ty si myslíš, že je to z venku..

Lev Prchala
29. 8. 2022 07:50

Nooooo jooooo,zase je kámen úrazu něco přečíst a něčemu rozumět!

Milan ze Zahrady Čech
29. 8. 2022 04:38

Heršvec, ty se tumluješ kačere. Kolik nicků ještě do rána vystřídáš šášo?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Burák
29. 8. 2022 08:13

Celá EU má takových bořiču diskuzí 100tis. Ten jediný správný názor vnucují veřejnosti 24h denně. Většinou se jedná o lidi, kteří neumí udržet ani kladivo a tak parazitují na společnosti klikáním do PC.

Lev Prchala
29. 8. 2022 08:43
Odpovědět  Burák

On i celá havlolejnolahvárenská stoka se řídí slovy Goebelse:
Ani ta nejskvělejší propagandistická technika nepřinese úspěch,pokud nebude neustále a s neutuchající pozorností pamatováno na jeden základní princip.Musí se omezit na několik bodů a opakovat je znovu a znovu!Zde,jako tak často v tomto světě,je vytrvalost PRVNÍM A NEJDŮLEŽITĚJŠÍM PŘEDPOKLADEM K ÚSPĚCHU.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
29. 8. 2022 06:10

Tobě bouchájí💩💩💩💩💩makovici!

Lev Prch
29. 8. 2022 06:11

V tom případě měl Clifton ještě sedět a Onana sedět, ať by byl bílej!

Lev Prchala
29. 8. 2022 07:51
Odpovědět  Lev Prch

Za to ty nás zásobuješ havlmOUDry přímo z chodníku u kniHOVNY udavače Havla!

Lev Prchala
29. 8. 2022 07:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby měl hnUSAk dneska Srbsko napadnout tak KONČÍ A TO S DEFINITIVNÍ PLATNOSTÍ!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
29. 8. 2022 09:06
Odpovědět  Lev Prchala

Chlapi, proč odpovídáte a marníte s těmito duševně vyprázdněnými lidmi svůj čas? Ty ubožáky to pouze povzbuzuje.

Lev Prchala
29. 8. 2022 09:48
Odpovědět  Lev Prchala

Zřejmě někdtré jELITY placené uSSa na to tlačí,ale nevím,nejsem expert.

Per
29. 8. 2022 09:30

V tom případě pro vítězství a větší slávu Okradiny si musíš ubrat dobrovolně na žoldáckém platu na minimální příjem a tu větší část MUSÍŠ poslat Zelinkovi. Pro JEHO vítězství. Pro podporu tvých partyzánů, pro veškeré obyvatelstvo teroristy.

Dan
29. 8. 2022 09:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Tam je proroctvi toho, kdo vedel. Z Milosevice, patriota a Slovana potrebovali udelat netvora jako udelali ze Stalina. Zabili je, prekazeli jim. Hlavni zalobce Carla de Ponte vsude kam ji dali selhala a zmizela. Nikdy nedotahla sve zaloby do konce. Ani nemohla, museli by Milosevice osvobodit. Tak ho radsi zabili. Hajil se sam, nikomu neveril a vedel proc.

Lev Prchala
29. 8. 2022 09:49
Odpovědět  Dan

A když se konečně odhodlala vydat knížku,že za vším tím umíráním,vrazděním a lží vězí zase hnUSAk,nestalo se nic,,,,,VYŠETŘOVÁNÍ SKONČILO,ZAPOMĚŇTE.-/

Dan
29. 8. 2022 09:44

Ktera zruda se z toho muze radovat? Proamericky cistic ritniho otvoru USA!

Lev Prchala
29. 8. 2022 10:03

17 bodných ran: Vrah v případu vraždy Darya Dugina údajně zemřelPřed svým otcem byla Putinova propagandistka Darya Dugina (30) rozdrcena bombou v autě. Ruská tajná služba FSB si byla rychle jistá, že za útokem stojí Ukrajinka Natálie Vovková (43). Na Telegramu se nyní hromadí zprávy, že údajný bombový terorista je mrtvý …pokud je to pravda,tak bude afroameričanová nosit státní smutek?????

Pozor
29. 8. 2022 10:45

Partizáni a kde sú, koľko ich je? Je to len blábol ukrofašistov, v skutočnosti môže ísť o nejakú malú diverznú skupinu alebo dron.

Lev Prchala
29. 8. 2022 11:04
Odpovědět  Pozor

Špatně vyzbrojenou jen v kraťasech a tričkách….to je jako Hitlerjugend a Volkssturm na jaře roku 1945 v Berlíně.-))))

Lev Prchala
29. 8. 2022 11:34
Odpovědět  Pozor

Tvoje chápání psaného textu je s F73 absolutně nemožné!

Peter
29. 8. 2022 13:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen se mi nelíbí formulace – před svým politickým krachem – mohl snad za to, co se stalo a proč jej nakonec zavřeli a to protiprávně? Jeho polittika byla přervána! Násilně. A to je sakra rozdíl. Autor tak třeba nevědomky hraje do ruky „těm druhým“.