politika

Přechodné období: proč se Trump rozhodl zahájit přenos moci na Joe Bidena

Donald Trump uvedl, že doporučil vedoucí americké správy všeobecných služeb, aby zahájila přenos moci na Joe Bidena. Zároveň nepřiznal svou porážku ve volbách, čímž dal jasně najevo, že hodlá pokračovat v soudních sporech ohledně výsledků hlasování. 

Odborníci se domnívají, že Trump si svou ztrátu uvědomil, ale bude pokračovat v boji za politický vliv.

Donald Trump řekl, že doporučil americké správě všeobecných služeb zahájení procesu předávání moci týmu Joe Bidena. Oznámil to na svém Twitteru.

“Chci poděkovat Emily Murphyové ze Správy všeobecných služeb za její neochvějné odhodlání a věrnost naší zemi. Byla vystavena nátlaku, bylo jí vyhrožováno a byla urážena. Nechci, aby se to dělo jí, jejím rodinným příslušníkům nebo jiným členům oddělení. Naše věc žije, budeme pokračovat v boji a jsem si jistý, že vyhrajeme! Jednám však v nejlepším zájmu naší země a doporučuji Emily a jejímu týmu udělat to, co vyžadují protokoly, a řekl jsem mému týmu, aby učinil totéž,“ napsal Trump na Twitteru.

Americká média dříve informovala, že ministerstvo a jeho šéfka Emily Murphyová uznala Bidenovo vítězství v posledních volbách a oznámila, že je připravena zahájit postup pro přenos moci na kandidáta z Demokratické strany. Před tím Murphyová odmítla uznat Bidenovo vítězství, a proto nemohl být zahájen přenos moci.

Správa všeobecných služeb provozuje a spravuje agentury a služby v celé federální vládě Spojených států.

 Jak poznamenal Politico, dokud vedoucí tohoto oddělení neuzná konkrétního kandidáta za zvoleného prezidenta, jeho ústředí kampaně a přechodový tým nemohou získat přístup k federálním fondům a vést oficiální komunikaci s federálními službami a agenturami, aby mohly jmenovat své lidi do vedení.

Trump zároveň stále neuznává výsledky voleb a nadále pracuje na zpochybnění výsledků hlasování.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1331086969183621120?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1331086969183621120%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Frussian.rt.com%2Fworld%2Farticle%2F806188-baiden-tramp-peredacha-vlasti

https://bit.ly/3nS1oUL

sdíletj na