historiepolitika

Před 20 lety NATO bombardovalo Jugoslávii.

Doživotí dostal obránce Srbů před genocidou Karadžić. Odvolací senát mezinárodního haagského tribunálu pro bývalou Jugoslávii, známý také pod lidovým názvem “Popraviště Srbů”, změnil bývalému prezidentovi Republiky srbské 73-letému Radovanu Karadžićovi trest 40 let odnětí svobody na doživotí.

Ministr zahraničí SR v demisi Lajčák rozsudek samozřejmě nadšeně přivítal.
Příznačné je, že zločinecký rozsudek byl vynesen 4 dny před 20. výročím hanebného a zločineckého bombardování srbsko-černohorské Jugoslávie paktem NATO v roce 1999.

Původní rozsudek byl vynesen v roce 2016. Ruský spisovatel a publicista, ředitel Institutu ruské civilizace
a šéfredaktor novin Russkij vestnik Oleg Platonov tehdy řekl:

“Toto je pravá evropská spravedlnost dvojích standardů, která odsuzuje skutečné hrdiny, kterým je třeba stavět památníky, psát
o nich knihy a skládat písně. Západ se nikdy ani nepokusí posvítit si
na skutečné zločince……. No přijde čas, kdy budou soudit opravdové zločince. “

Lékař Karadžić bránil svůj národ

Dávný přítel a spolupracovník Radovana Karadžiće, známý ruský politik a odborník na geopolitiku Sergej Baburin řekl:
“Karadžić se nedopustil válečných zločinů, ale plnil si vlasteneckou povinnost srbského vůdce, bránil lid a národ. Vůbec, mluvit v podmínkách občanské války, kdo má pravdu, a kdo je vinen, je velmi složité, ale já vím, že tento člověk, povoláním lékař s pevnými morálními principy, byl a zůstává svým charakterem vůdcem a Srbem podle světonázoru. On měl a má uctivý postoj vůči jiným národům, ale bojoval a nadále bojuje proti těm, kteří nenávidí Srby a Slovany. “

“Evropa” už nedlouho bude žít, a haagský soud ještě méně

Ruský generálplukovník, doktor historických věd, prezident Akademie geopolitických problémů Leonid Ivašov:

“Takové detaily jako důkazy v tomto politickém procesu nikoho nezajímaly. No Evropa už nedlouho bude žít, a osud haagského soudu bude ještě kratší.”

Ruský vlastenecký a pravoslavný aktivista Leonid Šimonovič-Nikšič poznamenal, že Radovan Karadžić uvězněn Haagem je sakrální obětí:
“Radovan Karadžić miloval svůj srbský národ a z celé své duše sloužil pravoslaví a Srbsku. Bojoval za Srbsko,
za srbské Kosovo i za srbskou Bosnu, které tak i nazval: ….. Republika srbská.
Pojmenoval ji a stal se jejím prezidentem.”

Operace “Pravda” na západní způsob

Před krátkým časem Robert Baer, ​​bývalý agent CIA, téměř po třech desetiletích prozradil, jak USA vyvolaly v Jugoslávii krvavou občanskou válku a jak ji rozbily. Od začátku roku 1991 Baer působil v Bosně a Hercegovině jako člen speciálního špionského týmu v operaci “Pravda”, jejímž cílem bylo vyvolat nenávist mezi Srby, bosenskými muslimy a Chorvaty.

Agent CIA Baer u příležitosti představování své knihy “Tajemství Bílého domu” v Quebecu v Kanadě popsal, jak USA na Balkáně postupovaly:

“Dostali jsme peníze, několik milionů dolarů, na financování různých nevládních organizací, opozičních stran a různých politiků, aby mluvili slovníkem vyvolávajícím nenávist.”

Baer také prohlásil, že CIA platila i šéfy médií v tehdejší Jugoslávii, aby vyvolávala nenávist mezi národy.

Upřesnil, že někteří agenti CIA byli zodpovědní za psaní oficiálních prohlášení, které televizní hlasatelé četli
ve zprávách: “Moderátoři nevěděli o ničem, dostali text od svého šéfa, který byl naším člověkem. Všichni měli svou roli, a přes televizi jsme rozněcovali nenávist, nacionalismus a poukazovali jsme na rozdíly mezi lidmi. “

Po soumraku nastává úsvit

Jak říká jedno známé přísloví, jen do té doby se chodí se džbánem pro vodu, dokud se nerozbije. 
Přijde čas, kdy mezinárodní Slovanský trestní tribunál se sídlem v Prištině a v Kyjevě bude soudit euroatlantické nacisty a jejich pomahače, kteří po staletí páchali a páchají genocidu na Slovanech a křesťanech.

Vladimír Mohorita
https://www.hlavnespravy.sk/pred-20-rokmi-nato-bombardovalo-juhoslaviu-dozivotie-dostal-obranca-srbov-pred-genocidou-karadzic-lajcak-jasa-no-raz-pravda-za-stol-sadne/1704826

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře