Před 20 lety NATO bombardovalo Jugoslávii.

Ohodnotit příspěvek (5 / 1)

Doživotí dostal obránce Srbů před genocidou Karadžić. Odvolací senát mezinárodního haagského tribunálu pro bývalou Jugoslávii, známý také pod lidovým názvem “Popraviště Srbů”, změnil bývalému prezidentovi Republiky srbské 73-letému Radovanu Karadžićovi trest 40 let odnětí svobody na doživotí.

Ministr zahraničí SR v demisi Lajčák rozsudek samozřejmě nadšeně přivítal.
Příznačné je, že zločinecký rozsudek byl vynesen 4 dny před 20. výročím hanebného a zločineckého bombardování srbsko-černohorské Jugoslávie paktem NATO v roce 1999.

Původní rozsudek byl vynesen v roce 2016. Ruský spisovatel a publicista, ředitel Institutu ruské civilizace
a šéfredaktor novin Russkij vestnik Oleg Platonov tehdy řekl:

“Toto je pravá evropská spravedlnost dvojích standardů, která odsuzuje skutečné hrdiny, kterým je třeba stavět památníky, psát
o nich knihy a skládat písně. Západ se nikdy ani nepokusí posvítit si
na skutečné zločince……. No přijde čas, kdy budou soudit opravdové zločince. “

Lékař Karadžić bránil svůj národ

Dávný přítel a spolupracovník Radovana Karadžiće, známý ruský politik a odborník na geopolitiku Sergej Baburin řekl:
“Karadžić se nedopustil válečných zločinů, ale plnil si vlasteneckou povinnost srbského vůdce, bránil lid a národ. Vůbec, mluvit v podmínkách občanské války, kdo má pravdu, a kdo je vinen, je velmi složité, ale já vím, že tento člověk, povoláním lékař s pevnými morálními principy, byl a zůstává svým charakterem vůdcem a Srbem podle světonázoru. On měl a má uctivý postoj vůči jiným národům, ale bojoval a nadále bojuje proti těm, kteří nenávidí Srby a Slovany. “

“Evropa” už nedlouho bude žít, a haagský soud ještě méně

Ruský generálplukovník, doktor historických věd, prezident Akademie geopolitických problémů Leonid Ivašov:

“Takové detaily jako důkazy v tomto politickém procesu nikoho nezajímaly. No Evropa už nedlouho bude žít, a osud haagského soudu bude ještě kratší.”

Ruský vlastenecký a pravoslavný aktivista Leonid Šimonovič-Nikšič poznamenal, že Radovan Karadžić uvězněn Haagem je sakrální obětí:
“Radovan Karadžić miloval svůj srbský národ a z celé své duše sloužil pravoslaví a Srbsku. Bojoval za Srbsko,
za srbské Kosovo i za srbskou Bosnu, které tak i nazval: ….. Republika srbská.
Pojmenoval ji a stal se jejím prezidentem.”

Operace “Pravda” na západní způsob

Před krátkým časem Robert Baer, ​​bývalý agent CIA, téměř po třech desetiletích prozradil, jak USA vyvolaly v Jugoslávii krvavou občanskou válku a jak ji rozbily. Od začátku roku 1991 Baer působil v Bosně a Hercegovině jako člen speciálního špionského týmu v operaci “Pravda”, jejímž cílem bylo vyvolat nenávist mezi Srby, bosenskými muslimy a Chorvaty.

Agent CIA Baer u příležitosti představování své knihy “Tajemství Bílého domu” v Quebecu v Kanadě popsal, jak USA na Balkáně postupovaly:

“Dostali jsme peníze, několik milionů dolarů, na financování různých nevládních organizací, opozičních stran a různých politiků, aby mluvili slovníkem vyvolávajícím nenávist.”

Baer také prohlásil, že CIA platila i šéfy médií v tehdejší Jugoslávii, aby vyvolávala nenávist mezi národy.

Upřesnil, že někteří agenti CIA byli zodpovědní za psaní oficiálních prohlášení, které televizní hlasatelé četli
ve zprávách: “Moderátoři nevěděli o ničem, dostali text od svého šéfa, který byl naším člověkem. Všichni měli svou roli, a přes televizi jsme rozněcovali nenávist, nacionalismus a poukazovali jsme na rozdíly mezi lidmi. “

Po soumraku nastává úsvit

Jak říká jedno známé přísloví, jen do té doby se chodí se džbánem pro vodu, dokud se nerozbije. 
Přijde čas, kdy mezinárodní Slovanský trestní tribunál se sídlem v Prištině a v Kyjevě bude soudit euroatlantické nacisty a jejich pomahače, kteří po staletí páchali a páchají genocidu na Slovanech a křesťanech.

Vladimír Mohorita
https://www.hlavnespravy.sk/pred-20-rokmi-nato-bombardovalo-juhoslaviu-dozivotie-dostal-obranca-srbov-pred-genocidou-karadzic-lajcak-jasa-no-raz-pravda-za-stol-sadne/1704826

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na